Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 19, 2023 10:45

No, tak to pořád trvá. V tom filtrování nefunguje vůbec nic, výsledky jsou stejně "cikcak" a je to nepoužitelné a dost mi to vadí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Kjuba » čtv říj 19, 2023 11:30

Ne. V aplikaci eBay pro Android se chová zcela očekávatelně.

Vyberu zboží, vyberu zemi, dám seřadit vzestupně a normálně to funguje. A řadí to správně. Tedy podle celkové ceny po započtení ceny dopravy.

Nevidím problém
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 19, 2023 11:32

Mně to dělá v aplikaci i na PC.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Kjuba » čtv říj 19, 2023 11:35

Hmm, nevím. S tím Ti asi nepomůžu. Ale je to zvláštní.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 19, 2023 12:58

Jo, tak chtěl jsem vědět jestli je to standard nebo nějaká anomálie u mě. Vybavuje se mi totiž, že něco podobného zde na foru zmiňoval Etheric.Napíšu o tom Ebay a uvidím, co mi na to odepíší.

Ja to mám totiž tak, že třeba teď jsem se díval na ten olympus xa a dal jsem si filtr, že chci jen výsledky z Japonska od nejnižší ceny a stejně to mám promíchané, že tam mám i výsledky z celého světa a ta vzestupnost cen taky nesedí plus tam mám i výsledky olympus xa2 atd.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv říj 19, 2023 13:21

Tebe to ani po druhém "nárazu" se šuntem by ebay nepřešlo? Mně byto ani ve snu nenapadlo na íbeji kupovat neco použitého, dyž už musím (jinde to nemají) něco tam koupit (většinou od číňana), tak jedině nové.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv říj 19, 2023 13:30

Obecně k eshopům (= co mi vadí): Objednávám často, ve 100% případů po mně chtějí email (tomu rozumím), VŽDY hledám zaškrtávací volbu "nezasílat dotazník" abych potvrdil, že nechcu být obtěžován balastním mailem a stejně to chodí. Zrovna fčíl zase přišel dotazník z eshopu, kde sem fčera nebo předefčírem nakupoval (zboží už mám) a kde sem tu volbu na 100% odšktrnul, že NECHCI. K čemu to tam teda je? K ničemu. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv říj 19, 2023 13:37

Tak ja mam zkusenost, ze i kdyz primo v prvnim mailu eshopu odhlasim ty jejich nabidky a jine otravy, potvrdi se to a nejakou dobu ani nic neprijde, tak nejakym zazracnym zpusobem se vetsine tech shopu po case asi "ztrati" nebo "zapomene" to odhlaseni a zacnou se mailiky posilat znovu. I v pripadech, ze uz dlouho jsem z toho shopu nic neobjednal. ](*,)
S dotaznikama nejak podobne. Nekdy, i kdyz odskrtnu NECHCI dotaznik, tak neprijde hned nebov dohledne dobe - ale najednou prijde po mesici, nekdy i dvou, jak jsem byl spokojeny...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » čtv říj 19, 2023 14:31

na ebay se dá pořídit dobře i použité zboží
kupoval jsem tam několikrát i fotokrámy za vyšší částky, i z Asie a Ameriky, proběhlo vždycky v pohodě a stav přesně odpovídal popisu

kamarád bajker tam kupoval celkem asi 6 Cannondejlů fullů (pro sebe, pro známé), a vždycky stav odpovídal fotkám a popisu a dorazily mu vždycky v pořádku

btw. na všech kolech byly Lefty a ani s jednou doposavád nebyl trabl
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 19, 2023 16:28

pavproch píše:Tebe to ani po druhém "nárazu" se šuntem by ebay nepřešlo? Mně byto ani ve snu nenapadlo na íbeji kupovat neco použitého, dyž už musím (jinde to nemají) něco tam koupit (většinou od číňana), tak jedině nové.

Jednou to musí vyjít ... :lol: (pokus o vtip) Tak 30 let staré fotoaparáty nové asi moc neseženeš a u tohoto zboží je u nás nabídka velmi omezená. Jinak já taky nerad nakupuji zboží přes bazary a raději koupím nové. Záleží o co jde, v jaké hodnotě a jak moc na to spěchám. Švagr to má vychytaný, ten v tom umí chodit. Ten na bazarech sežene ke své spokojenosti vše, i když by neměl problém kupovat věci pouze nové, ale má filosofii, že proč kupovat nové, když může koupit někdy dost levněji použité, které mu bude stačit.

Ale moc už se mi do toho nákupu přes ebay u tohoto druhu zboží moc nechce. A navíc jsem si neuvědomil hned, že když to budu vracet, tak to clo a dph mi nikdo nezaplatí, tak na to kašlu. Našel jsem nějaké tyto fotoaparáty, že jsou zrovna v nabídce našich fotoobchodů v bazarech, tak to vezmu od nich. Budu mít rok záruku na skryté vady a 14dní na vrácení. Cena je teda mírně vyšší než na ebay, ale pořád v rámci mé tolerance a taky mě to vyjde levněji jako se clem a dph jako z Japonska.

A teda další věc, co mi vadí a všiml jsem si, že to dělají i Japonci. Že označují zboží jako nové i to, které jeví známky drobného opotřebení. Jako nové si fakt představuji zboží, které opravdu vypadá jako nové.
Ale třeba u těch Japonců se mi líbí, že často dělají, že natočí kvalitní video, kde to vše pěkně ukáží v jakém to mají stavu.

Jinak i já se snažím poučit, i když tomu as nebude Lipon věřit a přemýšlím, co šlo udělat lépe. Tak jsem si teď určil, že budu nakupovat jen od prodejců s velkým počtem prodejů, nemají zboží pod obvyklou cenou vzhledem ke stavu jaký prezentují, mají možnost vrátit zboží, mají velmi dobré hodnocení, inzerát bude napsaný a zboží vyfocené tak, že nebude potřeba se doptávat, protože jestli neumí napsat inzerát a nafotit zboží tak, aby vše bylo hned jasné, tak nemá cenu pro mě se tím zabývat (už) a taky to o něčem svědčí.

Lipon: S mým štěstím ani nechci přemýšlet, co bych následně řešil, kdybych si přes ebay koupil značkové kolo.:lol:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv říj 19, 2023 17:26

@Dromedaro: protoze videt, ze nemas jeste moz zkusenosti, tak Ti poradim na svem priklade jeste jednu vec, na kterou muzes (ale nemusis) narazit i u prodejcu z EU.

Manzelce jsme shanel jednu knizku, ktera v Nemecku, resp. ve Svycarsku nemecky vysla pred par desetiletimi a nova se uz nikde neprodavala. Takze bazary. Nasel jsem jeden knizni bazar s velice dobrym hodnocenim. Vsechny adresy nemecke, ma v Nemecku nekolik kamennych pobocek. Objednal jsem knizku za xx EUR. Po objednani prislo par mailu, ojednavka prijata, vyrizovana, zbozi rezervovane, se odeslalo - se sledovanim. A tam zacalo prekvapeni - odesilalo se to z nejakeho antikvariatu ve Svycarsku.

Tak jsem poradne presel cely web prodejce, celou nasi komunikaci - nikde ani zminka, ze knizka neni z Nemecka, ze prijde ze Svycar. Dalsi delsi komunikace s prodejcem - nakonec vysvitlo, ze on na svem webu nabizi knihy jak ve svych antikvariatech, tak i v partnerskych antikvariatech. Jo, u knizek je poznamka, ze je kniha v antikvariatu s nejakym nazvem - ale bez uvedeni sidla, ne to jeste jine krajiny. Ceny jsou vsechny v EUR, jinak nic vice. A faktura je vystavena tim nemeckym prodejcem, jemu se plati - vcetne postovneho, jak to vyporadat se skutecnym prodejcem, je mezi nima. Pry oni v Nemecku za to plati nejak jinak, prochazi to bez doplatku, tak to neresi.

Nic, knihu bych stejne jinde nesehnal - tak jsem za ni priplatil navic 500+ Kc na dph+zpracovani CP. Jo, kdybych o tom vedel, mohl bych pozadat alespon o poslani bez DPH, i kdyz by to uplne jednoduche nebylo a mozna by to ani neslo. Nebo by skutecny prodejce poslal do Nemecka a az tento webovy prodejce by od sebe poslal. Postovne by bylo o neco drazsi, ale pro mne stale cenove vyrazne vyhodnejsi.

Takze az budes u nekoho z EU neco kupovat, hlavne pouziteho, dobre si zjisti, jestli to neni nejaky radoby-marketplace a ze odkud presne se konkretni zbozi bude posilat. Jinak muzes byt prekvapeny. Bohuzel, v nekterych krajinach maji zvlastni rezimy obehu zbozi (nebo alespon nejakeho) z nekterych jinych ne-EU krajin a vubec neresi (nebo jim nedochazi), ze kdyz poslou do zahranici, tak tam to muze byt jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 19, 2023 17:39

Díky. Tak to by vysvětlovalo, proč měl jeden polský fotobazar na ebay u toho prvního nákupu, když jsem vybíral olympus, u toho konkrétního fotoaparátu uvedeno, že dph se platí i při zaslání do EU.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » ned říj 22, 2023 13:18

Mall.cz se mi přestává líbit jako vhodné/dobré místo pro nakupování - sem fčíl u nich dělal nákup (nějaká drogerie, 3 položky) a na závěr objednávání mi to naspalo "objednali jste jednou objednávkou zboží ze tří eshopů, přijde Vám ve třech zásilkách". Grrr.
Malé pozitivum: Platil sem jenom jedno poštovné, u těch dvou dalších sexshopů to zaplatil mall.cz.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 22, 2023 13:45

Já už tam taky nerad nakupuju a spíš je to pro mě krajní volba. Tohle je jeden z důvodů. Zboží mají z různých eshopů, takže jedna objednávka přijde v několika zásilkách. Taky mi ji jednou rozdělili na tři a chodilo to po částech 7 dní, což znamená 3x čekat na kurýra. Navíc abych dosáhl na slevu, tak jsem přihodil zubní pastu za 30kč do košíku a jedna z těch zásilek byla zubní pasta. Tak jsem čekal na kurýra, který mi přivezl pastu na zuby... Navíc mall má hrozné balení těch zásilek. Často to strčí jen ledabyle mezi dva uříznuté (křivě a asi tupým nožem) kartony ani to neobalí do bublinky nebo něco takového. Už mi takhle přivezli poškozenou zásilku.Takže nějaké křehčí nebo cenné věci přes mall rozhodně ne. Psal jsem jim o tom, že to rozdělování zásilek je nepraktické a komplikované a balení nedostatečné, tak mi odepsali, že je to mrzí a to je tak vše.

Plus nevím, jestli ty jejich údaje jsou pravdivé, ale když je to zboží z jiného eshopu, tak tam mají uvedeno, že doba dodání přes ten mall třeba 14dní..

Ale registroval jsem se tam do nějakého dětského klubu na dětské zboží a mám teď půl roku dopravu zdarma, tak se to občas hodí na zásilky, kde moc není co rozbít a nespěchám na to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » ned říj 22, 2023 14:19

U mne mall skoncil v okamihu, ze se to stalo z eshopu marketplacem.

Uvedomte si, ze marketplace ma uplne jina pravidla. Zasilky nebali a neposila mall, ale jednotlive eshopy a prakticky mall nema s tim skoro nic spolecneho, krome ze se plati pouze jedno postovne a ze se reklamace (snad) muze resit pres mall - ale obchodni vztah neni s mall ale s eshopem, vcetne samotne reklamace.

To same jako Amazon a take ebay - nebo treba Kaufland.cz.

Pokud si toto nekdo uvedomuje a vyhovuje mu, je to OK. Pokud o tom netusi a mysli si, ze mall.cz je stale to same jako pred casem, kdy byl samostatny eshop, tak je otazkou casu, kdy zjisti problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 22, 2023 14:30

Já to chápu tak, že to sice má z jiných eshopů, ale vratky a reklamace řeší mall. Ale jak to funguje ve skutečnosti, nevím. Ale podle mě to jde s mall k horšímu.

Ten rozdíl jsem nějak neregistroval mezi Marketplace a eshopem. Tak dík za upozornění.
Ano, už se mi stalo, že jsem objednal zboží (na které jsem spěchal) přes mall, které bylo od jiného eshopu, dlouho se nic nedělo, tak jsem psal na mall.cz, kde je zásilka, oni to prověřovali a zjistili, že ten eshop tu objednávku zrušil, prý kvůli tomu, že jej nemají na skladě. I když ten eshop měl na skladě asi ještě 3ks i za 14dní, co jsem se pak ještě díval. Podle mě tam šlo o to, že mall.cz to zboží nabízel v akci s menší cenou, ale na tom jiném eshopu ta sleva trvala jen do předchozího dne, tak to asi raději zrušili, než aby prodali v akci.

Kaufland (ne eshop) se mi líbí, že když jim napíšeš na jejich zákaznickou linku nedostatky na konkrétní prodejně, tak oni to na tu prodejnu ihned předají a vyřeší. Už jsem jim tam psal pár věcí a během pár dnů to začali řešit a pak to tak už fungovalo a dál funguje. I mi za některé návrhy poslali slevové kupony na nákup.

EDIT: Schválně jsem se teď díval na Heureku a těch negativních recenzí tam mall.cz má požehnaně. Nejvíce kritizují pozdní dodání a nekompletní zboží. A mall.cz se v reakcích často odvolává na to, že šlo o zboží z externích eshopů.
To jsem i zvědavý, jak to s mallem dopadne, když to takhle vedou. Ty jejich výdejní místa stojí taky za nic.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pon říj 23, 2023 13:30

pavproch píše:Mall.cz se mi přestává líbit jako vhodné/dobré místo pro nakupování - sem fčíl u nich dělal nákup (nějaká drogerie, 3 položky) a na závěr objednávání mi to naspalo "objednali jste jednou objednávkou zboží ze tří eshopů, přijde Vám ve třech zásilkách".

apuka píše:U mne mall skoncil v okamihu, ze se to stalo z eshopu marketplacem.
Uvedomte si, ze marketplace ma uplne jina pravidla. Zasilky nebali a neposila mall,..

Nemáš (plně) pravdu, první z těch tří zásilek už mám a baličem/odesílatelem = eshopem byl mall.cz.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon říj 23, 2023 13:59

No... marketplace mall.cz nabizi veci z mnoha eshopu. Mimo jine i ze sveho, tj. muze se stat, ze je to primo od nich. Otazkou je, jak dlouho jeste, jestli ten eshop Polaci (Allegro) zachovaji nebo jen dobiha a za nejakou dobu zanikne.
Dromedaro píše:vratky a reklamace řeší mall. Ale jak to funguje ve skutečnosti, nevím.
Ano, Prvotne to resis s mall.cz, ale ve skutecnosti on je jenom zprostredkovatel. Viz tady - je to pro zajemce o prodej, takze "k Vam" znamena k prodejci.
Jaký je postup v případě reklamací?

Pokud se na prodaném zboží objeví vada, kterou zákazník bude reklamovat, je postup stejný jako u vratek. Zákazník navštíví naši nejbližší prodejnu, která zboží zkontroluje, přijme a následně dojde k odeslání zboží zpět k vám s žádostí o vyřízení reklamace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte říj 24, 2023 12:02

Tak (asi) jo, mall.cz funguje jako marketplace i jako eshop = první věc z těch tří drogistických věcí pišla fčera = vše mall.cz (eshop), druhá přišla dnes z jiného eshopu, ale faktura přišla z mall.cz (s hlavičkou mall.cz). A ta třetí by to měla napodobit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 24, 2023 12:57

Včera o tom byla reportáž v Událostech. Že je na tento typ obchodů hodně stížností. Prý se to teď nějak rozmáhá a ty eshopy jsou prý na první pohled jako běžné a není z nich na první pohled jasné (schválně), že ten eshop je zprostředkovatel a to nabízené zboží je často z jiného obchodu a třeba z ciziny, tak se pak lidi diví, že mají platit clo a dph a že to zboží neobsahuje potřebné dokumenty nebo jsou pak komplikace při reklamaci a vrácení zboží.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2023 14:29

Mne by docela zajimalo, jak se k reklamacim budou stavet ty zahranicni (hlavne polske) eshopy prodavajici na mallu. Jestli budou resit podle caskych zakonu nebo zakonu v miste sidla spolecnosti.

Popravde receno, ani nevim, jak posoudit jejich cinnost z pohledu zakona. Nejspise se na marketplacu mall.cz tvari, ze jsou ceske - stranky maji v cestine, "komunikuji" (nejspise cez mall.cz) cesky, tudiz by podle evropskych pravidel meli vuci ceskym zakaznikum pouzit cesky obc. zakonik. Ale nejsem si jisty, ze toto oni taky vedi...
Ze to nejsou uplne malickosti a rozdily, kdyz mame spolecne evropska pravidla (2 roky zaruka a pod.), tak jako priklad at je u nas 30 dnu na vyreseni, v nekolika zapadnich zemich formulace "za primerenou dobu", pricemz toto neni nikde upresnene a klidne nektery prodejce/vyrobce resi i za dva (i vice) mesicu. Stejne tak je trochu rozdil v uhrade nakladu na prepravu. Atd., atd.

Samozrejme, allegro (polska firma vlastnici mall.cz) o techto vecech nic nepise a zakazniky s tim "neobtezuje". To same ale plati i pro Kaufland.cz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 24, 2023 14:35

apuka píše:Popravde receno, ani nevim, jak posoudit jejich cinnost z pohledu zakona. Nejspise se na marketplacu mall.cz tvari, ze jsou ceske - stranky maji v cestine, "komunikuji" (nejspise cez mall.cz) cesky, tudiz by podle evropskych pravidel meli vuci ceskym zakaznikum pouzit cesky obc. zakonik.


Když stránky na Mall začaly odkazovat na Allegro, tak jsem tam taky kliknul, protože cena, ale právě se mi nelíbilo, že je to zboží ze zahraničí kvůli reklamaci nebo případným problémům a celkově to na mě působí divně. A pak jsem se kouknul na recenze Allegra a tam stížnost za stížností právě na ty reklamace atd, tak jsem tam nic nekoupil a ani to nemám v plánu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2023 15:03

Jo, plus jeste mozny problem, co jsem popisoval o neco nazad ohledne eshopu z mimo-EU krajin. Pokud si toho nevsimnes pri objednavani, nebudes se stacit divit, jak od Tebe budou chtit pri doruceni DPH a mozna i clo. Jedine, ze by se o toto nejakym zpusobem postaralo allegro - cemu ale moc neverim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pon říj 30, 2023 15:36

Do říma... předefčírem sem dělal nákupy léků domů na lekarna.cz (= nejen pro sebe), ale chybělo mi pár koňur do dopravy zdarma (= už jsem opravdu nic dalšího nechtěl/nepotřeboval). Před chvíli při Forrestování mi docvaklo, co dalšího tam potřebuju koupit za pár pěněz, ale ten limit by to bývalo o trochu přelezlo). Změnit tu obj. už nejde, už to zpracovali/odeslali. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte říj 31, 2023 11:20

Prekvapil me, ne uplne prijemne, Hudy.

Reklamoval jsem synove hulky BD, at zkontroluji, jestli jejich zlomeni nemohla zpusobit vada materialu - zlomilo se to na rovine, bez padu, bez zaseknuti a v uplne nesmyslnem miste, neznam nikoho, kdo by neco takoveho kdy videl. Reklamace mela byt vyrizena do 25.10. Vcera jsem byl v prodejne, kde jsem reklamaci podal se zeptat. Koukli se do jejich systemu a pry neni k ni vubec zadne vyjadreni. Tak jsem napsal i mail na ustredi, na ktery jsem o par hodin pozdeji dostal odpoved, ze penize poslali zpet uz 18.10.

Doted jsem z Hudy vzdy dostal SMS/email, ze se reklamace nejak vyridila. I kdyz se odmitla. Ted absolutne nic, ani nikdo ve vnitrnim systemu nic nenapsal. Ano, penize prisly - bez nejake zpravy, jen s variabilnim symbolem cisla reklamace. Jenze ve stejnem case jsem dostal par vratek, takze jsem si myslel, ze to je jedna z nich.

Takze misto precteni jedne SMS nebo mailu (klidne automaticky vygenerovane) jsem musel do mesta, ztratil cca hodinu a neco casu a jeste pozdeji dalsi cas s mailem a kontrolou... :twisted:
Ze se ted nedozvim, jestli to opravdu byla zavada materialu je uz vec druhorada, i kdyz me by to docela zajimalo. Ale ne az tak, abych kvuli tomu je jeste honil aby mi poslali reklamacni protokol.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř lis 1, 2023 17:12

Na dobré se lehce zvyká, dyž potom člověk narazí na "normální", tak je z toho zklamání... v poslední době sem fšecky svoje nákupy dělat v sexshopech, kde od objednávky do doručení uplynulo max 48hod. Ve čtecím vlakně sem před víc než týdnem spal, že sem objednával nejnovějšího Clancyho (22.10.) a dodnes mám jen potvrzení objednávky, žádnou zprávu, že už je na cestě resp knížku fprackách (ENbooks.cz). Naštěstí mám po večerech co číst.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte lis 7, 2023 12:24

Tak už teho Clancyho mám = trvalo jim to (podle eshopu byl skladem) zabalit a poslat jen 15 dní. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř lis 15, 2023 14:38

Neska mi zase přišla "malá" věc (26z převodník = i s krabičkou ca 12*12*1cm) v krabici jak od kozaček. (spoke.cz).
Divím se, že eshop nemá k dispozici vhodně velké krabice nebo (v mém případě 26z převodníku) by stačila i bulinkatá obálka.
Stěžovat si ale nemůžu, protože něco podobného (= nebyla jiná krabica k dispozici) sem onehdá udělal i já - sem posílal ty lezecké bebechy v příliš velké bedně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 21, 2023 12:43

Kupkolo už není tak rychlé a spolehlivé s odesláním. Objednával jsem schválně včera ráno, dodání mělo být podle eshopu dnes a stejně mi dnes akorát od nich přišlo, že zásilka byla odeslána až dnes. Už mě se*ou. Komunikace nulová, klamavé slevy z cen, které tu zboží nikdy nemělo a poslední výhoda, že měli rychlé odeslání a dodání, už teda taky padla.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte lis 21, 2023 12:46

pavproch píše:Neska mi zase přišla "malá" věc (26z převodník = i s krabičkou ca 12*12*1cm) v krabici jak od kozaček. (spoke.cz).

I fčíl ty dva převodníky z Říše přišly v óbr krabici. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny