Blacklist

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Blacklist

Příspěvekod Hafi » čtv říj 31, 2019 20:00

mam pocit, ze telefony jsou z té povinnosti vyjmutý. Ale stačí vlastnictví auta a povinnost již je.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv říj 31, 2019 20:05

@Etheric: tomu nejak nerozumim. Jak se takova vec mohla stat. Proc jsi to neresil cestnym prohlasenim, jako vsichni ostatni?

@Hafi: myslim, ze mas pravdu, jen v tom aute musi byt radio. Sam to neresim, ani nevim, jestli v telefonu FM prijimac mam nebo ne, nikdy jsem ho nepouzil a pouzit nehodlam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » čtv říj 31, 2019 20:08

Třeba můj telefon radiopřímač nemá [-X zcela záměrně. A moje pc? Starej krám, běžící na winXP, bez přístupu k netu, bez schopnosti přijímat rádio, navíc ho zapnu jednou za xy a to jen na dobu zálohování... Jako posílal jsem jim i technický listy přístrojů, aby viděli, že nekecám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » čtv říj 31, 2019 20:14

mike píše:Proc jsi to neresil cestnym prohlasenim

Řešil, poslal jsem jim ho ihned po nastěhování, v rámci přehlašování údajů komplet všude. Jenže ono se to jaksi ztratilo kdesi v análech úředních, a jak je zdejším zvykem, nechalo se to kynout a až pak byl "viník" vyrozuměn. Jenže to už bylo řešení složitější...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv říj 31, 2019 20:17

Furt tomu nerozumim. I tak by mel stacit jeden dopis "cestne prohlaseni jsem vam uz posilal, TV nemam, naserte si". Prokazovat jim nic nemusis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » čtv říj 31, 2019 20:33

Miku, když se toho chytne nějaká frigidní, věčně nasraná, protivná otrávená p..., která se vyloženě vyžívá ve výkladu paragrafů ad absurdum, hledá kdeco a chce ti zatopit, je to pak boj. Samozřejmě můžu vymáhat náhrady za vše s tím řízením spojený, především za svůj volnej čas, věc ze všech nejcenější, plus každý mega dat, každou sms, jízdenku, bla bla ale je lepší, když ti rozumná úřednice jen s úsměvem /nebo i bez/ orazítkuje to čestný prohlášení...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv říj 31, 2019 20:40

Bych to vymahal, z principu, na nic takoveho narok nemaji. Poslal bych jim doporuceny dopis se soupisem vsech nakladu, vyzvou k zaplaceni do urcite lhuty (tech jejich 30 dnu treba) a s tim, ze pokud nezaplati, predavam to pravnikovi. Asi by bylo lepsi se s nejakym predem poradit, jestli to ma sanci na uspech a jakou.

Mozna by to chtelo trochu rozvest, cely prubeh, aby treba tsunami vedel, co ho ceka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » čtv říj 31, 2019 21:08

Vklidu, pro mě už je to naštěstí historie.
Po tom, co jsem uspěl v odvolání, jsem si kompenzaci vymohl. Výčet byl jak můj gearlist - do poslední položky, do posledního gramu. Včetně výčtu času na sepsání toho výčtu :evil: to máš vidět jak reagujou, když je pražíš jejich vlastní metodou :twisted:
Oni ale spoléhají, že se na to lidi vyprdnou páč je to složitý /kurva že/ a musí platit právníky a soudit se kvůli několika dnům dovolený nuceně vzatý na vyřízení, kvůli hovorům a datům, svýmu času, jízdenkám, svojí cti atd atd... Ano, většina lidí na to hodí bobek, protože je to složitý, zdlouhavý, nejistý,... Ale... Já mám na vocasu ty peníze, mě jde jen a pouze o to, že se mnou nikdo vysírat nebude :smt018
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv říj 31, 2019 21:11

Fajn, ale v jakym odvolani? Mne totiz furt unika, co se vlastne delo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » čtv říj 31, 2019 21:27

Došel mi dopis obdobného ražení jako výše zmíněný. Chtěli nemalou sumu, jak jsem psal, zdejší zvyk nechat nakynout a až pak konfrontovat, co na tom že s odstupem delším než rok :evil:
Já ale vše hlásil ihned po nastěhování. Vše jsem jim poslal, včetně všech dokumentů, dokonce i těch, kde jsem vubec nebyl povinen. Z mojí dobrý vůle poskytnu dokumentaci, spolupracuji, jak jen to jde. Komunikace z jejich strany ovšem byla ***úřední balast*** psanej výše.
Vyřízeno za pomoci právníka, kterej byl v plný výši proplacen.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » čtv říj 31, 2019 22:15

Zase to vemte tak, ze v nekterych statech se Vas nikdo na vlastnictvi TV a radia ptat nebude. Napr. v Nemecku kazda domacnost musi automaticky platit nemaly poplatek za ne. A aby to nebylo tak jednoduche, domacnosti neni nutne jeden byt. Napr. na studentskych kolejich (tam to byvaji byty, 2-3-ma pokoje se spolecnou kuchyni a soc. zarizeni, kazdy pokoj ma jeden student, pripadne par) nebo kdyz v beznem byte nebydli jedna rodina ale pronajima se kazdy pokoj zvlast, tak je platba za kazdy pokoj. Tam byste se nikdo nikde nedohadal...
mike píše:Poslal bych jim doporuceny dopis se soupisem vsech nakladu, vyzvou k zaplaceni do urcite lhuty (tech jejich 30 dnu treba) a s tim, ze pokud nezaplati, predavam to pravnikovi.
Muj osobni nazor je (at to klidne zdejsi pravnici vyvrati), ze bys to mel predat pravnikovi jeste predtim a nechat az jeho vymahat. Trochu se obavam, ze takova CT uz z principu (nebo rekneme ze zakonnych duvodu) nemuze "jen tak" zaplatit Tebou vytvoreny soupis vydeju. Spise bud na zaklade uzavrene pravne zavazne smlouvy nebo (a to asi nejspis) rozhodnuti soudu. Jinak by dotycny, kdo to v CT odsouhlasil mohl byt mozna potahovany za neopravnene vypaceni penez. Ad absurdum si predstav, kolik poslancu, kterym CT lezi v zaludku by dokazalo podobne zalezitosti vytahnout min. pri projednani zaverecne zpravy o hospodareni CT... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » čtv říj 31, 2019 22:46

apuka píše:Zase to vemte tak, ze v nekterych statech se Vas nikdo na vlastnictvi TV a radia ptat nebude. ... Tam byste se nikdo nikde nedohadal...

A? Ze je to jinde jeste horsi neznamena, ze u nas je to dobre. Teda, mne aktualni stav v zasade vyhovuje, ale co ti, co televizi maji a na CT se nekoukaji a koukat nechteji? Mne slo jen o to, ze kdyz uz zijou z cizich penez, tak by se mohli aspon chovat slusne :evil:

apuka píše:Muj osobni nazor je (at to klidne zdejsi pravnici vyvrati), ze bys to mel predat pravnikovi jeste predtim a nechat az jeho vymahat.

Z hlediska efektivity asi ano, ale jinak prece neni zadna povinnost se nechat zastupovat pravnikem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » čtv říj 31, 2019 23:19

mike píše:co ti, co televizi maji a na CT se nekoukaji a koukat nechteji?
No... myslim si (ale je to muj soukromy nazor, nic vic), ze CT a CRo neni jen kvuli tomu, aby se na ne co nejvice lidi koukalo... Je to i o vyrobe a podpore nevydelecnych poradu (dokumenty, detske programy, prenosy z verejnych akci, nevydelecne sportovni a kulturni prenosty, atd.). V neposledni rade i o to, co mnoha politikum nejvice vadi - o zpravodajstvi a investigativni porady. At se to komu jak libi nebo nelibi, rozhodne je to nejmene na nekom zavisle zpravodajstvi a ja bych byl teda hooodne nespokojeny (toto je velice slusne receno), kdyby mi ze zpravodajstvi zustalo to, co je na Nove/Prime nebo ta parodie na nej na Barandovu ](*,).
Pri veskere ucte k nazorum lidi, kteri televizi/radio nechteji nebo CT/CRo nekoukaji/neposlouchaji je toto vec verejneho zajmu - a bylo by to tak i kdyby napr. 80% lidi chtelo koukat jen na klauna Soukupa...

O (ne)vhodnosti formy dopisu a sdeleni samozrejme se da diskutovat, o tom zadna.
mike píše:prece neni zadna povinnost se nechat zastupovat pravnikem
Neni. Ale ciste formalne pro auditora, rekneme, "vypada duveryhodneji" smlouva mezi CT a pravnickou kancelari nez mezi CT a "nejakym mikem" nebo apukou. Stejne asi nejspise vymahani skonci na soudu, protoze (rekneme konecne) rozhodnuti soudu o uznani kazdeho konkretniho vydaje uz se akceptovat musi a nikdo (audit) povinnost zaplaceni rozporovat nebude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát lis 1, 2019 0:10

Jestli je to vec verejneho zajmu, tak se to nema platit takhle blbe, ale ze statniho rozpoctu. Pricemz pod verejny zajem se da schovat leccos. Nemel by treba stat ve veci verejneho zajmu platit lidem internet? Nebo treba dotace velkym zemedelskym firmam? ;-)

apuka píše:Stejne asi nejspise vymahani skonci na soudu, protoze (rekneme konecne) rozhodnuti soudu o uznani kazdeho konkretniho vydaje uz se akceptovat musi a nikdo (audit) povinnost zaplaceni rozporovat nebude.

Zas nemuzes byt furt tak predposrany. Kdyz se stala jasna chyba, ktera je u soudu prohrana, tak nema smysl zvedat naklady soudnimi poplatky a zbytecne zatezovat soudy. Tohle je normalni alibismus. Chce to jen mit trochu koule a umet rozhodnout. Jo, pardon, rec je o byrokratech ;-) A mimochodem, o jake smlouve mluvis? Tohle je jen pohledavka, vycisleni nakladu na obranu pred neopravenym vymahanim neexistujiciho dluhu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 1, 2019 5:56

tak si rikam, jakou vahu ma vubec podaci listek? pokud mi za rok prijde skareda obsilka s nemalym cislem, je mi vubec ten listek k necemu?

- apuko tak snad v nemecku nezijeme, tak to neznamena, ze mame platit bez mrknuti oka, protoze nemci platit musej...

- kdybych tv mela tak klidne platit budu, ok, ale tv nemam. taky se spekulovalo ze by mel platit kazdej, kdo ma internet... to sem pak zjistila, ze ct se da i sledovat online...

ackoli mit jen mobil a data nebo mobilni data v horni dolni kvuli datovy schrance, tak kolik toho naslesduju na 4" s 500mb dat... nebo na pc s ucto programem v kancelari... takze zase... proste blby ze se k tobw chovaj jak ke zlocinci kdyz jim nedojde papir a nekona se zadny druhy upozorneni nebo tak
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pát lis 1, 2019 7:26

Podací lístek dokazuje, žes jim něco poslala. Jenže co bylo obsahem dopisu z toho neprokážeš. Proto radši používat maily a archivovat. Ideálně jim to poslat doporučeným dopisem + to stejný mailem a uvést do něj, že "stejný text vám byl poslán doporučeným dopisem, viz ofocený podací lístek v příloze" :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pát lis 1, 2019 9:45

Mawenzi píše:jakou vahu ma vubec podaci listek
Jak pise etheric - co se tyce obsahu, tak fakticky zadnou. Ani ten email s odkazem na poslani postou.
Proto se snazim, pokud to jde, radeji zajit osobne na podatelnu, nechat si na kopiich potvrdit prijeti razitkem a datumem. I pro CT to jde, pokud bydlis "na spravnem miste" nebo pres datovou schranku (pokud mas) a jejich epodatelnu.
mike píše:Tohle je normalni alibismus.
Jo, je to alibizmus. Jenze, jak jsem psal, jsou tady jine organy a lide v nich, kteri takove logicke a rozumne jednani (jako ze uznat naklady na zaklade jejich presneho vykazani v dorucenem dopise) dokazou vytahnout a popotahovat jak tu instituci, tak nasledne (byt mozna zprostredkovane) i ty lidi, kteri "rozumne" rozhodli. Bohuzel, vsak si vsimni, jake kolotoce se delaji s vyrocnimi zpravami CT, kolem auditu hospodareni a pod. ("ANO, bude lip" - pokud budete loajalni a budete hrat podle nasich not :twisted: )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Lipon » pát lis 1, 2019 13:44

podaci listek vyhodu ma; z hlediska prokazani obsahu zasilky ne, ale to nebude mit ani dodejka; dukazni ano - je na nem odesilatel, prijemce, vaha zasilky (dulezite), tracking No., datum a misto odeslani
co si pamatuju z dob, kdy jsem jezdil po soudech a nahlizel do spisu, tak spisovna (soudni, ale ostatni to budou mit podobne), kdyz jim dojde doporuceny dopis ho zaeviduje a i s obalkou zaklada do prislusneho spisu - obalky byly prisity k dokumentu
takze i kdyby dostali prazdny papir, zalozi se to nebo se o tom udela zaznam
a pokud nebude ve spisu neco, co jsem posilal doporucene a podle trackingu bylo doruceno, je prokazovani na ouradu, proc to nema, pripadne na poste, proc nedorucila

cetl jsem na to i nejake judikaty, kdy strane, ktera neco posilala soudu/organu, mela kopii a podaci listek, ale organ/soud to nemel, dal za pravdu nadrizeny soud; nic dalsiho pro to ucastnik delat nemusel, nebot ucinil vse, co se pro doruceni dokumentu obvykle dela
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát lis 1, 2019 19:16

Lipon píše:nic dalsiho pro to ucastnik delat nemusel, nebot ucinil vse, co se pro doruceni dokumentu obvykle dela

To zni az prilis rozumne ;-)

Aktualne je na potvrzeni u CT nejlepsi ten webovy formular, po odeslani mi prislo toto:
Potvrzujeme Vám přijetí a zaevidování Čestného prohlášení pro kód oslovení XXXXXXXXXX, že nevlastníte televizní přijímač.

Děkujeme za Váš zájem.

Česká televize

a pak mail, tam mi prislo potvrzeni o prijeti:
potvrzujeme přijetí Vašeho e-mailu. Váš požadavek bude zpracován v nejbližším možném termínu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod pavproch » pon lis 4, 2019 14:16

....a opět mimo obor:

Ráno white, fčíl black..... posrala se nám jedna rozbrušovačka (asi rotor) - kolega ji odnesl do opravny a tam mu řekli, že ji opraví a že cena opravy bude asi 17set. Nová, ta samá celá rozbrušovačka stojí v eshopech 11 až 13set. Ten kolega málem tu opravu objednal, než sem ho zarazil.... halt je třeba být furt ve střehu.... :mrgreen:

EDIT: dávám to blacklistu že mi připadá jako od toho opraváře jako nehoráznost nabízet opravu dráž než stojí nová věc (je to zároveň i prodejce nových, takže musí vědět, za kolik se dá pořídit)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pát lis 13, 2020 15:58

Adamsport.eu
Zaslouží si zmínku tady za to, co mi odepsali, když jsem je informoval ohledně reklamace. S jedním výrobkem z objednávky mám problém. Nejprve jsem kontaktoval přímo výrobce, abych se ujistil, zda je to opravdu odchylka. Odpověděli, že ano, že by to tak být nemělo. S výrobcem jsem tedy řešil další postup, výrobce byl velmi, ale velmi vstřícný a ochotný, tak jsem informoval eshop ohledně problému a přeposlal jim celou moji komunikaci s výrobcem, včetně fotografií, součástí emailu byl i popis vady se vzkazem
Cituji: "Konzultoval jsem to s výrobcem, pro přesnost přeposílám naši emailovou komunikaci, ať jste v obraze.

Chci se s vámi domluvit na postupu reklamace. Jelikož je výrobce velmi vstřícný, můžeme to vyřešit i takto mezi třemi stranami, já bych zboží zaslal k reklamaci přímo výrobci a výrobce opravené přímo mně. Cenu poštovného ode mě k výrobci budu samozřejmě požadovat proplatit, ale ve finále ušetříte 2x poštovné, když to uděláme takto.
Záleží na vás, můžeme reklamaci provést i standartním způsobem, ale přijde mi to zbytečné, když je výrobce takto ochotný a už je o celé věci informován.
Ale jak říkám, záleží na vás ;)

S pozdravem
...... "

Došla odpověď, cituji: " Dobrý deň, kolega mi preposlal Váš mail ohľadom reklamácie.

Toto je neštandardný postup, ktorý ste zvolili, každopádne my Vám pri
reklamácii nemáme prečo uhrádzať poštovné, vždy je to v režii zákazníka,

pošlite to chalanom do ... , kde Vám to opravia, budete to mať
rýchlejšie opravené ako keby ste to posielal na Slovensko. Ale opakujem
žiadne poštovné Vám preplácať nebudeme. Jednoduchý príklad, kupite si
televizor, pokazí sa Vám, pojdete do obchodu ho reklamovať, to mi chcete
povedať že im predložíte napríklad blok od benzínu a budete chcieť ho
preplatiť?


Ďakujeme za pochopenie s pozdravom .... "


Čo ti jebe??? :((

Toto už je fakt moc.. Celá reklamace je mohla stát 65Kč + jestli by něco chtěl po nich výrobce za dopravu ke mně... Takto je to bude stát mnohem, mnohem víc. Kdo chce kam,..... :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pát lis 13, 2020 16:34

Prodávají do ČR tak pro ně snad platí to, co pro české obchodníky, nebo ne? Cituji jejich odpověď:
Viete mi poslať zneni toho zákonu? My v našich obchodných podmienkach
nepíšeme o tom že preplácame zákazníkom poštovné pri reklamácii, pri
kupe tovaru ste súhlasil s obchodnými podmienkami, kde uvádzame že ak
zákazník vráti tovar v zákonnej 14 dennej lehote, tak vtedy sa všetko
prepláca, nie pri reklamácii.

s pozdravom
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod dudy » pát lis 13, 2020 16:55

Na to bacha.
Pro ně platí zákony země prodávajícího, nikoli kupujícího.
Právě proto ty obchodní podmínky.

https://finexpert.e15.cz/jak-reklamovat ... statech-eu
E15 píše:Úhrada nutných nákladů spojených s reklamací se v jednotlivých zemích Evropské unie liší. V některých zemích není povinností prodávajícího hradit veškeré náklady spojené s reklamací zboží, rozdíly jsou především u internetových a zásilkových obchodů, kde je nutné číst i všeobecné obchodní podmínky. Více na: https://finexpert.e15.cz/jak-reklamovat ... statech-eu



Jinak na tvém postupu by se stejně otočili i podle českého práva

§ 2172 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku

Práva z vady se uplatňují u prodávajícího, u kterého věc byla koupena.


Pokud chceš mít zákonem stanovený nárok na náklady reklamace, musíš tu reklamaci provést podle zákona.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pát lis 13, 2020 17:00

S Adamsportem, mam dojem, nejakou dobu jde z kopce...

@Etheric: Jen to, ze posielaju i do CR jeste neznamena, ze plati pro ne ceske predpisy. Ale jakmile vyvijaji aktivity (nebo jak je to presne uvedene v tom evropskem predise), k cemuz staci, ze maji stranky v cestine, s ceskou domenou (admasport.cz), uvadeji ceny v cestine uz nadmiru staci k tomu, aby se to bralo jako "vyvijeni aktivity v cizine" a v tom momente pre ne plati i ceske pravo. Presneji receno, pro Tebe jako spotrebitele z CR plati bud slovenske nebo ceske pravo, podle toho, co je pro Tebe vyhodnejsi :wink:. Napr. slovensky Zakon o ochrane spotrebitele, ktery predepisuje, ze do 12-ti mesicu po koupe lze reklamaci zamitnout pouze na zaklade "odborneho posouzeni" (chapej znaleckeho posudku) udelaneho vzdy na naklady prodejce nebo ze po tech 12-ti mesicich kdyz Ti zamitne zbozi prodejce, tak Ti musi uvest, kde muzes zbozi nechat "odborne posoudit" a kdyz Ti to tam posoudit nechas, tak cena za posouzeni jde vzdy na hlavu prodejce nezavisle na vysledku posouzeni - to jsou docela prijemne moznosti.
Jo, jeste pro nej plati i celoevropske predpisy.

A jiste Te upokoji i to, ze i podle slovenskeho zakona o ochrane spotrebitele a obcanskeho zakoniku mas pravo na vraceni veskerych opravnenych nakladu vynalozenych na uplatneni reklamace - a to same plati i podle evropskeho predpisu. Mas to napriklad i na strankach Slovenske obchodni inspekce - alespon vis, kam se obratit, kdyby Ti to nechteli proplatit.
Kupujúci má právo na úhradu nevyhnutných nákladov, ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením reklamácie.


Takze jim klidne odepis, ze si maji nastudovat zakony, podle kterych pracuji aby mohli zjistit, ze ano, kdyz povezes televizi do prodejny na reklamaci a tu Ti uznaji, tak jim "blok od benzínu a budes chcieť ho preplatiť" a oni Ti jej budu muset proplatit (samozrejme je to obrazne recene, proplati jen prokazane naklady na benzin, dokonce - kdybys je chtel moc nastvat - bys mohl zadat i za amortizaci auta).

V jedne veci ale maji pravdu - Ty MUSIS reklamaci uplatnit u prodejce, aby Ti on mohl neco uhradit. Kdyby Ti uhradil 65 Kc za postovne, ze sis to domluvil s vyrobcem, tak to by jim Danovy urad (i na SK) hodil na hlavu, ze na to nemeli duvod. To ale stejne plati i u nas - prave resim reklamaci akce zaplaceneho pres benefit/kafeterii. Dotycny podnikatel MUSI vystavit opravny danovy doklad benefitove firme, ta vrati toto na muj ucet. Kdyby podnikatel to vratil mne, tak to nemuze vyuctovat do dani jako reklamaci, protoze fakturu ma od uhrazenou od benefitove firmy. Leda ze by mi to chtel zaplatit bez odpisu z dani, z vlastni kapsy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pát lis 13, 2020 17:06

Dudyho clanek je ponekud zastaraly. Viz Evropske spotrebitelske centrum, sekce FAQ:
Kdo zaplatí poštovné či obecně náklady na dopravu při reklamaci zboží zakoupeného přes internet?
Náklady na dopravu zboží platí obchodník, a to v případě, že je reklamace oprávněná. Prodejce je povinen nahradit nejnižší nutně vynaložené náklady.


Jen prave na to pozor - Adamsport doporucuje poslat doporucene a pojistene. Ale kym "doporucene" pres toto prejde, pojisteni placene navic uz ne. Takze je treba si najit nejakou zasilatelskou sluzbu za slusny peniz, kde mas i pojisteni - casto to vyjde i levneji nez posta. Ale zakladni postovni sluzby (bez toho pojisteni) by melo byt vzdy v poradku. To pojisteni asi by taky proslo, kdyby zbozi bylo vyssi hodnoty, ale otazne je, jak vysoke musi byt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pát lis 13, 2020 17:14

No, vzhledem k reakcím Adamsportu by to byla dlouhá a složitá reklamace......... Jelikož je výrobce opravdu vstřícný a domluva s ním bezproblémová, vyřídím to přímo s ním, nemám nervy ani čas dohadovat se s těmi blbci - ikdyž vím, že při uplatnění standartní reklamace bych měl na ty peníze za poštu nárok. Ale zeptal jsem se, jestli by to chtěli řešit i takto, s některými eshopy už jsem to řešil podobně k všestranné spokojenosti.
Dle reakcí fakt nebudu uplatňovat reklamaci u vychcánků z Adamsportu, ale uplatnim ji přímo u výrobce, když je ta možnost. Fakt nemám nervy se s někým X měsíců dohadovat...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod dudy » pát lis 13, 2020 17:50

No, oni postupují dle zákona, ty navrhneš nestandardní, z pohledu zákona bych řekl chybný, postup, oni na to nepřistoupí a jsou kvůli tomu vychcánci?

Jestli jsem to pochopil správně, tak jsi koupil zboží českého výrobce na slovenském eshopu (můžu se jen dohadovat proč, ale myslím, že kvůli ceně, protože zrovna AS má občas slevy jako prase) a teď chceš poslat zboží k reklamaci přímo českému výrobci, protože to bude na vstupním nákladu levnější a rychlejší, než kdybys to poslal na Slovensko a oni ti nechtějí zaplatit poštu po česku.
Je tak?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » pát lis 13, 2020 18:09

Já se nejdříve ujistil u výrobce, zda je to chyba. Je.
Tak jsem navrhnul Adamsportu toto řešení, často to podobně řešíme, jak jsem již psal. Eshop si tak ušetří papírování a vadu nahlásí jakože to našli sami... Takže je ve finále dát bokem někomu za poštu vyjde lépe. Dělá to tak i jedna česká, řekněme ikona. To ale není podstatné, problém je v tom, že blbci z Adamsportu nechcou uznat nárok ani na vrácení poštovného při standartní reklamaci. O to jde.

Dál už jsem to řešil tak, jako že to budu brát jako klasickou reklamaci, načež oni se i nadále škrtí proplatit poštu. O to tu jde. O jejich přístup. Konkrétní dopravu jsme ani neřešili, jelikož dle jejich názoru oni mi nemusí proplácet náklady na reklamaci. Nedostali jsme se ani k dalšímu bodu řešení.

Jediný, co jsi z toho správně pochopil je, že jsem to koupil kvůli slevě /taky tam měli pokupě 4 věci, co bych jinak musel objednat že 3 eshopů v ČR/. Takže
dudy píše:Je tak?
Ne, není. Mně může být fuk, jestli dám za poštovný 500, jelikož jsou povinni mi to proplatit. Mluvím o standartní reklamaci
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2020 18:22

@Etheric: slovenske sluzby, neznas? Odporne ;-) Taky jsem jednou v podobne situaci mavnul rukou, nez se s kktama dohadovat. A to byla ciste jejich chyba, protoze mi poslali neco jineho. Po telefonu zenska extra neprijemna a nejdriv jsem jim to musel poslat zpatky a pak mi teprve poslali co meli. Zas je pravda, ze timhle zpusobem usetri, radej jsem to postovne zaplatil, nez abych s tou kravou komunikoval znovu. Jsou samozrejme i vyjimky, jako outdoorline.sk, kde je to presne naopak, a tem je potreba davat prednost.

@dudy: jo, plati to jen pro standardni reklamaci, ale kdyz navrhnes postup rychlejsi a levnejsi pro obe strany, tak na to slusny e-shop pristoupi a jeste ti podekuje. Mam v tomhle smeru dobre zkusenosti. U nas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Blacklist

Příspěvekod dudy » pát lis 13, 2020 19:00

mike píše:@dudy: jo, plati to jen pro standardni reklamaci, ale kdyz navrhnes postup rychlejsi a levnejsi pro obe strany, tak na to slusny e-shop pristoupi a jeste ti podekuje. Mam v tomhle smeru dobre zkusenosti. U nas.


Ale to přeci vůbec nerozporuju.
Jen je to nestandardní řešení a jeho kvitace není nijak nároková.
Takže když ho někdo odmítne, vezmu zboží a pošlu ho prodejci a je to.
Sám jsem taky vezl boty do Německa, protože jsem tam měl cestu (a nechtěl jsem ji proplatit :mrgreen: )
U AS jsem zboží vracel a ještě jsem na tom, díky kurzu, asi korunu vydělal...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny