"Odpad" v supermarketoch :)

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

"Odpad" v supermarketoch :)

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 7:59

Mne by sa pre zmenu pacilo, keby tu vznikla aspon jedna siet "supermarketov", ktore by boli na dobre dostupnych miestach (myslim relativne rozsirene, ako napr. Billa) a predavali by tam len kvalitne veci, kludne o 20% drahsie ako v beznych supermarketoch (Albert, Tesco). Vyssia cena by este ako bonus odfiltrovala polovicu dochodcov a nemusel by som stat pol hodinu u pokladny.

Ja nechapem, preco tu uplne vsetky supermarkety musia byt proste orientovane len na to, aby to bolo co najlacnejsie. Uz Tesco a Albert a spol maju sortiment orientovany na co najnizsiu cenu, ale to nestaci, este tu musime mat Penny Market a Lidl a podobne, s este lacnejsimi srackami.

A ked si chce clovek kupit nieco kvalitne a nema problem si priplatit, tak aby chodil kupovat kazdu surovinu do ineho obchodu niekde doprdele a jazdil cely vikend po meste...

Este som premyslal, ze by mohli mat v obchodoch Express pokladny, kde by vsetky veci stali automaticky o 10% viac, takze by tam bolo menej ludi a clovek si vlastne priplaca za rychlejsie odbavenie :)

Oddeleno z Lidlvlakna. mike
Naposledy upravil grco dne pát kvě 23, 2014 7:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod wawrik » stř kvě 21, 2014 8:17

Tesco to predsa robí. V „lepších“ štvrtiach má menšie obchody typu Tesco Expres, hovorí tomu prémiové predajne, a nepredáva tam lowcost sortiment, ale len lepšie a drahšie potraviny. Jeden mám pri baráku a naozaj je tam a) menej dôchodcov, b) vyššie ceny, c) potraviny vyššieho štandardu :-)

Ale na veľké mesačné nákupy chodím aj tak do Lidlu :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 8:26

Od obľúbených predajní Expres, ktoré sú určené na každodenné rýchle a pohodlné nákupy, sa odlišuje nákupným prostredím ako aj ponukou tovaru. Exteriér aj interiér predajne je vo vyššom štandarde, tovar vystavený v špeciálnych regáloch a na pultoch nájdu zákazníci množstvo prémiových výrobkov.


Nie vsetky Express su take, to je nejaka jedna predajna v Bratislave, to moc nezodpoveda mojmu poziadavku "dostupne". :) Inak mam dojem, ze Tesco Express je defaultne len mensie Tesco, nie premiove Tesco. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod wawrik » stř kvě 21, 2014 8:29

Jo, nemyslel som, že sa tie lepšie predajne volajú Expres, ale že niektoré Expresy sú prémiové. Ten na Kolibe bol síce prvý, ale nemal byť jediný a otvorili ho už dobre pred rokom. Nepátral som po tom, kde všade tie prémiové otvorili.

Inak filozofiou - ehm - vyššieho štandardu sa riadi napríklad Billa, a AFAIK tak napríklad v Rakúsku aj funguje.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 8:37

V Rakusku mozno, tu je Billa viacmenej uplne rovnaka ako vsetky ine retazce... Mam dojem, ze je uplne jedno, ci ides do Tesca, Alberta, InterSparu, Billy, Brnenky... Vsade rovnake sracky, par "premiovych" vyrobkov maju niekde zahrabanych, inak bieda a vsade dochodci, ktory sa stazuju nad tym, kolko stoja vajicka.

Napriklad som teraz asi mesiac zhanal 2dc flase vina, nikde to nemali a to som chodil po velkych supermarketoch. Uz som premyslal, ze si objednam celu krabicu cez net... Normalne teraz jak hladam byt, tak jeden z poziadavkov je, aby bol blizko Globusu, co je podla mna najlepsi obchod v Brne, ale tiez to nie je uplne idealne, este by to mohlo byt lepsie.

A netyka sa to len obchodov s potravinami, mam dojem, ze dost vela roznych provozovni, aj ked zo zaciatku zacne s vyssim standardom, tak po case ich ta masa "hlavne-nech-je-to-lacne" spoluobcanov donuti ten standard znizit a preorientovat sa na cenu, lebo inak by skrachovali.

Neviem kde sa musim odstahovat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod Sirkka » stř kvě 21, 2014 15:14

@Brhel: :smt023
@Lipon: ten stativ mám taky a zatím dobrý :-)

Ještě mám universal stříbrnou lepicí pásku a lepidlo a taky v pohodě :-)

@Grco: Obchod s kvalitnějšími (a taky dražšími) věcmi v Pze je - Wine food market na Smíchově. Je tam i restauračka a kavárna, někdy živž klavírista. A celkově je to tam pěkné. Něco obdobného nedávno otevřeli na Pankráci, ale tam jsem nebyla.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 15:17

grco píše:Neviem kde sa musim odstahovat :)

Rakousko, Svycarsko, ale pro tebe by mozna byla idealni severni Italie. Tam taky vsichni porad mluvi a kouri :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 15:26

@Sirkka: Jo, ten obchod sa mi pacil, ale uz nie som v Prahe. :) Ale hlavne si zas (ako vacsina ludi, co sa mi snazi poradit, kde mam chodit nakupovat) vynechala tu poziadavku, ze to ma byt dostupne. Dva obchody v Prahe su mi nanic, chcem mat taky obchod na "kazdom rohu", namiesto Billy a Alberta. :)

Ja som proste pohodlny, chcem mat kvalitne veci a kvalitne sluzby blizko domova, nie jazdit za nimi 20km autom. Ked mam pri dome len Alberta, tak chodim do Alberta a vzdy nadavam, ze tam nic nemaju, ale druhy den tam idem znova, lebo nic ine vedla domu nemam. To mi vadi, ze na kazdom rohu su len obchody orientovane na ceny a obchody orientovane na kvalitu musi clovek hladat.

A moze za to ta masa spolocnosti, ktora Lidl berie ako spasenie. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 16:07

Ne ne, muzes za to ty a tobe podobni ;-)
grco píše:Ked mam pri dome len Alberta, tak chodim do Alberta a vzdy nadavam, ze tam nic nemaju, ale druhy den tam idem znova, lebo nic ine vedla domu nemam.

Na to, ze jsi Slovak, se chovas jako typicky Cech :twisted: Proc myslis, ze treba takova Ceska Sporitelna jeste nezkrachovala? Protoze presne takovi tam maji porad konto; jsou lini zmenit banku a radej plati a plati a nechaji si srat na hlavu. S obchodama to same v modrem. Ja mam treba Lidl hned za rohem, Penny o kousek dal, ale chodim do deBilly, jelikoz ta je aspon jednooka mezi slepymi.

Pokusy o lepsi retezce u nas byly a vsechny casem zkrachovaly. Delvita, Interspar, Carefour... Protoze vetsinoveho zakaznika zajima hlavne cena a dalsi cast se chova jako ty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 16:28

No ako sorry, ale ani do blbej banky by som nechodil cez pol mesta, aj keby mi srali na hlavu. Proste nebudem jazdit do Globusu kazdy den po praci, ked to mam 40km tam a zpatky!

Ked mi ten lepsi retezec postavia vedla baraku, tak tam budem chodit, inak maju smolu oni a ja taky.

A nie je pravda, ze za to mozem ja. Keby bola vacsina ludi ako ja, tak aj v tom blbom Alberte kupuju len tie kvalitnejsie veci a tym padom tie sracky im tam stoja a prestanu ich davat na pult, pretoze ich nik nekupi a zacnu namiesto toho davat tam kvalitnejsi sortiment, ktory by im siel na odbyt. Moje jazdenie za obchodmi po celom Brne nic neriesi. A Lidl by skrachoval...

Problem je v tej prvej skupine ludi, pretoze aj ked to niekto skusil a postavil ten kvalitnejsi obchod na nejakom mieste, tak v okoli bolo malo ludi, ktory tam chodili, vsetci radsej nakupovali niekde v Lidli pri praci a preto skrachovali. Keby bolo viac ludi jak ja, tak je velka pravdepodobnost, ze v okruhu toho obchodu sa najde vela ludi, co tam bude chodit nakupovat a tym padom neskrachuju a mozu spravit dalsi obchod na dalsom "sidlisku". Takze mne to fakt neprisijes :)
Naposledy upravil grco dne stř kvě 21, 2014 16:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 16:38

grco píše:No ako sorry, ale ani do blbej banky by som nechodil cez pol mesta, aj keby mi srali na hlavu.

No prave ;-) Do banky pres pul mesta staci jednou a pak uz se da vsechno resit elektronicky nebo po telefonu. A stejne je u CS porad strasna spousta lidi.

grco píše:Proste nebudem jazdit do Globusu kazdy den po praci, ked to mam 40km tam a zpatky!

Ty nakupujes v hypersuper kazdy den? Mne teda staci jednou tydne ;-) Zbytek kdyz tak mensi kramky.

grco píše:Ked mi ten lepsi retezec postavia vedla baraku, tak tam budem chodit, inak maju smolu oni a ja taky.

Ano, o tom presne mluvim ;-)

grco píše:A nie je pravda, ze za to mozem ja. Keby bola vacsina ludi ako ja, tak aj v tom blbom Alberte kupuju len tie kvalitnejsie veci a tym padom tie sracky im tam stoja a prestanu ich davat na pult, pretoze ich nik nekupi a zacnu namiesto toho davat tam kvalitnejsi sortiment, ktory by im siel na odbyt. Moje jazdenie za obchodmi po celom Brne nic neriesi. A Lidl by skrachoval...

Vetsina lidi chce levne sracky, s tim nic nenadelas. Bojim se, ze u nas by Lidl zkrachoval az jako posledni. Ale kvalitni retezec se muze udrzet na mensine, ktera chce kvalitu. Jenze kdyz se vetsina z te mensiny chova jako ty, tak to musi dopadnout, jak dopadlo s tema, co jsem psal vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 16:54

@mike: Ty to stale nechapes, pre mna nie je riesenie, ze je nejaky super uber kvalitny shop 20km odtial ako byvam. Ti mozu pre mna za mna kludne skrachovat, pretoze mi nic neprinasaju. A nevravim o hypermarketoch, vravim o obchodoch ako byva Albert/Billa a spol. Alebo na SK su este COOP obchody. Proste take tie "sidliskove" obchody, do takeho chodim kludne kazdy den, alebo kazdy druhy. Nenakupujem do zasoby...

Ja tu nie som od toho, aby som "pomahal" nejakym retazcom na ukor svojho pohodlia. Proste ma prist niekto zo sluzbou/ponukou a ked bude dobra, ja ju budem vyuzivat. A keby takych bolo viac, tak na tom zarobia.

A inak cela moja "staznost" zacala tym, ze VACSINA LUDI IDE PO CENE A NAKUPUJE V LIDLI. Takze nechapem naco mi tu pises zavery, ktore som napisal ja sam uz X prispevkov predtym, cim sa len opakujeme...

Mna sere prave to, ze tu 80% obyvatelstva nakupuje sracky, a preto su vsetky obchody plne sraciek, a ja preto musim jazdit 20km niekam doprdele, ked nechcem sracky. No a ty mi tu ako riesenie ponukas "zmier sa s tym a jazdi 20km doprdele"... Diky moc za pomoc :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 17:17

Ale ja to chapu 8) Jen se ti snazim naznacit, ze lehnout si na zem, kopat nozickama a kricet ja chci, ja chci ti nebude nic platne a jestli opravdu chces, tak se holt musis zvednout a neco pro to udelat. Bud ti to za to stoji nebo ne. Zijes v nejake realite a z ni musis vychazet. Mne se to taky nelibi, ale jedine, co s tim muzu udelat je, ze budu nakupovat tam, kde mi to aspon trochu vyhovuje a ne tam, kde mne to stve jen proto, ze to mam pod nosem. Nedelam to proto, abych pomohl jim, ale abych pomohl sobe a jestli jim tim pomuzu taky, tak je to win-win situace. Samozrejme, ze sam to nijak nezmenim, ale o tom uz byla rec vyse v jine souvislosti. Celek se sklada z mnoha malych casti.

Mimochodem, v M&S zacali prodavat cerstve potraviny a mezi nima i kurata. Kilo a pul, asi 180 Kc a ono to chutna jako maso a ne jako blato, co se prodava u nas. M&S tady u nas na kopci nikde neni a v dohledne dobe asi nebude, pokud vubec nekdy. Muzu se vztekat nebo si pro kure sjet do mesta. Tak tam holt jednou za cas sjedu, nakoupim toho vic a mam skvele kure a k tomu dalsi zasoby. Prijde mi to tak nejak prinosnejsi, nez nadavat, ze nezbouraji Lidl za rohem a misto nej nepostavi M&S ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 17:24

To su zas do-your-part blaboly jak z nejakeho green peace naboroveho videa :)

Ked sa zvednu a budem jak pako chodit 20km do obchodu, tak mi to tiez nebude nic platne. Ten obchod mi tu pri baraku aj tak nepostavia a ked postavia, tak aj tak skrachuje, lebo tam budem chodit nakupovat sam.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 17:37

:D nemuzu posoudit, greenpiss videa nesleduju, ale tohle je spis americky pristup, ne? Ten tvuj je typicky cesky.

Jak nebude? Budes mit nakoupeno to co chces a ne to, co maji v Blbertovi. Mimochodem, inteligence je (mj.) schopnost prizpusobit se podminkam nebo si podminky prizpusobit sobe. Davam prednost tomu druhemu, ale nekdy to nejde, tak holt to prvni. Mel jsem zato, ze ty inteligentni jsi, takze by sis svuj (sub)optimalni zpusob jiste nasel, ale vypada to, ze si chces jen zanadavat. Coz chapu a omlouvam se, ze ti do toho kecam 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 17:42

@mike: ved jasne, niekedy idem do globusu, planujem vyskusat tie bedynky a podobne, snazim sa prisposobit, ale to je prave to co ma sere, ze musim robit kompromisy, ze proste namiesto toho alberta tu nemam wine and food market a nemusel by som potom riesit ziadne bedynky a hladat nejake specialne obchody po celom brne... takto to riesit musim, lebo som v mensine...

mna proste stve, ze ked idem z prace do obchodu a rozhodnem sa ze mam chut na nieco, kde potrebujem napriklad safran, tak to proste nezozeniem ani v bille, ani v alberte, ani v tescu, nikde, musel by som ist do specialneho obchodu s korenim, kde kupim len to korenie a tak kym vsetko nakupim, tak mi to zabere samozrejme este so zapchami v meste 3 hodiny, tak sa na to rovno vykaslem a kupim si big mac v mekaci a du dom... :)

v hlupom interspari vo vankovke nemaju dokonca ani parmazan! to je podla mna uplne zakladna potravina, co je to za obchod??? maju samozrejme len gran moraviu, lebo je lacnejsia...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 17:51

Takze jsem to trefil :twisted: Sis zanadaval a ted nam zas budou nadavat tady, ze jim kecame v Lidlvlakne ;-)

Jsme v mensine, tak to musime resit. Dalsi moznost je zasilkovy prodej, ten se taky pomalu zacina rozmahat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 17:52

Jo no, v Prahe je to lepsi s tymi potravinami, ale to je asi jedine, co je tam lepsie :) Tu v Brne to este chvilu potrva asi...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 17:57

To bude driv v Horni Dolni nez v Brne ;-) Se prestehuje z mesta do nejhorsi diry v CR a stezuje si #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 17:59

cesty pane jsou nevyzpytatelne... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » stř kvě 21, 2014 18:03

grco a podla Teba z coho by tie obchody, co by TI postavili vedla baraku zili? Z Teba? Vravis, ze 80% spolocnosti CHCE co najlacnejsie sracky, ja k tomu pridam, ze dalsich 17% ide nakupit najblizsie, co ma, lebo je lenivych a len tych zvysne 3% si zisti, kde sa co kvalitneho da dobre nakupit. ALe ti pocitaju s tym, ze to nebude na jednom mieste a s kludom si preto zajdu aj 20km.
Mimochodom, chcel by si vsetko a kvalitne na mieste... Predtym si casto nakupili male kramky (zelovoc, masu/udeniny, mliekarne, pekarne,...) ludia, co chceli a boli schopny dodavat kvalitne vyrobky. Ludia k nim chodili - ale hlavne preto, lebo v blizkosti nebolo nic ineho. Potom sa postavil taky retazec, hned onaky a naraz sa zistilo, ze za cas, ako nakupia zvlast tie kvalitne vyrobky, nakupia to iste (aj ked menej kvalitne, zato lacnejsie) na jednom mieste, vezmu auto, nalozia do kufra na tyzden a usetria aj toho casu. A do malych kramkov ludiaprestali chodit a jeden po druhom zavrel a dnes su tam v "lepsom" pripade krcmy a herne, v horsom sa to rozpadava....
Proste ak chces kvalitu, necakaj, ze ona pride za Tebou - Ty tu kvalitu neuzivis -, musis Ty za nou. Az sa zavedie a zisti, ze Vas niekde je viac, tak je mozne ze casom sa u Teba objavi.
V Brne mas moznost farmarskych trhov (fuj za ten nazov, na SLovensku to bolo uplne bezne trhovisko, kde dakrat - trikrat do tyzdna predavali ludia svoje "prebytky" uz za socializmu, potom tych predajcov vytlacili redajcovia handar a Vietnamci a teraz vsetko s velkou pompou obnovuju), mas moznost si najst v okoli BIO-farmarov, ktory dokonca rozvazaju raz-dvakrat do tyzdna na urcene miesta cerstvu zeleninu, mliecne vyrobky mozno aj maso. A trvanlivejsie potraviny si mozes kupit m M&S.
Tvoja jedina moznost pritlacit retazce blizko Teba predavat, co chces je, ze im to budes opakovane davat na vedomie - a ze k nim prestanes chodit. Ked tam pojdes a budes si nadavat v sebe, tak bohuzial ich podporujes aj Ty.
A este poznamka. Ja v Lidle potraviny nakupujem len zriedka, pretoze som zvykly na nietore vyrobky a som s nimi spokojny, ale tvrdim, ze u nich nakupis vacsinu veci z potravin kvalitnejsie ako v Tescu / Albertovi / ... v tej nizsej cenovej relacii. Uz z jedneho jedineho dovodu - u nich kupis ich znacky vacsinou to iste ako v Rakusku a Nemecku. Pokial viem, okrem nich toto plati uz len u Sparu. U Alberta a Tesca by na Zapad od nas ludia uplne prestali chodit do nich, keby predavali tam veci urcene na nas trh. A konkretne u Tesca mi toto tvrdil este asi pred 15 rokmi pan, s ktorym som cestoval - bol reiaditelom dodavatelskej firmy nejakeho oblecenia, ktory dodaval do tych retazcov pod ich znackami na Zapad aj na Vychod. Tie veci sa vyrabali zvlast a boli peclivo oddelene a kvalita sa nedala porovnat. Do Lidla som videl sam, ze ludia chodia normalne nakupovat v Nemecku aj v A. A to aj stredna trieda. Ale chlieb, mlieko, atd si tam mimo miest nakupuju od miestnych farmarov.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 18:04

grco píše:cesty pane jsou nevyzpytatelne... :)

:shock: on se snad dal k Jehovistum :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 18:13

@apuka: zili by z ludi, co by tam normalne chodili, keby tych 80% nekupovalo sracky...

ja fakt nechapem, jak ste z tych mojich kecov nepochopili, ze mi vadi prave to, ze tych 80% ludi kupuje lacne sracky a tym padom tie retazce nemaju dovod razit inu cestu ako cestu najnizsej ceny na ukor kvality

este raz to poviem:

ja viem ze vacsina ludi ide na cenu, som si toho vedomi, sam som to uz X krat napisal, tak mi tuto informaciu uz nemusite predavat ako novinku, ja sa ale stazujem prave na tento fakt, ze to tak je a tym padom tato "masa" ludi ovplyvnuje svojim dopytom ponuku, ktora ale mne ako 20% mensine nevyhovuje a kvoli tomu musim chodit niekam autom, v porovnani s tymi 80%, ktory si idu kludne nakupit tesco spekacky 100m od baraku...

ja budem spokojny, ked budem moct nakupovat kvalitne suroviny rovnako pohodlne ako tychto 80% ludi :)

a este k tomu lidlu, ja som zastanca supermarketov, chcem ist do 1 obchodu kde si kupim maso, zeleninu, kecup a sacky do kosa, nechce sa mi chodit kvoli kazdej blbosti do ineho obchodu, ALE nechapem preco by v supermarketoch museli predavat sracky, to ze mas supermarket a predavas tam viac veci neznamena predsa automaticky, ze sa tam musia predavat sracky... lenze tu to tak je, supermarket = sracky a potom kazdy hipster strasne spomina na minulost a "male obchodiky", ja mam male obchodiky u prdele, nechapem preco by rovnako kvalitne vyrobky ako ma 5 malych obchodikov nemohli normalne "prestahovat" do jedneho supermarketu, kde by to bolo po kope... no a lidl u mna pada automaticky preto, lebo tam nemaju veci, ktore potrebujem k zivotu, nemaju tam proste "klasicke" moje oblubene znacky, takze to ze tam maju neviem aku super zeleninu mi je jedno, pretoze jak som uz pisal, mne sa nechce chodit nakupovat specificky kazdu surovinu zvlast do zvlast obchodu

niektore vyrobky proste kupujem len od urcitych znaciek a ked ich nemaju, tak som nervozny a lidl je v tomto najhorsi, oni tam maju len same obskurne znacky :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 18:37

grco píše:nechapem preco by rovnako kvalitne vyrobky ako ma 5 malych obchodikov nemohli normalne "prestahovat" do jedneho supermarketu, kde by to bolo po kope...

Nemohlo byt to byt tim, ze 80% lidi chce levne sracky? ;-) :twisted:

Nerikej, ze to nechapes. Jestli fakt ne, tak zjisti, jake podminky davaji supermarkety mensim lokalnim vyrobcum. Jednaji z pozice sily, a tak je pro ne vyhodnejsi si otevrit vlastni kramek a nest veskere naklady s nim, nez dodavat retezcum. Nemluve o tom, ze retezce maji celorepublikove smlouvy a i kdyz chce osvicene vedeni superhyper prodavat neco mistniho, tak jim to proste vedeni nepovoli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod dudy » stř kvě 21, 2014 18:40

@ grco
Nic si z toho nedělej.
Já taky nejsem vodvázanej z toho, že musim žít mezi bandou ufňukanejch lemplů a socek co žerou točeňák z Tesca, zalejvaj to Měšťanem z plastu, u toho čučej na plazmu za dvacet tisíc a v ní na Pohlreicha, na kerym se jim nejvíc líbí, že mluví jako kanál !
"Ty voe, mámo, ten má hlody, to je borec, ho normálně poslal do prdele, toho kuchaře"
"No jo, táto, to von má dobrý ty kecy, ale bude to ňákej nafoukanej Pražák. Si myslí, že sežral Šalamounovo hovno."
"To jó, to von to jináč bude pěknej debil, kdo by to žral, ty jeho sračky. Ňáká kravská drška na víně. Fujtajxl."
"A si představ, táto, že prej za to chce štyry stovky a je toho dvakrát do huby."
"No dyk to řikám, vůl to je, ale hlody má dobrý. Jo a vem mi tam eště jedničku mámo."
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 18:47

@dudy: hehe, inak len tak pre zaujimavost, bol som v cafe imperial na tej "kravskej drske na vine za styry stovky" a malo toho podla mna rozhodne nebolo, mal som problem to dojest :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod grco » stř kvě 21, 2014 18:49

@mike: "nechapem" bolo mysleno obrazne :) samozrejme ze viem jak to funguje a cely cas tvrdim, ze je to len vysledok tych 80%, na com sa myslim vsetci zhodneme :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » stř kvě 21, 2014 20:50

grco, aby bolo presne podla Tvojho zelania, fakt neviem, kam by som Ti poradil byvat.... Kazdopadne jedine do vacsieho mesta. Co ja poznam:
Rakusko mesta a dedinky v Alpach - miestny nakupuju "denne" potraviny /chlieb, mlieko, maso, pecivo/ bud u oblubeneho/znameho farmara (ak nemaju vlastne hospodarstvo), v miestnych malych obchodikoch - vacsinou vsetko inde, do miestnych supermarketov chodia nakupovat len co zabudli nakupit ako tyzdenny nakup, na ktory jazdia autom do najblizsieho hypermarketu v nejakom velkom meste (a ze ich zdaleka nie je ako u nas...)
Nemecko, Svajciarsko - velmi podobne.
A v malych mestach v miestnych samoobsluhach (supermarketoch) toho moc velky vyber nemas, kupis co maju, aj ked je pravda, ze je to vacsinou kvalitnejsie ako u nas. Samozrejme aj tam, ako vsade inde najdes par ludi, ktori nakupuju vsetko, co sa da v supermarkete, ale tych je - okrem turistov :D - len hrstka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř kvě 21, 2014 21:57

Co znam v Rakousku ja, tak Spar nebo Billa je snad v kazdem mestecku. Oboji lepsi, nez uz nas a mivaji tam mistni produkci. Typicky pecivo, maso a uzeniny. Nekdy je primo pred marketem pultik, kde si rozlozi sve zbozi mistni sedlak. Ceny mozna o trochu vetsi, nez ve velkych supermarketech, ale moc se nelisi. A i v tech velkych supermarketech mivaji mistni speciality. Takze kdyz jedu z Korutan a mam na nadrazi ve Spittalu cas, zabehnu do supermarketu a naplnim batoh mistnimi uzeninami a syry.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod dudy » čtv kvě 22, 2014 5:26

mike píše:Co znam v Rakousku ja, tak Spar nebo Billa je snad v kazdem mestecku. Oboji lepsi, nez uz nas a mivaji tam mistni produkci. Typicky pecivo, maso a uzeniny........A i v tech velkych supermarketech mivaji mistni speciality. Takze kdyz jedu z Korutan a mam na nadrazi ve Spittalu cas, zabehnu do supermarketu a naplnim batoh mistnimi uzeninami a syry.


Ale dyk to tady taky.
Nebo mi chceš nakukat, že u nás v Bille neseženeš balenou krájenou Šumavu, pryžový housky, Eidam, Kuřecí Junior a Drůbeží párky se sýrem?
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Další

Zpět na Prodejny