RockPoint vs. Hudy

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod dakre » pát úno 15, 2019 22:59

apuka píše:@PP: neboj, te asi porazi, az uvidis vsechny maily, ktere v souvislosti s tou jednou objednavkou od nich dostanes :wink: Pripadne jeste se zadosti o hodnoceni (a pro jistotu jeste pripominka/y pokud to neudelas... :twisted: - jen ted si nepamatuji, jestli i RP to posila).


Shodou okolností jsem si dnes z RP také něco objednával na prodejnu a zatím jsem dostal jen dva maily ;) a hned ten první mě celkem pobavil. :lol:

Obrázek
dakre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 11, 2009 10:47

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » úte kvě 21, 2019 11:44

Dávám to sem, i kdyz se to tyka vyhradne HUDY.

Zkontrolujte si stav svého uctu v Hudy Partner programu na jejich eshopu. Po zmene vzhledu se sice uzvivatelske ucty prevedly do noveho systemu, ale nekde na ceste "se zapomely" objednavky a historie starych objednavek je prazdna. Pokud to mate taky tak (ja a muj kolega ano), pozadejte Hudy o preneseni dat - cim vice lidi se ozve, tim bude vetsi pravdepodobnost, ze to opravdu udelaji.
Coz dost nasere, kdyz se chce neco reklamovat, objednalo se to pres eshop, tudiz neni k tomu vytistena faktura (kdo by to tiskl na uchovavani, kdyz je to v PDF primo u objednavky na uctu...) - jenze timpadem nemohu dolozit, kdy se zbozi koupilo, kolik presne stalo, atd. a to mi hodne stizi reklamaci.
Uplne stejne to je pri odstoupeni od kupni smlouvy (tj. vraceni zbozi) do 14-ti dnu od nakupu (pokud takova doba od zmeny jeste neprosla). Pozor na to!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod zdenki » úte kvě 21, 2019 16:41

Na starší objednávky je možné se dostat pře retro odkaz...
http://retro.hudy.cz/
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » úte kvě 21, 2019 21:36

Diky, uz vim, jsem to sem chtel dat. Odepsali mi to na moji stiznost. Ale si myslim, ze by to melo byt nekde hned pri prihlasovani se do noveho systemu aby tato moznost byla dobre videt.
Na jejich strankach jsem o tom nenasel zadnou zminku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Lipon » úte kvě 21, 2019 21:53

I když objednávám přes eshop, při převzetí k tomu papírová faktura je
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod zdenki » stř kvě 22, 2019 0:56

apuka píše:Na jejich strankach jsem o tom nenasel zadnou zminku.

Až jim přijde stopadesátýosmý dotaz..., tak to tam určitě dají :D
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » stř kvě 22, 2019 9:10

Lipon píše:I když objednávám přes eshop, při převzetí k tomu papírová faktura je
Ne vzdy. Kdyz Ti to poslou, obcas je tam je dodaci list, ale ne takovy jako faktura, spise jen dodejka, soupiska zbozi s uvedenim . Je to dost zavisle i od toho, ktera prodejne (nebo ustredi) to posle. Klidne objednas v jedne objednavce pet veci, prijde ze ctyr ruznych prodejni v peti balicich, z toho ve dvou mas vsechny papiry, ve dvou jen tu dodejku a v jednom nic :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod FrantaKrajta » stř kvě 22, 2019 16:42

Tak kolik jste jim už poslali mailů :D ?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Etheric » stř lis 30, 2022 19:34

Dám to sem, ikdyž se to týká pouze Hudy, případně se omlouvám za špatné zařazení a prosím o přesun.

Reklamace v hudy - doručená 24.11. Dopoledne. V podmínkách mají, že vyrozumí o vyřízení reklamace nejpozději do 3 prc dnů. Nestalo se. Na chybu je záměrně neupozornim, jelikož kdyby šlo do tuhého, mám výhodu - porušili správný postup. Jako každý úkon, i tenhle má svá pravidla.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Lipon » čtv pro 1, 2022 8:53

Nerad bych ti bral iluze, ale co si od jejich nedodržení vlastního interního pravidla slibuješ? Pověsíš je na nástěnku? Dáš jim ostentativně černej puntík?
Jestli to chceš řešit, tak to řeš a nechovej se jak apuka.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » čtv pro 1, 2022 9:15

Lipone promin, ale apuka se v takovem pripade nijak nechova. On vi, ze Hudy neoznamuje do tri dnu, jak se reklamace bude resit ani pri osobnim podani reklamace. Reklamoval jsem tam toho dost, ale nikdy to nedelali. Apuka vi, ze sice prodejcim toto zakon (podminene) prikazuje (634/1992 Sb., §19, odstave 3), ale jeste jsem nemel nikde reklamaci, kde by mi tento bod splnili (teda krome vymeny pri problemu hned pri prebirani a otevreni na miste, ale to vlastne nebyla reklamace), resp. zvyraznenou cast mi nikdy nesplnili - protoze vzdy pouzili hned dalsi vetu - dobu potrebnou k odbornemu posouzeni vady (casto nejakym pracovnikem reklamacniho oddeleni za pracovnim stolem, ktery o danem vyrobku nic netusi). A proto, ze sice musi ze zakona celou dobu byt v prodejne nekdo, kdo vyrizuje reklamaci - ale obchody to rozumejji tak, ze muze prijat (pripadne ihned odmitnout) reklamaci, ne ji opravdu vyridit.
§ 19
(3) Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 10:24

Ano, informovat zákazníka o přijetí a zahájení reklamace je zákonná povinnost prodejce. Pak, jestli budou problémy, to otočím proti nim - nedodrželi zákonem daný postup.
Nicméně toto bude zajímavé - su domluven přímo s výrobcem - kterému Hudy věc k posouzení pošle - že mě bude o všem informovat. Su zvědav, jak info od nich bude odpovídat infu z Hudy. A dle toho budu pak jednat.

@Lipon: řešit to budu, pokud reklamace nedopadne jak chcu. A pak samozřejmě všechny jejich pochybení otočím proti nim. A dosáhnu svého. Se mnou nikdo vysírat nebude [-X
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » čtv pro 1, 2022 11:28

Etheric píše:su domluven přímo s výrobcem - kterému Hudy věc k posouzení pošle - že mě bude o všem informovat. Su zvědav, jak info od nich bude odpovídat infu z Hudy.
No... Pokud jde o obleceni, nejspise se to bude tykat ceskeho vyrobce, asi Direct Alpinu. To si nedelam velke iluze.

Ja jsem reklamoval u nich tu bundu Yungay. Domlouval jsem se nejdrive s DA, abych se ujistil, ze ma alespon smysl to reklamovat, jestli nemaji uz podobne zkusenosti. Rekli, ze to mam poslat pres prodejce a ze posoudi a napisi, co tomu bylo - udelal jsem to. Po skoro 30-ti dnech mi vratili penize bez jakehokoliv zduvodneni. Od DA ani slovo. Napsal jsem jim na to dotaz, cim to bylo zpusobene (chtel jsem opravu nebo vymenu, kdyby to bylo mozne), nakonec od DA prisla strucna odpoved "byla to vyrobni vada Climatexu Apex". Tecka, vic jsem z nich nedostal.
Jsem byl z toho pristupu docela zklamany, domluva byla ponekud jina. Taky me zklamalo, ze to neopravili - pro ne neni problem vymenit pulku bundy, ale asi se to nevyplatilo. Ani nevymenili, pricemz prodejce v nabice a skladem stale mel stejnou verzi bundy, DA ji taky nabizela na svych strankach v eshopu. Pravda, ja jsem ji koupil ve velke sleve...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 11:34

Já mám zatím tedy s DA opačný zkušenosti.. Všechno bylo tak, jak jsme se domluvili. Tak uvidíme teď. Ale když po 30 dnech beze slova přijdou peníze, budu spokojen a nebudu nic řešit... "za chvíli budou vánoce, nestíhají, mají toho moc bla bla bla..." takže se mi tento scénář jeví jako velmi pravděpodobný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Lipon » čtv pro 1, 2022 13:42

apuko nezklamals, reaguješ jak vždycky, úplně mimo kontext a napíšeš tuny textu o něčem jiném, případně o něčem, co jsi vytrhl z kontextu

škoda, ze jsi tu citaci ustřihl v polovině, on ten odstavec totiž pokračuje a mluví se tam pak o vyřízení reklamace, což nemusí být totéž co rozhodnutí o reklamaci
lhůtu D-D+3 má prodávající podle dosavadní praxe na uznání/neuznání reklamace, ale neznamená to, že ji musí ve stejné lhůtě vyřídit

a jelikož toto nesplnění lhůty nemá sankci, je to ustanovení bezzubé (=zbytečné) a pro prodávajícího je zásadní až lhůta 30 dní

takže etheric se sice může rozčilovat a chystat na prodejce jak chce, ale s touhle lhůtou (D-D+3) je to střelba mimo a nijak mu to nepomůže
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 13:49

Lipon píše:s touhle lhůtou (D-D+3) je to střelba mimo a nijak mu to nepomůže

Jo, ale to, že mi nedají o přijetí / zahájení reklamace vědět, to už pochybení je
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » čtv pro 1, 2022 15:40

Lipon píše:apuko nezklamals, reaguješ jak vždycky, úplně mimo kontext a napíšeš tuny textu o něčem jiném, případně o něčem, co jsi vytrhl z kontextu

škoda, ze jsi tu citaci ustřihl v polovině, on ten odstavec totiž pokračuje a mluví se tam pak o vyřízení reklamace, což nemusí být totéž co rozhodnutí o reklamaci
Lipone, taky jsi nezklamals - asi jsi vubec nepochopil Ethericuv prispevek. Ja jsem reagoval a uvedl cast tykajici se presne toho, takze jsem to tezko mohl vytrhnout z kontextu v souvislosti s Ethericovym prispevkem.

Ano, ta dalsi cast daneho bodu v zakone je o tom, ze se reklamace musi vyridit co nejdrive, max. do 30-ti dnu. Ale to uz je o necem jinem, nez psal Etheric. Je to tak, jak to on ted napsal - meli by Ti dat vedet (hlavne pokud mas uvedeny email nebo telefon) minimalne, ze zahajili reklamacni rizeni a taky by meli uvedomit o tom, jak se rozhodli reklamaci resit. Tj. jestli se rozhodli ji uznat (v tom pripade i to, jak bude vyrizena) nebo poslali na "odborne" posouzeni a ze se ceka na to posouzeni. Toto neni to same, jako "vyrizeni" - jako pravnik bys to nejspise mel vedet. Ani Etheric, ani ja jsme o "vyrizeni" reklamace nepsali.
Jinymi slovy, Ty bys mel po tech trech dnech vedet alespon to, ze je to dal "odborne posuzovane", ze jak je to vyrizene pouze za predpokladu, ze to v te dobe uz rozhodli.

Samozrejme, "vyrizene" to je i v pripade odmitnuti. A aby bylo jasne, v tom, co jsem podle Tebe "uz odstrihnul" je psano o vyrizeni "bez zbytecneho odkladu, nejpozdeji do 30-ti dnu" - tj. at se to odmitne nebo uzna a nejak "vyridi", taky neni uplne prijatelne, ze kdyz, rekneme podas (resp prodejce dostane) reklamaci 1.10., odmitnuti/potvrzeni reklamace (zase rekneme, ze uznaji, ze vada je neopravitelna) prodejce dostane z "odborneho posouzeni" 10.10., Ty mas zazadane o vraceni penez, tak Ti oznami svym prvnim emailem/SMS Tobe 1.11. (tj. 30. den reklamace), ze se Tva reklamace neuznala/vrati Ti penize. Coz je pomerne rozsirena praxe v CR.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Lipon » pát pro 2, 2022 9:04

apuko, zkus už jednou někde natrénovat chápání psaného textu v kontextu
mika to asi baví s tebou neustále dokola rozhňahňávat nepodestatné a vytržené části text, mně ne, škoda času

já jsem k tomu řekl vše podstatné a případný kolemjdoucí nechť si z toho vezme vše potřebné, bude-li tedy mít chuť zkoušet dekódovat apukova sdělení
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » pát pro 2, 2022 10:24

Zajimave je, ze vypada, ze ten, na koho prispevek jsem reagoval to pochopil presne tak a v tom kontextu, jak jsem psal (a co psal on sam).

Tys jako jediny do toho zanesl neco navic, o cem nikdo nemluvil a ted to beres za kontext :roll:. V tomto smeru zacinas byt presne jako mike. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod mike » pát pro 2, 2022 17:24

Lipon píše:mika to asi baví s tebou neustále dokola rozhňahňávat nepodestatné a vytržené části text

Nebavi. Fakt ne. Mam asi nejakou poruchu, ktera mi nedovoli jen tak nechat byt neco, co mi pripada spatne #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Lipon » sob pro 3, 2022 10:38

Tak já tam mám asi nějakou záklopku. Po několika pokusech tím dál nemám chuť marnit čas.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod Etheric » ned led 1, 2023 7:33

Reklamace vyřízena, respektive po uplynutí 30 dní jsem jim napsal, že odstupuji od smlouvy atd. Peníze za zboží jsou už na účtě, ale za poštovný ještě ne, tak jsem jim to připomněl, snad nebudu muset připomínat ještě jednou, to už je trapný pro obě strany...
Taky zajímavej způsob vyřízení reklamace, nechat to bez komentáře prohučet. Těžko hádat, zda to byl úmysl, nebo to vážně nestihli vyřídit /o tom spíš pochybuju, reklamace byla u výrobce v ČR/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod mike » úte led 10, 2023 22:35

Dotaz: kdyz chci vratit neco do Hudy v ramci prodlouzene 30 denni lhuty, jak to udelat nejjednoduseji? Prislo to z Decina, podle podminek bych to asi mel dat vedet jim, ale zda se, ze vratit to muzu i osobne na libovolnou prodejnu tj. i v Praze. Je to tak? Resp. jak to je?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » úte led 10, 2023 22:59

Pokud to mas objednane z eshopu, muzes to zanest na libovolnou prodejnu. Realizovano mnou mnohokrat. Moje zkusenosti ukazuji, ze nema velky smysl vyplnovat jejich formular na odstoupeni, protoze stejne musi zadat veci do systemu rucne. Teda pokud mezitim nekdo nevylepsil jejich system... Jen si prichystej cislo uctu, kam maji poslat penize. Myslim, ze stale neposilaji automaticky zpet tak, jak jsi zaplatil Ty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod mike » úte led 10, 2023 23:00

Diky. Staci tedy vzit zbozi a fakturu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod mike » pon led 16, 2023 2:29

Vraceno na prodejne bez problemu. Vecer a druhy den okolo poledne byly penize na ucte :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod mike » čtv úno 16, 2023 15:52

Ted mne Hudy stve. Objednano v pondeli 13.2, dve veci skladem, u vas 16.2. To je dneska a stav objednavky je stale "zpracovava se". Takze do vikendu, na ktery to bylo planovane, uz to nejspis nebude :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod ntz » pát úno 17, 2023 12:00

Hudy je extremne predrazenej .. kupovat si cokoliv u hudyho je jak kupovat si bagetu na benzince .. hudy je uplnej extrem a ja uz tam nekupuju nic ... pred 20ti lety to bylo jiny a OK, ted ale uz davno ne ...

kdyz se bavime o obchodech, tak jsem si oblibil docela hodne hanibal v soucasny dobe .. samozrejme je to kamenej kram (resp. jsou 3 iirc), takze asi vsechno co maj v nabidce se da objednat levneji z nejakeho e-shopu, pripada mi ale, ze to delaj dobre .. staraj se o svy lidi ... etc ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod apuka » pát úno 17, 2023 12:37

Hm, ze je "extremne predrazenejs" si myslis z toho, ze tam nemaji tak casto a tak velke slevy ale ze prodavaji za doporucene ceny vyrobce?
ntz píše:Hanibal ... pripada mi ale, ze to delaj dobre .. staraj se o svy lidi ... etc
Promin, co vis o tom, jak se Hudy stara o "svy lidi"?

Vidis, men zase Hanibal prijde obcas hosri nez Hudy, i kdyz do Han. prodejen se dostanu malo casto. Nejspise bych rekl, ze je to o konkretnich lidech v konkretni prodejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: RockPoint vs. Hudy

Příspěvekod pavproch » pát úno 17, 2023 12:39

Taky bych neřekl, že zelený čtvereček je předražený.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny