Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát led 13, 2023 14:22

Minule mi za zrušení objednávky dali na Mall.cz jako omluvu slevový kupon, protože zboží nebylo skladem a ještě na objednávku zapomněli, tak jsem si řekl, že jej ještě využiji, přestože už jsem od nich nic nechtěl objednávat, ale řekl jsem si, že tomu dám ještě šanci a objednávka, která měla být dnes doručena, tak se na trasování dívám, že je ještě na skladě a pouze přijata objednávka. Volám na zákaznickou linku a tam mi říkají, že se objednávka asi někde zasekla a ještě se na ní nepracuje a že dnes mi ji nedoručí... teď už s Mall končím definitivně. Nespolehlivý diletantský obchod. Přitom dříve fungoval. Přitom jsem to schválně objednal od nich, protože slibovali doručení ještě dnes. Kdybych to věděl, tak raději objednám od svého dodavatele kávy, kterého bych podpořil, ale už jsem chtěl o víkendu degustovat. Objednal jsem Hario set na filtrování kávy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát led 13, 2023 14:59

Tady někomu evidentně nedošlo, že Mall už není obchod, nýbrž nákupní galerie. Stejnej princip jako ty obchody s čínskými ultrašunty
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 16:39

Mawenzi píše:takze sem si udelala nakup za 1300 na dopravu zdarma

Myslel jsem, ze Rohlik ma dopravu zdarma od 1500 (Kosik od 1200).

Mawenzi píše:bohuzel tu mikovu zmrzlinu tam nemeli.

To je celkem pochopitelne. Maji ji na Kosiku a ne na Rohliku a v Praze a ne v Brne :twisted:

Mawenzi píše:minule na okno 6-7 prijel 5:10 coz mel smolik, protoze ja su v praci az kolem 6h takze mi ho bylo lito, ale...

Neni duvod. Bavil jsem se s nima o tom, kdyz jim to vyjde, tak to zkouseji, ale podle jejich pravidel musi pockat. Pochopitelne, domluva je hodinove okno. Driv jsem si je planoval po navratu z vychazku a jelikoz chodim na cas, tak jsem si nakup obcas vyzvedaval z auta cekajiciho pred domem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » ned led 15, 2023 10:41

Zase je dobrý, když na Mall člověk zavolá na zákaznickou linku, tak to hned začnou řešit. Už pár hodin po mém zavolání na infolinku se věci během noci dali do pohybu a tu hario sadu mi dovezli včera. Stejně ji ale budu vracet, nevyhovuje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 17, 2023 11:06

Včera mě naštval Rohlík. Přišla mi od něj sms, že mi jako dárek aktivovali na 14dní zdarma Premium.
Kdybych to chtěl vyzkoušet, tak si to aktivuji před nákupem. Takto jsem u nich v pátek dělal velký nákup a běží mi to týden zbytečně naprázdno. Navíc jsem zvědavý, jestli to za těch 14dní skončí a konec nebo se to automaticky prodlouží již na placenou verzi a jestli mi alespoň přijde nějaké upozornění, že se blíží prodloužení na placenou verzi.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 17, 2023 14:25

Chci se zeptat, jak se díváte na to, že jsem si objednal skleněné bongo za 1300Kč z eshopu Shanti.cz
Bongo jsem jednou vyzkoušel a protože jsem nevěděl, jestli ho budu nechávat, tak jsem kotel obalil alobalem aby nebylo popálené. Jednou jsem vyzkoušel a zjistil, že nevyhovuje, tak jsem ji vyčistil a v úplně stejném stavu jsem jej odnesl zpět do eshopu. Tam to paní prohlížela a pak čuchla ke kotlu a pak se mě zeptala jestli jsem to zkoušel. Říkám, že ano, že jsem to jednou vyzkoušel a ona teda, že mi peníze nemůže vrátit, že už je to použité, tak z hygienických důvodů. Říkám, že na svých stránkách mají v obchodních podmínkách větu:

c) Odpovědnost za snížení hodnoty vráceného zboží
Odpovídáte pouze za snížení hodnoty zboží v důsledku nakládání s tímto zbožím jiným způsobem, než který je nutný k obeznámení s povahou a vlastnostmi zboží, včetně jeho funkčnosti.


odstoupení od smlouvy


A jak jinak jsem to měl asi vyzkoušet? A zboží poškozené není. Paní furt, že ne, že peníze vrátit nemůže a že to tam určitě napsáno není. Tak jsem ji řekl ať se tam podívá, tak tam čuměla a pak řekla, že se musí domluvit s kolegou, protože to tam samozřejmě našla. Pak odešla za kolegem, byly dlouho pryč a pak přišla s ním. Ten mi zase začal vykládat, že to vzít zpět nemůže z hygienických důvodů, že je to jako třeba kartáček na zuby. Říkám, že to je úplně něco jiného a že to stejně nemají nějak zabalené, hrabou na to rukama a každý normální si to stejně ještě omyje než to použije. Pak ten chlap začal říkat, že ta dýmka i změnila barvu tím používáním, že proto je taková mléčná. Říkám, že tohle už mi takto prodali, ženská začala hulákat, že to není žádná pravsa a už mě teda vytočila protože, už podruhé řekla, že lžu. Říkám, že takhle mi to prodali a že tím pádem mi teda prodali už použité Bongo, když ta barva značí použití. No prostě jsme se tam dohadovali a oni nakonec, že se zkusí domluvit s vedením na vyčištění toho bonga a že by mi o to méně vrátili peněz. Tak jsme to tam sepsali, oni to teda sepsali jako reklamaci, že mi dají vědět na telefon. Vzhledem k té větě v podmínkách, jaký na to máte názor. Měli by mi to vrátit v plné výši?
Ještě jsem si musel vyžádat potvrzení, že jsem tam ty věci nechal, protože mi od toho nic nedali a ještě jsem se musel doprošovat ať je tam vyjmenované to zboží.

Jinak jsem v tom obchodě nakoupil poprvé a naposled. Když chce člověk objednat přes eshop, tak se musí registrovat, ověřit věk i u cigaretových papírků a to tím způsobem, že pošle občanku, kde je vidět jméno a datum narození, pak po příchodu do eshopu vás pouští vrátný, který chce znát důvod, proč tam jdete, pak jdete do 4 patra, tam přes telefon hlásíte a zvoníte do eshopu a musíte nahlásit důvod proč tam jdete, pak vás bzučákem pustí dovnitř a při přebírání ještě občanku. Jak kdybych kupoval zbraně.

EDIT: Koukal jsem do celých podmínek a je tam napsáno toto:

11.2. Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit (použitá dýmka, vaporizér) a od kupní smlouvy o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte led 17, 2023 15:08

@Dromedaro: Obavam se, ze v tomto pripade maji pravdu v obchode.
Dromedaro píše:A jak jinak jsem to měl asi vyzkoušet?
Toto muzes vytahnout v pripade napr. obleceni, prumysloveho zbozi ale tady je to neco uplne jineho. 14 dnu na vraceni nemas proto, abys "opravdicky vyzkousel", jak zbozi funguje, ale na to, aby ses na to kouknul a zjistil, jestli to vyhovuje nebo ne. I v pripade obleceni nebo obuvi "vyzkouseni" neznamena si to dat na sebe a udelat v tom "zkusebni vylet". Jen ze si zkusis velikost a jak Ti to padne, nic vice, max. ze si to na sobe nechas trochu dele doma - napr. ja to tak delam s botama, nechodim v nich jen necham "ulezet" na noze, protoze po napr. pul hodine na nohou citim botu uplne jinak nez pri pouhem zkouseni.

Vem, ze by sis objednal kuchynskeho robota - myslis, ze by bylo normalni si jej vyzkouset, nechat v nem udelat testo na kolac, udelat mlecny koktejl s bananem, rozsekat orisky, vyslehat bilka, ...? Ze bys to potom umyl a tvaril, ze je vsechno v poradku, protoze jsi to "jen vyzkousel"? Ne - v takovem pripade u zto neni nove zbozi. V pripade neceho s dymkou do toho jeste vstupuje ten i v zakone primo spomenuty problem s hygienou. Priklad se zubni kefkou od prodavace byl pomerne trefny, je to obdobne, i kdyz se to Tobe nezda. Tobe by se libilo, kdybys dostal dymku odzkousenou deseti jinyma lidma, i kdyz pote vycistenou?

Mozna opravdu by mohli odecist penize za plne vycisteni (a potom prodavat jako pouzite zbozi) - ale to bude pouze na jejich dobre vuli.
Dromedaro píše:Když chce člověk objednat přes eshop, tak se musí registrovat, ověřit věk i u cigaretových papírků a to tím způsobem, že pošle občanku, kde je vidět jméno a datum narození, pak po příchodu do eshopu vás pouští vrátný, který chce znát důvod, proč tam jdete, pak jdete do 4 patra, tam přes telefon hlásíte a zvoníte do eshopu a musíte nahlásit důvod proč tam jdete, pak vás bzučákem pustí dovnitř a při přebírání ještě občanku. Jak kdybych kupoval zbraně.
Az na toho vratneho je to taky pomerne normalni, overeni veku u tabakovych vyrobku vyzaduje zakon - a i cigaretovy papirek je "tabakovy vyrobek". Nevim, jestli je u nas pripustne pozadovat sken obcanky (kazdopadne bezpecne to neni), ale napr, v A a DE toto je naprosto bezne a podle zakona, dokonce tam funguje nekolik firem, ktere eshopum delaji "outsourcing" overovani uzivatele, jeho veku na zaklade dokladu. Pres Tvoji webcameru, otacis tam poruzne svoji obcanku/pas do te doby, kym na druhe strane se jim nepovede udelat "dostatecny" obraz. At uz zakladas bankovni ucet, kupujes mobilni tarif/predplacenou kartu (v techto pripadech vzdy, pokud nepujdes potvrdit nakup na pobocku, az tam dostanes udaje k uctu/data k novemu cislu), cigarety/alkohol. Dokonce i u automatu na cigarety, napr. na nadrazi je kamera a overuje se podle obcanky vek - tam netusim, jestli je nejaka "umela inteligence", ktera srovnava fotku a zaber z kamery na Tebe nebo se to nekam online posila (tomu moc neverim), ale byl jsem parkrat svedkem, ze lidem trvalo snad deset minut hrani se s obcankou pred kamerou, kym mu z automatu vylezla krabicka cigaret.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 16:14

Dromedaro píše:Včera mě naštval Rohlík. Přišla mi od něj sms, že mi jako dárek aktivovali na 14dní zdarma Premium.
Kdybych to chtěl vyzkoušet, tak si to aktivuji před nákupem. Takto jsem u nich v pátek dělal velký nákup a běží mi to týden zbytečně naprázdno.

Tomu rikam nevdecnost :D Nenapadlo te, ze ti to Premium zdarma dali prave diky tomu nakupu? Naprazdno ti to bezet nemusi, je zcela na tobe, co udelas. Neplatis dopravu a nemas limit (nebo jen maly) na nakupy, takze muzes objednavat i neco maleho a zaroven pouzit 15 minutove intervaly (jestli je v Brne maji). Koukam, ze jsem v ramci tohodle udelal 7 nakupu, nejmensi za nejakych 460 Kc. Psali, ze to mam poradne vyzkouset, a tak jsem to udelal a odradilo mne to od dalsiho nakupovani u nich.

Dromedaro píše:Navíc jsem zvědavý, jestli to za těch 14dní skončí a konec nebo se to automaticky prodlouží již na placenou verzi a jestli mi alespoň přijde nějaké upozornění, že se blíží prodloužení na placenou verzi.

Na nic takoveho si nemapatuju a nejspis to ani neni mozne. Nic sis neobjednal, a tak ti nemuzou nic prodlouzit.

Muzes jim zkusit zavolat nebo napsat, ze se ti to ted nehodi a jestli by ti to Premium zdarma nemohli dat treba az za tyden.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 16:25

Co se kurackeho cehosi tyce, souhlas s apukou. Vyzkouseni doma ma byt nahrada vyzkouseni v obchode, nic vic. No a v obchode by ti tohle asi nedovolili, ze?

Navic jsi to pak sam nasel. Jenom mi unika, ze te to rovnou nenapadlo, chtel bys snad koupit takhle pouzite zbozi? Primer se zubnim kartackem byl opravdu trefny.

BTW, kupoval jsem ted matrace. Prisly stocene a zabalene a pri rozbaleni clovek taky ztrati moznost vraceni v ramci 14 dni z hygienickych duvodu. Pricemz bez rozbaleni se to neda ani vyzkouset. Jenze co s tim, tady jdou dve veci proti sobe a co s matraci, po ktere se nekdo doma valel?

V takovych situacich docela pomaha koukout se na vec z druhe strany tj. v tomhle pripade z pohledu prodavajiciho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 17, 2023 17:56

Mě by nevadilo koupit bong, který před tím někdo měl, pokud nejeví známky používání. Víceméně proto jsem před použitím to bongo vyčistil, protože vím, že lidi si věci vyzkouší a vrací. Nevím, jakou máte představu o kouření z bongu, ale já to do huby nestrkám a necumlám. V čajovně taky po každým použití vodní dýmky nevyhodí a nedají tam nové. Kartáček je mimo přirovnání. To je o něčem jiném To už by se stejně úplně mohli odmítat boty po nasazení, protože už v tom měl někdo propocenou nohu.

Mě to napadlo při nákupu, že to možná nepůjde vrátit kvůli hygienickým důvodům ale riskl jsem to. Než jsem tam šel, tak jsem koukal právě do toho prvního odkazu, ale nečetl jsem ty celkové podmínky. Měl jsem nejdříve koupit nějakou za 200Kč, vyzkoušet a pak kdyžtak koupit něco lepšího, ale přišlo mi to moc komplikované.

Jinak nevím, co je špatného na tom koupit robota kuchyňského, zkusit v tom těsto a pak kdyžtak vrátit, když to není poškozené nebo to nejeví známky použití. V mém lii to dělají běžně. Alza takhle taky funguje.

Jinak chápu, že se musí ověřit věk, ale většinou se to dělá, že to ověří kurýr nebo na prodejně ukážeš občanku, ale ne že pošleš občanku elektronicky, do eshopu se dobýváš přes vrátné a číselné kody u dveří a pak ještě ukazuješ občanku na prodejně. Tu občanku jsem začernil všechny údaje (nedělám si iluze, že existuje program, který to umí zase odčernit a nahrál jim to do eshopu. Moc se mi to nelíbilo. Navíc jsem teda zažil jen ověřování při nákupu přímo tabáku nebo chlastu a ne papírků, filtrů, dýmek.

Uvidím no, buď mi poníží tu cenu nebo to bude muset na bazar, jestli to někdo bude chtít.

mike píše:Tomu rikam nevdecnost :D Nenapadlo te, ze ti to Premium zdarma dali prave diky tomu nakupu?

Tak napadlo mě, že to aktivovali v souvislosti s nákupem, ale myslel jsem si, že každý má těch zkušebních 14dnů zdarma, když si to na jejich eshopu aktivuje. Nějak jsem to nezkoumal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 18:08

Dromedaro píše:Jinak nevím, co je špatného na tom koupit robota kuchyňského, zkusit v tom těsto a pak kdyžtak vrátit, když to není poškozené nebo to nejeví známky použití. V mém lii to dělají běžně. Alza takhle taky funguje.

Znovu. Dovolili by ti to v obchode? Nedovolili, takze ze zakona tohle pravo nemas. Ano, Alza to vezme, ale prodava to pak jako pouzite zbozi s mirnou slevou. Je na tobe, jestli takove chces nebo ne. Ja bych zrovna robota nechtel.

Dromedaro píše:Tak napadlo mě, že to aktivovali v souvislosti s nákupem, ale myslel jsem si, že každý má těch zkušebních 14dnů zdarma, když si to na jejich eshopu aktivuje.

Ne, to je neco jineho. Mas tam tusim zkusebni mesic, kdy se muzes rozhodnout, ze to nechces a pak ti vrati penize. Tohle je neco jineho, v podstate propagace. U mne byla dost kontraproduktivni :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 17, 2023 18:13

Pamatuji jak to bylo dříve. V obchodě byly často výstavní kusy, které byly určeny ke zkoušení, takže dříve to v obchodech šlo. I když těsto tě tam teda asi udělat nenechali. :)
Ale jo beru, asi máte pravdu vy i oni. Uvidím, jak to vyřídí, ale už to nechám, jak to dopadne.

Proč ti vlastně tak vadí to Premium, kromě toho, že je to taková snobárna. Když je to vlastně výhodné pro obě strany. Že ty máš levnější dopravu, jen za to členství. Záleží jak moc často člověk nakupuje. Já stejně asi nebudu jinde nakupovat když Košík je pro Brno osekaný.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 23:02

Uz jsem to psal. Nelibi se mi to v principu, jelikoz vlastne platis za to, ze tam nakupujes. Nechci slevu zadarmo. Pripouta te to ke konkretnimu shopu, coz mozna az tak nevadi, kdyz nemas na vyber, ale ja mam. Navic k horsimu. Nektere veci jsou jen pro Premium, coz je pro mne skoro duvod pro bojkot. No a pak ta snobarna, ktera je mi tezce proti srsti. Takove veci mi vadi a nehodlam je podporovat, jinak se rozlezou jako mor.

S tim vyzkousenim ale slo o neco jineho. Pouzival jsem web Rohliku neobvykle casto a veci, ktere mi normalne vadi, ale jednou za cas je preziju, mi zacaly vadit hodne. Proste uz jsem toho webu mel plne zuby a rad se vratil ke Kosiku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř led 18, 2023 16:07

Psal jsem si na chatu s rohlíkem Lucií, jestli by to nešlo zapnout až od tohoto pátku to premium, že sice děkuji za aktivaci, ale teď se mi to nehodí, protože jsem dělal větší nákup a vše mám. Lucie mě informovalo, že to bohužel nejde, jelikož Premium je již aktivováno a lze jej leda tak zrušit. Poděkoval jsem tedy za odpověď a napsal ji, že příště bude lepší nechat na zákazníkovi, kdy si službu vyzkouší, čemuž rohlík Lucie dala za pravdu.
Ještě jsem jim to pak dal do toho hodnocení chatu, kde jsem dal mračícího smajlíka. Rohlíka Lucii jsem pochválil, ale napsal jsem tam, že by to mohli nechat na zákazníkovi, kdy si službu vyzkouší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř led 18, 2023 16:13

:D

Dromedaro píše:... čemuž rohlík Lucie dala za pravdu.

A tim to taky skoncilo ;-)

Ja jsem jim opakovane psal o vecech, co mi vadi na webu. Vzdycky mi podekovali, ze to predaji dal, a pak uz nic. Teda, po case myslim jednu z nich opravili. Ale jen tu jednu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř led 18, 2023 16:33

Já se naopak obával, s tím ,jak oni fungují, že mi každou chvíli začne někdo z rohlíku vyvolávat a bombardovat mailema. Zase při tomto nákupu mi dali 300Kč slevu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř led 18, 2023 16:46

máte někdo zkušenosti s 8a shopem?
koukal jsem, že sídlo mají v PL, kontaktní místo v Ostravě - fungují normálně třeba s vracením velikostně nevyhovujícího oblečení?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř led 18, 2023 16:55

Jo. Negat. Sem u nich cosyk objednal (položka "skladem"), potom se asi 5 dní nic nedělo, já to neurgoval (nespěchal sem NATO) a pak mi přišel mail, sorry, nemáme, vracíme peníze.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř led 18, 2023 20:52

Lipon píše:máte někdo zkušenosti s 8a shopem?
Kupoval jsem u nich neco. Na rozdil od PP v pohode, doruceni, myslim, za dva dny. Vracet jsem ale nevracel - ale melo by to jit bez problemu, toto i reklamace by melo fungovat podle ceskeho OZ a zakona o ochrane spotrebitele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2023 4:19

Vracel resp. menil jsem cepici Kama kupovanou pres jejich e-shop. Maji to vyreseno pres Zasilkovnu, staci zabalit, donest na libovolnou pobocku Zasilkovny, rict jim cislo, co ma Kama v navodu ke vraceni a tim je to vyreseno. Asi tak za pul minuty a zadarmo. Naprosto skvele, chvalim :smt023

(z predstavy, ze bych to musel posilat klasicky pres CP, cekat frontu a vyplnovat ty jejich pitome listecky, se mi dela spatne)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 19, 2023 8:33

mike píše:z predstavy, ze bych to musel posilat klasicky pres CP, cekat frontu a vyplnovat ty jejich pitome listecky, se mi dela spatne)


To jsem absolvoval tento týden a špatně mi z toho bylo. Přesně. Pitomé lístečky v dnešní době.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv led 19, 2023 9:46

Dromedaro píše:Pitomé lístečky v dnešní době.
Vsak to muzes udelat i elektronicky a na pobocku jen zanest. I bez uctu na jejich webu. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 19, 2023 10:02

To jsem právě chtěl minule, ale ten jejich stupidní formulář mi to nechtěl vzít. A myslím, že ten účet je potřeba nějak ověřit na pobočce. Už se nepamatuji,pak se na to mrknu, ale vím, že jsem se u toho rozčiloval, že je to kostrbatý a nepraktický. A frontám na pobočkách to nezabrání.

Nedávno jsem vracel něco na svycarskenoze.cz
Mají tam svůj online formulář, kde vyplníte jednoduchou vratku, kliknete na odeslat, jim se to uloží na server a ještě si přes ně objednáte zaslání přes PPL a jen to zanesete na pobočku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv led 19, 2023 10:43

Dromedaro píše:Mají tam svůj online formulář, kde vyplníte jednoduchou vratku, kliknete na odeslat, jim se to uloží na server a ještě si přes ně objednáte zaslání přes PPL a jen to zanesete na pobočku.
Ale toto je zalezitost eshopu, ne prepravni sluzby.

U CP nejde vytvorit podani zasilky elektronicky, kdyz nezadas telefon a(nebo???) email prijemce, coz je u eshopu nekdy problem. A taky je problem, kdyz zadavas adresu, ktera neni ve statni evidenci - coz je taky obcasny problem u eshopu. V techto pripadech musis opravdu vyplnit podaci listek rucne. Na druhe strane tento problem je u vsech mne znamych prepravnich sluzeb - az na to, ze s "neexistujici" adresou u nich vetsinou nepochodis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » čtv led 19, 2023 12:45

8a shop otestuju. Komunikoval jsem s nimi velikost bundy a nakonec objednal, tak su zvědav, jak to bude sedět /domlouval jsem se s Poláky.../
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » čtv led 19, 2023 16:10

Za několik hodin po objednávce odesláno. Jde to přes Českou Poštu z Polska, což zní hrůzostrašně, ale snad to dobře dojde. Ještě měli možnost 123 kurýr, to nevim co je ani jak to funguje, když tě nezastihnou. Pošta si na moje jméno už nedovolí cokoliv nedoručit, nachytal jsem je, zdejší pobočka dostala sadu od vedení, takže teď už zvoní jak na lesy a pokud se nedozvoní, volá. Takhle by to mělo být normálně, ne až po mnohých stížnostech /uznány jako oprávněné/.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8099
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2023 16:59

apuka píše:Ale toto je zalezitost eshopu, ne prepravni sluzby.

Jiste, ale prepravni sluzba musi mit takovou moznost. Ma ji CP? Ze by stacilo jen prijit se zasilkou a cislem a vsechno by tim bylo vyrizeno?

Jde o pohodli pro zakaznika. Proste jsem vzal krabici, hodil do ni cepici, krabici prelepil paskou a napsal na ni cislo. Cestou do mesta jsem se stavil v nejblizsi Zasilkovne, dal jim krabici, ukazal cislo, prodavac ho opsal, dal mi listecek, co vyjel ze strojku a bylo vyrizeno. Tak si predstavuju sluzbu 21. stoleti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 19, 2023 18:40

mike píše: Proste jsem vzal krabici, hodil do ni cepici, krabici prelepil paskou a napsal na ni cislo. Cestou do mesta jsem se stavil v nejblizsi Zasilkovne, dal jim krabici, ukazal cislo, prodavac ho opsal, dal mi listecek, co vyjel ze strojku a bylo vyrizeno. Tak si predstavuju sluzbu 21. stoleti.

Ještě je důležité, aby na samotném konci tohoto procesu byla obsluha, která to umí používat.
Teď má kdejaká večerka výdejnu, ale když tam člověk dojde, tak je tam Ukrajinka, která s tím systémem neumí.
To se mi teď stalo 2x Hlavně jak PPL přešlo na kody bez nutnosti etikety. Šel jsem do poboček, kam normálně nechodím a Ukrajinky, které sotva uměly česky, že to neumí, tak tam cosi skenovaly, ťukaly a musel jsem se dvakrát vracet, protože mi nepřišlo potvrzení, volal jsem na zákaznickou linku, tu moji zásilku neměly v evidenci, takže zpátky do večerky a s obsluhou to řešit přes zákaznickou službu kurýrní služby. Už se budu držet ověřených poboček.

Apuka:
Ano, neměl jsem telefon nebo email na eshop, tak to nechtělo vzít plus ještě problém s adresou, kterou to nemohlo najít v nabídce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát led 20, 2023 8:49

mike píše:A tim to taky skoncilo ;-)

Tak překvapili. Dneska ráno mi volali z Rohlíku, že na základě mé komunikace se zákaznickou linkou mi Premium zrušili a k dnešnímu dni znovu aktivovali na 14dní zdarma. Myslím, že velkou roli hrálo, že jsem kliknul na zamračeného panáčka, že se chatová konverzace a hodnocení dostalo od operátora výše, kdo s tím může něco dělat. Hlavně, že rohlík Lucie tvrdila, že to nejde. Tak to potěšilo. Ale to už jsem zjistil dříve, že zamračený panáček je u některých eshopů a služeb něco jako kouzelná hůlka a věci, které nešly, se náhle dějí bez obtíží :D . Díky za pobídnutí jim zkusit napsat, jestli mi to mohou aktivovat později. Tak dneska vyzkouším. Přemýšlel jsem, jestli by to nebylo lepší to premium pro mě. Stejně budu objednávat jen u nich, bo Košík nic a nebudu muset řešit cenu dopravy a časy a kvůli drobným nákupům už taky nebudu muset do obchodu.

Jo a před tím jsem jim křivdil. U toho Premium na 14dní zdarma je uvedeno, že je to bez automatického prodloužení. Předtím jsem to přehlédnul.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4375
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát led 20, 2023 11:56

Dromedaro píše:Ano, neměl jsem telefon nebo email na eshop, tak to nechtělo vzít plus ještě problém s adresou, kterou to nemohlo najít v nabídce.
Jo, klasicky problem. Bohuzel, jak jsem psal, bez telfonu/emailu pochodis pouze u osobniho podani pres podaci listek jedine na prepazce Ceske Posty. Nikde jinde. Protoze vsichni maji potrebu prijemci oznamit doruceni (teda alespon to tak deklaruji, skutecnost neni vzdy takova) a bez toho to nedokazou.

U vetsiny prepravnich sluzeb stejne tak nepochodis s adresou mimo databazi.
mike píše:Jiste, ale prepravni sluzba musi mit takovou moznost. Ma ji CP? Ze by stacilo jen prijit se zasilkou a cislem a vsechno by tim bylo vyrizeno?
Myslim, ze s Balikovnou by to teoreticky jit melo. Tam staci zajit na pobocku s kodem - jestli to dokaze eshop vytvorit pro Tebe sam, to netusim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny