Mall.cz

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mall.cz

Příspěvekod Indy » čtv říj 18, 2012 15:37

ne, myslel jsem to ponekud jinak.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Mall.cz

Příspěvekod Vachon » čtv říj 18, 2012 15:39

Pavproch: Byl jsi někdy na třídní schůzce? Po takovém zážitku ti už nic jako výblitek nepřipadne a naučíš se řeči, které ti přijdou zbytečné, zcela vytěsnit četbou pod lavicí :rolleyes:

Indy: Jasně, v pohodě, asi rozumím.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Mall.cz

Příspěvekod Rudolf » čtv říj 18, 2012 15:41

Dr4k3 : První můj dotaz zněl ohledně nakupování na Mall.cz s pochybnostmi, které mi byly vyvraceny a od té doby se celá tato diskuze uchyluje naprosto jiným směrem a už "Mall.cz"-berme jako internetový obchod a např. "Hudy"- jako kamenný obchod.Asi tak, ale taky už se v tom sám ztrácím :D...
Vymlouvání v obchodě ? trapně mi není protože chodím do takovejch obchodů hodně často se jenom cournout, podívat co mají nového a jelikož jsem (jestli to můžu použít)- začínající turista tak třeba nevlastním cepín,mačky,sněžnice,Hi-tech membránové věci,péřové věci a tak...A jelikož mě tohle prostředí zajímá a baví tak si projdu co je nového, i starého, ale co jsme třeba ještě neviděl nebo neznal, zeptám se, popovídám si a potom když si něco vybírám tak tuhle snahu a zájem o věci jen nepatrně rozšířím a zajdu si tu věc koupit- nebo už ani nemusím protože jsem se na ni díval minule a líbila se mi :) ... např. u nás v obchodě (né moc prosperujícím) sedí chudák prodavač třeba celý den a nikdo nepřijde takže když se stavím, pokecám si s ním poptám se/vyměníme si názory tak si nemyslím že to je zlé...
Vím že internetové obchody dělají akce a slevy na vybavení :) ... snažím se jich využívat
Akorát prostě pochopte... Mám nějaké kapesné, s kterým se dá vyžít tak tak + brigádu si dám tak možná v létě- jinak když je volno se snažím jezdit po horách a tak.
Nemám prostě možnost si sednout do auta,vzít si svých vydělaných a ušteřených 30tisíc za poslední 4 měsíce v práci, zajet si do Brna (např.) prolézt si místí outdoor shopy a vybrat si co potřebuju ...
Vezmu si svoje 4 tisíce, které šetřím půl roku a za tuto částku se snažím nakoupit co nejlevněji ... a abych si tu věc vůbec koupil nemůžu si dovolit cenu kamenného obchdou ale musím ji koupit někde ve slevě na Internetovém E-shopu...
Dobře 50 000 jsme se sekl protože jsem si neuvědomil že si na mě známí kupovali troje lezky, bundu kalhoty a ještě něco, ale když si to všechno spočtu tak se dostanu na nějakých 25000,- ... jestli chcete tak vypíšu položky :D ... Nenaříkám, že jsem chudý studentíček, který si na všechno musí vydřít sám...jistě že dostanu peníze od rodiny...Ale určitě né - Mamííííí ? potřebuju cepín za 3000 , ná tu máš jeď si ho koupit.
Docela se mi nelíbí jak urážíte, mnohdy zbytečně shazujete člověka s dotazem :)...Ale to už asi patří k tomu co tady zaznělo - Chovej se tak, jak by si chtěl aby se chovali ostatní ! .... :-s
Doufám, že jsem aspoň přilil olej do ohně, začíná to být sranda :)
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Mall.cz

Příspěvekod Indy » čtv říj 18, 2012 16:11

a tak trocha napalmu do ohne se dycky hodi.

ja te nekritizuju, v klidu. jsou veci ktery sam lidem dohodim neformalne za dobrou cenu, napr Saltic.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Mall.cz

Příspěvekod fps » čtv říj 18, 2012 18:27

Rudolf píše:Docela se mi nelíbí jak urážíte, mnohdy zbytečně shazujete člověka s dotazem :)...Ale to už asi patří k tomu co tady zaznělo

to mě ze začátku tady taky dost vadilo, ale dneska už takové příspěvky po pár slovech přestávám číst, a snažím se na ně nereagovat, i když na některé příspěvky bych velice rád reagoval, ale nemá to žádnou cenu, já jsem chodím hlavně kvůli tomu abych se dozvěděl něco nového o všem co se týká turistiky, a nebo upřesnil moje zkušenosti či poznatky, ale najde se tady docela dost lidí kteří jsem chodí hlavně kvůli tomu že se nudí, a tak rýpou do ostatních
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Mall.cz

Příspěvekod Rudolf » čtv říj 18, 2012 19:33

fps- teď nevím jestli je to namířený proti mě nebo mi dáváš za pravdu. :D :DD
No každopádně já ti za pravdu dám, dělám tu to samé co ty, ale důkazem toho co si psal je tohle vlákno...věřím že jsem někoho,kdo třeba vlastní obchod naštval-ale, to už jsem psal.
Taky se to dalo napsat slušně atd...

Ale i přes to je tu kupa super věcí,vláken rad, různých poznatků a to pořád stojí za to číst :D a občasné zpestření--hádka, která je mimochodem téměř v každém vlákně akorát vykouzlí =úsměv na tváři :D
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Mall.cz

Příspěvekod Indy » čtv říj 18, 2012 22:29

tohle forum patri mezi ty dobre a korektni, ale i zde se dost pritvrdilo, a ja jen doufam ze to je docasne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Mall.cz

Příspěvekod mike » čtv říj 18, 2012 23:44

Vachon píše:Pavproch: Byl jsi někdy na třídní schůzce? Po takovém zážitku ti už nic jako výblitek nepřipadne a naučíš se řeči, které ti přijdou zbytečné, zcela vytěsnit četbou pod lavicí :rolleyes:

Neco podobneho byva na schuzich SVJ ;-)

@pp: Rudolfovi je 17. Chtel bych videt tve nazory v tom veku. Vlastne si je docela dovedu predstavit :twisted: 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mall.cz

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 0:01

dudy píše:
Rudolf píše:-Ještě mě napadlo to je jako kdyby někdo z vás řekl...Hudy X Rockpoint - chci si koupit bundu, projdu cca 7 bund 4 v Hudy 3 v Rocku - bunda X bude v obou obchodech, v obou ji budu zkoušet, ale v např. v Hudy bude (né ve slevě) o 300 kč levnější... Kde si asi bundu koupím ? - v Hudy protože uštetřím 300 Kč, ALE využiju i služby rockpointu za které jim nezaplatím ? to bych si jako měl koupit bundu v obou obchodech :D ? ....


Na tohle bych taky rád znal fundovanou odpověď, ale nepovažuju za ní tvrzení, že je to demagogie.

Nevim, jak si u tohodle predstavujes fundovanou odpoved. Tady si muzeme akorat vymenovat nazory ;-)

Demagogie to neni, ale taky to neni realna situace. Staci se kouknout na ceny stejneho zbozi u RP a Hudy. Jsou bud uplne nebo temer stejne. Kdyz jsem vloni kupoval Hanwag Alasky, prosel jsem ani nevim kolik ruznych obchodu (nejen ty dva velke), nez jsem nasel takove, ktere mi sedly. Ceny se nelisily bud vubec nebo v ramci par korun a to jde o zbozi asi za 6 kKc.

Ale predpokladejme, ze se to stane. U mne v pohode. Vyuzivam sluzby obou obchodu tak, jak se ocekava, a ze si nic nekoupim (treba proto, ze nic nesedlo) je riziko podnikani. To same, kdyz jsem zkousel ty boty. Prosel jsem X kramu a koupil jen v jednom, ostatni mely smulu. Kriterium sice nebyla cena, ale v principu je to to same. Naopak, kdyz jdu do kramu s tim, ze kupovat nehodlam a jen si tam chci zbozi vyzkouset/osahat, tak se chovam jako parazit.

P.S. Na naslednou otazku, ktera se primo nabizi, si zkus odpovedet sam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mall.cz

Příspěvekod Dr4k3 » pát říj 19, 2012 0:09

Dá se argumentovat, že vůbec nejde o obchod, ale o výrobce. Obchod je jenom nutné zlo mezi tebou a výrobcem :)
Kdyby měl výrobce e-shop a síť vzorkoven, situaci by to řešilo. Jaké smlouvy s výrobcem mají obchody plnící úlohu vzorkoven, to není tvoje věc.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Mall.cz

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 0:22

Rudolf píše:Asi jsme zkažený víc než ostatní, ale v tom že když něco budu dělat jinak, jak bych chtěl aby se to dělalo už jsem se zklamal tolikrát a pořád stále se v tom utvrzuju.Dnešní lidé prostě nejsou takoví aby to fungovalo

Kdyz to budes brat takhle, budes mit ve 20 uvazovani zapskleho duchodce :twisted:

Uz to tu psalo nekolik lidi. Chovej se tak, jak bys chtel, aby se chovali ostatni k tobe. Casem se ti to zacne vracet a zjistis, ze zijes v jinem svete nez ti zapskli a nadavajici duchodci bez ohledu na vek. Plati to ovsem i naopak. Protoze co davas, to i dostanes. Kdyz se clovek chova jako svine, nakonec se s nim nikdo jiny nez svine nebude bavit a bude mit pocit, ze vsichni lidi jsou svine. Pozitivni varianta funguje samozrejme taky; slusne chovani se dlouhodobe vyplaci. Neznamena to, ze si musis nechat vsechno libit, naopak. Na tu svini obcas samozrejme narazis, ale poznas to celkem rychle, odkazes ji do patricnych mezi a priste se ji uz vyhnes.

A jak to souvisi s nakupovanim? Kdyz zacnes drobnyma svinarnickama tohodle typu, tak ti casem prijdou uplne normalni, budes se tak chovat i jinde, budes se o tom uplne samozrejme bavit s jinyma lidma a nekteri se ti zacnou vyhybat nebo si o tobe budou myslet sve a podle toho se k tobe i chovat ("jooo, to je ten vychcanek...").
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mall.cz

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 0:25

Dr4k3 píše:Dá se argumentovat, že vůbec nejde o obchod, ale o výrobce. Obchod je jenom nutné zlo mezi tebou a výrobcem :)
Kdyby měl výrobce e-shop a síť vzorkoven, situaci by to řešilo. Jaké smlouvy s výrobcem mají obchody plnící úlohu vzorkoven, to není tvoje věc.

Jo, ale v realu to tak neni. Vyrobci to sice muze byt jedno, ale obchody si navzajem konkuruji. Jde o konkretni majitele a zamestnance, ktere neplati vyrobce, ale rozdil mezi prodejni a nakupni cenou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mall.cz

Příspěvekod Indy » pát říj 19, 2012 1:24

vyrobci by to vzdy byt jedno zcela urcite nemelo, z jineho oboru a dobry priklad jsou vyrobci lihovin anebo male pivovary ci poctivi reznici kteri spatnemu prodejci (v tomto pripade supermarkety) nedodavaji. a maji (v tomto pripade, ale i obecne) k*rva pravdu.

zcela prikladna je cesta tech kteri prodavaji pouze pres vlastni anebo zcela ferovy (z jineho oboru napr. bandzone) eshop.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Mall.cz

Příspěvekod dudy » pát říj 19, 2012 6:28

Ještě bych rád znal názor mravokárců na opačnou stranu problému. Nupudu si věc ošahat, nebo vyzkoušet do kamenného krámu, ale rovnou ji objednám éšopu, ale vono mi to nesedne tak to pošlu zpátky. To bude zase nasranej éšopista, ty lidi co to zbůhdarma balili, vozili na počtu, pošťák......
Je ještě třetí možnost a sic, že si sebemrskačskly nechám bundu co mi nesedí, abych někoho nenakrk, ale to zas budu nakrklej já.
Takže buď pozlobím prodavače v krámu, nebo lidi okolo éšopu, nebo sebe. Mě z těch možností vychází nejlíp kyselej prodavač, neb ten ani neví proč jsem nekoupil, takže z pocitového hlediska je pro něj týpek co si nekoupil, páč má jánevim velký břicho to samý jako borec co to vyzkouší a koupí jinde.
Takže jedinej problém by mohl nastat v mý hlavě a to sice výčitky svědomí, ale upřímě, jsem takový škudlivý sobec, že mi k utišení výčitek stačí ušetřený dva litry.
Třeba teď jsem byl v Alpsportu a prodavači jsem upřímě sděli, že nebudu nic kupovat, ale jelikož si chci přes net objednat bundu od Marmotu, ale bude to má prvá od této značky, tak chci vyzkoušet jejich velikosti a střihy v reálu (bohužel Micinu v Lku na krámě neměli). A světe div se, von se ani nena a ještě mi poradil a popsal mi jednotlivé nuance u různých typů bund Marmot a podělil se o své osobní zkušenosti. Myslím, že takový přístup přitáhne víc zákazníků, než kyselák našňuplej že sem nic nekoupil.
I když zrovna v Alpsportu už jsem pár peněz nechal.
Navíc třeba chodím čenichat do výprodejů i když nesháním nic konkrétního.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Mall.cz

Příspěvekod pavproch » pát říj 19, 2012 7:07

mike píše:@pp: Rudolfovi je 17. Chtel bych videt tve nazory v tom veku. Vlastne si je docela dovedu predstavit :twisted: 8)


ref 17: aha.... tak daleko sem se nedočet.... v tym przypadku omluva... :oops:

aleno, tak.... nebubákuj tady laskavě, jo?!?!.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mall.cz

Příspěvekod Rudolf » pát říj 19, 2012 14:41

Pavproch - chvíli jsem si o tobě myslel věci, že to ani nemůžu napsat.... :D ale už nemyslím
druhá věc je, že zbytečně kritizuješ lidi - když si to podle svých slov ani nedočetl do konce .. :-/
To je jako kdyby si kritizoval knížku po přečtení názvu :) .. Tímto stále poníženě přijímám omluvu :DD !

dudy píše:Takže buď pozlobím prodavače v krámu, nebo lidi okolo éšopu, nebo sebe. Mě z těch možností vychází nejlíp kyselej prodavač, neb ten ani neví proč jsem nekoupil, takže z pocitového hlediska je pro něj týpek co si nekoupil, páč má jánevim velký břicho to samý jako borec co to vyzkouší a koupí jinde.

--> Tohle je přesně ono ! .... možná jsem to někde špatně napsal, možná to jen někdo špatně pochopil ale přesně tohle jsem takhle myslel (neberu kamenný obchod jako vzorkovnu věcí, jak už jsem psal všechno jsem zatím kupoval v kamenáči)
-Eshop má vlastně taky tu samou službu jako kamenný obchod...ze zákona můžeš věc vrátit do 14 dní zpět kdyby ti neseděla nebo cokoliv...platíš poštovné (to beru jako přirážku kamenného obchodu)
:-)
Naposledy upravil mike dne pát říj 19, 2012 17:03, celkově upraveno 1
Důvod: z citace udelana opravdova citace
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Mall.cz

Příspěvekod pavproch » pát říj 19, 2012 16:42

pís.... :mrgreen:

seš tu ešče krátce, abys už věděl že powerproch napřed asi šestkát vystřelí až potem začne mířit.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mall.cz

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 17:04

Ja jeste dodam, davej trochu pozor na upravu prispevku. Misto kopirovani ciziho textu udelej citaci, aby bylo jasne, kdo co psal. Tak, jak jsem ti to opravil vyse. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mall.cz

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 17:20

dudy píše:Nupudu si věc ošahat, nebo vyzkoušet do kamenného krámu, ale rovnou ji objednám éšopu, ale vono mi to nesedne tak to pošlu zpátky. To bude zase nasranej éšopista, ty lidi co to zbůhdarma balili, vozili na počtu, pošťák......

Tohle je zas riziko podnikani e-shopu a s kamennym kramem nijak nesouvisi. Postakovi a dalsim prepravcum to muze byt jedno, jelikoz jsou za to placeni. e-shopem a tebou.

dudy píše:Takže buď pozlobím prodavače v krámu, nebo lidi okolo éšopu, nebo sebe. Mě z těch možností vychází nejlíp kyselej prodavač, neb ten ani neví proč jsem nekoupil, takže z pocitového hlediska je pro něj týpek co si nekoupil, páč má jánevim velký břicho to samý jako borec co to vyzkouší a koupí jinde.

Jenze v e-shop a kamenny kram je prima konkurence. Souvislost mezi nima neni, tu delas ty. Vyuzijes sluzby kamenneho kramu k tomu, abys podporil jeho primou konkurenci. Sorry, ale co jineho je tohle nez parazitovani?

dudy píše:Takže jedinej problém by mohl nastat v mý hlavě a to sice výčitky svědomí, ale upřímě, jsem takový škudlivý sobec, že mi k utišení výčitek stačí ušetřený dva litry.

Presne tak, je to v hlave a ublizujes tim sam sobe. Protoze ztracis smysl pro fair play, coz ilustruje druha cast, ale aspon ze si to priznas ;-) Neber to jako moralizovani, neni. Jde mi o to, ze jsem presvedcen, ze vsechno, co clovek dela, se mu nejak vraci a je dobre si to uvedomit. Jinak kazdeho volba, ty uz bys mel mit jasno, ale Richard jeste tape ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mall.cz

Příspěvekod Rudolf » pát říj 19, 2012 17:52

Jojo mike... musím si to trošku osvojit a pozjišťovat jak se to píše, ale budu se snažit :) dík za upozornění :-)
Pavproch - vypadá to že seš v pohodě :D... nechci tě zase naštvat takže jsem to už zapomněl ! :D
tvých 6 ran jsem přežil snad to bude ok ... 8-[
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Mall.cz

Příspěvekod dudy » pát říj 19, 2012 17:57

mike píše:...... Vyuzijes sluzby kamenneho kramu k tomu, abys podporil jeho primou konkurenci. Sorry, ale co jineho je tohle nez parazitovani?......
...... ty uz bys mel mit jasno, ale Richard jeste tape ;-)


Ale jó, tak sem parazit. Já Ti normálně parazituju i na konkurenci dvou kameňáků. Normálně jsem si třeba z éšopu Hudy vobjednal Lowa Ranger, ale ty hnusný, modrý, nicméně za pěknejch výprodejovejch 3900,-, no a co se nestalo jen přišly, tak jsem objevil v RP hnědý a za 2500,-. No co myslíš, že já hajzlík udělal? Využil svého zákonného práva a od smlouvy s Hudy ve čtrnáctidenní lhůtě odstupil, vrátil zboží v původním stavu, navíc sem si nechal vrátit prachy. No a teď mám pěkný hnědý Rangery, chodí se v nich hezky a ještě mám za čtrnáct stovek luxusní krajiňák Pentax M 28/3,5 po kterym sem brousil půl roku a nekoupil ho u Škody (kde jsem ho zkoušel) za dvojku, ale počkal sem si. Takže jsem ojebal Hudyho, Škodu, ale zase nechal vydělat RP a velice sympatického pentaxistu.
Jo a jasno mám, akorát jinak než Ty, bohužel.
Apropó. Provozuju éšop ,ale na zimu, až nebude ropota ve stěžejním oboru, budu votvírat kamennej krám s tím, že bude muset bejt dražší abych vydělal na nájem, tak uvidim co mě bude víc srát.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Mall.cz

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 18:12

Nekde jsem cetl studii, ze urcite procento parazitu je spis plus. Protoze udrzuje ve strehu a brani stagnaci. Prusvih je, kdyz presahne urcitou miru, pak se veci meni. Prirodni rovnovaha.

Ze mame jadno kazdy jinym zpusobem neni vubec na skodu. Kdyby vsichni premysleli stejne, tak se lidi nemaji o cem bavit ;-) Dulezite je si to v hlave nejak srovnat. Protoze nic neni cernobile a asi kazdy se obcas zachova tak, ze ze sebe nema vubec radost.

Hodne stesti s kramem a jsem vazne zvedav, co budes rikat tak za rok ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mall.cz

Příspěvekod pavproch » pát říj 19, 2012 18:16

jo, sem fpoho.... :twisted: (ta, co ji mám na krku už čtvrtstoletí - minulý týden to bylo přesně... pátek 13.října 1987, jaké to symbologické datumo - si to teda nemyslí ani omylem...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mall.cz

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 18:17

Vsak od toho ji taky mas, to je ta rovnovaha v praxi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mall.cz

Příspěvekod pavproch » pát říj 19, 2012 18:34

jin-jan

(čti hodný policajt - zlý policajt)

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mall.cz

Příspěvekod TimTaylor » pát říj 19, 2012 19:02

tak já s Rudolfem docela souhlasím. Jako student penězma asi nehýří, ještě si to docela pamatuju. Momentálně mám dvě malé děti + manželku na mateřské, do toho splácíme kvartýr a penězi tedy příliš nehýřím, takže dát za bundu 5000,-Kč si můžu dovolit tak jednou za rok, jinak mají děti přednost... Ale třeba když jsem naposledy v Rockpointu, tak jsem si tam koupil za litr kalhoty a za 2500,- boty, ale současně jsem tam pokecal s prodavači, vyzkoušel si různý batohy Osprey (o kterém jsem už tehdy jistě věděl, že si ho tam nekoupím + okoukl péřové spacáky, o kterých výhledově uvažuji. Přišlo mi, že prodavač byl sám rád, že má s kým dát řeč, ochotně mi ukazal kupu novinek a dalších věci a zasvěceně pokecal, ačkoli jsem mu na rovinu řekl, že z toho si dneska určitě nic nekoupím. No a pak jsem si o měsíc později objednal ten batoh o litr levněji u Jarila přes jejich e-shop, protože jsou levnější. Ale v Rockpointu jsem taky nějaký kačky nechal, ale prostě cena pro mě hraje roli a dát o litr víc než je nutný, to prostě nedám a radši za něj s rodinou vyrazím na výlet či do kina...

Add mall.cz - objednávám tam docela často věci na mé jméno pro celou familii (ani rodiče, ani tchán nemají internet a občas něco schání nebo chtějí, naposledy třeba sekačku na trávu) a nemužu proti nim říci křivé slovo. Jsou rychlí, ochotní, mají dobré ceny (ta sama sekačka u nás na maloměstě v krámě stála o 60% víc než u nich...). Taky už jsem u nich něco reklamoval (tuším zrovna batoh) a bez problému mi vrátili peníze na učet, protože to do měsíce nestihli vyřídit... Sám jsem tam kupoval i hračky dětem, různý oblečení sobě i manželce, normálně i ve výprodejích za cca 50% ceny a kvalita je stejná, jako z "normálního" shopu. Doporučuji si něco vyhlídnout (na co zrovna nespěchám) a počkat si na akci, kdy jsou běžně slevy 20-40% a toho pak využiju a věc tam koupím...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Mall.cz

Příspěvekod apuka » pon říj 22, 2012 9:35

Myslim si, ze nema vubec smysl se hadat, jestli je to parazitovani nebo neni. Hold, existuji oba druhy prodejen, takze takove "parazitovani" bude existovat vzdy. Cast tech "parazitu" stejne casem (napr. az budou mit vice penez a budou si lepe a dlouhodobeji promyslet sve nakupy, vcetne naslednych sluzeb, atd.) skoci v kamennych obchodech a podle ceho si jich bude vybirat? Podle toho, jak se k nemu chovali, kdyz byl "jenom parazit".
A na druhe strane -jak to tady nekdo spravne spomenul- parazitovat se da i na eshopu objednavanim a vracenim, a to uz nerikam o vyslovene vychcanem pristupu objednam, pouziju na dovolene a pote vratim.
Navic, eshopy se daji pekne odrbat - kdyz vratis cos nakoupil, mely by vratit CELOU cenu, co nauctovali, vcetne balneho a postovneho (myslim, ze je to dokonce nejaky EU vymysl). Ty platis jenom sve postovne. Kdyz si predstavim mnohokrat opakovany nakup veci za par kacek a potom jejich vraceni, tak by mensi shop na to mohl docela dobre doplatit a v extremu i zkrachovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mall.cz

Příspěvekod dudy » čtv říj 25, 2012 6:41

apuka
Ja, ja, mluvíš mi z duše.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Mall.cz

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 25, 2012 7:02

Jako prodejci v kamenném mi toto zkoušení si věcí nevadí. Smířil jsem se s tím a navíc díky posazení ve vyšší sféře hierarchie na krámě mohu nabídnout slevu blížící se e-shopu. Více mně žere smlouvání o cenu, ve stylu "někde na netu jsem viděl, že to mají levnější" - jenže pak neví ani kde to bylo, nebo je to poslední kus bundy XS nebo boty veliksoti 35 či 47EU. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Mall.cz

Příspěvekod Trafikant » čtv říj 25, 2012 12:26

Ondro, velikost 47 je úplně normální chlapská velikost nohy, co bych za ní mnohdy dal :mrgreen: .

Jinak souhlas, respektive my máme kamennou prodejnu i eshop a ceny stejné - i když paradoxně mnohdy člověk udělá lépe, když zajde osobně - to kolikrát dostane cenu lepší než z internetu =).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny