Buzoly za 15.000,- do 15.11.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod lenny_vej » úte lis 13, 2012 7:45

Ahoj obracím se na vás všechny s velkou prosbou.
Do oddílu kupujeme buzoly a rozpočet je 15.000,- a částku potřebujeme proúčtovat celou (beztak těch buzol cca 30 potřebujeme). Měli jsme v Hudáči spadeno na 3 kousky Silva Ranger a zbytek Silva Field, jenže ač u toho hlásají "novinka", tak Field nabízejí je 3 kusy...
Takže sháním obchod, kde seženu pár "dlouhých" (cca 10 cm ten plast vespod) buzol a za zbytek peněz buzoly krátké a fakturu budu mít v ruce už 15.11.
Jsme ze středních Čech, do Prahy dojedu raz-dva, je mi jedno jestli to přijde poštou, nebo to vyzvednu v Praze, jestli to dám dohromady v jednom krámě, nebo budu muset jezdit po městě půl dne.

K buzolám:
pár dlouhých
většina krátká (takové ty do dlaně, myslím že 8 cm, ale jistá si nejsem)
na kratší hraně centimetrové měřítko (podmínka, děti pomocí toho na závodech odhadují vzdálenost)
ideálně šňůrka na krk, v ruce to na závodech děcka ani dospělí nenosí (nebo aspoň něco, kam šňůrky budu moc navázat - očko).

Neměl byste někdo tip? Prosím prosím....
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod vonkreuz » úte lis 13, 2012 8:15

Zkus uživatele Jarilo - Outdoorová trafika.
Myslím, že není takový problém vystavit fakturu a buzoly dodat třeba až za týden, až dojdou od dodavatele.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod Lhotse » úte lis 13, 2012 8:18

Není problém v "jakémkoliv" množství. Fakturu můžeš mít ještě dnes a zboží by bylo dodané cca v pátek. Skladem jsou. Víc přes SZ. Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod lenny_vej » úte lis 13, 2012 14:51

Všem moc děkuju!
Vyřizovalo nás to víc, takže nakonec kluci pořídili dřív, než jsem se vrátila ze školy. Tímto děkuju Vonkreutzovi za tip na Jarila a Lhotsemu za expresní nabídku, kterou by bývala určitě využila, kdybych se na net dostala dřív, než teď...
Jste moc hodní :-)
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod Ryba » úte lis 13, 2012 22:13

Ale s těma Silva Fieldama neděláš dobře, Jaromíre! Já ji taky měl, (prej nejprodávanější buzola na světě, haha) byla od začátku nic moc, potisk se stíral, drhla, pak začala utíkat kapalina, tak jsem ji různě plnil petrolejem, smrděla, pak se polámala úplně, ukazuje, kam se jí zlíbí.

Koupil jsem za polovinu tuhle Suunto A10 a spokojenost největší. Není to teda nějaká rychloběžka, ale na normální použití super. A je asi jen o cenťák a půl delší než ten fíld.

Obrázek
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod mike » úte lis 13, 2012 22:40

Potrebovali proinvestovat 15 tisic, tak prece nebudou kupovat levnejsi a pak resit, kam ten dvojnasobek buzol dat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod oodoow » úte lis 13, 2012 22:57

Já měl teď na HROBu půjčenou nějakou palcovku a byla super, až jsem začal uvažovat, že si ji taky pořídím. Jenže, co se tak dívám na net, tak ta je cenově úplně někde jinde. :-k
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod lenny_vej » stř lis 14, 2012 10:13

mike píše:Potrebovali proinvestovat 15 tisic, tak prece nebudou kupovat levnejsi a pak resit, kam ten dvojnasobek buzol dat :twisted:

Tak hele, Miku! A Oodow taky. Je to pro docela specifický využití (Tutistický závod - děcka to během závodu povalují v bahně,mokru, kolikrát s tím fláknou...), dětem se s tím dobře pracuje, zejména s těma krátkejma. Silvy používáme roky, spokojenost všeobecná. Suunta jsme kupovali předloni a ukázalo se, že péči dětiček nevydržely, navíc se zasíraly a drhly.
Navíc já osobně na výběr v tomhle případě nemám vliv, vybírali si aktivní závodníci, jen se mi dostalo úkolu to sehnat...

Btw: Jestli myslíte, že nám někdo cpe prachy a my je nějak proinvestujeme - "jen aby to nepropadlo", tak se proberte. Funguje to jako všude - píšeme účelové granty (stejně, jako tenhle, tzn. žádali jsme o peníze na tyhle buzoly, nikoliv "tu máte prachy a něco si kupte"), sháníme sponzory, všechno si píšeme a obíháme sami, všechno ve volným čase, bez nároku na honorář, děckám připravujem program po/st/čt/víkendy/prázdniny(jarní, velikonoční, letní i podzimky), dřeme se na pronajatým a pozemku (provozujeme turistickou ubytovnu a to málo, co se vydělá, jde zpět do oddílu) dali jsme dohromady baráky, zahradu, sehnali prachy na kvalitní hřiště a ještě dali veřejnosti možnost tohle všechno bezplatně využívat.
Všechno tohle za hezkej pocit, když se děckám z tábora nechce ani domů, přicházejí třikrát v týdnu a někteří by chtěli i program na úterý a pátek a na fejsbůku se hrdě chlubí, kde s oddílem byli, co se naučili a jak to bylo supr. Stejně tak pak přijde nějaká babča nebo děda a vzpomíná, že na tuhle akci chodí už pětatřicet let, co ji náš oddíl dělá a že její syn do oddílu chodil a vnoučata, že budou chodit, jen co trochu vyrostou a vedle ní zas hrají mamky s caparty hry, které jsme připravili a jsou rády, že nemusí být na sídlišti...
Nás to baví :-)
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2012 18:07

On to byl hlavne vtip ;-)

Ale stejne, puvodne jsi psala, ze castku potrebujete prouctovat celou. Proc? Co by se stalo, kdybyste koupili stejny pocet buzol o polovinu levneji?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod Hafi » stř lis 14, 2012 18:28

Muselo by se koupit něco dalšího. Takže by mohli mít buzo víc, nebo si k tomu koupit nějaký další vybavení, které by šlo platit ze stejného grantu. Vracet peníze z dotace je strašný papírování.

Jednou jsem měl koupit cosi na jeden projekt (zcela mimo outdoor) do školy, poslali mě na dohodlé místo, kde vše bylo domluveno, já měl danou věc převzía zaplatit. Jelikož za pokladnou náhodu stála dávná kamarádka, dala mi pár % nějakou slevu. Jaké bylo zděšení učitele, když zjistil, že to místo 10100 stálo 9600...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2012 18:37

Hafi píše:Vracet peníze z dotace je strašný papírování.

:shock: dalsi potvrzeni toho, ze dotace jsou zlo (pp se mnou jiste bude souhlasit ;-)). Vcetne tech na bohulibe cinnosti, o kterych pise lenny_vej.

Je to aspon nejak omezene? Tj. kdyz ti zbude 5 Kc, tak taky musis vracet a papirovat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod Hafi » stř lis 14, 2012 18:45

Nevím, tuším, že i 50 halířů je problém. Asi zaáleží na tom od koho je to dotace. Když jsem loni byl na nějakým turnaji v Košicích, tak nám ČVUT na svou reprezentaci dalo nějaké peníze na dopravu. Nakonec nás bylo dost, ale v určité fázi to vypadalo, že náš bude o jednoho méně než na co bylo uvažováno při tvorbě rozpočtu a byli jsme instruováni sehnat dostatek lístků na košické MHD...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2012 18:49

Hafi píše:Nevím, tuším, že i 50 halířů je problém...

To je docela uchylne... Nejak mi unika, proc to nemuze fungovat tak, ze ti nekdo schvali rozpocet tj. maximum a ty pak predlozis ucty, ktere ti proplati. Ze by proto, ze by to bylo moc jednoduche a ze se to takhle dela v komercni sfere?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod lenny_vej » stř lis 14, 2012 18:51

mike píše:On to byl hlavne vtip ;-)

Ale stejne, puvodne jsi psala, ze castku potrebujete prouctovat celou. Proc? Co by se stalo, kdybyste koupili stejny pocet buzol o polovinu levneji?


1) Pokud si závodníci vybrali, že chtějí běhat s těmahle silvama, mají pro to asi důvod.
2) Nic, vrátilo by se to poskytovateli, jen je s tím papírování - pro nás i pro něj.
3) A až bychom zas něco chtěli, dostali bychom prdlajs. Už takhle to normálně funguje, že požádáš o 10000,- Kč dotaci na práci s mládeží a dostaneš 3-5000 Kč, i přes to, že tvoje náklady jsou kolem 20000,-. Nevím, co se stalo za zázrak, že jsme to nentokrát dotali celé :-)

Za mě to klidně mohli bejt ty suunta, jak jsem psala, ale když se prý neosvědčily, podruhý se pořizovat nebudou. Což mi zní logicky.
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod Hafi » stř lis 14, 2012 18:57

@pp:...kdesi jsem viděl modifikovanou vlajku EU, kde byly dva půlkruhy hvězdiček otočené směrem od sebe, že to jasně evokovalo dvě půlky pozadí...

@lenny: nemyslím, že by to kdololi kritizoval. To bylo spíše rýpnutí do systému dotací. My po výměně nějakého úředníka na radnici letos dostali taky pdezřele moc. Dřív projekty nejspíš nikdo ani nečetl a rozdělil dostupné peníze v poměru žádaných sum. Tj. se zažádalo více, věděli jsme, že dostaneme 20-30% a bylo. Letos jsme dostali asi 90, tak jsme museli vymýšlet, co za to..

jinak problm s vrácením je ještě jeden. je to více papírování, ale jak správně píše lenny, pro obě strany. Tudíž příště dostanete méně nebo nic, když jste to posledně nevyčerpali...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Buzoly za 15.000,- do 15.11.

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2012 19:06

Hafi píše:jinak problm s vrácením je ještě jeden. je to více papírování, ale jak správně píše lenny, pro obě strany. Tudíž příště dostanete méně nebo nic, když jste to posledně nevyčerpali...

Aneb trest za setreni. Presne to same byvalo a nejspis jeste je ve statnich a prispevkovych organizacich. Kdyz se nevycerpa rozpocet do konce roku, dalsi rok bude o nevycerpanou castku kracen. Takze se nakupovaly nesmysly, aby se vycerpalo... Naprosto zvraceny pristup.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Prodejny