Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod Brko » čtv srp 2, 2012 9:10

Grco: jeden platební terminál pro PPL stál bezmála 50tis. ... důvod proč to nemá pošta. Důvod proč neakceptují všichni platby kartou je poplatek za platbu kartou 2-4% podle smlouvy. Ty zaplatíš dopravci 1000,- Kč kartou, prodejce dostane 960 - 980,- Kč ... PayPal - 4%, PayU od 1,8%, ... platba v obchodě je úplný masakr, proto někdo nedává slevy pokud platíš kartou.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod grco » čtv srp 2, 2012 9:15

@Brko: Neviem ci si ma uplne pochopil. PPL tu platbu kartou umoznuje. Vcera mi prisli veci z hanibalu a platil som kartou. Dnes mi prisli tym istym PPLkom veci z alzy a ze platim kartou a on ze "alza platbu kartou neumoznuje". On by s tym problem nemal, to ma alza a to ma zaujima. Inak samozrejme ked som to kupoval, tak som mohlo priamo zaplatit kartou alze, to im nevadi...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod Brko » čtv srp 2, 2012 9:41

Ano, pochopil. Je to jednoduche.
Hanibal akceptuje platbu kartou a je ochotny za tento nadstandard platit PPLce provizi.
Alza neakceptuje platbu kartou, protože nechce platit provizi PPL. Balík je označený NK a nejde tak zaplatit.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod grco » čtv srp 2, 2012 9:45

Takze v skratke, alza su dementi :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod Brko » čtv srp 2, 2012 9:47

Nebo maji ceny nastavene tak, ze tam neni prostor pro dalsi 2-4% provize. Treba u IT je to bezne.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod kropt » čtv srp 2, 2012 11:17

Brko píše:Nebo maji ceny nastavene tak, ze tam neni prostor pro dalsi 2-4% provize. Treba u IT je to bezne.


Je to možná běžné, ale je to i důvod proč si u nich nic nekoupím - možnost zaplatit kartou je pro mě poslední dobou hodně důležitá (u internetových šopů to platí dvojnásob).
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Brko » čtv srp 2, 2012 11:50

Ano, kazdy zakaznik ma volbu. Koupit levne / mit full servis. Asi nejsi jejich cilovka, tudiz nevadi ze si tam nic nekoupis. Cilem rozumne vedeneho obchodu by nemelo byt prodavat vsechno a vsem. Oslovovat narocneho zakaznika a zaroven nakupujiciho napr. na Aukru ani nejde, alespon ne v jednom projektu. Proto mas Mall.cz a Korunka.cz, atd. ... spousta obchodu ma vice obchodu, coz ani nemusis tusit, kdyz nakupujes na webu.
To ze v Arcu ma vsechny obchody - pocinaje Salewa shopem a Vertical sportem konce - jeden majitel taky asi tusi malokdo a nikoho to netrapi a rikate si jak je sleva v jednom, v druhem je to drazsi, atd. Ve finale vydelava jeden a ten samy clovek.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv srp 2, 2012 11:52

Brko píše: To ze v Arcu ma vsechny obchody - pocinaje Salewa shopem a Vertical sportem konce - jeden majitel taky asi tusi malokdo.


OT: tipuju polskýho žida :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » čtv srp 2, 2012 13:09

kropt: co jsem pochopil z vyse uvedenho, tak u Alzy nejde jen platit dobirka kartou
v obchode jde normalne platit kartou

pred i pri prevzeti zbozi na prodejne
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod kropt » čtv srp 2, 2012 14:07

Jo to je pravda, já tam vlastně už jednou něco takhle kupoval.
Já jen chtěl říct, že možnost platby kartou je pro mě, jako pro zákazníka, důležitá věc - k Alze jsem to snad ani přímo nevztahoval.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

E shop nebo normální obchod?

Příspěvekod Terezz » čtv říj 4, 2012 7:37

Ahoj, kde raději nakupujete ? Máte dobré zkušenosti s e shopem ? Nebo raději kupujete v obchode, kde si to muzete vyzkoušet a rozhodnout se? Já ted potrebuji koupt nejakou vybavičku, ale nevim jestli mam jit po obchodech, nebo zkusit e shop..ze bych tam treba ušetrila. :roll:
Terezz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 26, 2012 7:31

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 4, 2012 7:50

Než založíš další "originální" :twisted: téma, tak použij funkci Hledat, prostuduj příslušná vlákna a pak se ptej.
Doporučuji projít např. vlákna se seznamy prodejen a e-shopů...viewforum.php?f=3
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod jonza » čtv říj 4, 2012 10:21

nechci byt sprosty, ale to je zase dotaz. Tak treba fotak asi bude vsude stejny, ze? Tak si to klidne objednej v eshopu, boty na prodejne a obleceni zalezi na tom, jak moc konfekcni jsi.

Treba ja jsem si ted objednal z Londyna tricka za 2700 a vsechny mi byly velke i pres to, ze to byly M, nakonec jsem je prodal lidem co bezne kupuji L az XL.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Trafikant » stř říj 24, 2012 10:08

Tož dnes pozitivní zkušenost s místním řidičem DPD. Volal mi před devátou, ještě z depa, jestli budu kolem desáté doma, nebo zda to chci doručit jindy či jinam. Díky tomu jsem se stihl z města vrátit dom a balík v pohodě převzít.

Akorát email (s možností posunutí datumu doručení) došel v 10:41 #-o .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod oodoow » stř říj 24, 2012 10:18

Nevim jestli to patří semka, ale když už je řeč o DPD, tak mi včera DPD dovezl balík z Německa. Nebyl jsem doma, nevolali, protože asi ani neměli číslo, ale nechali to u někoho ve vchodě. V Německu je to asi běžná praxe, ale docela jsem hleděl, když jsem se večer vrátil z práce, podíval se na jejich tracking stránku, abych zjistil, kde to je a tam bylo napsáno:"doručeno - jméno sousedky". Naštěstí mám dobrý sousedy, takže taky pozitivní zkušenost. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Brko » stř říj 24, 2012 10:26

To co popisuješ se mně stalo s poštou, ale nedopadlo to tak, že to nechali u sousedky, ale klasicky na schodech. Věc za 10tis. (nebyla na dobírku a byl to balík do ruky), ležel na schodech, kde denně projde tak 100 i cizích lidí. Jsem myslel, že mně trefí. Balík jsem čekal a na dveře napsal velkým hůlkovým písmem: "balík převezme paní xxx ve 2. patře" .... asi se mu nechtělo nahoru :(
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pinkerere » sob led 12, 2013 21:44

Ci PPL alebo DPD je myslim debata viacmenej zbytocna. Vsetko zalezi na soferovi v danom regione. Sam pracujem v internetovom shope, zavadzali sme DPD kvoli nespokojnosti s PPL (vela rozbitych balikov, nechceli nam uznavat reklamacie atd.) DPD sice stiahlo cenu dole aj kvalita bola lepsia, ale postupne sa to vyrovnava. Platba kartou,paypal,atd. sa sice v dnesnej dobe zda uz standardom, ale mnoho shopov ju nema prave kvoli financnej narocnosti. A "najlepsie" su spolocnosti s poukazkami( sodexo,flexipasy, uniseky,..), ktore si kludne od mensich subjektov beru aj viac ako 10 %.
Ale dotaz (snad) k teme: Rad by som objednal bundu z facewest.co.uk, problem je ale v tom ze ju musim dostat do 24 teho, vtedy odlietam do ameriky. Viete mi prosim povedat ci to pride rovno ku mne (ide mi o zdrzanie na colnici, poste)? Na fore sa stranka uz spominala tak dufam ze sa niekto najde.
Hlavne poste by som sa rad vyhol najvacsim oblukom, s nimi mam teda zle skusenosti.
Dik :-..
Uživatelský avatar
pinkerere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř pro 5, 2012 19:39
Bydliště: Praha

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod oodoow » sob led 12, 2013 23:27

Z UK dojde přímo k Tobě, protože je to v EU. Akorát bacha, oni to posílají většinou jako normální zásilku, takže na to pošta nepotřebuje Tvůj podpis a tak Ti to klidně položí jenom tak na schránku, když se jim to nevejde dovnitř. ](*,)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pinkerere » ned led 13, 2013 10:06

Tak siel som na istotu a priplatil si 400 drobnych za kuriera.
Ina mne sa stalo ze mi sused odovzdal zasielku po polroku co ju mal u seba. #-o
Na tej poste sa mi par veci uz aj stratilo, tak preto sa toho bojim ako cert kriza.
Ono nieje sa im ani co divit ze sluzby niesu bohvie co, ked vyplata ludi na poste staci maximalne tak na kupu suchych rozkov :axe:
Uživatelský avatar
pinkerere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř pro 5, 2012 19:39
Bydliště: Praha

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » úte črc 2, 2013 8:29

Po delší době jsem si něco nechal poslat poštou.
Dost jsem spěchal, tak jsem na to ve čtvrtek čekal doma celý dopoledne. Dost mi nakrklo, když jsem pak dle tracking number zjistil, že se už pokoušeli doručovat, nezastihli mě a je uloženo na poště.
Tak jsem v nasranosti poslal stížnost na první poštovní email, co jsem našel na stránkách pošty a vyrazil pro balík.
Druhý den ve schránce lísteček, že prý doručovatel nenalezl zvonky (příliš nechápu, že ten lísteček nejsou schopni vyřadit z roznášky, když už jsem si to vyzvednul, ale budiž).

Každopádně včera psali maila z pošty, jestli bych jim dal telefonní číslo, aby mě ohledně toho mohli kontaktovat přímo z depa - v rámci odpovědi jsem ještě zmínil, že řidič prý nenašel zvonky, což plně chápu, jelikož je vcelku překvapivě máme hned vedle vchodových dveří. Kdo by je tam hledal, že...

Dnes (tj. v podstatě 3 pracovní dny po podání stížnosti) mi volali z depa, že se moc omlouvají, že pravidelný řidič měl dovolenou a záskok nenašel ani vchodové dveře (no dobrá, ze silnice vidět nejsou - když sem jede nějaký opravář atp. tak většinou uvádím, že vchod je z boční ulice přes dvůr). A dala mi telefonní číslo, kam mám v případě, že by se to opakovalo volat a zajistí mi (prý) expresní doručení ještě stejný den.

Takže když pominu, že jsou to diletanti, tak maj aspoň celkem pružný reklamační oddělení.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte črc 2, 2013 16:48

Mne z toho tedy plyne jen to, ze na reklamacnim oddeleni maji cloveka, co se umi kreativne vymlouvat :twisted: Ale i tak zaslouzi oceneni, aspon nekdo je tam schopny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod conny » úte črc 2, 2013 20:47

mne chtel ridic GLS nechat balik za 7 litru z ebaye v malem krame ve vedlejsim vchode. za pry je to vyplacene, tak je to jednoduche. malem mne kleplo.
vysvetlovat to tim, ze maji nejake pokuty, pokud se s balikem vrati do depa.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv zář 12, 2013 0:14

Male srovnani ceskeho a zahranicniho e-shopu na zaklade cerstve zkusenosti. Odesel mi seriovy kabel k hodinkam Suunto, oprava se nedarila, a tak jsem shanel novy. Ceska pobocka Suunta ho prodava za nehoraznou cenu 1290 Kc, coz uz z principu nedam. Povedlo se mi najit cesky e-shop (nebudu jmenovat), kde kabel vysel i s postovnym (PPL) asi na 6 stovek. Porad silene, ale presto jsem objednal. Vypadalo to takhle:

- objednano ve stredu brzo rano, prislo potvrzeni o prevzeti
- ve stredu vecer prislo potvrzeni objednavky
- pristi utery dopoledne prisel mail s omluvou, ze meli chybu v nabidce a k dispozici je uz jen novy model za cenu 1290 Kc

To mne docela nakrklo, protoze zadny model neexistuje a mel jsem pocit, ze se ze mne snazi delat vola. Kabel je totiz porad stejny a v nabidce se akorat zmenila cena. Par dni jsme si mailovali a nakonec se omluvili s tim, ze vlastne nevedi, co prodavaji a opravdu si mysleli, ze jde o novy model. Ve skutecnosti tedy zrejme meli na webu starou cenu, kterou mezitim dodavatel zvednul a jelikoz se to skoro neprodava, tak si toho nikdo nevsimnul. Kdybych byl svine, tak na puvodni cene trvam a nejspis bych vyhral i pripadny soud, ale nejsem (az takova ;-)), a tak jsem to nechal byt.

Hledal jsem tedy dal a nakonec narazil na e-shop v UK, kde meli posledni kus ve sleve za cenu 10.8 liber a jak jsem s prekvapenim zjistil, meli tam ekonomicke postovne zdarma. Takze mne to celkove vyslo na 337 Kc i dorucenim. Puvodni cena pred slevou byla 18 liber tj. asi 560 Kc, takze furt levnejsi, nez puvodni nerealna cena z ceskeho e-shopu... Probehlo to nasledovne:

- objednano v patek brzo rano, prislo potvrzeni objednavky a na e-shopu okamzite zmizela nabidka resp. bylo tam 0 kusu a uz se nedalo objednat
- v patek odpoledne prisel mail, ze zakazka byla odeslana
- ve stredu jsem mel ve schrance obalku s kabelem

A to prosim byla ekonomicka posta, u ktere psali doruceni 4 - 7 dnu. Pocitam, ze expresni bych mel uz v pondeli.

Suma sumarum, UK e-shopu trvalo doruceni zasilky az domu kratsi dobu, nez ceskemu zjistit, ze zbozi vlastne vubec nemaji. A chtel za to polovicni cenu, nez cesky e-shop sliboval. Obrazek si udelejte sami. Sice je to jen jeden pripad, ale rekl bych, ze celkem signifikantni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod grco » čtv zář 12, 2013 18:54

Tiez mam podobne skusenosti s eshopmi tu a v zahranici. Napriklad, ked som si objednaval Das Keyboard z nemecka, tak postovne bolo 1 euro. Tuna dam za postovne kludne 80-120 korun a trva im to z Prahy do Brna dlhsie, jak z toho nemecka, neviem jak to robia :)

Ale ani zahranicne eshopy nie su bez chyb http://news.discovery.com/tech/amazon-lists-books-for-23-million-bucks.htm :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv říj 16, 2014 17:07

Zase jedna zkusenost s DPD... Balik ze zahranici a ze to u nas dorucuje DPD jsem zjistil az kdyz mi poslali info ke sledovani zasilky. Chytal jsem se za hlavu a spatne tuseni bohuzel nezklamalo.

Jako obvykle se nedalo na nicem domluvit. Zenska na infolince sice muze napsat ridici poznamu ohledne doruceni (po poledni) a dat mu me cislo, ale to neznamena, ze ho bude respektovat a volat taky nemusi. Oni proste chteji, aby byl clovek od 9 do 17 doma a cekal, az mu privezou zasilku podle toho, jak se to hodi jim. No dobre, vstanu teda brzo a budu cekat, jelikoz ji opravdu potrebuju dneska, zitra jedu pryc. Rano neprijaty hovor po osme a na cislo se neda dovolat, ucastnik nedostupny. Na infolince nic nevedi, protoze jim spadnul system. Na cislo predpokladam ridice se stale neda dovolat. Na webu je akorat info o prijeti na depo, o vydani ridici nic. Asi o dve hodiny pozdeji zkousim znovu infolinku. System uz bezi, k zasilce jsou nejake zpravy. Balik je rozbity... ridic ho neprevzal a dorucovat se nebude. Dorazil z Italie pres Nemecko a v Cechach s tim nejaky vocas svihne, ze ani specialni baleni obsah neprezije. Ted maji na webu status Kontrola obsahu zásilky, jestli není poškozený. :evil: Plus je ta jejich infolinka placena a jeste tak, ze to nejde z normalnich predplacenych minut (bila linka), takze uz mam kvuli jejich neschopnosti na uctu stovku navic. Jedine male plus je, ze pozdeji volal ridic, co to rano prebiral a rekl mi, co jsem uz vedel.

Italove uz se omlouvali a ze vrati penize, az to s nima vyridi. To je OK, ale ja jsem to opravdu potreboval a dneska... Smula, aspon jsem jim napsal, ze DPD je nejhorsi zasilkova sluzba u nas, kdyby si nahodou mohli vybrat neco jineho. Vedet predem, ze to bude dorucovat DPD, tak se na to radej vykaslu. Jeste nikdy mi nic nedorucili bez problemu, ale zas jsou kreativni, pokazde zkurvi neco jineho :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod tocak » stř říj 22, 2014 20:04

Pracoval jsem v DPD na brigádě a s balíkama se zachází fakt hrozně... Bohužel když děláš skladníka a skládáš kaminony tak se to ani jinak udělat nedá je to hroznej fofr a nedá se to stíhat.
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř říj 22, 2014 21:07

Balik uz je na ceste zpatky. Dostal jsem fotky. Lahev vina ze silneho skla zabalena v bublinkove folii mela kompletne urazene hrdlo. To s tim musel nekdo trisknout opravdu fest. Uplne stejne jsem nekolikrat dovezl letadlem zabalene v batohu. Vzdycky prezily a to se na letistich se zavazadly taky nezachazi zrovna v rukavickach.

Doufam, ze DPD zkrachuje. Kdyz nekdo poskytuje prepravni sluzbu, tak si to ma zaridit tak, aby skladnici stihali a nemuseli s baliky hazet. Napsal jsem Italum, ze si od nich rad neco objednam znovu, ale jen kdyz to neskonci u DPD. Odpovedeli, ze od pristiho tydne meni dorucovatele pro celou EU, asi to nebyl jediny pripad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod tocak » čtv říj 23, 2014 18:10

Slyšel jsem, že i jiné přepravní společnosti na tom nejsou o moc lépe. Jako překladae tam vezmou každého na stěně skladu vylepená pravidla jak skládat, ale čas na to dodržovat je není.

Mě poslední dobou vadí i pošta u přepážek nabízí pojištění, loterie, noviny, pořád tam jsou fronty a balíky se ani neobtěžují doručovat. Napišou sms, že jsem nebyl k zastižení, i když jsem byl, ať si dojdu na poštu sám. Naštěstí mi teda nikdy nic neponičily.
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv říj 23, 2014 18:57

Predpokladam, ze nejsou, ale nejhorsi zkusenosti mam prave s DPD. Rekl bych, ze je to nastavenim procesu ve firme. Kdyz uz jsem se dostal k nekomu odpovednemu za konkretni veci, tak byli prijemni a ochotni (ridic, pani na depu), ale treba infolinka nic moc (nema informace) a navic je to zelena linka, ktera se plati mimo predplacene minuty (takze mne to stalo asi 2 stovky na telefonech). Sami od sebe se neozvou, kdyz neco zvrtaji a ze na to dojde kazdou chvili atd. Myslis, ze se mi treba za ten rozbity balik omluvili nebo ze mi dali vedet, ze ho rozbili? Kdybych se nezajimal, tak by mi ho dovezli prebaleny a nejspis se tvarili, ze je vsechno OK a jak bych pak musel slozite vyrizovat reklamaci pres Italy, jelikoz jsem prepravu neobjednaval. A vubec, nechapu, jak si tohle mohli vubec dovolit. Koukal jsem na podminky toho noveho prepravce a tam pisou, ze poskozene baliky vraceji odesilateli a zasadne nerozbaluji, protoze dodrzuji listovni tajemnstvi. Coz dava smysl.

Asi takhle. Nejake prepravce jsem uz vyzkousel, obcas se nejaky problem vyskytnul, ale vzdycky se ho podarilo rozumne vyresit. Jen s DPD byly problemy uplne vzdycky a reseni bylo pokazde dost narocne. Na cas, nervy i finance. Nikdy vic. Jen to bohuzel nekdy clovek nevi predem... Mimochodem, i s postou mam lepsi zkusenosti, nez s DPD.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř led 6, 2016 19:43

Premyslim, kam to dat... tak treba sem.

Tracking log Geis Parcel CZ:
geis.jpg
geis.jpg (49.87 KiB) Zobrazeno 15841 krát

Balicek po CR prepravovali 8 dnu, z toho 5 pracovnich. Myslel jsem, ze nic horsiho, nez DPD neni, ale to jsem byl optimista. Je pravda, ze o Silvestru meli "technologickou prestavku", ale to mne jako zakaznika nezajima a navic jsem cekal, ze to dovezou nejpozdeji treti den tj. 30.12.

Jedine plus bylo, ze na maily odpovidali skoro obratem, kdyz uz se na jejich telefon nedalo dovolat. No a ze by zavolali predem, kdy to privezou, to taky ne, ac tvrdili neco o dvou hodinach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny