"Odpad" v supermarketoch :)

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod deckardph » čtv kvě 22, 2014 6:55

Ja nechapu co tady brecite, tech 80% jsou ty nejslabsi socialni skupiny, zkuste si nekdy nakupovat jidlo s rozpoctem 3000 na mesic, myslim ze hodne rychle ty lidi pochopite !
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod ratel » čtv kvě 22, 2014 7:01

trochu mi to pripomina male dite, co chce zmrzlinu kterou zrovna nemaji vali se po chodniku a breci a vsichni ostatni jsou ti spatni protoze ji nechteji taky a maminka s tim nic neudela :lol:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 7:09

To ze maju 3000kc ma nezaujima. Oni zas breci, ze je vsetko drahe, a ze maju malo penez. Ja mozem brecet, ze su vsade len lacne sracky.

Milujem toto "len lidi bez penez maju problemy" premyslanie. Ja nevravim, ze im maju ten Lidl zrusit, nech si tam chodia nakupovat. Ale ja chcem takisto mat moznost niekde nakupovat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod ratel » čtv kvě 22, 2014 7:19

deckardph píše: zkuste si nekdy nakupovat jidlo s rozpoctem 3000 na mesic, myslim ze hodne rychle ty lidi pochopite !


jasne, neni to na parmskou sunku, ale na druhe strane dival ses nekdy co maji lidi v kosiku ci voziku?

balena voda
stupidni sladkosti
mlete maso
atd atd.

to vsecko jsou veci ktere jsou zbytne, ba primo zbytecne
o cigaretach nemluve.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » čtv kvě 22, 2014 7:27

grco píše: Ale ja chcem takisto mat moznost niekde nakupovat.
Jednoduche reseni - otevri si takovy obchod 8) (a velice rychle pochopis, jak je ta Tvoje myslenka nerealni).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 7:34

Jezis maria, to je zas rada... To asi bude tym, ze rozpravam inou recou...

Neotvorim si taky obchod, lebo by skrachoval, PRETOZE 80% LUDI KUPUJE LACNE SRACKY!

To ale neznamena, ze ma tato skutocnost a tych 80% ludi nesere! Paneboze, kolko krat to este musim napisat?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » čtv kvě 22, 2014 7:37

dudy píše:
mike píše:Co znam v Rakousku ja, tak Spar nebo Billa je snad v kazdem mestecku. Oboji lepsi, nez uz nas a mivaji tam mistni produkci. Typicky pecivo, maso a uzeniny........A i v tech velkych supermarketech mivaji mistni speciality. Takze kdyz jedu z Korutan a mam na nadrazi ve Spittalu cas, zabehnu do supermarketu a naplnim batoh mistnimi uzeninami a syry.
Ale dyk to tady taky.
Nebo mi chceš nakukat, že u nás v Bille neseženeš balenou krájenou Šumavu, pryžový housky, Eidam, Kuřecí Junior a Drůbeží párky se sýrem?
:mrgreen:
Dudy: mistni produkce to, cos napsal, ale to se vyrabi v miste - v okoli vesnice, max. v danem udoli. Typicky napr. v Zillertalu vsude prodavaji veci z Zillertalu, v Otztali zase z Otztalu. Tj. jakoby v Ostrave se prodavali veci z Ostravy a blizkeho okoli, uz Olomoucke veci do toho nepatri.
Miku: Ano maji toho tam dost, ale taky tak podobne mistniho jak jsem napsal vyse, napr. Tyrolske veci nebo max z Zillertalu/Otztalu, coz je docela velke uzemi. Ja vsak vzdy vidim, jak mistni radeji nakupuji opravdu u mistniho reznika/pekare/farmare. Tj. napr syry z nejake salase, pecivo u mistniho pekare, uzeniny v mistni masne - vsechno veci, ktere pochazeji opravdu z mista - ve vedlejsi vesnici casto to jsou uz jine vyrobky. Nebo maji obchodik s mistnimi specialitami - ale tam uz to zase byva caste, ze je to z vetsi dalky a tamejsi lidi jsou vetsinou opravdu mistni patrioti, a to doslova.
Ve Sparech/Billach/MPrisech mistni jeste nakupuji "bezny" alkohol a jine napoje, kafe, co se nestihlo nakoupit v tydennim nakupu, tisk a nepotravinove veci. Ty kramky totiz casto slouzi i jako trafika, posta, ... - a lamparna s kecarnou :-)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » čtv kvě 22, 2014 7:50

grco píše:To ze maju 3000kc ma nezaujima. Oni zas breci, ze je vsetko drahe, a ze maju malo penez. Ja mozem brecet, ze su vsade len lacne sracky.

grco píše:To ale neznamena, ze ma tato skutocnost a tych 80% ludi nesere! Paneboze, kolko krat to este musim napisat?

Aby som to zhrnul. Teba serie, ze "80% lidi breci, ze je vsetko drahe" a ze si nemoze kupit, co chce, lebo "maju malo penazi". Teba to nezaujima, ze je to z pochopitelneho dovodu, Teba zaujima len to, ze Ty si mozes dovolit kupovat drahsie a kvalitnejsie veci, ale kvoli tym, co Ta seru nemas kde. A riesit to maju (nejaki ini) "ONI", Ty to riesit nechces. Moznosti na to mas, len si lenivy, aby si zasiel niekam, kde mas vsetko pokope aj na to aby si vsetko nakupil porozne...

Na to ma ozaj nenapada nic lepsie (resp. ano, ale to by bolo trosku neslusne), ako napisal ratel, len s pripomienkou, ze nie trochu, ale velmi:
"Trochu mi to pripomina male dite, co chce zmrzlinu kterou zrovna nemaji vali se po chodniku a breci a vsichni ostatni jsou ti spatni protoze ji nechteji taky a maminka s tim nic neudela"
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 7:53

Ano, takze kvoli sockam, ktore ovplyvnuju trh, ja musim jazdit 20km autom a nemozem sa stazovat? Nemam na to pravo sa stazovat, ze sa mi ta situacia nepaci a ze to musim riesit tak, ze musim jazdit niekam autom, cim stracam drahocenny cas?

Samozrejme, pravo stazovat sa maju len ludia bez penez...

Cisto filozoficka otazka, ked si odmyslime, ze situacia je aka je. Preco sa ja musim prisposobovat a jazdit autom, aby som si kupil co chcem, a nemozem sa na to ani stazovat? Preco by nemohlo byt teoreticky vsetko drahe a tie socky by to museli riesit tak, ze by zrali menej? Tiez by sa potom stazovali...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod ratel » čtv kvě 22, 2014 8:01

no pak uz zbyva jen / ako hovoria bratia z hornych uher / odjebat sa odtialto :P
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 8:04

Inak nechapem, preco tu ma vacsina ludi tendenciu vnucovat mi nejake "riesenie". Ja som tu neprisiel hladat radu. Poukazal som len na to, aka je v CR momentalna situacia, co za tu situaciu moze, co ju ovplyvnuje, a ze ma tato situacia SERE, pretoze mi nevyhovuje.

A take tie "do-your-part" alebo "otvor si vlastny obchod" rady su uplne zcestne. Iny podobny priklad je dnes Reality TV. Vsetko su to sracky jak dvere, ale 80% obyvatelstva na to cumi, takze samozrejme v TV nedavaju nic ine a producenti neprodukuju nic ine. To, ze nemam telku a necumim na to mi je prd platne, aj tak sa to stale tvori. Nic sa nezmenilo tym, ze som zrusil kablovku.

A toto ma tiez sere, pretoze by som si mozno tu telku niekedy aj pozrel, keby tam davali kvalitne veci.

To si mam zalozit vlastnu televiznu stanicu? To je vasa rada? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 8:07

@ratel: jo no, ale kde? myslim, ze by mi vsade nieco vadilo :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod dudy » čtv kvě 22, 2014 8:15

deckardph píše:Ja nechapu co tady brecite, tech 80% jsou ty nejslabsi socialni skupiny, zkuste si nekdy nakupovat jidlo s rozpoctem 3000 na mesic, myslim ze hodne rychle ty lidi pochopite !

80% obyvatelstva je nejslabší sociální skupina? :shock: Zajímavý je že parkoviště před superhyper sou plný aut a nejsou to zdaleka samý ohnilý favority.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod ratel » čtv kvě 22, 2014 8:15

grco píše:Inak nechapem, preco tu ma vacsina ludi tendenciu vnucovat mi nejake "riesenie". Ja som tu neprisiel hladat radu. Poukazal som len na to, aka je v CR momentalna situacia, co za tu situaciu moze, co ju ovplyvnuje, a ze ma tato situacia SERE, pretoze mi nevyhovuje.

A toto ma tiez sere, pretoze by som si mozno tu telku niekedy aj pozrel, keby tam davali kvalitne veci.

To si mam zalozit vlastnu televiznu stanicu? To je vasa rada? :)


nehrajes si nahodou tak trochu na hornich xx tisic ?

ano založ si TV ( dotovanou, nedáš si párkrát šunku a něco ušetříš :lol: ) o kvalitni, levne a zdrave strave, vzdelavej lidi a oni pak budou žádat to co ty

dál asi nemá smysl reagovat, když se nechceš od....t tak si kup vrbu :lol:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 8:17

@dudy: jo presne, super poznamka, vsetci vsade breci jak nemaji penize, jak je vsetko drahe, jak je krize, jak ich vsetci vykoristuju a ked pridem do nakupaku, tak sa nemam kde pohnut, vsade tie "socialni skupiny" zavadzaju a vkuse nakupuju televizory, aby mohli pozerat reality show...

@ratel: keby som si hral na hornich xx tisic, tak mam niekoho kto mi tie potraviny nakupuje :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod ratel » čtv kvě 22, 2014 8:27

grco píše:
@ratel: keby som si hral na hornich xx tisic, tak mam niekoho kto mi tie potraviny nakupuje :)


no to ne, BÝT X HRÁT SI NA je rozdíl. Ti co si jen hrajou obvykle nesplňují všechny atributy. :lol:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod dudy » čtv kvě 22, 2014 8:30

Už je to hodně vzdálené tipům na nákupy v Lidlu.
Možná by to někdo mohl uklidit do novothémy, "Proč žerem sračky?"

A jinak.
Čemu se divíme, že lidi kupujou laciný blafy, když sou vlastně otroci.
Otroci s vlastní PC a připojením k internetu:

http://www.novinky.cz/diskuse?id=363201 ... ectionId=5

Holt špačkovat se muší.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » čtv kvě 22, 2014 16:07

dudy píše:Už je to hodně vzdálené tipům na nákupy v Lidlu.
Možná by to někdo mohl uklidit do novothémy, "Proč žerem sračky?"

Jo, grco si potrebuje postezovat, jak mu nechteji nosit vsechno az pod nos a my abychom to uklizeli. Uz zas. Tohle vlakno pritahuje OT diskuse jako mucholapka. Vsadim se, ze ma nejvic moderatorskych zasahu ze vsech #-o A ja mam na rozdil od grca tendenci problemy resit a to pokud mozno definitivnim zpusobem... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49500
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » čtv kvě 22, 2014 16:24

grco píše:Inak nechapem, preco tu ma vacsina ludi tendenciu vnucovat mi nejake "riesenie". Ja som tu neprisiel hladat radu.

Njn, typicka zenska :twisted: Ja jsem to pochopil uz vcera, panove jsou holt trochu zmateni tim, ze pises v muzskem rode 8)

grco píše:@ratel: jo no, ale kde? myslim, ze by mi vsade nieco vadilo :D

Taky si myslim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49500
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » čtv kvě 22, 2014 17:23

deckardph píše:Ja nechapu co tady brecite, tech 80% jsou ty nejslabsi socialni skupiny, zkuste si nekdy nakupovat jidlo s rozpoctem 3000 na mesic, myslim ze hodne rychle ty lidi pochopite !

Podlehas medialni realite. 80% nemuze byt nejslabsi socialni skupina ani matematicky, pokud by teda nebyly prijmy rozdeleny uplne perverzne, coz nejsou. Mozna by se nejaky takovy stat na Zemi nasel, ale v Evrope fakt ne. Snad Severni Korea?

Neco ti ocituju. Puvodni clanek nema s tematem moc spolecneho a za cisla nerucim, ale myslim, ze citat je vystizny:
... a to ve státě, který má dle statistiky OSN 28. nejvyšší životní úroveň na světě, podle statistiky OECD je celková kvalita života jeho obyvatel dvaadvacátá na světě… Co dodat?! Mediální realita je někde jinde než skutečnost. Obyvatelstvo trpící nadváhou, tloustnoucí u velkoformátových barevných televizorů, z něhož 60 % jezdí každý rok na dovolenou k moři či do hor, které vlastní tolik aut, že není kde zaparkovat, ve státě, kde má 95 % bytů s tekoucí a nezávadnou vodu, podobný počet splachovacích WC a ústřední či jiné moderní topení, se zaručenou zdravotní péčí pro všechny, se zaručenými důchody, i v této realitě má značná část národa pocit, že je týrána a okrádána.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49500
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 17:33

sestupte z vesmiru, mimozemstani.

tech 80pct je ceska realita.

http://www.blesk.cz/clanek/radce-penize ... spori.html

a doba pokrocila. ty firemni nebo casto na splatky koupeny auta pred marketam nevypovidaji o nicem.

to ze se to vas dvou netyka taky nevypovida o nicem.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod mike » čtv kvě 22, 2014 17:50

Blesk je opravdu duveruhodny zdroj ;-) Presne tohle je ta medialni realita.

Skutecna je, kdyz se v tech superhyper pro 80% kouknes lidem do kosiku. Jak uz psal myslim dudy.

Tady to nejsme zdaleka jen my dva. Spis bych rekl, ze vsichni, kdo si mohou dovolit pocitac, pripojeni na Net a vykecavani na OF. O jezdeni po horach ani nemluve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49500
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 18:04

vzpamatuj se.

oni jsou v tech problemech prave proto ze kdyz se kouknes do jejich kosiku...

proste utraceji penize ktere nemaji za veci co nepotrebuji aby udelali dojem na nekoho kdo na ne masti....
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 18:05

jinak podle tehle logiky by byla pokladni v marketu neskutecny magnat, kdyz ma v supliku tolik love, ale aj tu samozrejme trumfne posadka dodavky co je veze do banky.

rozhoduje jestli jsou ty prachy skutecne jejich, a taky to co s nima udelaj.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod mike » čtv kvě 22, 2014 18:13

Ne, to je jina logika. Jestli opravdu nekdo nakupuje za penize, co nema, zbytecnosti, tak to neni nizsi socialni skupina, ale idiot. Urcite takovi jsou, ale rozhodne jich nemuze byt 80%, uz z definice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49500
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 18:17

- muze, ostatne vysledky voleb to pravidelne doklaji.

- idiot a socialne nizsi skupina, ony ty terminy hodnoti kazdy jiny aspekt. samozrejme mohou byt namiste oba dva.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 18:28

Inak sorry, ale ten nadpis je vadny. Ja chci kvalitne (premiove) supermarkety, ne drahe :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod mike » čtv kvě 22, 2014 18:29

@Indy: no nemuze, mame Gaussovo rozdeleni inteligence. Volebni ucast je tusim okolo 50% a vysledky spis vypovidaji o vyberu a prioritach. Ze bude idiot v nizsi socialni skupine je celkem logicke.

Nehodnotim, jen tvrdim, ze 80% v nizsi socialni skupine je nesmysl. Ono se to taky bude ridit Gaussovym rozdelenim. Ke vsemu je to relativni. Kdyz budes porovnavat se Svycarskem, tak ti to tak vyjit muze. Kdyz se Somalskem, tak presne naopak. A o to tak nejak slo v tom citatu vyse. Mame se skvele, jen to uz bereme jako samozrejmost a furt se citime ublizeni a stezujem si. Teda ne vsichni, mozna tech 80% a grco ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49500
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod grco » čtv kvě 22, 2014 18:31

Hej, ja sa necitim ublizene, ja sa citim nasrato :D

Inak napriklad u hotelov to funguje. Hotel ma hviezdicky, podla nich cenu a "kvalitu". Ked idem do 5* hotelu tak viem co tam mozem cakat a co by sa tam nemalo stavat... Tak by mohli byt aj take supermarkety. Lidl by mal 1*, Albert 2*, Tesco 3*, Billa 4* atd :)
Naposledy upravil grco dne čtv kvě 22, 2014 18:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Chci drahe supermarkety

Příspěvekod mike » čtv kvě 22, 2014 18:33

@grco: mohlo to byt horsi, ale udrzel jsem se :twisted:

Prvni prispevek je tvuj, a tak si nazev vlakna muzes zmenit. Nejak rozumne a vystizne, prosim. Jinak tam vratim tenhle ;-)

Hej, ja sa necitim ublizene, ja sa citim nasrato :D

A jo, mne tam nekde vypadlo stezovani si, opravim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49500
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny

cron