Balik z Polska

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Balik z Polska

Příspěvekod mike » pon črc 18, 2016 18:14

Potrebuju dorucit neco z polskeho e-shopu, ktery bohuzel umi posilat jen po Polsku a navic se da zaplatit jen z polskych bank nebo dobirkou. Uz jsem od nich neco kupoval a pouzil sluzbu, ktera umi preposilat polske baliky k nam. Tenkrat jsem jim ale mohl zaplatit predem v Eurech, ted to nevim proc nejde. Takze jedine dobirka, coz je dalsi poplatek navic (OK), ale navic si preposilatel uctuje PLN v absurdnim kurzu a to uz mi prijde moc. Chteji 6.6 Kc za PLN, pricemz aktualne je 6.17 :evil: Celkove mi to dava 4 stovky navic jen za tu dobirku plus jeste postovne u nas.

Mate nekdo napad, jak to udelat lip?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Balik z Polska

Příspěvekod cezaryol » pon črc 18, 2016 21:21

Prodávající nevysvětlil, proč nelze platit v Eurech? Možná to byl technický problem.
cezaryol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 16, 2012 21:35

Re: Balik z Polska

Příspěvekod mike » pon črc 18, 2016 21:32

Prodavajici napsal, ze to nejde. S polskyma e-shopama je to nevim proc vzdycky silena pakarna...

Posledne jsem neco objednaval z jineho. Do CR posilali a meli platbu kartou. Parada. Tak jsem odelal objednavku a cekal, ze na konci zaplatim jako v normalnim civilizovanem e-shopu, ale houby. Nic tam nebylo. Objednavka OK a ze ceka na platbu. Tak jsem poslal mail, jak mam zaplatit. Bez odpovedi. Druhy dotaz jsem poslal pres jejich formular. Bez odpovedi. Poslal jsem jeste treti, taky bez odpovedi, a tak jsem to vzdal. Objednavka tam snad jeste visi. Pozdeji jsem ji udelal znovu, tentokrat jako dobirku. Zmenili to bez ptani na PayPal, coz bylo o neco drazsi, ale nad tim jsem uz mavnul rukou a zaplatil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Balik z Polska

Příspěvekod cezaryol » pon črc 18, 2016 21:44

Bohužel, někdy se takové věci dějí. Jediným řešením, pak vyzvednout zboží v Polsku.
cezaryol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 16, 2012 21:35

Re: Balik z Polska

Příspěvekod mike » pon črc 18, 2016 21:59

Mne se tedy deji jen v Polsku, ale zato pokazde :)

Reseni mam, firma, ktera preposila baliky z Polska do CR. Nastvali mne ale tim kurzem. Reknou si o poplatek za to, ze prevezmou dobirku a jeste nasadi zlodejsky kurz? Poplatek 125 Kc je OK, je s tim nejaka prace, ale dalsi 3 stovky na kurzu mne fakt stvou.

Predtim jsem poslal do Polska europlatbu, takze kurz byl OK a preposlani pak taky. Ted to ale v e-shopu odmitli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Balik z Polska

Příspěvekod apuka » úte črc 19, 2016 8:07

Musis si najit nejakeho Polaka. Bohuzelů, polskym obchodnim praktikam rozumi pouze Polaci :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Balik z Polska

Příspěvekod Aldo » úte črc 19, 2016 8:17

Ano můžu potvrdit, že nakupování v Posku u běžných Eshopů je porod. :axe:
Jinak ten kurz, nevím kde jsi ho nabral, ale běžný hotovostní kurz je 6,5 - 6,6 podle toho jak se kdo vyspí. Za 6,17 bych fakt chtěl nakupovat ale za svých 15 let co s nimi spolupracuju, jsem takový ještě nepotkal. :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Balik z Polska

Příspěvekod petrbw » úte črc 19, 2016 9:08

Tenhle Polský přístup se už asi u některých prodejců mění. Já si kupoval z PL eshopu koženou tašku na NTB a papíry do práce a dovezla to nějaká zásilkovka, platba převodem na účet do čr v korunách. Bylo to v možnostech zaplacení, takže pohoda.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Balik z Polska

Příspěvekod mike » úte črc 19, 2016 17:01

Aldo píše:Jinak ten kurz, nevím kde jsi ho nabral, ale běžný hotovostní kurz je 6,5 - 6,6 podle toho jak se kdo vyspí. Za 6,17 bych fakt chtěl nakupovat ale za svých 15 let co s nimi spolupracuju, jsem takový ještě nepotkal. :((

Aktualni Forexovy kurz je 6.17. V patek byl 6.12. Cetl jsem, ze zloty je navazany na UK libru a ta sla po Brexitu hodne dolu.

Ve smenarnach samozrejme bude horsi, ale v tomhle okamziku ti Exchange v Praze proda hotovost za 6.35. Pri vetsim objemu za 6.30. No a cekal bych, ze kdyz si nekdo zalozi firmu, ktera bude prepravovat baliky z Polska a dobirka je jedna ze sluzeb, tak nebudou menit ve smenarnach, ale v bance nebo na Forexu (protoze tam je minimalni spread a nejlepsi kurz). Tihle bohuzel pouzivaji smenarny a psali mi, ze nakupuji za 6.4 - 6.5.

Aldo píše:Ano můžu potvrdit, že nakupování v Posku u běžných Eshopů je porod.

Tusite nekdo, cim to je? Polaci jsou prece znami kseftari, a tak bych cekal, ze to budou mit osetrene nejlip...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Balik z Polska

Příspěvekod Aldo » úte črc 19, 2016 17:05

mike píše:Tusite nekdo, cim to je? Polaci jsou prece znami kseftari, a tak bych cekal, ze to budou mit osetrene nejlip...


Jsou to ale strašní lempli, něco jako Francouzi. Maňana po evropsku #-o
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Balik z Polska

Příspěvekod mike » úte črc 19, 2016 19:11

Aldo píše:něco jako Francouzi

:D nenapada mne horsi urazka ;-)

No nic, asi se na to vykaslu a zaplatim jim to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Balik z Polska

Příspěvekod booze » úte črc 19, 2016 20:17

mike píše:No nic, asi se na to vykaslu a zaplatim jim to.

Nezapomen, ze naposledy jsi ty "banany" do Lidlu zaplatil malo. :wink:
EDIT:jsi
Naposledy upravil booze dne úte črc 19, 2016 20:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Balik z Polska

Příspěvekod mike » úte črc 19, 2016 20:35

Aspon mohli mit duchodci kolumbijsky tyden :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Balik z Polska

Příspěvekod mike » stř srp 10, 2016 4:33

Vcera mi konecne prisel ten balik z Polska. Cele to trvalo skoro mesic. Spousta mailu, spatna komunikace, bordel a kolik to celkem stalo snad ani nechci vedet. Kazdopadne to dorazilo, je to v poradku a z Polska uz doufam v dohledne dobe nic objednavat nebudu. Zlati Cinani nebo Indove proti tomu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Prodejny