Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř zář 13, 2023 0:51

Mawenzi píše:ono je to tak, ze pokud ti nekdo neplati, vypoved muzes dat az nejake 2 mesice po te, co neni dodrzen termin (presne ted nevim, jak toje, ale kdyz muz v zari nedostal vyplatu za srpen, tak az nekdy v listopadu by mohl dat vypoved z duvodu nedostani vyplaty)

Jelikoz jsem u takove situace jednou byl a pamatuju si to jinak, dohledal jsem to: https://epohledavky.cz/Content/29-nevyplacena-mzda

Zaměstnavatel má povinnost vyplatit vám mzdu ve sjednaném termínu. Je splatná po vykonání práce, nejpozději však do konce následující kalendářního měsíce. Zaměstnavatel musí stanovit pravidelný výplatní termín. Jakmile dojde k nevyplacení mzdy zaměstnavatelem, můžete jako zaměstnanec svůj nárok uplatnit žalobou u soudu.

Kromě samotné nevyplacené mzdy můžete požadovat také úroky z prodlení. Když dojde k prodlení v délce alespoň 15 dní, můžete okamžitě zrušit pracovní poměr.


Z cehoz plyne, ze nejzazsi termin, kdy je mozne podat vypoved kvuli nevyplacene vyplate za srpen, je pulka rijna. Realne spis konec zari, protoze pravidelne vyplatni terminy byvaji okolo poloviny mesice. Situace, kterou jsem zazil, skoncila vypovedi uz po polovine prvniho mesice, jelikoz vyplatni termin byl na zacatku. Firma mela problemy, takze se vyplaty zdrzely a dotycny si pockal prave tech 15 dni po vyplatnim terminu a prinesl vypoved.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49524
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř zář 13, 2023 1:15

Dromedaro píše:Zásilkovna těch problémů má asi vic:
Nejsme otroci, zaplaťte, dožadovali se protestující výplat před Zásilkovnou

To spis vypada, ze problem ma to liberecke depo, co Zasilkovne zadrzuje zasilky a navic podle clanku jeste neplati svym zamestnancum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49524
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 13, 2023 13:06

dromedaro
vlastne to bylo uz asi 2010

mike
a jak dlouho to je takto platne? vim, ze muz to resil s pracovne pravni poradnou tenkrat aby to bylo v souladu s tim zakonem, protoze sam se b tom tolik neorientuje, nemohli to zmenit mezitim?

asi lituju z esem.vcera zasilkovjou neco poslala
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9420
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř zář 13, 2023 13:10

Velmi dlouho. To, co jsem popisoval, ze odehralo v roce 1995 nebo mozna 94. Prave proto jsem se radej kouknul a vypada to furt stejne. Mel tvuj muz vyplatni termin? A kdy?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49524
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř zář 13, 2023 14:28

Miku, opravdu to bylo nejakou dobu nazad cca tak, jak to Mawe psala. Ten paragraf na 15-tidenni vypovedni lhutu se moc nezmenil, ani kdyz se prijal novy Zakonik prace. Byly tam ale nejasnosti ohledne te doby, dokdy se ma plat vyplatit.
Jistou dobu s tim byly docela velke problemy napric republikou, taky se o tom docela psalo, ani urady prace nemely plne jasno, co a jak - navic i soudy k tomu prispely nejednotnym rozhodovanim. Myslim, ze az nekdy v r. 2010 nebo 2011 Nejvyssi (nebo az Ustavni???) soud zavedl zavaznou interpretaci, jak to pocitat.
Nekteri mi kolegove ze starsi prace taky mely hodne podobne zkusenosti jako psala Mawe...

Edit: Cimz jsem jen ukazat, ze ani skoro stejne zneni paragrafu nemusi vzdy znamenat stejny vysledek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 13, 2023 17:02

mike
myslim, ze mu chodila vypala pozdeji nez me, mozna 25... ale presne to nedam.

je mozny, ze jak byla koncem mesice, tak 15 dni bylo az dalsi mesic a nejpozdeji do konce nasledujiciho z toho udelo az ten dalsi mesic, a treba u vypaty nekdy 6. by to bylo o mesic jinak.

V kazdym pripade je to tak 12 nebo 13 let, takze si nuance fakt nepamatuju, jen si pamatuju ty 3+5 a vlastne tu srandu s tim, ze clovek v takove situaci nema vubec narok ani na podporu v nezamestnanosti. a jeste mymu muzi na pracaku rekli, ze ten chlap je znama firma a ze si za to muze sam, ze se u nej nechal zamestnat... tak zajimavy, ze lidi z uradu vi, ze to takhle maji s jeho zamestnancema kazdy 4 roky ale stat mu nijak neomezi podnikani, takze takhle stihl polozit nekolik firem... a tohle se k normalnimu smrtelnikovi co hleda praci fakt nedostane.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9420
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 13, 2023 19:00

Mawenzi píše:myslim, ze mu a jeste mymu muzi na pracaku rekli, ze ten chlap je znama firma a ze si za to muze sam, ze se u nej nechal zamestnat... tak zajimavy, ze lidi z uradu vi, ze to takhle maji s jeho zamestnancema kazdy 4 roky ale stat mu nijak neomezi podnikani, takze takhle stihl polozit nekolik firem... a tohle se k normalnimu smrtelnikovi co hleda praci fakt nedostane.


Hraběcí rady státního úředníka... :roll:

Jinak to s těma krachama firem a zakládáním nových, to taky nechápu, ale evidentně to jde a být v pohodě. U nás má taky jeden vilu s velkým pozemkem a bazénem na kopci a na druhým kopci nechal bývalé manželce a děckám velký barák se zahradou a bazénem. Patří k těm, co v tom umí chodit. Několik jeho firem už krachlo s obřími dluhy, dlužil i lidem z dědiny za práci, mezitím si lítal na luxusní dovolený a žil jako bonvián, v hospodě už mu za to chtěli dát do držky, takže jim nakonec zaplatil. Ale vždy založí novou firmu a jede si vesele dál jakoby se nechumelilo. Nechápu, jak to dělají. Jeden jeho krach by zadlužil moji rodinu na několik generací. Ale on je takové dítě devadesátých let, kdy začal podnikat a ty praktiky si udržel dodnes.

Kamoš taky dělal tesaře u soukromníka a pět měsíců nedostal zaplaceno, že prý nejsou peníze, ale na měsíc dovolené v Kanadě peníze měl. Kamoš tam dál chodil, dlužil kam se podíval a po pěti měsících konečně odešel a celý rok to z něj potom horko těžko dostával a myslím, že z něj nedostal vše.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv zář 14, 2023 12:17

Sem zase vkročil do nčeho nového/neznámého - registrace na itesco.cz a objednal sem tam hromadu mléčných výrobků (z kravského mlíka) ale bez laktozy. Zítra stejně jedu Ovu, taxi to tam i vyzvednu. To sem zvjedaff, jak to dopadne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28401
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod aksam » pát zář 15, 2023 11:22

Apuka tak jak Adamsport? už máš zásilku doma?

Objednával jsem taky v neděli, do středy se nic nedělo, ve středu odpoledne mail zásilka odeslána, Zásilkovna taky poslala, že balík je převzatý na příjímacím depu a dnes, že je na výdejním místě.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát zář 15, 2023 11:32

Jo, mne prisla vcera - GLSkem.

Ale bylo to docela uspesne, jak se veci menily na strance sledovani... nejdrive cely den stale v historii, cca, ze je na odesilacim depu, pricemz uz zavcasu rano a cely den svitilo na vrchu stranky, ze je na dorucovacim depu. A potom na druhy den rano najednou dalsi radky v historii, ze je asi ve dvou prepravach na SK, potom v CR a nakonec, ze je na dorucovacim depu. Nastesti nakonec to i dorucili, dokonce prisla i SMS predtim.

No, ja uz Zasilkovnu vybiram jen kdyz musim. Radeji PPL, DPD, v nejhorsim i GLS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát zář 15, 2023 14:07

Jeste k te Zasilkovne - ne vzdy rozumim tomu, jak funguje jejich odvoz z eshopu... Nize popsane se mi nestalo prvnikrat a tento eshop neni jediny. Podobne se mi stezovali uz na dvou vydejnych mistech, ze k nim "prijdou se zasilkama kdyz prijdou" - jednou dopoledne v 9-10, nekdy az odpoledne v pul pate a oni nikdy dopredu nevi.

Jsem si vcera objednal neco z eshopu v Opave v 11:10, uz v 11:39 jsem obdrzel zpravu, ze uz to maji zabalene a nachystane, ceka se na odvoz. No a pred chvili prisel dalsi mail, ze to prave odvezlo auto. Podle sledovani:

14. 09. 2023 11:39:15 Příjem elektronických dat k zásilce. Čekáme na předání zboží od odesílatele k přepravě.
15. 09. 2023 13:16:10 Zásilka byla převzata řidičem a míří na depo
15. 09. 2023 14:48:13 Příjem zásilky na podacím místě DEPO, Ostrava


No a tady je neco, co me trochu zarazi. Trochu ten eshop znam a vim, jak funguje "vevnitr", proto jsem presvedceny, ze zasilka byla vcera z 11:39 nachystana na odvoz a taky ze odesilaji veci kazdy den. Ale auto prislo az dnes v 13:16. Jinymi slovy to znamena, ze vcera tam auto bud vubec neprislo nebo uz pred 11:39. Tj. v uplne jiny cas nez vcera.

Sranda je, ze cca 4 minuty po dorazni na "podaci misto DEPO OV" prisla notifikace do aplikace Zasilkovny, ze zasilka se prave prijala na expedicnim depu OV. Holt, stejne to budou dorucovat az v pondeli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát zář 15, 2023 15:14

pavproch píše:Sem zase vkročil do nčeho nového/neznámého - registrace na itesco.cz a objednal sem tam hromadu mléčných výrobků (z kravského mlíka) ale bez laktozy. Zítra stejně jedu Ovu, taxi to tam i vyzvednu. To sem zvjedaff, jak to dopadne.

Dopadlo to, kravské mléčné výrobky bez laktozy = filajové obaly mám doma. Můžu zahájit LowFod Dietu. Od zítra.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28401
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte zář 26, 2023 16:04

Hezky! Sem se (aniž bych chtěl) trefil do akce.... sem na kupkolo měl vyhlídnuté titanové šrouby na brzdový kotouč za 419,- a furt uvažoval, jak to udělat/kdy objednat (je to do zásob, nepotřebuju je hned) abych neplatil moc za poštovné (normálně je tam zdarma od hodnoty nákupu 4 nebo dokonce 5 tisíc).... mno a fčíl sem tam kliknul a ... "Poštovné do balíkovny zdarma nad 500,- pro registrované, platí jen do dnešní půlnoci"
Taxem rychle prošel domácí zásoby, zistil, že mi už došly AAA bateky, na kupkolo je (kupodivu) mají, klik, klik a už objednávka za 508,- je na cestě ke mně s poštovným zdarma. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28401
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 5, 2023 6:24

Třetí nákup na Ebay a druhý podraz, tak s ebayem asi končím nebo nevím, co si o tom už myslet. Objednal jsem si z ebaye foťák z Německa od fotografického bazaru foto-kauska, protože jej tam prodával za normální cenu a nemusel jsem řešit CLO, má 45tisíc prodaných položek a hodnocení 99,7%. Podle fotek vypadal fotoaparát pěkně. Před nákupem jsem mu psal, protože tam nebylo uvedeno, zda je objektiv i hledáček čistý, bez plísně a prachu. Odpověděl mi, že ano a poslal fotku objektivu a pohled skrze hledáček. Tak jsem jej zakoupil. Když mi foťák přišel, tak bohužel na hledáčku byla vidět velká skvrna (asi plíseň) a při pohledu na slunci do objektivu byl vidět drobný prach. Naštvalo mě to, ale chtěl jsem fotit. Kromě toho měl fotoaparát nepravidelný posun filmu, ale políčka se nepřekrývala. Ale to jsem prodejci nezazlíval, protože uváděl, že bylo testováno bez filmu. Ale nedalo mi to a napsal jsem to prodejci, že mě neinformoval pravdivě ohledně čistoty hledáčku a objektivu. Uběhly tři dny, aniž by prodejce reagoval, přestože před tím odepisoval do pár hodin i o víkendu. Tak jsem mu udělil negativní hodnocení s popisem situace. Druhý den mi přišla od prodejce zpráva, že se jednalo o chybu zaměstnance a že mu mohu fotoaparát poslat zpět na vyčištění nebo, že mi pošle peníze a mohu si fotoaparát nechat vyčistit u něj, když mu jej pošlu. Nabízel slevu cca 1300Kč. A že mi i spraví ten posuv filmu. Líbilo se mi, že se k tomu takto postavil a tak jsem mu napsal, že fotoaparát zašlu k němu, když je kupovaný od něj a taky proto, že jsem věděl, že ta sleva by mi celé vyčištění a servis u nás nepokryla. K tomu jsem mu napsal, že pokud to vyřídí k mé spokojenosti, negativní recenzi smažu a budu to brát, že se opravdu jednalo o výjimku a že se snaží napravit reputaci. Zaslal jsem tedy fotoaparát zpět do Německa, prodejce si jej převzal a pak se týden nic nedělo. Tak jsem napsal prodejci, jak to vypadá s opravou. On mi odpověděl, že jej v pořádku převzal, ale že jej předá technikům k opravě až smažu svoji negativní recenzi jeho obchodu. Tahle drzost a podraz mě tak vytočila, že jsem mu napsal nevybíravou slohovku, že mu doporučuji, aby fotoaparát dal k opravě co nejdříve a poslal mi jej zeservisovaný podle domluvy nebo, že to budu řešit právně, protože mi zadržuje protiprávně zboží a tím i peníze, vydírá mě a podvedl a vše je zdokumentované v naší ebay komunikaci. Na tu zprávu nereagoval, ale druhý den mi od něj přišly peníze za nákup, ale neuhradil mi náklady na zaslání zboží zpět. Strašný kr*pl. Nasral mě tak, že jsem ještě poslal stížnost na jeho chování do Ebaye s popsáním tohoto konkrétní ho případu včetně ebayové komunikace.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv říj 5, 2023 9:40

Premyslel jsi o tom, ze mohlo dojit i ke spatnemu pochopeni napsaneho? Nejasny preklad, nejasne chapani, ... Ja netusim, nakolik umis nemecky, pripadne anglicky (a v tom pripade nakolik umi prodejce anglicky), ale vim, ze se obcas vyskytne v komunikaci dost blbe nedorozumeni, kdy jsme si oba mysleli, ze ten druhy chtel rict neco jineho nez skutecne chtel rict. Jednou je chyba u vysilace, jednou u prijimace a jednou "v prenosu signalu". Pokud se pritom pripadne pouzije Google translator, tak ten s oblibou dela obcas kiksy a vysledek je nekdy az vyjadreni opaku toho, cos chtel. Mezi nemcinou a cestinou jeste nasobne, tam nema uplne dobre vysledky.

Proste Ty mas trocha prudkou povahu a hned si vezmes v se tak, ze Te chce nekdo odrbat. Podivej se na stranky toho obchodu - ma 4 lidi, tj. je docela mozne, ze 3 prodavaci a vedouci, ktery se venuje mailum nebo alespon problematickym mailum. Podle casu, jak jsi psal odhaduji, ze Ti "3 dny neodpovedel" nekdy zacatkem, resp, uprostred zari - to klidne mohl mit pan vedouci dovolenou, mozna cestoval a zrovna nemohl okamzite odpovedet. A zamestnanci s problemem chteli pockat na jeho vyjadreni... K tomu to mozne vzajemne nepochopeni...

Nerikam, ze to urcite takto bylo a je klidne mozne, ze Te chtel nekdo podrazit. Ale je tu i jina moznost a je mozne, ze by se pri nenasrani ihned, ale normalnim dotazu, proc to neprodal, kdyz jste se domluvili, ze negativni recenzi smazes az PO oprave by mu doslo, ze jste se jen nepochopili a s velkou omluvou by to udelal. Nakonec jste mohli byt vsichni spokojeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 5, 2023 10:17

Když píšu přes Deepl překladač, tak vždy do úvodu píšu, že je to přeloženo překladačem a v případě nejasností, ať se na mě raději obrátí o vysvětlení a že se omlouvám za případné nevhodné výrazy, kdyby se tam objevily. A navíc ty překlady kontroluji a dělám srovnání ve dvou překladačích a opravuji, když je tam něco divně nebo nejasně přeloženo.

Stejné jméno je pod první zprávou o stavu foťáku na můj dotaz a stejné na všech ostatních. Nepsal jsem mu koncem září. Řeším to už delší dobu. Jde o ten olympus xa za tři tisíce+pětset doprava. Ano, napadlo mě, že mohl být na dovolené, proto jsem čekal tři dny (standardizovaná doba na odpověď) a když nic, tak jsem napsal recenzi. Má mít kdyžtak záskok pro tyto případy, když prodává přes internet nebo dát automatickou odpověď, kdy bude na kontaktu. Ale dobrá, taky jsem to bral, že mohl být někde na dovolené a pak až se ozval po té recenzi, tak jsem s ním komunikoval slušně a hned jsem nestartoval, protože jak píšeš, už se trochu znám a také jsem mu napsal, že to tedy beru, že se mohlo jednat o nějakou chybu zaměstnance a že je škoda, že se mi neozval ještě před recenzí a že tedy, pokud splní co slíbil, tak tu recenzi smažu a že jsem mile překvapen jeho přístupem. On odpověděl, že za smazání recenze bude rád, že tyto opravy je stojí velké náklady a negativní recenze škodí jejich obchodům, ze kterých financuje i tyto opravy.

Pak, když mi napsal, že fotoaparát nezačne opravovat, dokud negativní recenzi nesmažu, tak jsem mu na začátek napsal, že asi nechápe, co se stalo a opět jsem mu to znovu vysvětlil, jak k té situaci došlo, že to je jejich chyba, že to sám přiznal, že mi odpověděli nepravdivě a prodali foťák, který bych jinak nekoupil a že kdyby neudělali chybu a odpověděli mi na moji první zprávu, kde jsem je o tom informoval, žádná negativní recenze by nebyla. A že já sám jsem mu ze své dobré vůle nabídnul smazání recenze poté, co budu mít opravený fotoaparát v ruce. A za negativní recenzi ať si tedy dává postihy sobě nebo svým zaměstnancům, ale nebere si můj fotoaparát jako rukojmí a netrestá mě.

edit: Ten jeden nákup na ebay dopadl dobře asi jen proto, že to byla hliníková redukce na filtr, kde nebylo co pokazit, kromě toho, že to měl předražený, protože využil situace, kdy to není k sehnání.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » čtv říj 5, 2023 12:08

a ono by to fakticky nešlo, smazat negativní recenzi (postavil se k tomu čelem), a pokud by to ani pak neklaplo, tak ji dát znovu, aktualizovanou o poslední vývoj?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4931
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » čtv říj 5, 2023 12:54

hlavně je extrémně netrpělivý, viz "řeším to už delší dobu, napsal jsem jim koncem září" a je 4. pracovní den v říjnu. Mít obchod s čímkoliv a číst to tu, tak ho hodím na blacklist :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8442
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv říj 5, 2023 13:12

@Hafi: jen technicka poznamka - nepsal "napsal jsem koncem zari" ale "nepsal jsem kncem zari". Trochu rozdil...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv říj 5, 2023 13:35

Jedno k tematu. V Hudy maji ted akci 25% slevy na premiove znacky, mimo jine i Hanwag. Manzelka shani nove boty, tak jsem se dival, ze mozna by se ta sleva hodila. Jenze se nevztahuje na zbozi oznacene "vyprodej, outlet, akce". No a ouha - Alasky jsou oznacene jako "akce". Ze jaka, to jsem se nedozvedel, neni tam ani zadna preskrtnuta doporucena/puvodni cena, tj. se prodava za plnou cenu. Jedine, co nekde je, co by se dalo brat jako "akce" je doprava zdarma nad 500 Kc, co ale plati na vsechno zbozi...

Holt, az se manzelka nahodou rozhodne pro ne, tak to nebude u Hudy...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 5, 2023 15:28

Lipon: Kdybych tu recenzi na danou transakci smazal, tak bych pak už bych novou vložit asi nemohl. A mazat nic předem jsem nechtěl, což jsem mu psal, že až to budu mít v rukách. Aby měl nějakou motivaci to udělat tak, jak slíbil.

Apuka: Ano, ty umíš číst. Je tam napsáno: "Nepsal jsem jim koncem září." Díval jsem se teď a začali jsme to spolu řešit 8.9. , kdy jsem jej poprvé kontaktoval, že ten objektiv a hledáček čistý není.

Hafi: Neotvírej si obchod s čímkoliv, prosím. Takoví prodejci, to je pak k ničemu. To bych pak třeba mohl čekat 14dní nebo měsíc, co když odjel na delší dovolenou.

Ebay už mě kontaktoval, že se na to předběžně díval, takové chování je pro ně nepřípustné a že to budou řešit a poslali mi formulář pro vyplnění.

EDIT: Dnes jsem dostal balík od koloshopu. Byly v něm i lehké duše maxxis. Měli je levnější o stovku než u konkurence. Před nasazením jsem je otestoval ve vodě nafouknuté. Jedna z nich byla děravá. Dvě hodiny od převzetí balíku na poště jsem to psal na mail koloshopu. Napsali mi, že ji mám poslat zpět, že je předají výrobci k posouzení. Poslal jsem je k šípku, že příště nakoupím u konkurence, kde toto řeší okamžitou výměnou u zboží za 250kč/ks. Že nebudu tisknout reklamační formuláře, platit ppl stovku za dopravu, pak čekat a aby mi napsali, že dírku nezpůsobili. Utratil jsem u nich už docela dost peněz a prémiové členství za utracené peníze si představuji trochu jinak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » čtv říj 5, 2023 16:22

ok, neumím číst. Možná i jestli jsem to přečetl dobře, tak jsem předpokládal překlep, protože informace, žes jim nepsal koncem září, o vánocích, za deště a na záchodě mi v daném místě textu nedávala smysl, když stačilo napsat, žes jim psal na začátku září.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8442
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 5, 2023 16:30

Psal jsem to proto, že Apuka z toho, jak jsem to napsal, usoudil, že jsem mu psal někdy koncem září (jak psal ve svém příspěvku) a že prý mohl být zrovna na dovolené.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob říj 14, 2023 15:41

Už sem to tu spal asi před měsícem, že sem na zivotbezlepku.cz vykoupil jejich zásoby pohankových kašiček (a to sem koupil jen to co měli skladem = pár pytlíků). Neska sem dokupoval a zase to samé, tentokráte s rýžovou kašičkou. Kura, nějak jim tám vázne logistika/zásobování. Ale co už, další zásoby jsou už na cestě ke mně (a oni mají zase prázdné sklady).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28401
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 14, 2023 19:08

pp
pokud jedes v pohankovych kasich, zkus od semixu tu jejich pohankovou s pekanovyma orechama, na webu maji vetsi baleni nez ty jednoporce a je to dost ekonomictejsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9420
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 16, 2023 13:08

Kjuba píše:Můžu posloužit vlastní zkušeností s Ebay. Používám shodou okolností také od 2004. Mám stovky nákupů. Od drobností po věci za vyšší tisíce EUR nebo USD...

Pokračuji zde ať nedělám OT v bankovním vlákně.
K těm prodejcům z Japonska. Ohledně ebaye a fotoaparátů jsem také zaznamenal doporučení nakupovat právě u Japonců. Jenže tam je třeba pro mě problém, že clo a dph to zboží dokážou pěkně prodražit. U nákupu za pár tisíc korun to ještě jde, ale dražší věci už to pěkně prodraží a já se musím ohlížet i na cenu. Proto se poohlížím hlavně v EU.

Souhlasím s tebou, že nelze srovnávat ebay a nabídku českých fotobazarů. Některé kusy jsou velmi těžko dostupné a navíc se tu u nás prodávají fotoaparáty s viditelným opotřebením za cenu, za kterou člověk na ebay sežene kusy ve stavu jako novém. Co jsem tak srovnával, tak ty fotoaparáty v našich bazarech jsou oproti ebay dražší cca o pět tisíc. Ale třeba tento prodejce měl také dobré hodnocení na ebay, velký počet prodejů v řádu tisíců a stejně mi to nepomohlo. Fotky toho hledáčku a objektivu jsem si také nechal poslat, ale nafotil to tak, že to nebylo na fotkách vidět.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Kjuba » pon říj 16, 2023 20:07

Jo, já Ti to věřím, že byl problém. Stát se to prostě může. Možná jsi měl jen smůlu.

Pokud jde o běžné věci, tak je asi lepší kupovat u nás. Ale prostě něco u nás buď neseženeš vůbec nebo vybíráš třeba ze dvou kusů. Někdy ani to. Navíc poslední dobou se ceny zvýšily i u nás. Některé věci, které byly u nás levnější (třeba foto produkce z bývalé NDR) jsou teď stejně drahé jako ze zahraničí.

Asi se vyplatí kupovat méně věcí a holt si za ně připlatit. Já bych ten Ebay hned nezatracoval po prvních pár pokusech.

Na foto krámy je ještě dobrý keh.com. To je také velmi seriózní obchod. Ale ten asi znáš. Ale je to USA. Takže zaplatíš jistě DPH a clo dle nálady celního deklaranta.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 17, 2023 17:01

Kjuba píše:Na foto krámy je ještě dobrý keh.com. To je také velmi seriózní obchod. Ale ten asi znáš.

Díky za tip. Neznal jsem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 19, 2023 9:42

"Funguje" vám Ebay vyhledávání stejně hloupě? Že zadám něco do vyhledávání na základě země, třeba Japonsko a seřadit od nejnižší ceny a stejně to mám seřazené cikcak a i z jiných zemí než Japonska?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv říj 19, 2023 10:20

Ted jsem to nezkousel, ale pamatuji si dobre, jak jsem nadaval na to, ze predkladane vysledky neodpovidaly zvolenemu usporadani, casto ani zvolenym jinym filtrum. Dost jsem na to tehdy nadaval, az jsem se na prime hledani na eBay-i vybodnul.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny