Pohled z druhé strany pultu

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Boulderman » čtv led 26, 2012 21:36

Ahojte, už řadu let dělám prodavače a vystřídal jsem několik prodejen s různým zaměřením. Uvědomuji si, že mezi zákazníky jsou jisté rozdíly a také od počátku vidím, že za pultem také stojí obyčejný člověk, který má své pocity a názory. Napadlo mě zavést diskuzi o tom, jak vnímají prodavači zákazníky a zda o tom zákazník má vůbec tušení, že je nějak vnímán.
1. Začínal jsem v jedné outdoorové firmě, kde jsem prodával horolezecké vybavení, spacáky, batohy, stany, vaření, oblečení, boty a podobně. Tady musím zákazníky pochválit. Horolezci, čundráci a turisté jsou většinou naprosto v pohodě lidi, nelžou, nejsou arogantní a namyšlení. Někteří lezci mají někdy sklony být namyšlený, ale je to vzácné. U čundráků nemám jedinou výtku, u běžnější turistů jsou to už trošku horší zákazníci, ale obecně lze říct, že jsem problémy neměl.
2. Druhou štací byl krám s lyžemi, kolečkovými bruslemi a vybavením pro míčové sporty. Tady je situace s lidmi diametrálně odlišná. Skialpinisti jsou poměrně dost namachrovaní, ale vůči prodavači se vždy chovají v klidu. Běžkaři jsou na tom často podobně jako čundráci, jde o pohodové lidi, kteří jsou slušní a příjemní. Často se zde ale objevují už dosti dementní zjevy, kteří se vždy rekrutují z lyžařů. Tím se dostávám k lyžařům. Z mého pohledu (ale i některých kolegů) jde o nejhorší sportovní zákazníky. 80% z nich jsou nepříjemní, arogantní a namyšlení chudáci, kteří prakticky nic nekoupí. Čest vyjímkám, ostatně duševní stav českých a slovenských lyžařů je vidět na našich svazích. Chlapi jsou výrazně horší jak ženské (to platí všude ve všech sportech), z 90 procent chtějí závodní slalomky a lyžáky flexi 120. a chtějí to hned, se slevou a okamžitě. Snowboarďáci téměř nikdy nic nekoupí, ale většinou jsou to lidé do pohody a alespoň se nepříjemně nevymezují.
Kolečkové brusle kupují dost často lyžaři, takže se tam vyskytuje také vysoké procento nepříjemných lidí, ale je to určitě tak půl na půl. Míčové sporty hrají celkem slušní a pohodoví lidi, pokud ovšem nejde o nagelované fotbalisty.
3. Cyklisti jsou na tom podobně jako horolezci, velká většina jsou úžasní lidi a příjemní společníci. Bohužel v poslední době se i sem dostává hodně namyšlených pseudozbohatlíků, ale dá se to překonat.

Tak a teď se táži kolegů prodavačů a také zákazníků, co si o tom myslí. Není to názor jen můj, sdílí ho víc mých kolegů a přátel. Zároveň v tom není nějaká přehnaná preference k tomu či onomu sportu. Snažím se to brát jako profík. Takže: je to pravda, tnu do živého, nebo je to jen můj pocit?
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Indy » čtv led 26, 2012 22:00

zdat, ťal jsi hodne do ziveho, ale obavam se ze zejmena sportovni lezci kousek od zacatku, v dobe nejvetsich pokroku jsou taky dost divny individua. rekl bych tak silne svobodomyslni, ze zapominaji nejen na slovo povinnost, ale temer i na slovo moralka.

slusne receno je tam zvyseny vyskyt mistru sveta, <!>čusů, ktery nelze nic říct že dělají špatne (zakaz, omezeni lezeni napr.).

jeden z nasledku masove navstevnosti sten je zahustenost na skalach, a puvodni pohoda kdy se tam lidi zdravili je uz nejaky cas pryc...

no a ti lyzari? co vidim pri mych obcasnych navstevach svahu, divne je to. zacatecnici delaji co umi, namachrovani debilove se predvadi a jsou bezohledni, starici jezdi tak elegantne jak nikdo a jsou naprosto v pohode.

nevyvracim Tvoje postrehy, doplnuju je postrehama odjinud.

velmi spravne jsi popsal jak ze se poslenich 15let zmenili zakaznici. no ono se vlastne zmenilo vsechno, je to proste tak.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Boulderman » čtv led 26, 2012 22:22

no, ti lezci jsou v obchodě docela v pohodě, i když začínají. je ovšem pravdou, že v terénu to vypadá jinak. a s tou starší generací je to lepší v každém sportu. přece jen hrají roli životní zkušenosti a odstup.
srovnám třeba skiaplinisty a lyžaře: skialpinisti už musí něco umět, musí mít respekt k přírodě a k sobě samému, musí mít znalosti, musí mít prachy x lyžaři jsou z velké většiny namachrovaní, ale přitom sjat svah dokáže každý. čím víc se tváří, že mají peněz, tím to jsou větší kok.oti. myslím, že velkou roli hraje neucta k přírodě (znásilňují se přirozené podmínky v horách, staví lanovky, hotely, lázně...), to se promítá i do neúcty k lidem.

nezapomenu, jak jsem kdysi trávil pár dní pod stanem v zimě v jeseníkách a končil jsem túru na ovčárně. jakýsi debil ve spyderu tam na staršího člověka křičel a strkal do něj, že mu neuhnul, když chtěl jet rychle. začali se srocovat lidi (především ti starší) a zastali se utlačovaného, takže frajírek odešel ke skibusu a jel na parkoviště ke staršímu bavoráku. já jsem o tom přemýšlel a říkal jsem si, že jsem nikdy ve skalách, na plovárně, na stěně, na čundru, na vodě, na běžkách, ani jinde neviděl, že by někdo někoho fyzicky napadl. o čem to asi svědčí?
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Indy » čtv led 26, 2012 22:37

ony se ale obece zhorsily vztahy mezi lidma.

ted jsou na vrcholu generace ktere jsou silne individualisticke, ci spis egoisticke. prosazuji se zpusobem ktery je casto zcela neprijatelny a nemaji sebereflexi, nevidi na tom dokonce ani nic spatneho.

navic se bavime o lidech, kteri nemaji naprosto zazite neco takoveho jako autoritu. mysli si ze autorita jsou oni, a i treba v krajni situaci kdyz je jim neco narizeno, nebudou to respektovat, ke sve skode.

je to dost fenomen, tahle nase generace Y.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod bjerndi » čtv led 26, 2012 23:12

normálně i malé rejpnutí mezi skialpinisty.
Dvakrát za sebou v Orlickejch horách i Jeseníkách jsem viděl jak si to štrádují běžkařskou stopou. Teď naposledy dokonce v obou stopách na klasiku co byli na každé straně cesty....udělejte si mezi něma pořádek :axe: :lol:
Taky se chystám skialpy vyzkoušet, ale tohle by mě nenapadlo ani jako začátečníka :lol:
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod rezna » pát led 27, 2012 7:31

ja teda nevim no - ale takhle utocnej post uz tu dlouho nebyl ... - ja zas znam spoustu prodavacu v outdoorech/lyzarskych shopech co nevi o cem toci a jenom nabizi to nejdrazsi - a taky je mi z nich na bliti - to ale neznamena ze to tady budu pomalu hazet do jednoho pytle ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Skimpy » pát led 27, 2012 7:58

AD Boulderman já bych tomu i věřil a příjde mi to docela logické. (z mého pohledu jako zákaznika) Prostě určité sporty přitahují určité typy lidí a zvláště pokud se přitom dá prezentovat svůj sociální statut. Což je ideální právě na svahu, kde je velká kumulace jiných lidí a mohu tam předvést svoji výbavu. Na horách už je to přece jenom o něčem jiném pokud nemám na mysli nějaké profláknuté trasy kde potkávám davy, ale těm se raději vyhýbám. Já osobně mám rád hory taky proto, že i v dnešní době tam potkávám docela normální lidi, kteří pozdraví a nebo alespoň odpoví na pozdrav. Na druhou stranu nesnáším obchodní centra kde se vyskytuje zase uplně jiný typ lidí (typy kteří tam tráví většinu času). Ale samozřejmě není to tak že všichni lyžaři jsou kokoti a všichni turisté jsou super lidi. :-)

Pak bych dodal ještě můj postřeh ohledně prodejců, moje zkušenost s pracovníky outdoor obchodů jsou pozitivní. Zatím jsem nikdy nezažil vyloženě negativní zkušenost. Ikdyž zrovna jednou v Rock pointu jsem si připadal jako nějaká socka když jsem sháněl fleece bundu pod 1500kč a ještě se ptal jestli to nemá náhodou windstopper. Teď poslední zážitek z Decathlonu, sháněl jsem nesmeky, prodavač mi je ochotně pomohl najít a když zjistil, že je aktuálně nemají doporučil mi Hudy s tím, že tam teď mají slevy na tyhle věci.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod terkad » pát led 27, 2012 8:04

Jo, tohle přeposílání zákazníka ke konkurenci mi tady v Olomouci vždycky udělá radost. "Promiň, nemáme, zkus Hudy, ti to mají" z úst prodavače Rockpointu, případně naopak :D
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Skimpy » pát led 27, 2012 8:04

AD rezna

Mě teda osobně nepříjde příspěvek od Bouldermana nějak utočný, je to docela zajímavý názor. Ale tvoje reakce "ja zas znam spoustu prodavacu v outdoorech/lyzarskych shopech co nevi o cem toci a jenom nabizi to nejdrazsi - a taky je mi z nich na bliti" je poněkud hysterická. :-)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod rezna » pát led 27, 2012 8:32

terkad píše:Jo, tohle přeposílání zákazníka ke konkurenci mi tady v Olomouci vždycky udělá radost. "Promiň, nemáme, zkus Hudy, ti to mají" z úst prodavače Rockpointu, případně naopak :D


mas smulu ze tenhle tvuj oblibeny prodavac uz od stredy v RP nedela ;)
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod terkad » pát led 27, 2012 8:33

Kdo je můj oblíbený prodavač a proč už nedělá?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod chufu » pát led 27, 2012 9:42

Skimpy píše:. Já osobně mám rád hory taky proto, že i v dnešní době tam potkávám docela normální lidi, kteří pozdraví a nebo alespoň odpoví na pozdrav.

Ták.

"Pravej" tůrista Tě pozdraví a usměje se. Ko*ot" na Tebe čumí jako debil a skenuje co máš na sobě.

Ono ko*oti chodí jen po profláknutých trasách. Nebudou přece chodit po opuštěných koutech, kde nemůžou předvést své hyper super věci. A hulákat do telefonu "čáu jsem zrovna na Pradědu, sem to ale borec".
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Boulderman » pát led 27, 2012 10:41

Víš, já se nesnažím nikdy nabízet to nejdražší. To zákazník pozná a leda ho to odradí. Spíš se snažím opravdu nabídnout to nejvhodnější. Vidím, že mezi lidmi jsou ekonomické rozdíly, takže tomu přizpůsobuji i nabídku.

Netvrdím, že všichni lyžaři jsou ko.koti a turisti pohodáři. U lyžařů jsou ko.koti to tak 80%, u turistů jsou pohodáři tak 90%. Toť můj názor dle chování k prodavači. Když k vám denně přijde 100 lidí za sebou a přejí si tu či onu věc a podle toho se chovají, tak si ten obrázek uděláte. Naprosto tedy souhlasím s tím, že mnoho lidí dává na svahu na odiv svůj sociální status. Jen nechápu, proč se tak musí chovat i na krámě.

Člověk tohle může posoudit pouze, pokud si to zkusí dělat aspoň půl roku. Sám na sobě vidím, že za ty roky jsem i já vůči prodavači rohlíků nebo třeba PC "slušnější". Mnohým lidem to asi nepřijde, ale já jsem taky člověk a ne "podavač".

Ad Indy: Pokud jde o chování mezi lidmi, tak je pravdou, že u mladší generace je to horší. Přesto jsem skálopevně přesvědčen, že horolezci jsou slušnější než lyžaři. Promítá se to naprosto diametrálně ve stejné věkové kategorii. Zatímco lezci ve věku 50 let jsou ostřílení matadoři se vtipem, tak stejně staří lyžaři se většinou chovají jako zbohatlíci.

Mnohem příjemnější je zákazník, který si koupí s úsměvem maglajz, než člověk, co 3 roky chodí každých 14 dní do krámu, aby si vyzkoušel 10 modelů nejdražších lyžáků, dělal se zajímavým, byl arogantní a nikdy si nic nekoupil.

Opravdu jsou mezi sportovci rozdíly, myslím, že z velké míry hraje roli ekologický přístup konkrétního sportu. Zatímco lyžař potřebuje hromadu zázemí, je mu jedno, že se zničil kus přírody, tak lezec potřebuje jen zajištěnou skálu a čundrák nepotřebuje prakticky nic. Souvisí to i s dalšími sporty, například fotbalista potřebuje hřiště, tak se podle toho chová, na plážový volejbal toho tolik potřeba není, takže tito lidé jsou i víc do pohody.
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Hafi » pát led 27, 2012 11:15

Mě se nezdá to striktní rozdělení.

Kdo z vás, "turistů", nelyžuje? V určitých chvílích bych zapadl do každé tvé kategorie (a z mých požadavků v obchodě bys nepoznal, že teď sice kupuju helmu na lyže, ale jinak jsem "turista"). A hadam, že takto multisportovních je tolik lidí, že se ti to nevejde do těch tvých 20% nekokotů lyžařů.

Takže se nabízí dvě řešení - buď máš lehce předsudky a vidíš tam to, co bys tam chtěl vidět, tedy třeba aroganci u člověka, co si přijde pro helmu. Nebo se zákazníci chovaj jinak podle toho co chtěj (což je pravděpodobný, já sám se budu chovat jinak k pokladni v Tescu a jinak k pokladni v Rockpointu, protože to první je většinou jen trochu vymakanější stroj, to druhý občas i partner k jednání).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Boulderman » pát led 27, 2012 12:00

No, ono se asi hodně lidí opakuje. To určitě ovlivňuje ten můj postoj. A navíc to poznám podle chování. Taky si uvědom, že jsem nastupoval bez předsudků. Teď už to asi nedokážu plnohodnotně posoudit, ale nějakým způsobem se ty předsudky musely vytvořit. Zrovna te´d tu třeba byli úplně pohodoví lyžaři \:D/
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod zbuddy » pát led 27, 2012 12:23

Boulderman píše: Přesto jsem skálopevně přesvědčen, že horolezci jsou slušnější než lyžaři.
Zejména na Lezec.cz :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Boulderman » pát led 27, 2012 12:42

Všude se najdou černé ovce :) Je to skutečně o individualitách. Prodavač ve sportu má možnost srovnávat. Docela dlouho jsem zvažoval, zda se do takové "nepříjemné" diskuze pustit, ale nedalo mi to. Hledám v tom nějaké souvislosti, jak už jsem to zmiňoval výše. Myslím, že velkou roli hraje přístup k přírodě a zázemí. To chování se pak odráží i k lidem.
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Boulderman » pát led 27, 2012 12:46

Hafi píše:Nebo se zákazníci chovaj jinak podle toho co chtěj (což je pravděpodobný, já sám se budu chovat jinak k pokladni v Tescu a jinak k pokladni v Rockpointu, protože to první je většinou jen trochu vymakanější stroj, to druhý občas i partner k jednání).

Chovat by ses měl ke každému stejně
Naposledy upravil mike dne pát led 27, 2012 19:01, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena citace
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Hafi » pát led 27, 2012 12:52

Proč? To je blbost, ne?
Už to že když vidím řekněme dvacetiletou holku na pokladně v Tescu, tak řeknu "Dobrý den", a stejně starý holce v Hudy "Nazdar".
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Boulderman » pát led 27, 2012 12:59

Pokud jdeš kamkoliv, že budeš mluvit se strojem na prodávání, tak se pak nediv za kyselé ksichty. I ta poslední služka nebo pokladní je člověk. Mně, když tu někdo arogantně tyká, tak mu taky bez okolků arogantně tykám. Když někoho znám od vidění a tyká mi přátelsky, tak se chovám stejně. Každopádně nepovažuju nikoho a nikde na něco méněcenného. Až budeš řešit reklamaci, tak si vzpomeneš :-..
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Hafi » pát led 27, 2012 13:15

nemluvil jsem o méněcennosti, jen o předpokladu, že s obsluhou outdoorobchodu mám teoreticky mnohem více co si říct než s obsluhou v Tescu.

(Onehdá jsem dělal v obojím, tak vím jaká je v supermarketech úroveň, ale čest výjimkám...a ano, přiznávám předsudky)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Indy » pát led 27, 2012 13:21

zkusme to tady nevyhrotit, at to navypada jako na lezci...prosim.

nejvic se mi libi lyzari, asi maji pres50, spis jista 60ka, stary, rovny lyze, dlouhy obracky, nohy u sebe, postoj za 1* a elegantni obloucky, v peknem tempu.

nepocituji nutnost noveho vybaveni, proc taky, kdyz uz i s tim stavajicim na ne nikdo nema...

a to tesco? peklo je to. nezavidim jim.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod jonza » pát led 27, 2012 13:30

ja nejsem prodavac, ale plne s tim souhlasim, jsou velke rozdily ve sportovcich.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Dr4k3 » pát led 27, 2012 13:31

Hafi píše:Mě se nezdá to striktní rozdělení.
Kdo z vás, "turistů", nelyžuje? V určitých chvílích bych zapadl do každé tvé kategorie... A hadam, že takto multisportovních je tolik lidí, že se ti to nevejde do těch tvých 20% nekokotů lyžařů.

Já myslím, že těch opravdu multisportovních lidí zas tak moc není, nebo mají specifické kombinace které odpovídají tomu co byl řečeno v úvodu. Znám lidi, kteří jezdí několikrát ročně na sjezdovky, ale jinak vůbec nesportují. Naopak lezci které znám já spíš běžkují.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod tuso » pát led 27, 2012 13:33

Já bych to nedělil na lyžaře, horolezce a podobně. Problém spočívá asi v tom, že jsou sporty, kde pro to, abys něco dokázal, musíš mít kázeň, určitý stupeň morálky a hlavně pevnou vůli. Kladné duševní vlastnosti jdou většinou ruka v ruce, takže takový člověk je většinou i přátelský, pohodový a spolehlivý. Koupit lyže, permici a jezdit dokáže každý. Koupit lano, skoby, sedák a boty sice dokáže taky každý ,ale ne každý s tím dokáže vylézt horu. Tudíž je jednak zákonitě méně horolezců než lyžařů / a tím pádem je mezi nimi statisticky méně blbců/ a pak, ti co to dokážou už jsou opracovaní strastmi, takže nepociťují potřebu vyvyšovat se nad ostatní na základě krávovin- třeba kdo má jakou bundu a za kolik. Protože ví, že v reálných situacích nezáleží za kolik máš výstroj, ale jak ji dokážeš použít. Skialpinisty bych taky nezatracoval. Je nutné třídit skialpinisty a skituristy. První skupina je hodně podobná s horolezcema. Potkat se dají ve strmých žlebech, šíleně daleko od civilizace s kompletní výstrojí včetně sedáku, skob a ledovcových šroubů, jak žerou oschlý salám a chlemtají čaj z termosky. Skituristů je momentálně jak hub po dešti. Rekrutují se z řad lyžařů. Potkat se dají na lehkých, hodně frekventovaných trasách nejlíp s hospodou na konci. /třeba Lysá hora v Beskydech/. Je jich hodně a nepotřebují zas až tak velké strádání na zdolání kopců, takže podle toho to tak i vypadá. Najdeš mezi nimi kopec arogantních debilů. Míčové hry vesměs vyžadují určitou dávku spolupráce, takže to nemůžou být až taková individua- kromě fotbalu, ten sport bych zakázal.
Jo a osobně si myslím, že v naší populaci je 75% egocentrických blbců, takže čím víc lidí potkáš, tím je to horší. A z toho plyne i vysoká pravděpodobnost, že tě někdo v průběhu dne nasere.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Dr4k3 » pát led 27, 2012 14:44

tohle se dá okecávat různě - dá se třeba argumentovat, že abys vylezl na horu nebo vůbec nastoupil do nějaký vraždy na písku, musíš být dostatečný magor. Věčný hádky o stylech prvovýstupů, mágu, hákování; nerespektování existujících pravidel...

možná bude nejlepší věřit Bouldermanovi jeho zkušenosti v obchodě a vést v patrnosti, že má vysledovanou jenom tu podmnožinu, která do obchodů chodí, a jenom jejich chování tam
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Boulderman » pát led 27, 2012 15:41

@tuso: tak s tímto souhlasím.
Naposledy upravil mike dne pát led 27, 2012 18:51, celkově upraveno 1
Důvod: vymazana dlouha a zbytecna citace
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod mike » pát led 27, 2012 19:06

Dr4k3 píše:možná bude nejlepší věřit Bouldermanovi jeho zkušenosti v obchodě a vést v patrnosti, že má vysledovanou jenom tu podmnožinu, která do obchodů chodí, a jenom jejich chování tam

Tezko rict. Kdyz omylem zabrousim do diskuse na Lezci, tak mam taky dojem, ze 80% lezcu jsou arogantni hovada. Tam je to ovsem dano prirozenou selekci, jelikoz ti rozumni a slusni znechucene odesli a nove prichozi brzo prchaji taky. Je mi trochu divne, ze by se neco takoveho delo v obchodech, nevidim mozny mechanismus. Souhlasil bych s tim, ze mezi lyzari bude vetsi procento tech popisovanych, ale 80% mi prijde jako extremni cislo. Vychazi mi dve moznosti. Bud Boulderman pracoval v takovych kramech, ktere podobne typy pritahuji a normalni clovek se jim vyhne. Nebo je zaujaty. Z toho co pise bych tipoval spis na to druhe. Bylo by fajn, kdyby pridali svuj nazor dalsi prodavaci, at si muzeme udelat obrazek.

Ono je strasne jednoduche si nekoho zaskatulkovat. Zrovna jsem Bouldermanovi v tomhle vlakne upravoval dve dlouhe a zbytecne citace. Takze bych si ho mohl z fleku zaradit mezi bezohledne pitomce. Ve skutecnosti to ale spis bude tim, ze mu to nikdo nerekl a neni dost vsimavy, aby si uvedomil, ze takhle se to tu nedela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod pavproch » pát led 27, 2012 19:18

matůš: kdes ňa (z té Lysé :twisted: ) zase viděl ožužlávat salámoš? :mrgreen:

jinak s Tebou napsaným 100% souhlas
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pohled z druhé strany pultu

Příspěvekod Cvrk » pát led 27, 2012 19:34

Pavproch: No právě, že tebe nic ožužlávat nikdy neviděl! :twisted: :twisted: :twisted:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Další

Zpět na Prodejny

cron