Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » čtv dub 11, 2024 6:30

Proč nevim, ale první dojem je dobrý, což se mi při změnách děje málokdy... ale to je vnitřním odporem k tý relativně ostrý červený
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 11, 2024 6:54

U mě také první dojem dobrý.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4403
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod irem » čtv dub 11, 2024 7:32

Aaaaaa, zlata cervena a bila :shock:

pry: "postupně zfialoví také celý vozový park nebo uniformy kurýrů. Vybrali jsme si odstíny, které jsou nezaměnitelné. Prezentovat se budeme nově ve fialové, kterou doplní bílá, broskvová, zelená a růžová"
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 276
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 14:42

Na barvy si mozna (!) casem zvyknu, ale moje zkusenost je, ze kdyz firma zacne delat takove veci, tak to se sluzbama jde z kopce. A mne uz nejakou dobu pripada, ze to z kopce jde...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49475
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte dub 16, 2024 7:28

Tak nejenom o Vanocich ma Alza klamavou reklamu - zeleny pajac furt a vsude krici "do pulnoci objednas, rano v Alzaboxu mas". Prvnikrat jsem to zkusil, objednal jsem tesne pred jedenactou vecer, meli tam uvedeno u zbozi to reklamu.
No a je 8:25 a stav je stale "prevazime do Alzaboxu" :wink: (Ne ze bych to objednal kvuli nutnosti to mit, jen si z nich utahuji. I kdyz... ze bych se po dodani ozval a vynucoval kvuli klamave reklame nejakou slevu? Pri cene zbozi by to zdaleka nebylo ani na kopecek zmrzky ani pri slusne sleve...) :D

Edit: Tak spozdeni 31 minut.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » úte dub 16, 2024 7:44

tady to tak funguje řekněme na 98%, poslední půlrok to hodně zlepšili a i o půl dvanácté objednané zboží je ráno před 8. v boxu
před nějakým 1/2-3/4 rokem to bylo spíš ještě o 12-24h později, ale jak píšu, v Praze to tak funguje
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4921
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř dub 17, 2024 8:53

Tak dnes rano byla zasilka v Alzaboxu uz 5:45 (mail). Nastesti SMS poslali az 6:30. Rekl bych, ze nejvice to zavisi od aktualni situace nekde na silnicich, jak se auto dostane z jednoho mista na druhe plus to same ten mistni rozvoz. Napr. pokud vcera vyrazila v OV dodavka do Alzaboxu nekdy po sedme, v pul osme, tak v te spicce mu skoro ke kazdemu boxu se pripocita v prumeru nekolik minut, co se potom pekne nasbira. Rano v pet je to v pohode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 19, 2024 7:58

Na Rohlíku mají nějaký nový Klub Rohlíček pro rodiny s malými dětmi. Když se tam člověk registruje, tak má dopravu zdarma mezi 10-16hod každý den. By mě zajímalo, jestli to nějak kontrolují. Asi podle nákupů. Takže by asi neprošlo se tam registrovat jako rodič s děckem a pak objednávat jen škopky, cigára a flákoty masa. :-)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4403
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pát dub 19, 2024 11:28

to už tam maj léta. Jak to má Rohlík, nevím. Na Košíku v obdobném klubu je podmínkou nákup za 100 měsíčně v sekci Děti (plíny, dětská kosmetika, dětský jídlo).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát dub 19, 2024 11:46

Pochvala pro nutraceutics.cz:
pavproch fčera píše:Našl sem jakýsi "prý zazračný" Probiozym od Nutraceutics, objednáno.

Píšou tam - dodáváme do 24hod a jo, už mám a už sem i polknul první piluli.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28346
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát dub 26, 2024 20:10

Zboží.cz má od teď u mě stopku. Naskočí okno, že si můžu předplatit verzi bez reklam, nebo pokračovat zdarma - na výběr je "souhlasit se vším" a "podrobné nastavení". Jenže když v tom podrobném nastavení nesouhlasíš se vším, tj marketing a reklama cookies, nepustí to dál. Tak tohle teda ne, sbohem :axe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8147
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 2, 2024 9:26

Tak to sem zvjeaff, co z toho bude (= esli něco pošlou nebo ne): Fčera sem objednával zase nějaké pokusy na fruugo.cz, fčera mi přišel i mail, že objednáku zaregistrovali a že platba proběhla. V noci mi ale z banky přišla SMS, ža platbu zamítli (zřejmě sem sem se ukliknul v 3D secure) a zároveň potvrzovací mail z fruuga, že vše ok. Fčíl sem čuměl do banky a ta a fuckt neproběhla. Tak to sem teda zvjedaff. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28346
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv kvě 2, 2024 14:54

Etheric píše:Zboží.cz má od teď u mě stopku. Naskočí okno, že si můžu předplatit verzi bez reklam, nebo pokračovat zdarma - na výběr je "souhlasit se vším" a "podrobné nastavení". Jenže když v tom podrobném nastavení nesouhlasíš se vším, tj marketing a reklama cookies, nepustí to dál. Tak tohle teda ne, sbohem :axe:
To neni otazkou (jenom) Zbozi.cz, ale prakticky skoro vseho, kde "ma prsty" Seznam.cz ](*,). Kde to nevyskoci, tak jeste neprestaveli - nebo zjistuji, ze jsem tam byl "nekdy odnekud" prihlaseny svym mailem na seznamu a kdyz jsem, tak se na nic neptaji (a predpokladam, ze si udaje shromazduji :twisted:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 2, 2024 15:26

Jj, ale jako první jsem to zjistil tam. Papá, sezname
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8147
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv kvě 2, 2024 15:31

Jak se rika: Seznam, nic horsiho neznam ;-) Akorat teda mapy.cz jsou dobre i kdyz uz to taky vypada na sestup z vrcholu.

Na PC to resim FF addonem, ktery zrusi overlaye. Kdyz to na mne vyskoci, kliknu na ikonku a je to pryc, aniz bych to odsouhlasil. Na mobilu proste jdu jinam, tohle jim neodklepnu a resit se mi to nechce. Napad, ze bych jim pravidelne platil, je z jineho vesmiru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49475
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát kvě 3, 2024 8:58

Miku, jsi si jisty, ze pises o tom samem okne? Podle mne to, co popisuje Etheric nemuzes "jen tak zrusit" a pracovat dal jakoby nic. Nebo mozna ted jeste jo, ze to nemaji osetrene, ale v tom pripade nebude dlouho trvat a ani tak se nedostanes dal.

Seznam ma totiz jeste jeden typ oken, ktere pouziva jinde a to se muze zavrit, bude potom aktivni jedna z voleb - tady v tom "novem" ale si musis zvolit, jinak se nedostanes nikam, nepusti Te to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát kvě 3, 2024 9:23

Pro přihlášení v aplikaci mapy.cz to nic nechce. Ale v mapách nejsou reklamy (zatím)...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8147
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pát kvě 3, 2024 11:04

no vidíš, mapy jsou reklam plný, ale nijak ti to nevadí
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát kvě 3, 2024 11:10

Hafi, to, co me stve je ten poskytnuty povinny "vyber" ze dvou moznosti - zaplatit nejakych 79 Kc/mesic za pristup bez reklam nebo dale jit zdarma, ale s vyuzitim Tveho prihlaseni do Seznamu a povinnym souhlasem s vyuzitim vsech udaju o Tvem prohlizeni. Nemuzes prakticky nic zakazat, nic menit.

Vubec tam nejde jen o reklamy, ale o cilene sledovani kazdeho kroku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod oodoow » pát kvě 3, 2024 11:24

Jsem měl scraper na firmy.cz a přestalo to kvůli tomhle fungovat, místo dat sem tam objevilo to okno se souhlasem.
Ale naštěstí se po pár experimentech nakonec povedlo tu obrazovku "přeskočit" bez nutnosti klikání někam.
Uvidíme jak dlouho to bude fungovat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3103
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát kvě 3, 2024 11:38

Hafi píše:no vidíš, mapy jsou reklam plný, ale nijak ti to nevadí

Vážně? Používám tu aplikaci roky a neviděl jsem v ní jedinou reklamu :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8147
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát kvě 3, 2024 11:55

pavproch píše:Tak to sem zvjeaff, co z toho bude (= esli něco pošlou nebo ne): Fčera sem objednával zase nějaké pokusy na fruugo.cz, fčera mi přišel i mail, že objednáku zaregistrovali a že platba proběhla. V noci mi ale z banky přišla SMS, ža platbu zamítli (zřejmě sem sem se ukliknul v 3D secure) a zároveň potvrzovací mail z fruuga, že vše ok. Fčíl sem čuměl do banky a ta a fuckt neproběhla. Tak to sem teda zvjedaff. :twisted:

Má to (pro mě) nečekaný vývoj - platba neproběhla, přesto mi právě přistál mail, že odeslali.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28346
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pát kvě 3, 2024 11:59

jakože ty loga firem tam Seznam dává ze své dobré vůle?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát kvě 3, 2024 12:32

Jak to myslíš? Jakože něco v mapě svítí že to tam je vidět bez detailnějšího přiblížení, ale jiná firma svítí až po přiblížení? Jasný, že za tohle platí, jako za pozici zboží v obchodě. Tohle je reklama, která mě nijak neobtěžuje. Má ta mapa být slepá, jen baráky bez popisu, zda je tam Albert či Frantova kavárna? Nijak mi to nevadí, narozdíl od banerů co zasahují do textu (anebo tam na stránce prostě jen jsou)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8147
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pát kvě 3, 2024 13:09

@etheric: no jasně, ale furt je to reklama
@apuka: ta platba je za Seznam s reklamou, která není cílená, nikoli za Seznam bez reklam (to prý chystaj a bude to stát více, kdybych měl tipnout tak hádám 199)

jinak mi přijde celý tohle cvičení absurdní, celý léta to nikomu nevadilo, až když EU donutila weby, aby se ptaly na cookies, tak to někdo začal řešit. Navíc princip je ten, aby ti to ukázalo reklamu na GTX bundu místo dámských vložek, což bych bral jako čistou výhodu a tedy win-win situace pro mě i provozovatele webu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát kvě 3, 2024 14:19

Není reklama jako reklama, že. Když je v regálu zboží na úrovni očí, je to taky reklama - samozřejmě, že za tuhle pozici platí. Ale je to taková tichá reklama - žádný otravný věci - jen je to v místě, kde si toho hned každej všimne. S tímhle su OK, protože mě to absolutně nijak neobtěžuje. Nikdo po mě nic nechce, nic mi necpe, nic na mě nevyskakuje, nikde žádný kecy kupujte to a to. Jen je to na lepším místě, než konkurence.

Celá ta léta mi to nevadilo, bo mi kámoš do všech zařízení dal cosi, tak jsem nic nemusel řešit. Žádná reklama, sledování, nic mě nechytalo. Internet pak byl přece jen trochu anonymní. Na tomto telefonu ještě tyhle věci mám, ale děsím se toho, až si budu muset koupit novej, kdo mi to udělá... On, kterej tomu rozumí, se v tom vrtal hodiny a psal tam, kamsi mezi nějaký změti čísel, písmen a znaků, další změti čísel, písmen a znaků. Tohle sám opravdu e-e, nerozumím tomu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8147
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pát kvě 3, 2024 14:30

a když si tu mapu přiblížíš, chceš aby ty první body, který tam uvidíš, byly outdoorový obchody nebo kosmetický salony?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát kvě 3, 2024 14:45

Hafi píše:jinak mi přijde celý tohle cvičení absurdní, celý léta to nikomu nevadilo, až když EU donutila weby, aby se ptaly na cookies, tak to někdo začal řešit

Nevadilo to vetsine lidi, jelikoz o tom nevedela. Mensine jo, ta to celkem hlasite resila, coz vedlo k tomu, ze se toho chytli EUbyrokrati a kvuli jejich naprosto kontraproduktivnimu "reseni" to ted vadi vsem :roll:

Hafi píše:Navíc princip je ten, aby ti to ukázalo reklamu na GTX bundu místo dámských vložek, což bych bral jako čistou výhodu a tedy win-win situace pro mě i provozovatele webu.

Tohle je za mne OK, ale cetls to, co chce Seznam odsouhlasit? V podstate stale sledovani vcetne tve polohy a prodej tech dat spouste dalsich subjektu. Tohle jde daleko za cilenou reklamu. Mozna to delali, kdyz jsem o tom nevedel, ale vedome jim to neodsouhlasim.

Pred casem sem lojzmen daval clanek s vysvetlenim, o co tam jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49475
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát kvě 3, 2024 15:01

mike píše:cetls to, co chce Seznam odsouhlasit? V podstate stale sledovani vcetne tve polohy a prodej tech dat spouste dalsich subjektu. Tohle jde daleko za cilenou reklamu.
Ano - presne o toto jde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát kvě 3, 2024 15:01

apuka píše:Miku, jsi si jisty, ze pises o tom samem okne?

Pisu o tomhle, screenshot z mobilu:
seznam_nic_horsiho_neznam.png


apuka píše:Podle mne to, co popisuje Etheric nemuzes "jen tak zrusit" a pracovat dal jakoby nic.

Maji to jako overlay a zrusim to pomoci addonu, ktery to umi. Mam ho, protoze prekvapive funguje na celkem dost veci, typicky prave takovehle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49475
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny