Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2022 23:49

Bych to neresil. Je to trochu nestandardni, ale ber to tak, ze jim jde o zakaznika, a tak se snazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2022 4:44

mike
neco jako lock lock jsem si presne predstavovala

lojzmen
a ty orion krabice eva ty mas doma? prtooze se nezda "neprodysne" zaviratenej vrch, aby mikroskulinou neproslo nic. ale zas to ucho je sikovny. a pisou ze bez tesneni takze asi by tam prolez

edit: nasla sem locklock s nasypkou, tak sem objednala 6 velkejch a 2 maly a aspon tam ty kila dobrot nasypu. nerada bych aby mi to nejakej mol sezral dokud to vypada, ze vetsina jidla je nenapadnuta.

prijde mi jak kdyby se ti moli vynorili za posledni tyden, sem vzdycky 2x za rok zabila jednoho osamelyho v loznici (asi z tech keru pred oknem:D a ted najednou mam 10 molu na lepce za 3 nebo 4 dny?

nepoznam zradelni od vlnenejch, takze sem i proskla skrine, jestli mi nezerou vlnu a uprimne zatim nevim co zerou, ale bezlepkovy potraviny sou tak 5x drazsi nez obyc, takze tim je krmit fakt nehodlam, su starej zgrt:D

su zvedava zda najdu hnizdecko, ale v koreni teda neni ani jeden.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř srp 17, 2022 8:12

máme taky nějaký plastový neprodyšný, silikonový těsnění kolem uzávěrů, hubené a vysoké, aby se jich vešlo dost do kuchyňských šuplíků
nevim, asi Ikea
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4913
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 17, 2022 13:54

mike píše:Mam tyhle a dalsi od stejne znacky (Lock&Lock).

Jen dodatek ohledně objemu, kdyby to někoho inspirovalo. Mám několik krabiček o objemu 1,5 l (aspoň to na nich píšou) a kilo cukru se tam vejde s rezervou, kilo bílé mouky akorát, ale kilo žitné celozrnné (Pernerka) tam nedostanu ani násilím.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2022 14:29

Jo, mam ty 1.3 litru a obcas mam problem do toho cely sacek dostat, zvlast nektere mouky. Chce to nekolikrat sklepavat.

Mawenzi píše:prijde mi jak kdyby se ti moli vynorili za posledni tyden, sem vzdycky 2x za rok zabila jednoho osamelyho v loznici (asi z tech keru pred oknem:D a ted najednou mam 10 molu na lepce za 3 nebo 4 dny?

To je celkem bezne. Housenky se rozlezou po byte, nekde se zakulki a pak se zacnou lihnout vsechny zaroven. Chce to nalet vybit nebo vychytat a pak to zas prejde. Jen jim nesmis dovolit napadnout dalsi potraviny, jinak dalsi vlny rostou exponencialne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2022 14:51

GreyMouse
hustota latek v praxi ? :D

ja vzala radsi rovnou ty 1,8l tak s velkyma vocima ze tam dam treba kilo a pul vlocek :D tak budu teda rada za kilo, a uvidim pak na dokoupeni. V patek snad prijdou, abych o vikendu mohla uradovat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod tor88 » stř srp 17, 2022 15:00

Ja bojoval s molama pul roku. Vse vyhazeno, uklizeno a pořád se vraceli. Divné kde se pořád berou. Pak jsme nechali dát na okna siťky a už 5 let ani jedn mol :-.. Oni létali totiž očividně od sousedu :wink:

A určitě v tom měli velký podíl ty "vabiče"/lapače (ty trojuhlenikové) co je spolehliě lákali na navštěvu.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř srp 17, 2022 18:02

Kruciš, potřebuju/chcu malou/levnou blbost od zeleného čtverečku a... abych nemusel platit poštovné (jehož cena je vyšší než cena té blbosti), tak "zdarma" vyzvednutí na prodejně... ale nejbližší prodejna, kde to mají jsou Karlovy Varlata (přeháním, Brno). Grrr!
Anebo k tomu přidám (další) LaS UR GTX (mají je stále ve slevě, v mé velikosti poslední pár). :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř srp 17, 2022 18:11

hehe, původně šel pro tkaničky, nakonec odjel v novém autě, se stanem, dvouma spacákama, botama a těma tkaničkama :mrgreen:

asi je teď nějaký období, taky jsem už zabil za týden asi 4
my jsme je jednu dobu přinesli v pytli sena pro morče, kukly tam byly asi ze stodoly na chalupě, od tý doby necháváme seno po dovozu týden v karanténě (zavřené v ig. pytli, housenky vylezou na kraj igelitu, chcípnou je klid
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4913
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2022 21:08

Jj, spravne nastavena cena dopravy zdarma vede na vetsi utratu ;-)

4 moly jsem uz tenhle tyden taky zabil, mozna vic :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod zonn » čtv srp 18, 2022 0:17

Moly je treba zabijet prubezne, hned jak je vidis, delame to taky :-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 8:44

lapace jsem instalovala az po jejich zvyseni cetnosti vyskytu. samozrejme kazdyho vrazdim ale 2 za rok vrazdit je neco jinyho...

taky teda nechavame na noc otevreny okna i dvere na pruvan, tak mozna prileteli a zabydleli se, kdo vi...

pp
jojo takhle udelas vetsi utratu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 19, 2022 14:27

Greymouse
1,8l lock lock pojme presne 900g ovesne mouky :D kolik to bude vlocek se neodvazuju odhadovat :D

objednala sem jich zatim 6x 1,8 + 2x 1l s tim, ze zkonsoliduju domaci veci, ale asi to bude chtit doobjednat tech krabic mnohem vic, nez jsem si myslela.

protoze je v tom pripade asi nejlepsi uzavrit do krabic
1) vse sypke
2) vlocky/granola/musli

s otaznikem? ale predpokladam, ze to vsechno je schopnej napadnout
3) testoviny
4) cornflakes
5) ryze
6) kakao
7) cukr
8) orechy
9) cocka
10) flapjacky/protein tycinky/sladkosti a cokolada
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod GreyMouse » pát srp 19, 2022 21:03

Ořechy určitě, dcera si jednou před zbytkem rodiny schovala oříškovou čokoládu a když si na ni vzpomněla, tak čokoládou hýbali červi. Rybičky živou potravu ocenily, ty bys asi takovou radost neměla :-)

Pokud máš sklenice se šroubovacími víčky, tak můžeš použít i ty, ať nemusíš kupovat dalších 50 krabic.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2022 21:11

Vidim to tak, ze krabice jsou dulezite hlavne pro uzavreni molu uvnitr. Protoze nikdy nevis, v cem si je prineses, kde se poradne namnozi a vyletnou. Jak jsem psal nekde vys, udelala mi to jindy bezproblemova ryze a v krabici jich pak bylo hodne. Ven se nedostali a pochcipali. Bezne se daji prinest v mouce nebo ve strouhance, cukru a ovesnych veci bych se taky bal.

Cokoladu, orechy apod mam volne v kosiku, jelikoz tam predpokladam, ze moli z obchodu nebudou a tech par, co se tu obcas objevi (zvenku?) to napadnout nestihnou. Zatim se to dari, ale klidne se da koupit jedna velka krabice, do ktere se to da vsechno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 19, 2022 21:32

Z vlastní zkušenosti:
čokoláda - ano
těstoviny - ano
ořechy - ano
cukr - ano
rýže - ano
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 19, 2022 21:33

jj, taky sem si pri nandavani rikala, ze to aspon hezky uvidim jak ve vitrince :D

jedina nevyhoda, ze to nema nejaky udelatko na stitky na zasouvani nebo treba pribaleny omyvatelny samolepky, tak sem to popsala fixou na cedecka :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2022 21:36

Kdyz jsem tam vysypal prvni pytliky, vystrihl jsem z nich nazev (hruba mouka apod.) a nalepil ho na krabici. Datum spotreby lepim na vika. Normalne pruhlednou lepici paskou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2022 21:41

Jinak ty mrchy dokazou napadnout skoro vsechno vcetne cokolady bez orechu. Normalne prozerou alobal a nadelaji na povrchu cesticky a vysype se z toho takovy prach. Ale udelaji to az kdyz jsou doma hodne pomnozeni, pak je potreba vyhodit uplne vsechno. Proto je lepsi prevence, vsechny (sypke) potraviny, kde muzou byt uz z obchodu, uzavrit do karanteny ;-)

(cokoladu je stejne lepsi dlouho neskladovat a sezrat, s cimz bude GM jiste souhlasit ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod lojzmen » pát srp 19, 2022 22:04

mike píše:Vidim to tak, ze krabice jsou dulezite hlavne pro uzavreni molu uvnitr.


Je to tak!

Ty krabice v Orionu byl jen návrh, kde hledat. Ani ty moje sklenice od Jihlavanky nejsou úplně v pohodě, těsní tam jen kolečko plastu, musí být vše bezchybně rovné.
Kdybych dokázal odsmradit víčka od sterilované zeleniny, používám to taky.
Jen s těma vločkama mám problém, mám vždy v zásobě několik kilo a zatím nemám takovou krabici.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » sob srp 20, 2022 4:03

lojzmen píše:Kdybych dokázal odsmradit víčka od sterilované zeleniny, používám to taky.

Umej je, dej do hrnce a povař, 20 minut klidně. Pak smrad zmizí a jdou použít např znovu k zavařování, dělám to tak roky a sklenici od okurek můžu použít i na ovoce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob srp 20, 2022 13:57

Kutil domácí potřebuje (rychle) spešl vrták, fčíl sem strávil nějakou dobu hledáním (ne toho vrtáku, ale...) sexshopu, kde ho mají skladem a doručujou rychle.... dimapa.cz = DPD, prý 24 hod. Objednáno, zaplaceno = to sem zvjedaff, jak rychle to bude. [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Bruca » sob srp 20, 2022 14:05

Kdybys byl ze Zlína, tak dimapu mám za rohem :D
A fakt jsou šikovní i poradí ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 449
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 21, 2022 15:53

jeste k moli diskuzi...
privezla sem si domu 1x 10l box na dehydro jidlo a 6x mensi https://www.ikea.com/cz/cs/p/ikea-365-d ... -80393065/ a kupodivu se mi tam podarilo nacpat jen vetsinu sypkych veci jako cocka, mouky, vlocky, kase, koreni...

testoviny a ryze vubec... a to sem si rikala, ze doma zas nijak moc jidla nemam, ale dost me prekvapilo, ze sem uklidila treba 70% potravin maximalne... nojo kvuli tomu bezlepku objednavam vetsi objemy online, protoze 1kg ovesnych vlocek z grizlyho je za 89kc a v lidlu je 250g za 59kc... to samy ostatni dobrutky, mouka a tak...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 21, 2022 16:56

Já používám sklenice. Kdybych měl kupovat boxy, tak za to dám majlant. Takhle si schovávám sklenice od zavařenin nebo všeho možného nebo jsem nakoupil třílitrové sklenice s okurkama v kaufu když byly v akci za 50Kč a měl jsem okurky a k tomu sklenice na úschovu jídla.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 21, 2022 19:16

jenze ty kilovky mouky a vlocek se mi do tech sklenic nevejdou cely a kdybych mela vsechno rozdelat a presypat a snazit se v tom mit system, tak me z toho slehne, + to dehydro se tam nevejde... jako 7 krabic stalo litr a kousek a myslim, ze ten litr mi za to stoji, aby mi mol neprozral treba dehydro jidlo za 250kc jedno...

u me je dost nevyhoda toho bezlepku, kterej je pro me porad i v ramci brna dost drahej, takze se mi vyplati objednavat po vetsich balenich z eshopu, kde je ta cena proti nejake zdravce treba i polovicni... jako ze kilo normalni mouky stoji 20kc a kilo bezlepkove z grizlyho 100kc, tak mam fakt chut si chodit do zdravky koupit 250g baleni za 80kc...

navic ty krabice ted muzu mit 10 let treba, neprijde mi to jako nejaka silena palka, ktera me slozi. Kdybych nacapala mola jak mi prozral mouky a dehydro, to by bylo na infarkt spolehlive :D

ono kdyz nekdo bydli vedle obchodu a jeste nema specialni naroky na stravu, tak to asi nepochopi, ale ja na vesnici nic nesezenu (v pracovni dobe coop, ten jeste mooozna s odrenejma usima, ale po pracovni dobe leda vietnamec) a teda su fakt rada, ze mi vedle prace postavili lidl, takze nemusim kvuli nakupu jezdit do centra, ale muzu si nakoupit bezny veci v obedovce a pak jet hned z prace domu, usetrim tim urcite hodinu... tak je to super, ale i pres prijatelnou bezlepkovou nabidku je dost draha a spis nouzova.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 21, 2022 19:44

Já ti to nevyčítám, že sis koupila boxy :)
Tak já ty kilová balení rozdělím do dvou sklinek, to není problém.
Já bych těch litrových boxů potřeboval tak za tři tisíce.
Chvíli mě napadlo, že bych pořídil ty velké boxy, co jsi postovala na celá balení, ale to by nevyřešilo problém, že když si to přinesu v nějakém balení z obchodu a dám to tam, tak mi to napadne ty ostatní balení v boxu.
Jinak jo, ta speciální mouka atd je drahá. Jsem si chtěl udělat pohankovou buchtu, že mě zaujal recept a když jsem v kaufu viděl, že za pohankovou mouku chtějí 160Kč, tak jsem si nechal zajít chuť.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4366
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » ned srp 21, 2022 20:59

Mawenzi píše:navic ty krabice ted muzu mit 10 let treba, neprijde mi to jako nejaka silena palka, ktera me slozi.

Mozna te i prezijou, neprijde mi, ze by se na nich melo neco pokazit. Mam je 8 let a jsou furt v pohode.

Mawenzi píše:ono kdyz nekdo bydli vedle obchodu a jeste nema specialni naroky na stravu, tak to asi nepochopi

Proc ne? Mouka, cukr a dalsi sypke veci se kupujou po kilech, maji nekolik variant a nekam je dat musis. Nacnout puvodni obal a nechat to v nem je nahouby i kdyby se tam moli nedostali. Beru to jako normalni praktickou vec do kuchyne, kterou bych chtel i bez molu. U malych krabicek se velice hodi, ze se daji naskladat na sebe, to s puvodnimi obaly neudelas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » ned srp 21, 2022 21:07

máme doma přesně tyhle - vejde se tam pytlík mouky, pytlík vloček

Obrázek

Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4913
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » ned srp 21, 2022 21:15

Na nahledu to vypada jako zachod :D :toimonster:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny