Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lidl...

Příspěvekod poldík » čtv úno 26, 2009 15:55

pavproch píše:
wertigo píše:hodinky z vyskomerem



Ty nejsi poldík, Ty to povolené nemáš.... [-X
třeba tam má kromě výškoměru ještě kompas co ukazuje na Západ :twisted: :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re:

Příspěvekod mash » sob kvě 9, 2009 19:43

tulak píše:nezapomeň že zedník zná nejmenší jednotku délkové míry cm ..... menší už nerozezná a a nejmenší panák = velkej, protože malého by mohl spolknout :-)


Tak to ste tam na západe na tom dosť dobre. :D
U nás stále u murárov platí:
"Cól neni miera,
dva neni diera
a tri - kramla pritiahne." :mrgreen:
mash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 30, 2008 17:14
Bydliště: Uhrovec

Re: Lidl...

Příspěvekod amadeus » pát črc 24, 2009 12:30

@martins

tak jak dopadla reklamačka?
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re:

Příspěvekod Tomík » sob črc 25, 2009 10:53

Vena píše:
Přesně tak, proto si tam nejdu ani pro chleba.


Jojo, věc principu :-) Taky jsem k nim ještě nikdy nešel :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Lidl.......

Příspěvekod Tomík » sob črc 25, 2009 10:58

zonn píše:Porazili stromy.......... hmm, to sice není v pořádku, ale je to spíš podnět pro státní orgány. To bych si nemohl koupit nikde nic. Ale např. proti koženým botám v zásadě nic nemáte? ...

Nemám nic proti koženejm borám. Ba dokonce ani proti kácení stromů, není li nezbytí. Jenže tady to dělali jako prasata a nechali kácet (potají a po nocích) stromy které mohly zůstat stát. Jenže by zabíraly celé jedno místo na plánovaném parkovišti.
Kdyby to bylo v jednom případě, člověk si řekne náhoda, blbej manažer nebo stavební firma. Stane-li se to v deseti případech beru to jako praseckej postoj k okolí, k lidem a jako bezohlednost. Takže k nim nejdu ani pro chleba.
Tesco není lepší, ale když staví a chce kácet, vyžádá si povolení. Postupuje v souladu se zvyklostmi (i když to třeba klidně uplatí). Ale nejde cestou naprosté arogance a bezohlednosti.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Lidl.......

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2009 17:44

Tomík píše:Jenže tady to dělali jako prasata a nechali kácet (potají a po nocích) stromy které mohly zůstat stát.

Nejen to. V nekolika pripadech stromy jen rychle narizli motorovkou a ujeli. Poskozene stromy se pak stejne musely pokacet.

Tomík píše:Jenže by zabíraly celé jedno místo na plánovaném parkovišti.

Nebo jim jen stinily poutac...

Tomík píše:Kdyby to bylo v jednom případě, člověk si řekne náhoda, blbej manažer nebo stavební firma. Stane-li se to v deseti případech beru to jako praseckej postoj k okolí, k lidem a jako bezohlednost. Takže k nim nejdu ani pro chleba.

Ano. Jako zakaznik nastesti nemusim ctit presumci neviny a muzu hlasovat nohama z jakehokoliv duvodu. V Lidlu jsem jeste nebyl. Na druhou stranu musim priznat, ze bych tam nejspis nechodil ani bez tehle prasarny. Uplne mi staci Penny Market, ktery mam primo pred barakem. Chodim tam desne nerad a jen pro tezke veci, ktere se mi nechce tahat pul kilometru z jineho marketu. Ale kdyby to byl Lidl, tak tam proste nevlezu ani tak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl...

Příspěvekod multimotyl » pon črc 27, 2009 17:50

Jen pro informaci: Stromečky kácí taky OKAY...
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Lidl...

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2009 17:58

OKAY? To jsem jeste neslysel. Ani o retezci, ani o stromech. Kde se najde vice informaci?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl...

Příspěvekod ZbynekN » pon črc 27, 2009 18:01

ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lidl...

Příspěvekod teoretic » úte črc 28, 2009 6:43

Asi takhle - dělaj to asi skoro všichni. Resp. to nedělaj sami, maj na to firmy, které to zajistí (od vykoupení levného pozemku přes prosazení změny územního plánu až po přípravu pozemku pro stavbu).

Lidl (a ještě ALDI, které u nás zatím není) mi je ze všech diskontů nejsympatičtější ještě z pobytu v Německu (mluvím čistě o zboží). A proto tam furt občas chodím, protože tam mají pár věcí, které jinde moc nemaj a na které jsem zvyklej. Naopak Plus a Penny nemusím. Ale to jsou jiné důvody.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Lidl...

Příspěvekod amadeus » úte črc 28, 2009 6:57

Lidl má alespoň levnou zeleninu a hlavně ovoce, jako avokádo za 6 kaček, no nekup to :)
jo a dobrou lékořici :)

PS: o aktuální akci v Tescu např. nektarinky za 8 kaček za kilo, raději pomlčím :-$
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: Lidl...

Příspěvekod mifr » úte črc 28, 2009 9:08

Lidl mam vedle prace, a tudiz tam nakupuji temer kazdy den :wink: Kdyz ho predelaj na Tesco, budu nakupovat v Tescu temer kazdy den :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Lidl...

Příspěvekod rezna » úte črc 28, 2009 9:30

mifr - asi tak - lidl mame vedle prace taky - tudiz je nejjednodussi nakupovat tam - kdyz se clovek nauci tak tam dokaze nakoupit - btw kterej jinej obchod prodava levne parky/klobasy s obsahem masa 70 % a vice? - cloveka proste musi zajimat i kvalita zbozi nejenom predpojatost vuci lidlu...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Lidl...

Příspěvekod zbuddy » úte črc 28, 2009 9:48

rezna píše:btw kterej jinej obchod prodava levne parky/klobasy s obsahem masa 70 % a vice? - cloveka proste musi zajimat i kvalita zbozi nejenom predpojatost vuci lidlu...
V Plusu/Penny kupuji takovéto vídeňské párky vyrobené v Německu. A je důležité říci, že s obsahem vepřového masa, ne žádné drůbeží či dokonce drůbeží separát :vom:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Lidl...

Příspěvekod uplne jinej martin » úte črc 28, 2009 9:52

rezna píše:mifr - asi tak - lidl mame vedle prace taky - tudiz je nejjednodussi nakupovat tam - kdyz se clovek nauci tak tam dokaze nakoupit - btw kterej jinej obchod prodava levne parky/klobasy s obsahem masa 70 % a vice? - cloveka proste musi zajimat i kvalita zbozi nejenom predpojatost vuci lidlu...


Ja tam kupuju veprove maso ve vlastni stave, 300g za 33 Kc. Obsah masa 98 % a to nejen podle udaje na etikete :-) Jinak ty uzeniny a tohle tam maji dobry, protoze to vyrabi v Nemecku a tam holt neplati ze parek = sracka ze zbytku kurete a nejaky divny kytky, co chutna jako molitan a rikaj tomu maso.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Lidl...

Příspěvekod Sirah » úte črc 28, 2009 9:56

do Lidlu jsem obcas zasla bo jsme ho meli (a mame) v Pardubicich kousek od baraku...ale i tak, chodila jsem tam nerada...jsem zvykla na Kaufland, Globus, Tesco...a spousta veci co je v techto marketech bezne, se v Lidlu nenajde...a pak nesnasim tu reklamu "na vedouci to jeste neni, ale jako zakazniky vas bereme!" :vom:
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Lidl...

Příspěvekod Skimpy » úte črc 28, 2009 11:29

Dlouhou dobu jsem odolával nákupu v Lidlu. Ale jednou jsem něco potřeboval a po ruce byl zrovna Lidl. Tak jsem tam začal nepravidelně nakupovat. Střídám to s Tescem nebo Kauflandem. Kdysi jsem nakupoval pouze v Tescu. Je fakt, že Lidl nemá tak široký sortiment jako např. Tesco nebo Kauf, ale ty základní věci mají a musím říct, že za solidní cenu a chuťově vynikající (což nemusí vždy vypovídat o kvalitě výrobku).

Zjistil jsem, že Lidl dělá i velice zdařilé imitace jiných známých výrobků, čoko tyčinky (imitace Mars, Snickers,Twix), Schwarzwaldská šunka, imitaci coca-coly :D
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Lidl...

Příspěvekod wertigo » úte črc 28, 2009 11:37

uplne jinej martin píše:Ja tam kupuju veprove maso ve vlastni stave, 300g za 33 Kc. Obsah masa 98 % a to nejen podle udaje na etikete :-)

tak tak, mel jsem ted parky se syrem na gril, slozeni na obalu: 80% vepr. maso, 10% syr, vynikajici chut, zadna mazlava sracka ala CZ, cenu nevim byl jsem zvany...
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Lidl...

Příspěvekod Rujir » úte črc 28, 2009 12:00

No takmer ste ma ukecali, aby som sa tam aspon siel pozriet. Do Lidlu mam zakazane chodit, odkedy tam mamicka kupila ovocie a segra dostala taku alergicku reakciu ako nikdy predtym, ani nikdy potom. Doktor na pohotovosti nam vtedy povedal, ze odkedy mame v Dubnici Lidl, tak vzrastol pocet alergickych reakcii o viac ako tretinu. Toz tolko k ovociu a zelenine v Lidli. Masove vyrobky ochutnane nemam, ale ak su naozaj take dobre, tak to snad aj skusim...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Lidl...

Příspěvekod uplne jinej martin » úte črc 28, 2009 14:01

wertigo píše:
uplne jinej martin píše:Ja tam kupuju veprove maso ve vlastni stave, 300g za 33 Kc. Obsah masa 98 % a to nejen podle udaje na etikete :-)

tak tak, mel jsem ted parky se syrem na gril, slozeni na obalu: 80% vepr. maso, 10% syr, vynikajici chut, zadna mazlava sracka ala CZ, cenu nevim byl jsem zvany...


A jeste kdysi jsme od tamtud meli (do spaget doma) "šunkový salám", no, myslím, že půlka českých šunek se může jít zahrabat. Tohle byla prostě normální šunka a v tom fláky masa. Jinak taky vídeňský párky, hergestellt in Deutschland, jsou taky dobrý.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Lidl...

Příspěvekod mvaldo » úte črc 28, 2009 14:36

Rujir píše:... Do Lidlu mam zakazane chodit, odkedy tam mamicka kupila ovocie a segra dostala taku alergicku reakciu ako nikdy predtym, ani nikdy potom. Doktor na pohotovosti nam vtedy povedal, ze odkedy mame v Dubnici Lidl, tak vzrastol pocet alergickych reakcii o viac ako tretinu ....

nj, u nas v SR je to tak ... :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Lidl...

Příspěvekod Rujir » úte črc 28, 2009 14:54

mvaldo píše:nj, u nas v SR je to tak ... :(


No neviem, ci len v SR. Pred nedavnom som cital, ze v Nemecku schvalili nejaky vynos vlady, ktory prikazoval Lidlu, aby prestaval predavat ovocie a zeleninu, ktora obsahovala prilis vela postrekovych latok. Skoda, ze to uz asi nenajdem.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Lidl...

Příspěvekod Skimpy » úte črc 28, 2009 16:18

Tak někde se ta cena musí projevit. :-)

Dneska jsem tam byl nakoupit.

Jo taková Schwarzwaldská šunka :-) za 30kč :-)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Lidl...

Příspěvekod Vladan » úte črc 28, 2009 16:55

Skimpy píše:Dneska jsem tam byl nakoupit.

Jo taková Schwarzwaldská šunka :-) za 30kč :-)


Jo uplne jsi mi dopoledne nahnal chut. Tak jsem tam skocil to okouknout .
Ta jejich Schwarzwaldska sunka za 30kc je vytecna. S bilou bagetou :tonqe: V Kauflandu maj sice 200g Schwarzwaldske sunky za 52.- ale tahle z Lidlu byla mnohem lepsi.
Taky jsem chtel otestovat tu veprovou konzervu o ktere tady byla rec, pac dneska kdyz koupis Veprove/hovezi ve vlastni stave tak jsi zhnusen co vyklopis z konzervy za sečku. Drive v tom byly normalni cele kousky masa, ktere se rozpadaly na jednotlive vlakna. Dnes je to namel (kuzi, separatu atd.), ktery se po ohrati zmeni v kasi.
Bohuzel vsak tu veprovou konzervu nemeli. Pouze kruti. Tak snad priste.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Lidl...

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2009 17:54

teoretic píše:Asi takhle - dělaj to asi skoro všichni. Resp. to nedělaj sami, maj na to firmy, které to zajistí (od vykoupení levného pozemku přes prosazení změny územního plánu až po přípravu pozemku pro stavbu).

To je ovsem neco jineho, nez provadel Lidl. Nejde o vykaceni stromu, ale zpusob, jak to udelali. Zadne povoleni, zadna priprava, nic. V nekterych pripadech jim ty stromy vylozene zakazali pokacet a jindy ani nebyly na jejich pozemku, jen pres ne nebylo zdalky videt napis Lidl. Takze prijela parta v neoznacene dodavce, stromy narychlo pokacela nebo jen nevratne poskodila a zase zmizela. Lidl se k tomu neznal; pry s tim nemel nic spolecneho a o nicem nevedel. Ale ciste nahodou se to delo prave pred jejich obchody.

Nikomu to nenutim, ale me meze tolerance byly prekroceny a tenhle kram pro mne proste neexistuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lidl...

Příspěvekod Skimpy » stř črc 29, 2009 12:32

Doplňuji.. vynikající šťáva (sirup) malinová nebo lesní ovoce, fakt výborná chuť v Lidlu. :D

Ještě k té Schwarzaldské šunce, ten název má ochranou známku tak předpokládám že i výrobní postupy musí být dodržovány. Tak snad i kvalita nebude nejhorší.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Lidl...

Příspěvekod bibi » stř črc 29, 2009 13:54

Ja mám z Lidlu moc rada nanuky :tonqe: . Také tie alá Magnum. Stoja len pár korún a čokoláda na nich pekne chrumká :) Nepotrebujem dať 20 korún za M na nanukovom drievku :D

V lete učinená dobrota :finga:
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Lidl...

Příspěvekod zbuddy » stř črc 29, 2009 14:37

@ bibi: kde koupíš Magnum za 20 SKK? :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Lidl...

Příspěvekod bibi » stř črc 29, 2009 14:40

:mrgreen: dobrá otázka... ja som myslela, že práve tá palička stojí 20. zvyšok stojí samotná zmrzlina :D
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Lidl...

Příspěvekod pz » stř črc 29, 2009 14:41

jen tak na okraj moje postrehy k lidlu:

to nejvetsi kaceni stromu pry nenaridila centrala, ale byla to udajne akce vedouciho prodejny - pry skoncil na dohodu (ostuda to opravdu byla velka)
kaceni stromu u prodejen lidl v brne - v krpoli nechali tusim dva hnusne krive stromy a dalsi u prodejny dosadili (meli je ale v tomto pripade bez milosti vyhodit a zasadit rovne, navic by to byla za par let ucelena rada), u zvonarky zase treba ale zadne stromy skoro nejsou (no to co tam bylo predtim taky zrovna stromy nazvat neslo) - ta parcela je utopena pod urovni okolniho terenu a tak by tam nebylo videt ;); lidl na hnevkovskeho - nove dosazene stromy okolo cesty; lidl na lesne - u cesty jsou puvodni stromy

ja s lidlem nemam problem, daleko vetsi svine byla belgicka delvita - prekladiste u prahy stoji na narychlo prebagrovanem historickem nalezisti velkeho vyznamu (bohuzel, vyzkum uz mohli delat jen z vybagrovane skryvky...); ted to prekladiste ma tusim tesco, prodejny billa...

mimochodem - kaufland a lidl maji stejneho nemeckeho vlastnika ;)

ad zbozi v lidlu:
da se obcas sehnat dobre naradi s logem powerfix - ale jen nektere a to jeste vyrobene v indii a ne v cine ;)
z vlastni nebo zprostredkovane zkusenosti od profiku: napriklad sada klicu (ta v modre krabici, co tam byla jednou a ted uz tam je sada jina a tusim ze mensi a kvalitativne horsi), sada kombinacek byla dobra a obcas je jeste k videni v letaku, sada zavitniku pro instalatery za litr v kvalite lepsi nez profi nemecke nebo nase za cenu vice jak trojnasobnou, sada naradi pro cyklisty v kufru (perfektni kopie co do obsahu i kvality parktoolu)
tepaky pro sportovce - ty s logem runtec byly mozna lepsi nez sigma, navic za hubicku, ted mam z duvodu ztraty ten co byl v akci nedavno (je to noname za petikilo, ale taky neni spatny, jen nema tolik intuitivni a promakane menu)
obleceni s oznacenim movement take nebylo za ty prachy spatne - jak cyklo, tak bezecke (mam "teflonovou" vetrovku za tristapade a fakt na kolo super; akorat ty tricka s coolmaxem uz nemaji takovou gramaz co mely driv - hold i na tricku za dve stovky se musi setrit materialem ;) )

jelikoz do lidlu moc nechodim, potraviny tam nejak nenakupuju - to si radsi jednou za cas zajedu do globusu nebo kauflandu a drobnosti v pekarne nebo krame u baraku... ale ty nanuky ala magnum sest kousku za sedesat devet jsou fakt super ;) a slehacka (cervena) ve spreji je fakt slehacka a ne rostline tuk...
(a tu sunku teda zkusim jak pujdu kolem a bude se me tam chtit bit s duchodcama o nejake to sportovni obleceni :) - kdyz je akce na nejake sportovni pradlo, to by clovek neveril, jak jsou ti nasi seniori sportovne zalozeni...)
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny

cron