Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » úte led 3, 2023 19:39

ano, nové povinnosti eshopu. Afaik to musí být text na finálním tlačítku odeslání objednávky - aby bylo jasné, že už dál není žádná další stránka se souhrnem, potvrzením, atp.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8440
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » úte led 3, 2023 21:40

je to upozornění, že po potvrzení objednávky máš povinnost objednávku zaplatit a bereš to na vědomí
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4924
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř led 4, 2023 8:06

Ok, díky.

Jinak eshop Kronium palec nahoru za zákaznickou podporu. Včera v osm hodin večer okamžitá odpověď na můj dotaz k produktúm přes mail.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Vejvar » sob led 7, 2023 0:52

Ahoj, má tu někdo zkušenosti s eshopem Varuste? https://varuste.net/cs/
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod sobb » sob led 7, 2023 1:00

Já jen vím o jejich prodejně v Helsinkách, ale zkušenost s e-shopem nemám. Mám se zeptat Finů, anebo Ti jde hlavně o zkušenost s prodejem do ČR?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Vejvar » sob led 7, 2023 1:11

našel jsem tam dost výhodně karimatku, tak uvažuju o koupi
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod aksam » sob led 7, 2023 8:49

Varuste je ok, v komunitě bc běžkařů a telemarkistů velmi oblíbené, i k nám objednávky v pohodě.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob led 7, 2023 15:40

Svět není v pořádku..... sem si právě objednával zase kašičky na snídaně (střídám tři druhy) a sexshop kde nakupuju (zivotbezlepku.cz) mají jen dvě, třetí není skladem. Svět je v nepořádku, protože nemají zrovna tu co mi z těch tří chutná NEJMÍŇ. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod sobb » sob led 7, 2023 23:08

aksam píše:Varuste je ok
Ano, potvrzeno i od Finů, že je to dobrý obchod. Fajn vědět, že i k nám to jde dobře.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » ned led 8, 2023 15:10

Tak zelený čtvereček nekecal, je 8.1.2023 a opravdu mi k nešku přičetli metry za nákupy v přosinci = na Everestu sem už byl, už aji K2 mám = dostal sem druhý poukaz na tisícovku slevy, fčíl ale nic nechcu/nepotřebuju, nechám ho "hnít" (má platnost až do ledence 2024). Se ale fsadim že až budu něco počebovat/chtít, tak NATO Everest slev. kupón platit nebude (už semi stalo).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28373
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » ned led 8, 2023 17:18

Zásilkovna má novinku, že pokud bude Zbox plnej, sám si určíš náhradní místo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » ned led 8, 2023 18:55

Pro mne mela Zasilkovna dnes taky "novinku" - pri vytvarnei objednavky na odeslani baliku aplikace vubec nereagovala na vybirani vydejniho mista. Ani pri zadani PSC, mestam cehokoliv a dokonce nenabidla zadne misto pro celou CR :((. Vsechna opravneni aplikace mela.
Tak jsem musel nakonec zasilku odeslat na adresu - s prislusnym navysenim ceny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16661
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2023 20:49

Dnes me pobavily dve informace o jednom baliku, co jsem objednaval v patek z nemeckeho Amazonu.

V sobotu 11:48 jsem obdrzel mail od Amazonu "Vase objednavka byla odeslana".
Dnes 15:42 mail od Amazonu, ze dodavatel (eshop) hlasi "neocekavany problem", "nas obchod zjistil, ze objednane zbozi je vyprodano, i kdyz nas program stale hlasi dostupnost jednoho kusu; Vasi objednavku budeme refundovat"

Tak jsem se podival na sledovani baliku a jake prekvapeni:

Po 9.ledna
15:16 Termin dodani naplanovan
15:16 Zasilka dorazilo do zarizeni prepravce; Augsburg DE (prodejce i se skladem je z Mnichova)

Stejne tak sledovani primo u prepravce (DHL) hlasi:

Po 9.ledna 15:16 Zasilka zpracovana v odesilacim logistickem centru prepravce

Dnes 19:06 Dalsi zprava od Amazonu, trochu podrobneji cca "potvrzujeme, ze Vase platba byla refundovana v plne vysi x EUR"

To jsem velice zvedav, jak to bude pokracovat, jestli mi prijde "neco" a k tomu jeste i vracene penize :-k :-k :-k.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16661
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Vexo » pon led 9, 2023 22:39

Pred Vanoci jsem objednaval z nemeckeho amazonu a take to hlasilo nejaky error, doted tam vidim "your package may have been lost" ale zaroven uz ho davno mam, dorucen v terminu.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2023 22:47

Jo, to bych taky pochopil. Stejne jako to, ze maji nepresnost v evidenci a fakt uz to na sklade nemaji (s Rockpointem se mi to stalo uz nekolikkrat). Ale tady me prave zarazi, ze uz psali, ze mi vratili penize. Uvidim, co bude na uctu.
(Aby to zase nekdo nechapal jako ceskou vychytralou radost - kdyby prisly penize i balik, tak samozrejme jim ty penize zase poslu zpet.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16661
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte led 10, 2023 14:16

Tak... balicek byl podle Amazonu DHL-kem doruceny, prevzal jsem to - v obci Gladbeck v DE, na sledovaci strance Amazonu s uvedenim me adresy v CR jako prijemce :(( :mrgreen:.

Takze jsem ted stastnym majitelem - nevim ceho nekde v nejakem Gladbecku, 1000+ km vzdusni carou od Ostravy :supz: :finga:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16661
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř led 11, 2023 7:33

Jsem velice zklamán z nákupu na affekt.cz

Mezi svátky jsem objednal lyo jídla, velikost 2 porce, vše skladem. Včera přišel balík, všechno velikost 1 porce. Takže si to dnes zase odvezou stejným způsobem, jako to doručili. Chyba je na jejich stránkách, kdy skladem nabízí něco, co už není možný sehnat, plus je chyba na straně obchodu - v objednávce je jasně napsáno "typ jídla: 2 porce". Jak si kurva můžou dovolit mi poslat vše velikost 1 porce a tvářit se, jakoby nic? Kdyby ty jídla někdo neznal a kupoval poprvé, naletí.

Tohle se mi tam stalo už potřetí, čili tento eshop má u mě útrum.
Na blacklist je nedávám jen a pouze za bezproblémový a rychlý vyřízení problému ve všech případech. Budiž jim trestem, že zaplatili 2x dopravu a nic neprodali, navíc přišli o zákazníka.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 12, 2023 12:35

Mike: Ty máš u Rohlíku rozvoz zdarma i na konkrétní časy nebo jen na ty hodinová rozmezí?

Jinak mě dnes zarazilo, že jsem platil přes Košík.cz kartou a na google se mi objevilo, že mi předvyplní údaje o kartě, tak jsem dal ano a google se jen zeptal pro ověření na trojmístné číslo na zadní straně karty, to jsem zadal a pak hned proběhla platba a ani se mi nezobrazila žádost o potvrzení v aplikaci od banky... #-o
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Tomas » čtv led 12, 2023 12:53

Rohlík u nás v Plzni má hodinová okna, čiže 16-17 třeba.

To potrvrzování plateb je víceméně o tom zda už jsi to někde uložil (očividně jo), pak je to na dané bance jestli požaduje potvrzení nebo stačí jen ten CVR kód. Základ je to nikde neukládat, nepíšeš jakou metodou jsi platil (Google pay?).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv led 12, 2023 15:20

Dromedaro píše:Ty máš u Rohlíku rozvoz zdarma i na konkrétní časy nebo jen na ty hodinová rozmezí?

V Praze je moznost i 15 minut oken. Za priplatek nebo kdyz si platis Premium. To mi na podzim dali zdarma na 14 dni na vyzkouseni, a tak jsem teda 14 dni presel z Kosiku na Rohlik. A po skonceni jsem se zas rad vratil. 15 minutova okna jsou fajn, akorat teda vsichni kuryri prijeli driv, coz asi bude tim, ze Premium ma prioritu. Pokud nejsi doma, je to ovsem jejich problem, musi pockat. Plus ti davaji nakup v jinych taskach, obcas na neco mensi slevy a muzes si koupit nektere zbozi, ktere je "exkluzivne pro Premium". Coz je pro mne zasadni minus, takove veci nesnasim.

Po tech 14 dnech jsem mel Rohliku dost a od te doby uz jsem tam nic neobjednal. Jak uz jsem psal driv, s jejich webem se mi blbe pracuje, je delany na to, aby byl na prvni pohled efektni, ale neni efektivni. Chova se obcas blbe a chybi drobne vychytavky, ktere ma Kosik a ktere jejich web posouvaji na jiny level. Navic Kosik rozsiril sortiment a maji tam veci, ktere na Rohliku nejsou. Treba ty zmrzliny. Takze za mne Kosik a Rohlik ma smulu, jen kdyby tam bylo neco, co bych fakt potreboval.

Jinymi slovy, ta akce s Premiem na 14 dni na mne mela presne opacny efekt, nez zamysleli :) Za mne je Rohlik tak trochu pozersky a hraje si na snobarnu, zatimco Kosik je prijemny a funkcni. Takze hlasuju "nohama" a me penize skonci u Kosiku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 12, 2023 15:38

Já jsem myslel, že za nákup nad 1500Kč je zdarma doprava i do těch 15min oken. Bral jsem dnes nákup skoro za tři tisíce a měl jsem zdarma jen ten dovoz s hodinovým oknem.

Už jsem zaregistroval, že ten jejich web je někdy dost nepraktický a blbne. Zrovna dnes mě tam rozčilovala jedna věc, že když si člověk rozklikne detail toho zboží a pak to okénko zavře, tak se mu to vrátí na začátek seznamu... :nasranost: .Pak jsem zjistil, že když kliknu vedle toho okna, tak to zůstane na stejném místě a nemusím zase rolovat dolů.

Tu kartu už si pár webů uložilo. Ale na těch jiných stránkách i když je tam karta uložená, tak mi žádost o potvrzení transakce do aplikace dojde. Tady u toho rohlíku jsem platil kartou a naskočilo tam toto.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv led 12, 2023 15:47

Neni, na to si prave musis zaplatit Premium.

Ano, presne takove veci mam na mysli. Ony jsou to zdanlive prkotiny, ale je jich tam vic a v souctu mne dokazou pekne otravit. U Kosiku tohle neni, tam to vypada, ze vyvojari ten web sami pouzivaji a diky tomu se s tim pracuje dobre.

Mam pocit, ze mi o Rohliku delala karta to same. Myslim, ze jsem to sem i nekde psal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 12, 2023 20:29

Aha...

No s tím Premium už jsou tam dost vlezlí. Pořád to tam nabízí, některé časy a zboží jsou vyhrazeny jen pro Premium.

Ten Kosik má mnohem menší a horší výběr než Rohlik až mě napadá, jestli nedělám něco špatně, že by měl pro Brno takový výběr.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv led 12, 2023 22:50

To zcela jiste delas. Bydlis v Brne :twisted:

Rohlik tlaci Premium horem dolem. Z jejich hlediska celkem pochopitelne. Jednak je to pro ne staly prijem a jednak si tim pojisti zakaznika. Kdyz uz si plati Premium u nich, tak prece nebude nakupovat u konkurence. Takove veci je treba bojkotovat, jinak se rozlezou jako mor.

Teda, schvalne jsem si na Kosiku nastavil Brno a je to uplne jiny obchod, nez znam. Nenasel jsem tam vetsinu veci, co bezne nakupuju. Neni tam ani jejich privatni znacka Authentic, ktera je na rozdil od privatnich znacek v superhyper dobra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 3:29

Ted mne (malem) dostala Alza. Pri platbe kartou jsem kliknul na tlacitko s platbou a teprve v tom okamziku jsem si vsimnul nenapadneho tlacitka pod nim "zaplatit bez ulozeni platebni karty". Samozrejme se ulozila a dalo mi chvili prace ji v profilu najit a vymazat. Zmrdi :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49499
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » pát led 13, 2023 6:53

ja brala vcera rohlik
(vyjimecne meli schar chleba skladwm.a v tescu je posledni dobou vybrany (56kc) a v albertu stoji 65...)
takze sem si udelala nakup za 1300 na dopravu zdarma (mliko do kafe si takhle 2x rocne beru at to nemusim nosit po jednom kazdej tejden), hromadu bzl chleba a vybiram si dny, kdy maji to "cerstvy" vareny jidlo v akci zachran me za 50% cemy takze vxera i dnes obed.

bohuzel tu mikovu zmrzlinu tam nemeli.

okno 11-12, prijel 10:30. minule na okno 6-7 prijel 5:10 coz mel smolik, protoze ja su v praci az kolem 6h takze mi ho bylo lito, ale...

jinak kosik vyzkousim priste, kvuli te zmrzline, rohlik ma prisernou i tu appku. ale divala sem se ze ma i hromadu "domacich" zmrzlin, treba "jeste jednu" ktera ma super takovou rafaelo prichut, ale jinak mi zas tak uzasna kopeckova neprisla, jen draha:D takze tu treba na blind brat nechci, v brne je kolem te kopeckove desny silenstvi, ale v pondeli kdyz chodim kolem maji zavreno a jinak desny fronty. 2x sem ji prubla haluzove cestou kolem bez fronty a na kopecek snad za 50kc to je proste prumerna zmrzlina... a kelimek stal na rohliku 200 tak to zlata haagen dasz, ktera je 20x lepsi a v lidlu se da sehnat kolem kila...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát led 13, 2023 8:30

mike píše:To zcela jiste delas. Bydlis v Brne :twisted: .

:D :D To se povedlo.

mike píše:Teda, schvalne jsem si na Kosiku nastavil Brno a je to uplne jiny obchod, nez znam. Nenasel jsem tam vetsinu veci, co bezne nakupuju. Neni tam ani jejich privatni znacka Authentic, ktera je na rozdil od privatnich znacek v superhyper dobra.

Právě, já si říkal, že mi to vůbec nesedí k tomu, co píšeš.

Včera jsem vzal Ruskou zmrzlinu, ale jak tu pořád čtu o ten Hagenovi, tak si říkám, že ho ještě jednou vyzkouším. Tuším, že už jsem jej kdysi koupil, ale za ty prachy mi to nepřišlo nic extra. Díval jsem se, že vyzkouším ten Häagen-Dazs Pralines & Cream nebo vanilkový. Ta Ruská zmrzlina má sice méně smetany, ale jinak je složení podle mě zdravější a kvalitnější než ten Hagen.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát led 13, 2023 8:38

Proč některé eshopy posílají přes Zásilkovnu za 49Kč, 69Kč a 90Kč? Třeba Kronium má za 90 Kč. A všechno do výdejen.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » pát led 13, 2023 9:23

dromedaro
standartni crna je 89kc a pokud je cena jizsi bude tam nejaka smluvni vec mezi obchody /obchod to bude castecne dotovat nebo mit lepsi cenu z duvodu vysokyho uzivani a nejakyho zavozu na plny auto atd.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát led 13, 2023 9:26

Jo a ještě jedna věc u Rohlíku. Když jsem si kupoval pomeranče v obchodě, tak jsem vybíral takové, co mají takový výstupek na sobě, říkali jsme tomu doma " s prdelkou". No a Rohlík mi samozřejmě vždy doveze normální a ty jsou kyselé. Ty s prdelkou jsou sladké. Přijde mi blbé jim psát do objednávky a ani nevím, jak bych jim to vysvětlil, že chci pomeranče s prdelkou :)

EDIT: Mawenzi: Říkal jsem si, že to asi bude takto nějak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny