Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Petras » pon pro 17, 2007 1:37

No asi je ten igelit supr matroš,když je tak hojně používán.Hlavně do hi-tech věciček. :twisted:
Ale Lidl a jemu podobní prodejci budou psát že má membránu i bavlněné pižamo a papuče. :roll:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod tuso » pon pro 17, 2007 7:40

Mám kolegu, který v Lidlu nakupuje pravidelně. Já vžydcky něco koupím- rozpadne se to do týdne. Pak půl roku Lídla obcházím a následně se pod tíhou "argumentů" dotyčného kolegy znova vypravím na nákup- a znova ten samý kolotoč. Jediné, co mi zatím drží, je bambusový pařák na rýži. Ale taky jsem ho zatím použil 4 krát. Uvidíme.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » pon pro 17, 2007 7:44

Když už jsem u toho Lidlu- tohle je podle mně typický příklad šmejdu- nejsem sice odborník, ale laserové měření vzdálenosti s odchylkou 6mm na 15m?- Takovou snad nemám ani s navíjecím pásmem.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mařena » pon pro 17, 2007 8:18

Kometa píše:Před 2,5 rokem jsem si v Lidlu koupila jezdecké kalhoty...Sice je každá nohavice ušitá trošku jinak ...

To je v pořádku, asi sis koupila pánský model..... :ú :lol: *
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Polky » pon pro 17, 2007 8:38

kua tie lyz. rukavice za 179 Sk som si nadseny doniesol pred par tyzdnami domov... :mrgreen: Este ze do mesiaca sa da tovar v Lidli bez vysvetlovania vratit, ak je aj v tych mojich igelit tak asi im ich odnesiem nazad. To musel byt uplny dement co to navrhol s igelitom - keby ho tam vynechali tak by to boli celkom OK lacne rukavice :((
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod Skimpy » pon pro 17, 2007 10:06

tuso píše:Když už jsem u toho Lidlu- tohle je podle mně typický příklad šmejdu- nejsem sice odborník, ale laserové měření vzdálenosti s odchylkou 6mm na 15m?- Takovou snad nemám ani s navíjecím pásmem.


Tento výrobek není určen pro profesionální použití, ale i tam by ta přesnost kolikrát dostačovala. Pro domácího kutila nebo živnostníka je to naprosto dostačující. Sám používám laserový měřič Hilti, který stojí 30 tis a nijak zvlášť přesně se stím stejně měřit nedá.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Skimpy » pon pro 17, 2007 10:14

Před cca 3 roky jsem si koupil u Baťa zimní "trekové" boty na normální nošení. Značka ne přímo Baťa ale nějaký tuším, že Wienerbrenner. Celokožené kotníkové s Vibramem za 1999,-. Boty slouží dodnes akorát jsem jednou reklamoval , za-čala se odlepovat podrážka a taky se mi prošoupalo vnitřní polstrování na patě... a čeho jsem si nevšiml, že pod podšívkou je jemný a pružný "igelit"... asi taky nějaký pokus o membránu. Ale nohy se mi v těchto botách ne-zapařovaly :-)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod tulak » pon pro 17, 2007 11:50

tuso píše:Když už jsem u toho Lidlu- ...tohle je podle mně typický příklad šmejdu- nejsem sice odborník, ale laserové měření vzdálenosti s odchylkou 6mm na 15m?- Takovou snad nemám ani s navíjecím pásmem.

nezapomeň že zedník zná nejmenší jednotku délkové míry cm ..... menší už nerozezná a a nejmenší panák = velkej, protože malého by mohl spolknout :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Hafi » pon pro 17, 2007 11:58

do lidlu nechodim, prinejmensi od lonskeho silvestra...meli mit otevreno do sesti, tak sme tam (jakozto do nejblizsiho obchodu) chteli zajit koupit cosi jidla na vecer...a oni si dovolili zavrit asi o hodinu driv, s tim ze maj malo prodavacu (jednoho), vedouci musi neco delat ve skladu a je tam moc lidi(zakazniku) a nestihli by to do sesti odbavit. tak sme tam vlitli vychodem, servali tu vedouci a sli naproti do plusu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Miloš » pon pro 17, 2007 12:02

tuso píše:Když už jsem u toho Lidlu- tohle je podle mně typický příklad šmejdu- nejsem sice odborník, ale laserové měření vzdálenosti s odchylkou 6mm na 15m?- Takovou snad nemám ani s navíjecím pásmem.

Odchylka +- 6 mm na 15 metrů, tedy +- 1 mm na 2,5 metru, je naprosto dostatečná přesnost pro všechny stavební práce. Pokud tuto ddchylku výrbce (teda i prodejce) uvede ve své nabídce, tak laskavě neříkej, že je to šmejd. Můžu tě ujistit, že školní 30ti centmetrové pravítko má daleko menší přesnost !!
Šmejd by to byl, pokud by výrobce zákazníka na odchylku neupozornil :lol:
Miloš
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob pro 1, 2007 10:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Hafi » pon pro 17, 2007 12:03

Miloš píše:
tuso píše:Když už jsem u toho Lidlu- tohle je podle mně typický příklad šmejdu- nejsem sice odborník, ale laserové měření vzdálenosti s odchylkou 6mm na 15m?- Takovou snad nemám ani s navíjecím pásmem.

Odchylak +- 6 mm na 15 metrů, tedy +- 1 mm na 205 metrů je naprosto dostatečná přesnost pro všechny stavební práce. Pokud tuto ddchylku výrbce (teda i prodejce) uvede ve své nabídce, tak laskavě nežíkej, že je to šmejd. Můžu tě ujistit, že školní 30ti centmetrové pravítko má daleko menší přesnost !!
Šmejd by to byl, pokud by výrobce zákazníka na odchylku neupozornil :lol:

trosku problem s matematikou, ne? takto to je +-1mm na 2,5metru, ne?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Miloš » pon pro 17, 2007 12:07

Jasně Hafi, dávno opravený,byl jsi prostě rychlejší 8)
Miloš
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob pro 1, 2007 10:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod swisss » pon pro 17, 2007 13:49

no, já z názvu "rotační laser" chápu, že to postavím např. do středu místnosti (kvůli minimalizaci odchylky), zapnu a laser mi např. ukáže vodorovnou rovinu, od které odměřím výšku, do které mám betonovat podlahy. Odchylka 1mm/2,5m je v pořádku, dokonce tam je rezerva i pro další nepřesnosti na stavbě (norma hovoří o povolené odchylce podlah pod nášlapnou vrstvu v obytných místnostech 2mm na 2m lati).
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Skimpy » pon pro 17, 2007 14:07

AD Sviss

Já si to taky myslím :D Díky tomu laserovemu paprsku si vlastně naznačíš "tužkou" na stěně srovnávací rovinu od které pak odměřuješ výšku podlahy.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod tuso » pon pro 17, 2007 15:59

Tak to jste mě dostali. To je asi daň profesi,ale při laseru odchylka 6mm. :(( Gama nůž, kterým se operuje, se nastavuje na nějaké mikrometry- ale zase se tím nedělá zeď. Ještě, že jsem napsal, že nejsem odborník. Alespoň jsem se tak moc neztrapnil. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » pon pro 17, 2007 16:23

Já jsem taky zvyklej dělat na setiny až tisíciny mm :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Blaf » pon pro 17, 2007 17:40

tak to ja v matice "rysuju" od ruky...tomu rikam vychylka :mrgreen:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rysy » pon pro 17, 2007 18:14

Skimpy píše:
tuso píše:Když už jsem u toho Lidlu- tohle je podle mně typický příklad šmejdu- nejsem sice odborník, ale laserové měření vzdálenosti s odchylkou 6mm na 15m?- Takovou snad nemám ani s navíjecím pásmem.


Tento výrobek není určen pro profesionální použití, ale i tam by ta přesnost kolikrát dostačovala. Pro domácího kutila nebo živnostníka je to naprosto dostačující. Sám používám laserový měřič Hilti, který stojí 30 tis a nijak zvlášť přesně se stím stejně měřit nedá.


Ale u PD42 v Hilti-katalogu pisou:
Měří vzdálenosti od 5 cm do 200 m
s laserovou přesností +/-1,0 mm.
Presnost 1 mm na 200m je az neuveritelna, nebo?
Ten Lidl-laser neni ale snad zadny dalkomer ale rotacni laser a tam presnost asi nehraje takovou roli??
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod RUMcajs » pon pro 17, 2007 18:26

Přípluv píše:Já jsem taky zvyklej dělat na setiny až tisíciny mm :wink:


Ja jsem zvyklej delat setiny az tisiciny pracovni doby (jinak jsem na OF) *
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Skimpy » pon pro 17, 2007 18:32

tuso píše:Tak to jste mě dostali. To je asi daň profesi,ale při laseru odchylka 6mm. :(( Gama nůž, kterým se operuje, se nastavuje na nějaké mikrometry- ale zase se tím nedělá zeď. Ještě, že jsem napsal, že nejsem odborník. Alespoň jsem se tak moc neztrapnil. :mrgreen:


Já si myslím, že ta přesnost není myšlena co do měření vzdálenosti, ale co do odchylky v zobrazení paprsku na stěně od skutečné roviny. Je to vlastně pravouhly trojuhelník kde délka úsečky vztyčené ve zdroji paprsku kolmo na stěnu je skutečná srovnávací rovina, ale paprsek nedopadá kolmo a právě ta vzdálenost mezi obrazem paprsku na stěne a průsečíkem kolmice je ta odchylka (je to kratší odvěsna trojuhelniku) a vzdálenost mezi zdrojem paprsku a jeho zobrazením na zdi je přepona. Pokud by ta přesnost měla být větší musel by se použít stativ pro přesnější ustavení ale co chceš za těch pár korun. Hilti nabízí podobné zařízení s uvedenou přesností 1mm/10m za cenu několikanásobně vyšší tuším že 30-50 tis. Samozřéjmě je to už automatický rotační laser.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Skimpy » pon pro 17, 2007 18:35

[/quote]
Ale u PD42 v Hilti-katalogu pisou:
Měří vzdálenosti od 5 cm do 200 m
s laserovou přesností +/-1,0 mm.
Presnost 1 mm na 200m je az neuveritelna, nebo?
Ten Lidl-laser neni ale snad zadny dalkomer ale rotacni laser a tam presnost asi nehraje takovou roli??[/quote]

Ale vzhledem k tomu že to měříš z ruky a ne ze stativu tu přesnost nikdy nedosáhneš, a i tak ve stavební praxi centimetr žádná míra :mrgreen:
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod tuso » pon pro 17, 2007 18:48

Skimpy píše:... a i tak ve stavební praxi centimetr žádná míra :mrgreen:


Jasně. Jenom ti potom lehce dřou dveře a nesedí okraje plovoučky. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Skimpy » pon pro 17, 2007 19:18

tuso píše:
Skimpy píše:... a i tak ve stavební praxi centimetr žádná míra :mrgreen:


Jasně. Jenom ti potom lehce dřou dveře a nesedí okraje plovoučky. :mrgreen:


A co je horší oni už i dneska ty dveře a futra dělají křivé.. viz naše nová koupelna. Zedníci to udělali bezvadně, ale kdo by předpokládal že futra budou dole o cm užší než nahoře a dveře prohnuté jako luk... do Hornabachu už nevlezu :(( ps: příště budu chytřejší??!!
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Petras » pon pro 17, 2007 19:40

- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod voxul » pon pro 17, 2007 20:03

Ja kokot na to kliknul abych se podival co za maniaky se po vecerech vybavuje o stavarine :((
Peace on Earth!!!
voxul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát lis 30, 2007 20:38
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Petras » pon pro 17, 2007 20:06

Neboj nebudeš sám :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vilík » čtv pro 20, 2007 3:43

Přípluv píše:Já jsem taky zvyklej dělat na setiny až tisíciny mm :wink:


Ja na gradovy vteriny... :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod nimha » čtv pro 27, 2007 13:53

Jsem tam koupil digální kompas ve výprodeji asi za 50kč a teď ho asi někomu dát k narozkám. Kravina na nic. zlatá buzola. (teď teda spíš zlatá GPS:-)

Jinak tam mají občas mega výprodej průmyslového zboží - kupoval sem tam třeba ty coolmaxový dresy na běhání a na kolo za 50kč...
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Lidl...

Příspěvekod wertigo » čtv úno 26, 2009 10:49

:oops: hrubice opravuju
hodinky S vyskomerem
Naposledy upravil wertigo dne čtv úno 26, 2009 10:56, celkově upraveno 1
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Lidl...

Příspěvekod pavproch » čtv úno 26, 2009 10:51

wertigo píše:hodinky z vyskomerem



Ty nejsi poldík, Ty to povolené nemáš.... [-X
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny