Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv úno 16, 2023 16:16

@Dromedaro: Na zapade to s kontrolou OP ale delaji specializovane spolecnosti, pravdepodobne s docela dobrym bezpecnostnim "kreditem", bo toto delaji i pro banky (zkus si tam zalozit bankovni ucet "online" zpusobem, budes si muset domluvit - pres banku, samozrejme - termin s takovou firmou a potom se hrat klidne i dvacet minut s obcankou pred kamerou Tveho notasu, kym budou mit pouzitelnou "kopii"). U cigaretovych automatu se to (nejspise - ja jsem si nikdy nekupoval) nikam neposila, ale mozna se nejak overuje shoda fotky s tvari v kamere.

U nas ale mas docela omezene, kdo od Tebe muze chtit primo OP ("vzit si jej do ruky"), nejspise i kdo si muze uchovavat cislo Tveho OP. Ostatni mohou mit povinnost vyzadovat od Tebe prokazani totoznosti, resp. veku, ale nevim, jak by ulozeni nejake casti cisla slo dokopy se zakonem. Opravdu nevim, to muze rict nejaky pravnik, ale rekl bych, ze pravo na to toto vyzadovat nejspise mit nebudou. Proste neni proc, hlavne u dodavky cigaret/alkoholu se ma overit vek, ale na to by Ti stacil jakykoliv prukaz, kde mas datum narozeni a foto. Kdyz mas evidentne vice nez 18 (napr. duchodce), tak i bez prukazu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 16, 2023 16:19

Ok, díky za info. Zajímalo by mě, jak je to podle zákona s tím opsáním OP u eshopu.
Já myslel, jak si to psal, že to ověřování na západě si dělají ty eshopy a další společnosti sami. Nevěděl jsem, že na to mají specializované firmy, které na to mají certifikaci a tím pádem i nějakou záruku bezpečnosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv úno 16, 2023 16:35

Jako tak - eshopy nemaji proc Te overovat. Na dodavky alkoholu/cigaret a par jinych veci stejne plati povinnost overeni veku PRI DODANI, nema smysl to delat pri objednani. Tj. to delaji prepravci (nebo v obchode prodavac). Takze sluzby tech firem pouzivaji opravdu financni instituce, pripadne mozna i telefonni spolecnosti, resp. prodejce jejich karet (uz jsem psal, ze malokde v EU je moznost si jeste sehnat tel. kartu bez registrace a overeni), mozna jeste nekdo. Ti zase musi mit overenou Tvoji totoznost a nejspise i kopii prukazu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv úno 16, 2023 16:38

Sem tu před nějakou dobou spal, že už mám u zeleného čtverečku další MtEverest = kupon/sleva 1000,-. Sem fčíl poměrně podrobně surfil jejich nabídku a.... pár věcí mě zaujalo (žebych si je i možná koupil) ale - všechny ty věci jsou v akcích/slevách = vyloučené z uplatnění kuponu. Nic kupovat nebudu (ešče žeten kupon platí až do ledna 24).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát úno 17, 2023 4:12

Já v tom vidím vychcanost až nad mraky - stačí 7% sleva a už na to kupon neuplatníš. A co je tam úplně mimo akci? Maximálně to, co je předražený tak, že i ten litr dolu je prd :evil:
Já mám v plánu když nebude Cherry Blossom vůbec v akci ani o těch pár procent, nakoupit toho zásobu. Rozumnější řešení mě nenapadá..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát úno 17, 2023 4:18

Ad ověření věku: teď byly fajn ceny na jednom eshopu s alkoholem. Objednáno 1l Paddy Irish whisky 40%, 1l Bushmils 10YO single malt cherry cask finish whisky 46%, 2x 0,7l Old Pascas dark rum 73% /nejlepší na domácí ovocný likéry/
Nikdo po mně ověření věku nechtěl. Proběhlo automaticky při platbě kartou, běžná věc, však i na YouTube se ověřuje věk pomocí karty.. Prostě nic, žádná otrava s ničím, nakoupil jsem to jak bonbony. Na dobírku už by asi ověření chtěli, nevim, platil jsem kartou předem.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát úno 17, 2023 10:53

Ethericu, overit vek se ma pri dodani, resp. prevzeti zbozi, ne pri platbe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát úno 17, 2023 15:51

Dnes na mě z aplikace od Alzy vyskočila informace i s postupem, že je možné vracet a reklamovat zboží přes Alzaboxy. :smt023

Myslím, že to hned dnes nebo zítra vyzkouším. Koupil jsem filtrační konvici na vodu kvůli kávě a tak blbě se z ní nalévá, protože voda protíká tím víkem, které blbě těsní, že mám louže na stole a na zemi, když nalévám vodu. Nevím, jestli mi teda reklamaci uznají. Vybíral jsem podle recenzí a toto tam nikdo nezmiňoval. Plus to má dost nepraktické víčko pro napouštění vody, ale podobné teď mají snad všechny. Když už jsem u toho, tak budu rád za případný tip na dobrou konvici pro filtraci. Hledám nějakou objemnou. Teď jsem koupil tuto:

LAICA SET XXL Firenze zlatá
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » sob úno 18, 2023 14:49

jsem výjimečně nakoupil na Rohlíku místo Košíku, neb děti potřebovaly lepidlo a Košík neměl.
1) ovládání zoufalý, ale to může být o zvyk
2) před platbou "během nakupu jsme změnili cenu některých položek. podívejte se, zda vám to vyhovuje" . Zdražení cca o 7 %. WTF?! Jakože než jsem dojel k pokladně tak mi zdražili zboží v košíku? Tak to se mi za cca 100 nákupů na Košíku nestalo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » sob úno 18, 2023 18:32

Tohle se mi ještě nestalo.
Stává se mi a štve mě, když to tam vše konečně naklikám, že mi oznámí, že se některé zboží mezitím vyprodalo. Mohli to udělat, že když to máš v košíku, tak to má zákazník třeba 30min rezervované, tak jak to mají i jiné eshopy občas.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » ned úno 19, 2023 12:29

Hafi píše:ovládání zoufalý, ale to může být o zvyk

Nezvykl jsem si ani po dvojcifernem poctu pokusu, zato na Kosik okamzite. Tj. chyba je v tom ovladani. Ne ze by se to nedalo prezit, ale staci mi to na odrazeni, kdyz tam neco vylozene nepotrebuju.

Hafi píše:Jakože než jsem dojel k pokladně tak mi zdražili zboží v košíku? Tak to se mi za cca 100 nákupů na Košíku nestalo.

:lol: zajimava taktika. Taky se mi to na Kosiku nikdy nestalo. V tomhle pripade bych asi zrusil nakup a napsal jim neco ohavneho ;-)

Dromedaro píše:Mohli to udělat, že když to máš v košíku, tak to má zákazník třeba 30min rezervované, tak jak to mají i jiné eshopy občas.

Jo, to mne taky obcas stve, maji to tak oba. U Kosiku se mi to teda stava jen u zlevneneho zbozi (sekce Zachran mne), ktereho je omezene mnozstvi. Nevidim to jako vylozenou chybu, spsi obchodni rozhodnuti, ktere z jejich hlediska dava smysl. Potrebujou se toho co rychle zbavit a nechteji, aby jim to lidi blokovali. Proste kdo driv prijde resp. zaplati... :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » ned úno 19, 2023 13:36

obcas se stane i u zbozi mimo vyprodej. Obdobně je škoda, že nejde rezervovat rozvozový okno.
Mam pocit, že před Košíkem na Kolonial.cz to nějak rezervovaný bylo - jak zboží, tak rozvoz.
Obojí by podle mě šlo technicky řešit, ideálně tak, že bych si při začátku nákupu koupil nějaký voucher uplatnitelný jen na ten nákup, tedy by měli jistotu, že fakt nakupuju, ne jen prohlížím
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » ned úno 19, 2023 19:42

Casove okno myslim slo rezervovat u Rohlik premium, kdyz jsem ho testoval.

Mne by uplne stacilo, kdyby si clovek mohl udelat rychlou objednavku par kusu zbozi, zaplatit, a pak k ni prihodit dalsi. Coz sice jde, ale cena za dopravu je pak nevyhodna, tu uz dalsi zbozi nesnizi. Aspon myslim, nezkousel jsem to.

V podstate oddelit placeni za vybrane zbozi od dopravy. Zaplatit to podstatne a pak v klidu dokoncit celou objednavku, vybrat dopravu a doplatit zbytek. Na druhou stranu by se jim to docela zkomplikovalo a lidi jsou paka, takze by s tim meli spoustu problemu. To same plati i pro ten voucher, jak jsi psal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pon úno 20, 2023 8:27

Mně se to stává u ovoce, zeleniny, pečiva, co si tak vybavuju.
Něco jako ten voucher pro konkrétní nákup by šlo udělat, ale na druhou stranu souhlasím s Mikem:

mike píše: Na druhou stranu by se jim to docela zkomplikovalo a lidi jsou paka, takze by s tim meli spoustu problemu.


To aby šlo přihodit něco do košíku, to by bylo zrovna pro mě super. Jsem kolikrát zbrklý a po zaplacení zjistím, že mi tam něco chybí. Když zase nakupuji pečlivě, tak na konci zjistím, že mám nějaké zboží vykoupené nebo už musím objednat na později kvůli obsazeným oknům. Přihodit zboží mi šlo akorát, když jsem objednával večer na druhý den ráno. To jsem mohl do tří do rána něco přihodit.

Jinak teda nechápu, proč ten Košík je v Brně tak odlišný od Prahy, že i Mike psal, že je to skoro jiný obchod než zná. Podle vašich příspěvků funguje lépe, ale pro mě nemá smysl jej zkoušet s tou jejich brněnskou nabídkou. Kdyby to bylo nějaké malinké městečko, tak to chápu, ale takhle...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 9:23

Dromedaro píše:Jinak teda nechápu, proč ten Košík je v Brně tak odlišný od Prahy, že i Mike psal, že je to skoro jiný obchod než zná. Podle vašich příspěvků funguje lépe, ale pro mě nemá smysl jej zkoušet s tou jejich brněnskou nabídkou. Kdyby to bylo nějaké malinké městečko, tak to chápu, ale takhle...
Pred casem, kdyz jste je tak vychvalili do neba jsem se podival na jejich nabidku pro Ostravu a vysledek byl naprosto jednoznacny - hodne, opravdu hodne predrazeny obchod s minimalni nabidkou a jeste i z te mnoho veci pomerne nizsi kvality. Tada alespon na veci (z potravin), co si kupuji ja.

Proste pro mne je jednodussi (a nekde i casove rychlejsi) zajit si do Shopping Parku nebo Lidlu a vybrat si, co potrebuji (a co maji). K tomu vsemu nakoupim kvalitnejsi zbozi a mohu se rozhodnout na miste podle aktualnich podminek (cena, trvanlivost, nabidka, na co jsem nemyslel ale vsimnu si) ceho a kolik si vezmu. Silni introverti ani nemusi prijit do styku s prodavacmi/pokladnimi, je to vetsinou samoobsluha (maso nekupuji) a jsou i samoobsluzne pokladny.

Navic si to mohu jednoduse spojit s delsi kondicni "prochazkou".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pon úno 20, 2023 10:27

Apuka: To máš na mysli Košík? Protože stejnou zkušenost mám taky. Malý výběr zboží od značek nižší kvality a často to bylo dražší než na Rohlíku.

Na tom Rohlíku nakupuji zboží, které kupuju normálně v obchodě a vychází to cenově +-nějaká koruna stejně.
Jsem si to i porovnával a tím nakupováním v Kaufu nějak neušetřím. Pravda, jsem ochuzený o slevové akce v Kaufu, protože ty na Rohlíku nestojí za zmínku. Porovnávám s Kaufem, protože ten mám nejblíž a jinam jsem nechodil, protože tahat se s taškama a batohem odmítám dál než od toho kaufu. A to je právě důvod, proč to pro mě má furt cenu. Že se nemusím tahat s těžkým nákupem, ale přivezou a vynesou mi to až přede dveře. Kdybych se nechtěl tahat s velkým nákupem na delší dobu, tak zase do toho kaufu musím běhat víckrát za týden a to mě nebaví. Kdybych měl auto, tak asi online nákupy taky nějak neřeším a zajedu si autem někam do Globusu a tam nakoupím třeba na měsíc. Pak mám ještě kousek od baráku malou prodejnu Brněnky ale tam to mají dost předražené a často tam mají privátní značky z Kaufu, které se tam prodávají levně, ale oni tomu dají 100% a více marži klidně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 12:08

Myslim oba, plati pro oba. Ted jsem se na to zase podival, pulku veci, co kupuji ani jeden nema, druha pulka je klidne o 20-25% drazsi nez nakoupim na nekolika mistech i bez akce a slevy. Samozrejme plus doprava.

Ja mam Lidl asi 7-8 min os sebe, maly Albert o dve minuty dal, Kaufland a velky Albert je asi na 12-15 minut vedle sebe v nakupnim centru. Plus tam nakupuji i mimo hypermarkety chleba, co nemaji kdekoliv, takze tam stejne obcas zajdu.
No, jak mam jen malou kombinovanou lednici a v mrazaku akurat spenat a zmrzliny z Lidlu, kdyz maji "spravne tydny", takze na mesic nakupovat ani nemohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 16:09

Dromedaro píše:Přihodit zboží mi šlo akorát, když jsem objednával večer na druhý den ráno. To jsem mohl do tří do rána něco přihodit.

Prihodit muzes do nejake doby pred tou, na kterou mas objednano. U Kosiku mi vzdycky pisou, do kdy. Kdyz v noci objednavam nakup na 14, tak muzu neco prihodit tak do 8 - 9, nepamatuju si presne. A ano, obcas to vyuzivam prave kdyz si po odeslani vzpomenu, co jsem jeste chtel :)

Dromedaro píše:Jinak teda nechápu, proč ten Košík je v Brně tak odlišný od Prahy, že i Mike psal, že je to skoro jiný obchod než zná. Podle vašich příspěvků funguje lépe, ale pro mě nemá smysl jej zkoušet s tou jejich brněnskou nabídkou. Kdyby to bylo nějaké malinké městečko, tak to chápu, ale takhle...

Ja teda nechapu, ze se Brnem vubec zabyvaji :twisted: Nezoufej, expanduji a casem nejspis bude slusna nabidka i tam. Rim taky nepostavili za den.

Jestli chcete videt, jak se mame v Praze a okoli, tak si otevrete anonymni okno prohlizece (aby vam to nerozbilo nastaveni) a zadejte tam nejakou prazskou adresu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pon úno 20, 2023 16:45

mike píše:Ja teda nechapu, ze se Brnem vubec zabyvaji :twisted:

:D :D

Já myslel, že ten Košík už je stejně zavedený jako Rohlík. To nesleduji, jak dlouho je na trhu.

Já to pochopil tak, že přihodit lze, jen když je tam velká prodleva mezi objednáním a dodáním. Když jsem si objednal s dodáním za tři hodiny třeba, tak přihodit nešlo nebo jsem si toho nevšiml. Což ale chápu. S takovým krátkým odstupem zřejmě hned začínají vychystávat a kdyby se tam furt něco doplňovalo, tak to asi budou zmatky.

Ale zase se mi třeba líbilo, že jsem u Rohlíku objednal balení magnesií a omylem jsem objednal 0,5L láhve místo 1,5L. Samozřejmě ty malé láhve stojí jako velké. Tak jsem jim napsal jestli to jde vyměnit a bez problémů mi vrátili peníze formou kreditů a až přijede kurýr příště, tak jim jen vrátím ty neotevřené malé láhve a oni mi dovezou velké. Jsem myslel, že to nepůjde aneb hygienické důvody.

Jinak, když jsem u toho. Díval jsem se na jeden foto obchod dnes v obchodních podmínkách měli, že z hygienických důvodů nelze vrátit nabíječky, paměťové karty atd... To je co za hloupost? To jako si ty nabíječky někdo strká do nosu a paměťové karty olizuje nebo co to je za kličku?

Taky jsem včera koukal na negativní hodnocení u eshopů na Heurece a asi ty hrozby žalobama nejsou úplně ojedinělé. Našel jsem tam mezi negativními recenzemi celkem často, že recenze byla vymazána na žádost autora.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 17:01

mike píše:Jestli chcete videt, jak se mame v Praze a okoli
Otevrel jsem - a zacal jsem Vas, Prazaky litovat. Mate tam z mne zajimajiciho zbozi stejny houbelec jako v OV, resp. jeste o neco min :wink: . Navic, co nahodou mate stejne predrazene (kolik to stoji v beznych obchodech v Praze vim, manzelka to nekdy kupuje a rika, ze stoji stejne jako doma), obcas i vice nez v OV. Asi si rikaji, ze prazaci maji vyssi platy, Ti to zaplati.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pon úno 20, 2023 17:07

apuka píše:No, jak mam jen malou kombinovanou lednici a v mrazaku akurat spenat a zmrzliny z Lidlu, kdyz maji "spravne tydny", takze na mesic nakupovat ani nemohu.


Měl jsem na mysli mouku, olej, cukr, rýži atd. Věci, které se kazí nakupuji průběžně nebo tak na týden až dva. Já si kvůli tomu koupil velkou lednici, když stará lednice odešla, abych mohl nakupovat do zásob.

Možná máte v Ostravě levněji než u nás. Já na tom Rohlíku mám podobné ceny jako v Kaufu. A vím, že mi někdo říkal, že u nich v práci v Lidlu v Brně teď mají novou kolegyni z Ostravy, která se tam nechala přeřadit z Lidlu z Ostravy, protože tam mají nižší platy než v Lidlu v Brně. Tak možná tam máte kvůli tomu nižší ceny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 17:36

Dromedaro píše:Já to pochopil tak, že přihodit lze, jen když je tam velká prodleva mezi objednáním a dodáním.

No vsak, to jsem psal. Pricemz mne teda 5 - 6 hodin nepripada jako velka ;-)

Dromedaro píše:S takovým krátkým odstupem zřejmě hned začínají vychystávat a kdyby se tam furt něco doplňovalo, tak to asi budou zmatky.

Bingo. Nejdriv chteji mit kompletni objednavku a pak ji zacnou chystat. Coz je pri jejich objemech asi jediny funkcni zpusob. Jinak ta moznost doplneni neni tak stara, objevila se nekdy vloni. Obcas jsem za ni dost rad :)

Dromedaro píše:To je co za hloupost? To jako si ty nabíječky někdo strká do nosu a paměťové karty olizuje nebo co to je za kličku?

Obcas je k videni clanek s popisem od doktoru, co z koho odkud museli tahat, takze bych se nedivil a nos je jeste ten lepsi pripad :D Jinak si myslim, ze je to pokus o ojeb ze strany tech shopu.

Dromedaro píše:Taky jsem včera koukal na negativní hodnocení u eshopů na Heurece a asi ty hrozby žalobama nejsou úplně ojedinělé. Našel jsem tam mezi negativními recenzemi celkem často, že recenze byla vymazána na žádost autora.

To nemusi byt nutne hrozba. Obcas nekdo po vystrizliveni s hruzou zjisti, co napsal, a chce to smazat sam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 17:47

apuka píše:Otevrel jsem - a zacal jsem Vas, Prazaky litovat. Mate tam z mne zajimajiciho zbozi stejny houbelec jako v OV, resp. jeste o neco min :wink: . Navic, co nahodou mate stejne predrazene

Asi by to chtelo konkretni priklady. Netusim, co nakupujes.

Cena neni duvod, proc tam nakupuju. Proti Bille ale nevidim vyssi ceny a kdyz to porovnavala pritelkyne s tim, co nakupuje ona, tak ji to taky hur nevyslo. Pricemz nakupuje i v Blbertu a Penny a nekdy mozna dokonce i v Lidlu :shock:

Z hlediska ceny je zasadni plus sekce Zachran mne. Zbozi blizko expirace se slevou v desitkach procent, obcas i za tretinu puvodni ceny. Da se tak koupit predevsim dobre maso za skvelou cenu a navic je dobre odlezele. Takze bio jehneci hrbet nebo srnci kyta pod tri stovky za kilo je super.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pon úno 20, 2023 18:29

Dromedaro píše:Díval jsem se na jeden foto obchod dnes v obchodních podmínkách měli, že z hygienických důvodů nelze vrátit nabíječky, paměťové karty atd...

Existují položky, které z pochopitelných důvodů vrátit nelze, to se vzdy logicky odůvodní, ale to mě nezajímá, já chci odpověď na následující - může si eshop svými obchodními podmínkami určit, že například bundu z hygienických důvodů vrátit nelze? Nebo jiný zboží, který ze svý podstaty normálně vrátit můžeš. Zajímá mě, jak je to z pohledu zákona, teorie stranou prosím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pon úno 20, 2023 19:44

apuka píše:Otevrel jsem - a zacal jsem Vas, Prazaky litovat. Mate tam z mne zajimajiciho zbozi stejny houbelec jako v OV, resp. jeste o neco min :wink: .

To by me zajímalo, co nakupuješ, neb z potravin fakt nevím asi o ničem, co by tam nešlo sehnat v kvalitě od nejlevnějších po nejkvalitnější. Samozřejmě pokud sis oblíbil nějakou privátní lidlznačku, tak tam neuspěješ...
(O ceně nemluvím, vím, že to tam je dražší, ale platím za tu službu, která mi šetří čas a je pohodlná)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 21:07

Hafi píše:To by me zajímalo, co nakupuješ

Tak jen namatkou:
Nemaji:
- Uzeny Tempeh Sunfood (to je o konskou delku nejkvalitnejsi), co maji jsou vyrazne horsi
- Celozrnna psenicni miuka ProBio
- jabka Evelina nebo Pinova
- kvalitni kvaskovy chleb (to v OV, prazske pekarny neznam)
- pohanka kroupy ProBio (Smajstrla chutna o dost jinak)

Za vyrazne drazsi cenu (ne akcni):
- jabka Pink Lady 59,90 vs 89,90
- smetanovy bily jogurt 1kg, mimo opocensky a chocensky, ktere zrovna nesmakuji,maji jen dobry Zorba za 99,90, ja kupuji jiny bez akce za 74,90, zorbu v akci za 65 nebo 70
- Parbolizovana ryze 39,90 vs. cca 60,navic je to Lagris, ktery nemam tak rad

Zeleninu srovnavat nechci, protoze ja kuouji na kila, na Rohliku je na kusy nebo setady cena meni skoro ze dne na den (na oba smery).

Z toho vseho je "Lidl-znacka" pouze jogurt a ryze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pon úno 20, 2023 21:14

Etheric, Mike:
Já to taky psal jako ironii a taky to vnímám jako pokus o ojeb ze strany eshopu. Až úplně dementní pokus zkoušet tohle zboží přes hygienu. Zajímaly by mě ty důvody proč to tak chtějí zkoušet. Nějak mě nenapadá u tohoto zboží, co by mohli zkoušet zákazníci, že by se jim v tom eshop zkoušel tímto zabránit.
Někde jsem kdysi četl nějaký dotaz na netu, kdy se na poradnu obraceli skrz nějaký spor s eshopem, už nevím přesně o co šlo, ale prostě, že eshop měl něco v obchodních podmínkách a z té poradny mu odpověděli, že obchodní podmínky nejsou nad zákonem, takže to neplatí a v právu je zákazník.

Zajímalo by mě taky, jestli je někde v zákoně definováno, co nelze z hygienických důvodů vrátit a co do toho nespadá.

Apuka:
Lidl a kvalitní věci? Ten polskej výběr je tam hroznej a o kvalitě ani nemluvím. :shock:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 21:28

No, ja o "Lidlu a kvalitnich vecech" nepsal... a uz vubec nic o necem polskym. Ryze z Lidlu co kupuji je bud italska nebo z Malajsie (a ta kvalita je pro mne slusna), jogurt nemecky a chutove mi vyhovuje. Z vyjmenovaneho tam jeste prodavaji jabka Pink Lady - a to je vsechno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 21:53

apuka píše:Tak jen namatkou

Ono je trochu prastene chtit konkretni vyrobky, rec byla o tom, ze tam najdes neco ode vseho. Nakonec muzes zjistit, ze je to lepsi, nez to puvodni. U mne to tak u spousty veci bylo.

apuka píše:jabka Evelina nebo Pinova

https://www.kosik.cz/produkt/jablko-eve ... escription

apuka píše:kvalitni kvaskovy chleb (to v OV, prazske pekarny neznam)

Zrovna ten tam maji dobry: https://www.kosik.cz/produkt/authentic- ... escription.

apuka píše: pohanka kroupy ProBio (Smajstrla chutna o dost jinak)

To netusim, co je, tohle? https://www.kosik.cz/produkt/probio-vlo ... escription
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 22:19

Konkretni vyrobky jsem psal, kde jsem to uvedl proto, ze drtivou vetsinu ostatnych, co nabizi znam a vim, ze nejsou zdaleka tak dobre.
O Jablkach Evelina u Kosiku jsem vedel, ale psal jsem to hlavne o Rohliku. Na tabletu se blbe kouka a pritom pise na OF, kdyz se ani nemuzes prepinat mezi anonymnim a normalnim oknem...

Nevi, ktery Tebou linkovany chleb je podle Tebe "dobry kvaskovy"? Marianskohorske jsou slusne, ale neni to zdaleka ciste kvaskovy - ale vidim, ze jeho cena sla teda pekne nahoru. Ty z Delta pekaren asi nemyslis...

Pohanka kroupy jsou normalne loupana a nedrcena pohanka, vyrabi je ProBio. Na Rohliku maji jen od Smajstrly - ta taky je kvalitni (tu vyrobnu znam, byl jsem tam parkrat i primo ve fabrice), ale ten to zpracovava trochu jinak a ma proto pomerne vyrazne jinou chut.

Mne je ale jasne, ze ten vyber je hodne individualni. Co bych nakupoval ja, tak to nakupuje malokdo... No a co Hafi psal, ze mu to setri cas, ja bych rekl, ze mne by online objednavani a vyzvedavani cas pridalo, navic by me to nutilo vedet predem, kdy budu doma. Navic kdyz mam ty prodejny prakticky po ceste jak chodim na prochazky, takze pro mne tam zajit neni ani take zdrzeni jako si pohrat s PC.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny