Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř srp 31, 2022 14:53

Není to jeden z těch obchodů, kde fyzicky skladem nemaj jedinej kus čehokoliv a zboží berou od dodavatelů až v okamžik vytvoření objednávky? Odpovídalo by to..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod ntz » stř srp 31, 2022 15:08

ne, normalne to meli skladem ... maj centralni sklad a nekolik kamennejch prodejen .. zrovna ten bagl meli v centralnim skladu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř srp 31, 2022 15:22

Pokud to tak doopravdy je, nechápu tu dobu odeslání. Nikdo si v recenzích nestěžoval? Jestli jsi to tedy četl. Já už radši každej neznámej obchod lustruju
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř srp 31, 2022 15:28

Z toho si nic nedělej - sem si (teda ne sobě ale m4Zlikovi) 26.8.2022 objednááál nové papuče (= pneumatiky pro nechápavé) "skladem", zaplatil je online, přišla mi faktura a mail, že dodají nejpozději do 29.8.2022, neska je 31. a nic, taxem tam volal, vzali si údaje a že to prověří a fčíl emil: Sorry, ale až po 6.9.2022 (prý problém u dodavatele). Hlavně že sexshop uváděl "skladem" v dostatečném množství, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř srp 31, 2022 15:47

ale vždyť to tak mají u všeho zboží, co je uvedeno skladem - buď k okamžitému odběru na uvedené prodejně, anebo co je v centrálním skladu, tak všude je uvedeno "skladem, u vás 6.9."
namátkou jsem zkusil asi 5 různých položek a všude stejně - hned na prodejně, ze skladu za 6 dní

Alza má poslední dobou problém s nedodržováním doručení do Alzaboxu, i když uvádí "zítra do 20h", ve skutečnosti by měli psát "možná za 4 dny, spíš za 5"
poslední měsíc dva případy ze dvou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř srp 31, 2022 16:12

To se mi taky stalo, nastesti to nebylo tolik, asi jen dva dny. Pry je to tim, ze lidi tam veci nechavaji lezet a vyzvednou si je az po par dnech, takze to nemaji kam strcit.

K doruceni u e-shopu: naprosta vetsina objednavek byva v posledni dobe vybavena rychle. Typicky objednam nekdy brzo rano a uz odpoledne je odeslano. Stalo se mi nedavno, ze skoro tyden nic, tak jsem jim napsal. Prisla omluva, ze to brigadnice zapomnela odeslat a poslali to jeste ten den. Jinak je ale fakt dobre se koukat na predpokladane datum doruceni, to vetsinou funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 31, 2022 16:19

Jak jsem u Alzy objednával ty flašky, tak jsem objednal dvě 550ml a jednu 750ml. K večeru mi psali, že ty dvě láhve při přípravě rozbily, takže jsou neprodejné, že mi do boxu pošlou zatím tu velkou flašku, ty dvě o den později a tu jednu objednávku mi rozdělí do dvou objednávek. Já jim na to odpověděl, že tu objednávku ruším, že ty láhve nechci a oni OK, že mi vrátí peníze na kartu. Přišel mi dobropis o vrácení peněz. Včera jsem se díval, že mi peníze neposlali, tak jim píšu na chatu. A pracovnice se omlouvala, že to hned napraví. Navečer mi psali, že mi poslali peníze zpět na kartu, dívám se, ale poslali jen za ty dvě menší láhve. Tak jim to píšu a někdy okolo půlnoci mi psali, že se omlouvají, mám pravdu a že velká flaška je na cestě zpět z alzaboxu a jak se jim vrátí do skladu, takže mi to pošlou zpět na kartu. Mají tam zmatky a nevím, proč tu velkou poslali do boxu, když jsem to rušil a když to teda poslali, tak mě ani nepřišlo upozornění, že tam na mě něco čeká.

Zase Alza, když se zpozdí s termínem dodání, tak mi pošlou jako omluvu stovku na další nákup. To je od nich dobré gesto.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 18:46

Tak uz Balikovna zacina s Balikovna-Boxama. Zatim jich neni tak moc, ale budou pribyvat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 8, 2022 19:51

Dneska jsem dělal experimentální nákup, že jsem stejné zboží dával do košíku v Košíku a Rohlíku. Vyšlo mi, že Rohlik je levnější s větším výběrem a v Košíku některé věci neměly. Ten Košík mi vychází i cenově cca stejně jako stejné zboží v Kauflandu, když není v akci. Moc mi to tedy neodpovídá těm stížnostem, že je Rohlík drahý.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv zář 8, 2022 20:56

Zajimave. Vypada to, ze v Brne mate uplne jiny Kosik a Rohlik :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 8, 2022 21:22

Já jsem právě chtěl nakoupit u toho Košíku pro změnu, ale tak jsem na zkoušku rovnou stejné věci dával ve druhém okně v Rohlíku do nákupního košíku pro srovnání a nakonec jsem nakoupil tam, protože v Košíku mi to vycházelo dráž a některé věci neměli.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv zář 8, 2022 21:31

Jo, u Kosiku je trochu mensi vyber a obcas se stane, ze je neco vyprodano. Zas ale maji veci, ktere Rohlik nema a ktere kupuju opakovane, protoze jsou fakt dobre (treba ty zmrzliny odkazovane nekde vys). Pro mne by bylo idealni, kdybych mohl udelat jeden nakup pres oba :)

Cenove mi ale Kosik vychazi lip snad vzdycky. Mozna to bude tim, co kupuju. Mas priklad nekolika polozek, ktere ti vychazeji u Rohliku lip?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 13:27

Trochu me sere Rockpoint... V nedeli odpoledne jsem objednal batoh, psalo to, ze by se mel expedovat cca v utery. Celou dobou je zobrazen "je skladem" a maji celkem tri kusy ve dvou prodejnach. Do dnesnich cca dvou odpoledne na objednavce zadny pohyb (tj. po 3,5 pracovnych dnech, nedeli nepocitam), ani v jedne prodejne se nesnizil stav rezervaci pro mne (to tak normalne obcas je). Tak jsem se jenom zeptal, kdy asi bude odeslany. Dostal jsem odpoved, ze na doruceni maji 3-7 dnu a ze "zbozi do moji objednavky je na ceste, zitra bychom meli expedovat".

Nevim... proc objednavaji neco, co maji "na sklade" a maji i ve dvou prodejnach, kdyz bezne nektera prodejna odesila, co ma na sklade. Nebo maji problem s aktualizaci skladovych zasob - ale za ctyri dny by se snad aktualizace mohla probehnout. Nejak neverim, ze by "nezapsanim nakupu" se skutecny stav lisil o 3 kusy u zbozi, kde toho vice asi ani na obchodech nemeli (je to nova zasilka a uz pred dvema tydny byl stav stejny). Nebo jenom maji takovy bordel na strankach... :twisted: Samozrejme me ani nenapadlo, ze by se jen mohli vymlouvat...

Normalne posledni rok jeden den (odpoledne) objednam, druhy den to poslou do obchodu a tam to vetsinou uz ten (max. dalsi) den expeduji a na dalsi den to mam doma. Nekdy to ale prijde i hned dalsi den, kdyz objednam dostatecne vcas v pracovny den.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř lis 2, 2022 16:52

Mám zase jeden postřeh/pro mě novinku (a to tak, že příjemnou): sem objednál cosyk v jednom US sexshopu (ve výprodeji), dyž sem se proklikal k dopravě a platbě, tak ten sexshop zistil (z toho co sem tam napsal/vybral) že sem z EU/CZ a rovnou mi k ceně (za tu věc + dopravu) připočítal i Customs fees = zaplatil sem vše najednou a vypadá to (zítra to má DPD doručit), že to už opravdu bude bez jakýchkoli obstrukcí s Poštou 120 resp dalších poplatků. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 16:56

To uz se tady probiralo nevim kolikrat, ze ty mas Alzheimera? :D Sam jsem mel takovych objednavek za posledni rok nekolik. Vlastne uz to mam tak, ze e-shopy, co to nemaji, nebrat.

(BTW, posledni objednavka z iHerb a tam to nastesti je)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř lis 2, 2022 18:43

Hmm, tak to mě nějakým způsobem minulo, že se tu už o tom spalo. Nečtu všechno, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát lis 4, 2022 19:08

Taky vám přijde jako úlet, že je výhodnější spoustu věcí kupovat v zemích, kde maj 3x vyšší platy než u nás, ale zboží mají levnější? :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod glock69 » pát lis 4, 2022 19:59

Tak dohnali jsme západ jak slibovali po revoluci. Jen tenkrát neřekli, že je plán dohnat západ jen v cenách....
glock69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon srp 10, 2015 5:49

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » sob lis 5, 2022 4:48

@Etheric: co konkretne a jaka jsou cisla? Jestli treba rozdil nedela jina DPH.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » sob lis 5, 2022 5:11

Třeba to oblečení. Když ho objednám odněkud z EU, bývá levnější, než z ČR. DPH se tak platí taky. Že by rozdíl byl pouze v tom?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » sob lis 5, 2022 5:17

Nevim, dej konkretni priklad. Cisla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » sob lis 5, 2022 7:56

Ok, je několik věcí, který chcu koupit do zásoby, tak porovnám.
Budu porovnávat podle ceny v místě a čase obvyklé, výprodeje v potaz brát nebudu.
Nejdřív však chcu koupit ještě BD bundu do zásoby, tak kouknu, jestli maj i v ČR, třeba jinou velikost, ale pro srovnání. Případně můžu ze zvědavosti napsat někomu, kdo od BD dost bere, zda by to šlo objednat a za kolik, k tomu připočítat dopravu a máme hned možnost dokonalýho srovnání
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod milarepa » sob lis 5, 2022 9:08

spíše porovnej nabídku konkrétního kusu někde v standardním německém outdoorovém e-shopu za běžnou cenu a pak tady u nás..............případně z jiné země v rámci EU

na druhé straně - náš lokální trh je velmi malý, tudíž oproti velkým trhům tady prodejci mají mnohem menší slevy na množství atd......

třeba Tilak si v Japonsku prodává za 3krát vyšší ceny než u nás.....

já se snažím většinu výbavy pořizovat od českých firem, které výrobní proces nepřenesly do Asie, a jsem naprosto spokojen, materiály jsou stejné a to finální provedení je daleko lepší, než u západních velkých firem, co to kompletují někde v Asii.......u běhání to je komplikovanější, ty ultralight věci se tu moc neprovozují, ale zase když tu trefíš na dobrý výprodej
od slušné značky, tak se dá..........extrémní rozdíl v ceně je třeba u běžeckých bot, tam to dělá fakt hodně........kdybych někdy jel do USA, tak si dovezu plný kufr bot od Sacuony...:-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » sob lis 5, 2022 10:39

milarepa píše:spíše porovnej nabídku konkrétního kusu někde v standardním německém outdoorovém e-shopu za běžnou cenu a pak tady u nás

Však jo. Tady to budou věci, který mám a znám, takže vratka nehrozí, můžu objednat klidně z Francie, když to vyjde nejlíp...
Třeba u těch bund co se týče českých výrobců pro mě, smůla.. Nenajdu vyhovující. Tak musím hledat v zahraničí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob lis 5, 2022 13:31

Jestli teda můžu, no.... zcela nedávno sem prolízal "miliony" autdór sexshopů (CZ i EU a nakonec i US) hledajíc bundu z GTX Active s hrbem (neúspěšně) a jako jo, v 90% případů jsou ceny GTX bund v EU nižší (po přepočtu z EUR na CZK, ale bez poštovného!) nižší než kolik ta samá bunda stojí v CZ sexshopech (nepočítám výprodeje a akce, samozřejmě). A ceny v US jsou kapitola sama pro sebe (poštovné přes oceán + cla a poplatky to ale zabíjí).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob lis 5, 2022 13:38

Jo, a fčíl mě napadl (= sem si zpoměl, holt skleroza) ešče jeden důvod, proč (občas) nakupuju v EU sexhopech: Na provoz bajka si držím zásobu dílů "pro strýčka příhodu" (= které byse mohly hodit, až někde něco prdne/zničí se). Mezi ně patří i dráty do výpletu. Mám kola 29" Mavic CrossMax (= speciální tvar a zakončení drátů) a v celém CZ a přilehlém okolí sem nenašel jediný sexhop, který by ty dráty nabízel po jednotlivých kusech (všude když už vůbec, tak jen balení 10-ti drátů). Až ve Francii (purebike) sem je sehnal na kusy. Tožtak, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » sob lis 5, 2022 18:06

Hmm, zrovna jsem hledal merici prouzky do jisteho zdravotnickeho pristroje. U nas jsou za nesmyslnou cenu, takze objednam z UK, kde mne i s DPH a postovnym vyjdou na polovinu. Zlaty outdoor, tohle je zlodejina. Bez postovneho, ale s DPH, vyjde jeden na 110 Kc, zatimco u nas na 245 ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » sob lis 5, 2022 23:43

milarepa: zrovna Tilak v Japonsku je dosti specifický, stala se tam z toho trochu módní ikona a tak je po tom poptávka, ve spojení s limitovaným množstvím to vytlačí cenu nahoru
Roman se tím nijak netají, že v Japonsku slušně vydělají na každém kusu

pokud jde o to oblečení, tak třeba košile do práce kupuji obvykle u jedné UK firmy. Mají obrovský výběr barev, střihů, velký výběr i s manžetovými rukávy; u nás sice taky mají pár prodejen, ale s asi desetinovým výběrem a cenami o 15-20 procent vyššími
tady se prezentují jako exkluzivní značka, v UK, kde je přeci jen business oblečení víc tradiční, jsou normální sériovka
po netu se dlouho bránili objednávkám z CZ a přesměrovávali na eshop CZ dovozce. Přes VPN to šlo objednat, ale doručovací adresa se musela dát v UK. Tak to posílám na adresu známé, která sem jednou za čas jezdí a nevadí jí pár košil přibalit.
Ten obchod má často akce typu 4 za cenu 3, ale na jakékoliv košile, ne nějaké zbytky skladu.

I jsem tam před pár lety v prodejně v Londýně kupoval vlněné sako a vyšlo asi na 2/3 ceny v CZ, a na výběr bylo mnohem víc vzorů a barev, než u nás.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » ned lis 6, 2022 13:08

Lipon píše: I jsem tam před pár lety v prodejně v Londýně kupoval vlněné sako a vyšlo asi na 2/3 ceny v CZ.

Nebudu to zjišťovat, ale zajímalo by mě to - před pár lety sem si tady u nás v RpR nechal ušít oblek od A do Z " na míru" a i s košulí (taky na míru) to vyšlo na 25 vč. DPH. To by mě zajímalo, kolik by stál oblek na míru ze Savile Row. Odhaduju, že v tomto přypadku bude CZ levnější.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » ned lis 6, 2022 16:33

Tak mi to nedalo, sem trochu browsil...
How much is a Savile Row suit? The price for an authentic, hand made bespoke Savile Row suit will start anywhere upwards of £3,500. When you factor in fabric choices, the cost can be more than £10,000.

Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny