Reklamace bez účtenky

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Reklamace bez účtenky

Příspěvekod symplooke » úte zář 20, 2011 22:44

Dotaz obzvláště na pány prodávající, ať už současné či bývalé.
Před necelým rokem jsem koupil trekový boty za cca 5K (Mammut)
Byl jsem v nich párkrát po Českejch horách, a jednou v Rumunsku na týden.
Po návratu z Rumunska jsem si všimnul poškozený podrážky - byla mírně odchlíplá guma podrážky.
Jenže ejhle, za boha nemůžu najít stvrzenku z nákupu.
Mojí otázkou je, jestli když budu přesně vědět kdy platba byla a přesnou částku ( platil jsem kartou) jestli se to dá nějak dohledat ze strany obchodníka ? Nebo mám prostě smůlu ? #-o
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod mike » úte zář 20, 2011 22:58

Nejsem prodavajici, ale byl jsem pred casem ve stejne situaci a platbu se dohledat podarilo (a reklamace probehla uspesne). Zalezi ovsem na ochote obchodnika a na jeho technickych moznostech. Asi to proste budes muset zkusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod symplooke » úte zář 20, 2011 23:04

Ok, tak aspoň něco pozitivního. :rock: Doufám že budu mít kliku . A díky za info :prayer:
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod Hafi » úte zář 20, 2011 23:11

Jestližes platil kartou, mělo by ti jít vytisknout z net bankovnictví potvrzení o platbě...což by mohlo stačit.
V.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod symplooke » úte zář 20, 2011 23:38

No nad touhle variantou jsem taky přemejšlel - jenže tam nejsou vypsaný položky, je tam jen název obchodu, datum a cena ( kupoval jsem i batoh takže neodpovídá jen botám).
Nicméně za zkoušku nic nedám, zajdu tam a budu doufat že se mnou budou bavit :-k
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod Vladan » stř zář 21, 2011 8:35

symplooke píše:Nicméně za zkoušku nic nedám, zajdu tam a budu doufat že se mnou budou bavit :-k

Tak pak napis jak to dopadlo. Prodejce se urcite bude tvarit nadsene dohledavat bez dokladu nakup rok zpatky. Nicmene uctenka k reklamaci neni potreba. Pokud nemas doklad o koupi musis jinym zpusobem prokazat, ze jsi zbozi zakoupil tam.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod jonza » stř zář 21, 2011 8:41

mam nekolik zkusenosti s reklamaci bez uctenky. Vzdy placeno kartou. Stacilo jim jen nahlasit datum a cas. Zbytek dohledali a nikdy s tim nebyl problem. Netvarili se uplne stastne, ale nedavali to moc znat. Stalo se mi to u bati, rockpoint, hudy a dalsi. Proste jsem v tom mel kdysi bordel, navic stale stehovani po ruznych pokojich a kolejich.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod marab » stř zář 21, 2011 10:45

Citace clanku z iDnes:

K podání reklamace postačí, prokážete-li, že jste u daného prodejce věc koupili. To lze doložit nejen nákupním dokladem či paragonem, ale i výpisem z účtu při platbě kartou, záručním listem, obalem či reklamačními protokoly z předchozích reklamací.
Nepřijetí reklamace je správní delikt, za který může prodejce dostat pokutu až do výše tří milionů korun (zpravidla od České obchodní inspekce).

Zdroj: http://finance.idnes.cz/zavadu-ochotne- ... viteze_sov
marab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 19, 2009 20:44

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod symplooke » stř zář 21, 2011 13:05

:prayer: :prayer: :prayer:
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod terkad » stř zář 21, 2011 18:54

Tak nějak. Zvlášť pokud máš třeba zákaznickou kartu daného obchodu, všechny tvé nákupy jsou na ní (v systému) zaznamenané a nebývá problém to dohledat.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Reklamace bez účtenky

Příspěvekod symplooke » stř zář 21, 2011 19:39

tak dnes jsem tam byl, a dohledat se to dá. \:D/ Je fakt že pána prodavače jsem moc nenadchnul, ale popravdě jsem byl rád že mi za to nenafackoval. Tak teď ještě aby se reklamace uznala... doufám že mammuti budou shovívavý [-o<
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34


Zpět na Prodejny