RockPoint vs. Hudy

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod zbuddy » úte dub 13, 2010 11:18

Tam měl být ve štosech. To v RP s počtem katalogů na krámě problém nemají. Myslím, si, že absence katalogů v Hudy Orlí to je lokální brněnská aberace :)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod mayya » úte dub 13, 2010 14:00

Jo, já mám maglajzpytlík taky jedině jako obal na foťák, kapesníky a jelení lůj. Je to zér praktiš 8) .
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Schnappi » úte dub 13, 2010 20:22

Nač tištěný katalog?
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 13, 2010 23:32

@ Krokodýl :mrgreen: aby jsi si měl na záchodě co číst *

Nám tištěný katalog dovezly dnes a myslím, že i celému Slovensku, tedy bych to odhadl na dnešní distribuci ve zbytku ČR. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Mařena » stř dub 14, 2010 7:54

@vK: na Slovensku distribuují katalog dámy? :(( O:) \:D/
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod vonkreuz » stř dub 14, 2010 23:33

Ne, ale to víš, 14 hodin v hokně dělá svoje :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Mařena » čtv dub 15, 2010 7:32

Samozřejmě to chápu, stát se to může každému, ale v tvém případě jsem prostě nemohl odolat.... :finga:
Aspoň nevyjdeš ze cviku... :-..
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod Trafikant » čtv dub 15, 2010 9:57

Ohledně diskuze dostupnosti zboží na prodejnách a obecně politiky týkající se distribuce jednotlivých produktů atp. - rád ybch se také zůčastnil, takže by bylo supr na to založit nějaké nové téma.

Osobně se mi nelíbí stav , kdy by mě, jakožto (případnému) vedoucímu prodejny odněkud shora diktováno co (a taky jak a v jakém množství) prodávat. Přeci jen každá prodejna má určitý specifický okruh pravidelných "odběratelů" a vedoucí prodejen disponují tzv. místní znalostí toho, co se prodává, po čem je potpávka a naopak.

Jedním řešením je ponechat jednotlivým prodejnám značnou volnost a působit pouze revizně a nařizovat věci týkajících se nezbytných a zásadních aspektů fungování firmy jako takové - to je reálně za předpokladu, že všechny prodejny mají schopné vedoucí a prodavače, kteří jsou schopní zajistit dostatečný zisk (determinovaný kvalitou služeb atp.).

Na druhou stranu chápu, že lidé ve vedení často trpí potřebou rozhodovat o všem a chtějí mít v řadě věcích poslední slovo a výše popsaný přístup se jim nemusí líbit.

Pro mě osobně je příjemnější vize jedné či max. dvou kamených prodejen (tedy ne sítě prodejen jedné firmy) s důrazem na internetový prodej a značnou kvalitu služeb. Problémem je nutnost se uživit (tedy podnik musí být dostatečně výdělečný), což lze většinou (mimo jiné) zaručit nabídkou kvalitního zboží za nízké ceny (a ne marže 70proc. jak bývá v čechách zvykem).

Můj problém je, že bych také nejraději distribuoval pouze kvalitní produkty vybraných firem, otázkou zůstáva, nakolik by to bylo udržitelné, když bych neměl v nadíbdce low costové značky a produkty a orientoval se pouze na náročnější zákazníky. Často také může být překážkou osobní odpor k některé ze značek, které nejsou ve finále výrazně horší než ostatní.

V Čechách je dalším problémem monopol Hudy a RP na některé značky, který mě doslova a do písmene pije krev - nejde ani tak o to, že mají ten monopol, to samo o sobě není špatné, pokud jsou schopni bez problémů dodat jakýkoliv dostupný produkt daného výrobce, poskytují k výrobkům nadstanadrdní služby a HLAVNĚ mají ZAJÍMAVÉ (= žádné 70proc. marže) ceny.

Ideální varianta, kdy mám k dispozici velký počáteční kapitál, minimum dluhů a možnost uvést na trh široké spektrum produktů od kvalitních firem, je samozřejmě značnou utopií, ale fakt, že díky výše zmíněným firmám nemohu ani zkusit distribuci některých značek s cílem dokázat, že to lze provádět levněji a lépe, mě mrzí.


Abych nezapomněl ,třebas Arcteryxe ještě tahá firma Alp, které ale dodává jen LEAF sérii, na objednávku a navíc jen vojákům či policistům (což je pěkná pitomost, ale o tom pomlčíme). Alespoň že jim na to dávají nějaké slevy.


Tohle všechno jsou pouze mé subjektivní názory (které rozhodně nemusí být definitvní a mohou se změnit) a uvítám jakékoliv (slušné a věcné) vyjádření se k nim :).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod marab » čtv dub 15, 2010 12:42

ja nejradsi chodim do hanibala - v pohode personal, ktery ma s produkty vlastni zkusenosti.

Hudy vs Rockpoint to je na jedno brdo, v techto retezcich jsou prodavaci ( lide nechapajici, ze kdyz uz clovek si priplati za lepsi vyrobek chce o nem vedet podrobnosti ) , vyjimky se najdou.

zkusenost v RP
-sel jsem si pro impregnaci na kozene boty snoseal a rikam ze bych si vzal jeden snoseal a ukazuju mu na nej, kluk chvili kouka, pak se znova zepta, tak jeste jednou ukazu, ha nasel.

-sel jsem si pro nove snury na miru do hexentriku, prodavac nevedel oc se jedna, pote mi zacal nabizet ocelove lanka


zkusenost v Hudy
-stojim u pultu s "hardwarem" na lezeni a cekam, ze klucina by mohl mit aspon elementarni prehled v danem odvetvi. vzal bych si jedno reverso, klucina se otoci na vystavenou stenu 5 minut hleda "ee ted jsem zmatenej" ok, tamhleto mate.
-vzal bych si tuhle celovku, co ma navic oproti tehle? slecna zacina cist navod na jedne a druhe, tak rikam, ze je to dobry, ze se v tom orientuju sam
marab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 19, 2009 20:44

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod holgerus » čtv dub 15, 2010 13:09

Teď mne asi někteří jedinci ukamenují, ale HUdeček i RP jsou řetězce jako každé jiné, se všemi klady i zápory (mluvím z vlastní nakupovací zkušenosti). Stejně jako v oblasti jiného zboží OkayElektro, Datart, Electroworld, Albert atd. pod. Protože se snažím nakupování v řetězcích co nejvíce minimalizovat obecně, tak i nákupy zde. Blbý že jsou výhradními distributory několika profláknutých značek, např. HW bych si rád koupil u jiného prodejce. No a taky mně přijde, že spíš než za kvalitu a funkčnost se platí za značku a že je to in neb být outdoor je in. JO před 10 lety se ještě umělo vyrábět aby to vydrželo.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv dub 15, 2010 17:17

Jenom přidám docela úsměvnou příhodu, z druhého pohledu spíše k pláči :D . Včera jsem přišel do Rockpointu Na Poříčí. Šel jsem za prodavačem (kluk 19cca, asi brigádník), že scháním windstopperové rukavice. Vyvalil na mě oči, po několika sekundovém němém úžasu šel za kolegyní, co telefonovala(ta vypadala zkušeněji). Kluk se jí ptá, máme......odmlčel se, zamyslel se, otočil se na mě :roll: ......dodal jsem windstopperové rukavice. Pak už to pokračovalo vcelku normálně. Takových příhod mám z Rockpointu víc. Hudy mi přijde profesionálnější, každý prodavač, na kterého jsem narazil, alespoň věděl, co prodává :rolleyes: .
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod mifr » úte dub 20, 2010 7:42

Katalog být nemusí, hlavně, aby bylo nové zboží... :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod holgerus » úte dub 20, 2010 7:58

Aby to bylo pozlacené zboží soudě dle katalogových cen :mrgreen: Aneb když outdoor je in a prodejci pochopí, že si mohou ceny nastřelit na nereálnou hodnotu, která je mimo výrobní cenu a slušnou marži.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod dogee » úte dub 20, 2010 8:29

holgerus píše:Teď mne asi někteří jedinci ukamenují, ale HUdeček i RP jsou řetězce jako každé jiné, se všemi klady i zápory (mluvím z vlastní nakupovací zkušenosti). Stejně jako v oblasti jiného zboží OkayElektro


zrovna to okay je jiná sorta, prodavači mají oproti hudy přehled a umí prodávat

PS: v okay lze smlouvat o ceny ;)
Naposledy upravil dogee dne úte dub 20, 2010 15:47, celkově upraveno 1
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod holgerus » úte dub 20, 2010 8:34

Plácnul jsem první co mne napadlo :prayer: Tímto se OkayElektru omlouvám.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod amigo » úte dub 20, 2010 8:40

nakupoval jsem teď nějaký krámy na lezení - nebylo toho nějak extra hodně, ale i tak jsem se dostal na cenu v řádu tisíců. zboží nebylo nutný zkoušet (nešlo o hadry, batoh, boty...) a oproti hudysportu jsem se dostal na cenu až o 1500 nižší, což je docela mazec. takže proč vlastně v těch hudysportech nakupovat? :D

já do jihlavskýho chodím už jen pro takový ty krámy jako smyce, obyč karáble, který jsou cenově skoro všude stejný, nebo když danou věc jinde nemají apodob. a s obsluhou v jihlavě jsem opakovaně spokojenej :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod zbuddy » úte dub 20, 2010 15:38

@amigo: takže jsi kupoval kde? :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod michail » úte dub 20, 2010 17:22

Ja som včera objednal "zopár" vecí na lezenie (laná, friendy, karabiny a nejaké smyčky za 10k), v HUDY sú ceny porovnateľné až teraz pri 20% zľave.
Občas tam nejaké drobnosti kúpim, ale väčšie nákupy cez e-shopy.
Najlacnejšie na horomateriál my vychádza popina, a zasielajú aj do SR (2 dni dodanie, 99kč poštovné).
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod kendy » čtv kvě 20, 2010 8:49

marab píše:ja nejradsi chodim do hanibala - v pohode personal, ktery ma s produkty vlastni zkusenosti.
Hudy vs Rockpoint to je na jedno brdo, v techto retezcich jsou prodavaci ( lide nechapajici, ze kdyz uz clovek si priplati za lepsi vyrobek chce o nem vedet podrobnosti ) , vyjimky se najdou.
zkusenost v RP
-sel jsem si pro impregnaci na kozene boty snoseal a rikam ze bych si vzal jeden snoseal a ukazuju mu na nej, kluk chvili kouka, pak se znova zepta, tak jeste jednou ukazu, ha nasel.

Těžko posoudit plošně HS vs RP, fakt záleží na koho narazíš. Tady v libereckým hudáči jsou dva stálejší lidi,ti vědí fakt všechno a mají přehled, a pak se tam točí brigoši,co vědí kulový. To samý v libereckým Rockpointu, stálí vědí, noví vědí prdajs. Rockpoint má asi ještě navíc handicap že je zaměřenej spíš víc k hadrům,než k vybavení.

A jinak pražskej Hanibal fakt nejlepší krám co jsem byl,pořád stejná sestava, fakt to znají a vědí a rozumně poradí. Velká pochvala!
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod norman_64 » pon kvě 24, 2010 15:57

Už vám došel do schránek nový RP katalog??

Se obávám žea si na mě zapomněli #-o
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod reneeska » pon kvě 24, 2010 18:14

chceš ho poslat spešl? :mrgreen:
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Zloprcek01 » sob kvě 29, 2010 23:02

mám jiný zážitek "z druhé strany". Chlapík příjde do krámu a aktivní, zkušený, příjemný, vtipný, milý.....prodavač se zeptá jestli by mohl nějak pomoci. No a chlapík oznámí, že chce červenou bundu a bílý ponožky :lol: he he he tohle mi příjde jako nejvtipnější kritérium outdoorového vybavení :D žádné jiné požadavky jen červenou a bílou :D :finga:
Zloprcek01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 1, 2010 16:16

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod michail » ned kvě 30, 2010 8:19

keď som bol v piatok v RP tak sa tam predavači smiali na zákazníkovi, ktorý si "kupoval lano podľa farby", vraj si nenechal poradiť a vyberal len podľa toho ktoré sa mu páči. Tak si myslím že červená bunda a biele ponožky sú ešte ok :wink:
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod reneeska » ned kvě 30, 2010 8:28

Tys byl tady? Nebo se to stává všude?
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod michail » ned kvě 30, 2010 9:57

@reneeska: keď to bola reakcia na mňa tak sa to stalo v RP Olympia Brno
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod reneeska » ned kvě 30, 2010 10:26

michail: jj takže u nás :-D
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod michail » ned kvě 30, 2010 13:04

tak to ste mali teda o zábavu postarané, dúfam že v tomto prípade je to len výnimka a nestáva sa to často *
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod reneeska » ned kvě 30, 2010 13:23

Jo včera tu byl chlapík a chtěl Garmont Pinnacle za 45 € protože měly zevnitř na jazyku "EU 45" :mrgreen:
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod martan » ned kvě 30, 2010 13:48

michail píše:keď som bol v piatok v RP tak sa tam predavači smiali na zákazníkovi, ktorý si "kupoval lano podľa farby", ...

bibi: no a čo na tom je? :oops: (teda, ja som v Brne nenakupovala, ale som pomerne známa tým, že si veci vyberám podľa farby) :P
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod suslos » sob zář 25, 2010 19:27

Když jsme u těch vtipných "požadavků" na kupované zboží.. minulé léto o výprodejích v Hudáči v Budějicích přišel chlap a na prodavače: chci tu nejlepší a nejdražší bundu co tu máte, podal mu nějakou modrou Monturu a zákazník na něj jste se zbláznil ne, v modrej bych vypadal jako blbec... pak zkoušel nějakou červenou... víc jsem si ho nevšímal :-D
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny