Mixit.cz

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mixit.cz

Příspěvekod terkad » pát bře 2, 2012 21:19

Dívala jsem se na stránky o expedici Bajkal II Pavla Blažka a narazila na eshop mixit, kde je možnost si nechat namíchat svoji vlastní müsli směs. Neporovnávala jsem to s cenou doma míchaného, ale fajn je, že to hned vyhodí podíly tuků, bílkovin,sacharidů a energetickou hodnotu. Takže možná inspirace pro domácí míchání
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Mixit.cz

Příspěvekod Dr4k3 » pát bře 2, 2012 21:42

O tom jsem četl asi před rokem v novinách a jelikož jsem poslední dobou znechucenej mizernou nabídkou v blízkých obchodech, asi je začnu využívat.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Mixit.cz

Příspěvekod petrbw » ned bře 4, 2012 14:50

Je to hezky vymyšlené a určitě 100x lepší než ty hnusy ze supermarketů. Ty hodnoty jsou určitě dobré pro inspiraci.Já si ale míchám už roky doma, mám vychytané suroviny a chutě :tonqe: a doma to vyjde samozřejmě o dost levněji.Ale komu se s tím nechce doma babrat...proč ne.Za mě jim dávám jedničku za nápad... =D>
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Mixit.cz

Příspěvekod Dr4k3 » ned bře 4, 2012 14:55

můžeš prosím napsat, které suroviny používáš? Já bych třeba chtěl lyofilizované jahody, ale netuším kde se to dá koupit.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Mixit.cz

Příspěvekod MUlDr » stř dub 25, 2012 10:08

Tak já tady můžu doporučit po několikeré osobní zkušenosti. Když si to namixuješ sám, tak tě to asi vyjde levněji, ale některé věci prostě neseženeš - já si třeba dávám základ "ahmed - amaranth a med" (http://www.mixit.cz/namixuj_si.php) - je to dost odlišné od obyč. muesli, ale chutná to fakt dobře a určitě je to zdravé jak sviňa ;).
MUlDr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon kvě 10, 2010 16:23

Re: Mixit.cz

Příspěvekod kaarkull » stř dub 25, 2012 11:49

tiez odtial objednavam a som spokojna. mixy, ktore beriem, by som normalne nezohnala.
pri objednani 6 baleni je postovne zdarma, tak sa v praci vacsinou dohodneme s kolegami a objednavame to dokopy.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Mixit.cz

Příspěvekod deckardph » stř dub 25, 2012 12:30

Dost předražený a už mě pomalu, ale jistě začíná sr*t jak je na to reklama uplně všude ](*,)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Mixit.cz

Příspěvekod axi12 » čtv kvě 30, 2013 18:31

Uvažuji o možnostech ovesné kaše (pravděpodobně k snídani) na různých cestách. Je to lehké, skladné a je v tom hodně energie za krátkou dobu (stačí zalít vodou a je!). Ta od Emca je relativně drahá, proto jsem koukal na Mixit a vychází při stejném složení o cca 6kč na 100g (Emco 17kč, Mixit na 11kč), což už je docela fajn.

Máte někdo zkušenosti s ovecnou kaší z Mixit?

Popřípadě mě ještě napadlo, zda a jak by šla udělat domácí kaše? Nevíte?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Mixit.cz

Příspěvekod progym » čtv kvě 30, 2013 18:51

Ovesnou kaši uvaříš snadno, ale dehydrataci hotového výrobku asi doma neuděláš.

Originál pochází z receptu skotské kaše Porridge, což jsou vločky uvařené ve vodě s cukrem.
Tohle je k častějšímu jídlu docela humpl, ale dá se to různě vylepšovat, že to uvaříš v mlíku, přidáš rozinky, kokos, nakrájíš jablka, kiwi.........meze fantazie jsou jen na tobě. \:D/

Osobně na treku snídám kaše skoro každej den, je to výživný (polysacharidy), dobře se to tráví a je to rychle hotový.
Faktem je, že po týdnu se těším na hemenex ze čtyř vajec a 1/2l hrnek kafe :finga:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Mixit.cz

Příspěvekod axi12 » čtv kvě 30, 2013 19:28

Což to já vím, jak udělat ovesnou kaši... mně šlo o formu, kterou bych mohl takto přepravovat, přechovávat a pak uvařit ;)

Jn, právě, já taky. Ale když jich budu brát třeba 14, tak už by se to od Emca docela prodražilo (cca 200,-), kdy z toho Mixitu toho budu mít víc a snad i chutněji. Právě proto se ptám, zda má někdo osobní zkušenost :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Mixit.cz

Příspěvekod jonza » čtv kvě 30, 2013 20:44

na jedne dovolene jsme to snidali denne, 10 den jsem byl bez snidane, proste jsem tu kasi videl a malem se poblil. Podotykam, ze mi nevadi jist veci co mi chutnaji par dni po sobe. Hanka ten problem nemela, ac ji vadi jist stejne jidlo vicekrat (doma).
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Mixit.cz

Příspěvekod mike » čtv kvě 30, 2013 20:48

Tak to ses dobrej. Ja bych to tak mel uz prvni den :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mixit.cz

Příspěvekod myval » pát kvě 31, 2013 9:28

Já si doma mixuju sám. Koupím vločky, lupínky, sezam, ořechy, sušené ovoce a hlavně sušenou syrovátku. Vše smíchám dle libosti. Zabalím to zpět do těch sáčku od vloček- v každé z nich lze mít jinou příchuť(ovoce)
myval
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 3, 2011 14:19

Re: Mixit.cz

Příspěvekod axi12 » pát kvě 31, 2013 9:31

Sušenou syrovátku? Tím uděláš kaši? :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Mixit.cz

Příspěvekod zoul » pát kvě 31, 2013 10:26

Vločky netřeba vařit. Já si aj doma občas zalívám ovesné vločky vařící vodou a když se pak nechají chvilenku odstát, dají se v pohodě jíst. Takže když dělám snídani na cesty, prostě smíchám jemné ovesné vločky s klíčky s čímkoliv dalším (rozinky, ořechy, semínka). Tak týden v kuse bych to zvládl snídat vcelku s radostí.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Mixit.cz

Příspěvekod progym » pát kvě 31, 2013 10:28

Sušenou syrovátku bych příliš nepoužíval [-X
Sušená syrovátka obsahuje cca 9-11% proteinů (což je dost málo) a laktoza, která je obsažená je na úrovni řepného cukru, tedy nutričně žádný zázrak.
Navíc u jedinců s laktogenní nesnášenlivostí bude tělo těžko trávit (chybějící enzym laktáza).
V lepším případě budeš jen slušně prdět :lol:

Sušená syrovátka je vlastně odpadní produkt v mlékáren a 20kg pytel se dá koupit cca za 400,-Kč.
Mylně je zaměňována za syrovátkový protein (Whey protein), který má zcela jiné vlastnosti.
Na druhou stranu se používá ke koupelím, ktde má svoje opodstatnění.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Mixit.cz

Příspěvekod petrbw » pát kvě 31, 2013 10:31

Tak tak.Taky si to doma míchám sám.už dlouho.Jen vločky používám ty s označením Jemné.Když se to zalije jen vařící vodou, líp to "zkašovatí".Když nemám Jemné tak ty obyč proženu na pár vteřin v mixéru.Aby byly trošku podrcené.Ne na prach, samozřejmě :rolleyes: Jinak k tomu přidám jen sušené sojové mlíko aby to nechutnalo vodově a dál dle chuti, kakao, třtinový cukr a spostu suš.ovoce nebo oříšků.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Mixit.cz

Příspěvekod progym » pát kvě 31, 2013 10:32

...souhlas se Zoulem.
Vločky se dají v poho chroustat syrové, jen se k této formě konzumace jen čkověk musí jaksi dospět.
Jím vločky možná 30let a posledním možná deset let je jen prostě dám do misky, přidám cornflejky, rozinky, banán, kakao.....mlíko a šup s tím na chvíli do mikrovlnky.
Rychlá pohodová snídaně a pohodě za 40min už jsem na treninku a nemám pocit, že "husička musí ven na vzduch" :vom: :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Mixit.cz

Příspěvekod myval » pát kvě 31, 2013 11:10

Jo nevařím(ani doma), jen zaliju horkou vodou(doma namočím do melty) a nechám nabobtnat. Suš. syrovátka tomu dá trochu chuť mléka. Dal jsem jen tip Axi12 jak to přepravovat v sušeném stavu a udělat z toho kaši. Může tedy použít třeba rovnou suš. mléko.
myval
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 3, 2011 14:19


Zpět na Prodejny