Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv črc 28, 2022 14:38

Hmmmm, takže asi tak - já (pc lama a geront) a zelený čtvereček Everest: sem u nich koupil ty LaS UR GTX ve slevě, taxem se chtěl podívat jaxe tam ty metry načítají a .... ejhle, on ten program není automatický pro přihlášené zákazníky, on se musí aktivovat... done, samozeřjmě se mity metry začnou ale načítat až od dalšího nákupu.... :twisted:
Žebych koupil ešče jedny LaS ve slevě? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát črc 29, 2022 10:23

Ty jo, palec nahoru pro zelený čtvereček... viz fčerejší příspěvek - a neska ráno sem měl maila:
Ahoj
gratulujeme k získání prvních výškových metrů za nákup ve věrnostním programu Everest!
Tvůj aktuální stav je 6073 m a k dosažení vrcholu zbývá 2775 m.
Držíme palce během dalšího výstupu, tak směle nahoru!
Hore zdar!
Tvůj HUDY tým

Takže mi tam zpětně přičetli body za moje poslední nákupy (co sem udělal ještě před registrací do Everestu). Hezky, díky! :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát črc 29, 2022 11:08

Zajimave... Mne jeste nepricetli body za uz pred par dny dorucene boty (7000+ Kc :evil:). Pravdepodobne jsou jeste v "karantene", jak pisou v podminkach. Nebo ze by vedely dopredu, ze boty nebudou sedet a dnes se budou vracet :-k ?

Spravne by Tve body taky tam byt nemely.

Mimochodem, jejich kartu jsem uz vyhodil - pricemz jsem zapomel, ze je to i Sphere karta (do konce platnosti, tj. jeste peknych par let), vcera by mi par stovek Kc usetrila :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 12, 2022 17:11

mike píše:Pro prvni pokus doporucuju zacit Kosikem a Rohlik pak vyzkouset nekdy pozdeji. Pro zmenu, maji trochu jiny sortiment.

Tak jsem dnes začal nakupovat u košíku, ale během nákupu jsem přešel k rohlíku a nakoupil u něj. U toho košíku mi ta nabídka přišla nic moc. Malý výběr a hlavně mi to tam nabízí nejlevnější ARO výrobky (které nekupuji) nebo pak na můj vkus drahé varianty. Nic mezi tím. U toho rohlíku mají široký výběr, hodně věcí, které normálně nakupuju v obchodě a taky tam mají takový ten "zlatý střed" produkty.

Sice jsem chtěl nakupovat raději u Košíku, protože u Rohlíku dělá kurýra člověk z našeho baráku a s jeho dementníma příbuznýma jsem se ostře pohádal na chodbě, když si na mě začali vybíjet svoji stařeckou frustraci a on se do toho nezapomněl přimíchat a přidat se samozřejmě na jejich stranu, tak moc nechci aby to vyšlo tak, že mi nákup přinese on, ale co už. :)

Jinak jsem dost spokojený a byl jsem zase proti sobě, že jsem se držel nakupování v obchodě. Takhle se nemusím tahat s nákupem v taškách a batohu a v klidu si nákup naklikat a rozmyslet a čtvrtinu toho nezapomenout koupit, protože jsem nakupoval z hlavy, jelikož jsem líný si psát na papírek nákupní seznam. Takhle jsem zapomněl akorát balení kypřícího prášku a to ještě proto, že jsem pendloval mezi dvěma košíky na rohlíku a košíku. :)
Navíc, jak nejsem omezený tím, že si to tahám sám a poté, co jsem zjistil, že nosí až do bytu i do pater, tak v tom nadšení jsem udělal nákup snad na měsíc trvanlivých potravin a toho, co jde dát do mrazáku. A kurýr teda dobrej, že to vynesl na jeden zátah do třetího patra. Jedenáct tašek a váha tak 40kg. Jsem mu chtěl jít pomoct dolů, ale říkal, že to zvládne.

A taky dobrý, že u toho rohlíku ti uvedou u těch salámů, mléčných výrobků atd, jakou budou mít asi datum spotřeby, což jsem u košíku nezaregistroval a to taky mi to vadilo, protože bych pak nevěděl, kolik toho koupit.

U rohlíku dobrá ta aplikace, že člověk může ten nákup sledovat, kdy jej asi přinesou a přinesli mi ji jak bylo domluveno a že dají chvilu před tím vědět.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2022 18:43

Dromedaro píše:Tak jsem dnes začal nakupovat u košíku, ale během nákupu jsem přešel k rohlíku a nakoupil u něj.

To se mi stava obema smery :)

Dromedaro píše:U toho košíku mi ta nabídka přišla nic moc. Malý výběr a hlavně mi to tam nabízí nejlevnější ARO výrobky (které nekupuji) nebo pak na můj vkus drahé varianty. Nic mezi tím. U toho rohlíku mají široký výběr, hodně věcí, které normálně nakupuju v obchodě a taky tam mají takový ten "zlatý střed" produkty.

Zajimave, mne prijde Rohlik celkove drazsi. S vyberem mas trochu pravdu, driv jsem s tim mel u Kosiku trochu problemy, ale pak jsem postupne objevil jine (a dobre) varianty a ted je to v pohode. Co jsou to ARO vyrobky?

Dromedaro píše:tak moc nechci aby to vyšlo tak, že mi nákup přinese on, ale co už.

:lol: to bych neresil, mne se snad za celou dobu nestalo, ze by nejaky kuryr prijel podruhe. Pokazde nekdo jiny. Vetsina v pohode, ale uz jsem zazil i jednoho, ktereho bych tipoval na nedokoncenou patou tridu ZS.

Dromedaro píše:Jinak jsem dost spokojený a byl jsem zase proti sobě, že jsem se držel nakupování v obchodě. Takhle se nemusím tahat s nákupem v taškách a batohu a v klidu si nákup naklikat a rozmyslet a čtvrtinu toho nezapomenout koupit, protože jsem nakupoval z hlavy, jelikož jsem líný si psát na papírek nákupní seznam. Takhle jsem zapomněl akorát balení kypřícího prášku a to ještě proto, že jsem pendloval mezi dvěma košíky na rohlíku a košíku. :)

:smt023 navic se to jeste bude lepsit. Jak jsem psal, vznikne ti Muj kosik/regal, kde budes mit veci, ktere jsi kupoval a k nim i nejake podobne, uz jsem takhle par novych veci objevil. Taky muzes vyuzit starsi nakupy, otevres si je a naklikas veci z nich.

Dromedaro píše:A kurýr teda dobrej, že to vynesl na jeden zátah do třetího patra. Jedenáct tašek a váha tak 40kg. Jsem mu chtěl jít pomoct dolů, ale říkal, že to zvládne.

Chudak kuryr :D Casem zjistis, ze tohle neni potreba delat, protoze si kdykoliv muzes objednat cerstve.

Dromedaro píše:A taky dobrý, že u toho rohlíku ti uvedou u těch salámů, mléčných výrobků atd, jakou budou mít asi datum spotřeby, což jsem u košíku nezaregistroval a to taky mi to vadilo, protože bych pak nevěděl, kolik toho koupit.

S trvanlivosti jsem nikdy nemel problem ani u jednoho a kdyby nahodou, tak to snadno vyreklamujes. Doporucuju obcas kouknout do sekce Zachran mne/jidlo, tam byva zbozi s koncici trvanlivosti a se zajimavyma slevama. Tam je pak primo datum expirace a kdyz clovek kupuje neco na vecer nebo druhy den, tak je to fajn a navic byva maso lip odlezele ;-)

Dromedaro píše:U rohlíku dobrá ta aplikace, že člověk může ten nákup sledovat, kdy jej asi přinesou a přinesli mi ji jak bylo domluveno a že dají chvilu před tím vědět.

Tohle je u Kosiku taky, nevim, jestli aplikace, ale je to videt na webu. 4 zakaznici pred vami a zbozi dorucime s pulhodinovym zpozdenim ;-) To je ovsem naprosta vyjimka, spis se stava, ze jdu domu na cas a kuryr uz ceka pred domem.

Jinak postupne vyzkousej oba a uvidis sam, co ti bude vyhovovat lip. Mne to prijde idealni obcas prostridat, ale pomer mam tak 4:1 pro Kosik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 12, 2022 20:14

mike píše: Vetsina v pohode, ale uz jsem zazil i jednoho, ktereho bych tipoval na nedokoncenou patou tridu ZS

Podobný tip ke mně jednou doručoval od PPL a prozatím vede v mé "sbírce" kurýrů. Ten kromě odhadované nedokončené ZŠ měl jen polovinu zubů, na rukách a tváři jizvy a pod okem na tváři vytetovaný německý samopal MP40 :D . Myslím, že rohlík si na tom zakládá, že ti jeho kurýři mají nějakou úroveň, což teda na rozdíl od jiných společností mají.

mike píše:Jak jsem psal, vznikne ti Muj kosik/regal, kde budes mit veci, ktere jsi kupoval a k nim i nejake podobne, uz jsem takhle par novych veci objevil. Taky muzes vyuzit starsi nakupy, otevres si je a naklikas veci z nich.

Jojo, s tím počítám a to pak zase o něco usnadní a zrychlí.

mike píše:Doporucuju obcas kouknout do sekce Zachran mne/jidlo, tam byva zbozi s koncici trvanlivosti a se zajimavyma slevama. Tam je pak primo datum expirace a kdyz clovek kupuje neco na vecer nebo druhy den, tak je to fajn a navic byva maso lip odlezele ;-)

Jo, toho jsem sidnes všiml, této sekce, ale zrovna tam nebylo nic, co bych spotřeboval dnes nebo zítra nebo na to měl chuť. Ale slevy dobré, to jo. Něco podobného už mají i kamenné obchody a taky se v tom vždycky přehrabuju.


mike píše:Co jsou to ARO vyrobky?

To je privátní značka Makra. Je to levnější, než tyto věci běžně stojí. Ale párkrát jsem od nich něco koupil a stálo to za prd. Třeba těsto z jejich mouky. Ale mohla to být nepovedená šarže. Bývá to v nabídce asijských večerek, vesnických jednot, ale třeba i v Albertu.

aro.jpg
aro.jpg (33.05 KiB) Zobrazeno 1627 krát
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2022 20:29

Dromedaro píše:Myslím, že rohlík si na tom zakládá, že ti jeho kurýři mají nějakou úroveň, což teda na rozdíl od jiných společností mají.

To jsi teda docela optimista ;-) Pokud vim, jedou nebo aspon jeli na svarcsystem a byly ohledne toho nejake trenice. Jinak v tomhle teda nepozoruju zadny rozdil mezi Kosikem a Rohlikem, naprosta vetsina kuryru je v pohode, obcas neco divneho, ale to je asi vsude. Mozna funguje zpetna vazba, po nakupu chodi maily se zadosti o hodnoceni a o spatnem kuryrovi by se rychle dozvedeli. Na pripadne vyhrady reaguji a to docela rychle. Realne reseni je druha vec, ale i tam vypada, ze to obcas zafunguje.

Dromedaro píše:To je privátní značka Makra. Je to levnější, než tyto věci běžně stojí. Ale párkrát jsem od nich něco koupil a stálo to za prd.

Aha, tak to vidim poprve :D To je zas trochu nevyhoda prizpusobeni, mas sve oblibene veci, k tomu ti obcas nabidne neco podobneho, ale kompletni prehled o sortimentu nemas. Ne ze by mi zrovna tohle chybelo ;-)

BTW, v superhyper se privatnim znackam vyhybam, protoze je to obvykle sunt. Kosik ma ovsem znacku Authentic, kde jsou hlavne farmarske vyrobky a ruzne male speciality a ta je dobra. Chutna mi treba cokoladova zmrzlina, neni uplne levna, ale stoji za to (kam se na ni hrabe treba Haagen-Dasz). Kupuju ji casto a dava mi to ted VIP slevu 20 %, coz nevim, jestli je jen marketing pro vsechny nebo opravdu pro mne :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 12, 2022 21:23

Myslel jsem to tak, jak ti kurýři působí, že mají reprezentativnější vystupování a jednání, že tohle si rohlík hlídá. Ta zpětná vazba je asi ten hlavní důvod. Ještě jsem ani nedonesl nákup do kuchyně a už mi pípl dotazník spokojenosti na mobilu. O pracovních podmínkách si nedělám iluze.

EDIT:Jaktože vlastně tu značku ARO neznáš? Tobě ji košík nenabízí?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2022 23:28

Ne. Kdyz jsem ji dal vyhledat, nabidlo mi to presne 4 vyrobky. 3x mouku a Aro Desky plastové s drukem A4 čiré at uz je to cokoliv. Ty tam toho mas vic? Mozna je v Brne jina nabidka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 13, 2022 7:27

Ty plastové desky s drukem A4, to bude něco kancelářského asi.
Já tam toho mám teda rozhodně více. Když jsem zadal vyhledat ARO, tak tam mám velkou nabídku ARO výrobků. Chvíli jsem scroloval dolů a na konec ARO nabídky jsem nenarazil.

EDIT: S těmi privátními značkami superhyper ve většině případů souhlasím, ale zase třeba zeměkauf ty svoje privátní výrobky má často lepšího složení nebo minimálně stejně "dobrého", jako známé značky. Jsem to tam u některých porovnával a tak jsem někdy bral ty jejich.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob srp 13, 2022 16:32

Asi si rekli, ze pro brnaky je ARO dobre dost ;-)

Prave u Kosiku jsem parkrat koupil neco z K-Favourites a uz to neudelam. Nebyla to sice vylozena katastrofa, ale taky nic moc. A to by melo byt z Kauflandu to nejlepsi. Pak nechci videt, jak vypada standardni nabidka :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 13, 2022 17:15

mike píše:Asi si rekli, ze pro brnaky je ARO dobre dost ;-)

Jo, to mě taky napadlo. :D

Jak píšeš, ten K-Favourites nebo K-Jarmark katastrofa není, ale žádná sláva taky ne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 14, 2022 9:28

Mike Abych neplevelil vlákno Stížnosti, tak budu pokračovat zde. Jsem se díval u toho Rohlíku a tam by se asi vyplatilo mít ten účet Premium. Za dvě stovky měsíčně doprava zdarma a možnost i malých nákupů plus další výhody. No a pokud jsem to správně pochopil, tak ta doprava zdarma není omezená. Vzhledem k těm cenám dopravy se ten účet prémium vyplatí už při jednom objednání týdne nebo to aspoň vyjde na stejno, což tak asi budu provozovat nákupy na týden. Taky jsem se díval do té sekce Bistro v Zachraň potraviny a bez té dopravy by ta jídla se slevou vyšla jak menu v hospodě a výběr je v tom dobrý. Tedy aspoň dnes, nevím jak třeba ve všední dny.

EDIT: Včera jsem pekl buchty a v jedné ze sklinek, kam jsem přesypal mouku od Rohlíku byl mol. Tak ještěže už to dávám do sklinek od té doby, co se mi tu jednou rozmnožili moli a byl to boj je vymítit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » ned srp 14, 2022 16:57

Presunul jsem to sem vsechno.

Premium je mi vrcholne nesympaticke. "Nechci slevu zadarmo," pravil vychytrale profesor Zelí a položil na stůl stokorunu." Plus se z toho snazi delat neco jako exklusivni klub, nektere zbozi je jen pro premium :vom: Jeden z duvodu, proc davam prednost Kosiku, snobarnu nemam rad. Je to taky zpusob, jak si zajistit, abys nakupoval jen u nich. Kdyz uz si to platis, tak prece nebudes nakupovat jinde... Mne nastesti nedela problem nakoupit za 1500, abych mel dopravu zdarma. Myslim, ze jsem ji jeste neplatil. Mozna obcas u Kosiku, ale tam je podstatne levnejsi. Tam je hranice 1200 a i pod ni jsou ceny lepsi, nejakych 9 nebo 19 Kc je v pohode.

Jj, s moly mam stejnou zkusenost a zacal jsem kvuli nim pouzivat tesne uzaviratelne boxy. Uz se mi to vyplatilo, jednou jsem si je prinesl v (dobre) ryzi, se kterou nikdy predtim ani potom nebyl problem. Presypal jsem ji do krabice, zavrel a po case zjistil, ze se tam vylihli, bylo jich tam aspon 20. Neprezili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 15, 2022 14:50

mike píše: "Nechci slevu zadarmo," pravil vychytrale profesor Zelí a položil na stůl stokorunu."

:D

mike píše:Je to taky zpusob, jak si zajistit, abys nakupoval jen u nich. Kdyz uz si to platis, tak prece nebudes nakupovat jinde...

To je fakt, takhle jsem o tom neuvažoval.

mike píše:Mne nastesti nedela problem nakoupit za 1500, abych mel dopravu zdarma. Myslim, ze jsem ji jeste neplatil. Mozna obcas u Kosiku, ale tam je podstatne levnejsi.

Jsem zase zazmatkoval a neuvědomil jsem si, že při tom nákupu už dosáhnu na dopravu zdarma...
Ale hodilo by se to třeba, když člověk něco zapomene nebo nečekané menší nákupy.
Jo, ten košík má ty ceny dopravy dobré. U toho rohlíku ty některé časy rozváží i za cca 120Kč a to už mi přijde dost.
Já tomu košíku dám ještě šanci.

mike píše:Jj, s moly mam stejnou zkusenost a zacal jsem kvuli nim pouzivat tesne uzaviratelne boxy.

Já to dávám do zavařovacích sklenic se šroubovacím uzávěrem. Mám menší a pat třeba pětilitrové.
Když se mi tu rozmnožili, musel jsem pak celý den dělat super důkladný úklid kuchyně. Skříně odtáhnout, každý kout vymést, dezinfikovat, všechno vyskládat, také dezinfikovat, spoustu potravin vyházet. Naštěstí to zabralo, kdyby ne, tak už bych snad musel zavolat nějakou odbornou firmu na deratizaci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2022 0:41

Dromedaro píše:Já tomu košíku dám ještě šanci.

Fakt doporucuju vyzkouset oba nekolikrat a pak uvidis sam, co ti lip sedi. Mozna to nakonec budes stridat.

Dromedaro píše:Skříně odtáhnout, každý kout vymést, dezinfikovat, všechno vyskládat, také dezinfikovat, spoustu potravin vyházet. Naštěstí to zabralo, kdyby ne, tak už bych snad musel zavolat nějakou odbornou firmu na deratizaci.

Zas bych to uplne neprehanel :) Desinfekce potreba neni, staci zlikvidovat motylky a pokud mozno i larvy, ty byvaji typicky zespodu na vodorovnych plochach (police apod.). Nejdulezitejsi je ale vyhazet vsechny napadene potraviny a to vcetne tech nerozbalenych. Ty mrchy dokazou prokousat alobal a dostat se tak treba do cokolady. Kdyz jsem to delal, tak jich nejvic bylo v jednom sacku s korenim, uz nevim, co to bylo, ale doslova se to hybalo... No a pak vsechno uzavrit. Kdyz se jeste nejaci vylihnou, tak se nic nedeje, pokud nemaji co zrat a zase se pomnozit. Bud uleti nebo chcipnou hlady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » úte srp 16, 2022 6:02

Na vnitřní stranu dveří spíže nalepit lapače, prodávají v drogerii nebo OBI apod.
Je v tom něco, co je láká,
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 16, 2022 6:22

me se doma ted nejak objevili... ale proc litaj v loznici a koupelne me mate, v kuchyni je jich teda nejvic, tam klidne vidim jendoho denne... takze mam pasky a docela se hezky plni... a budu muset taky projit vsechny potraviny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte srp 16, 2022 10:31

Nemas nahodou otevrena okna a venku nejake kricky nebo drevo v jejich blizkosti?

U nas se vyslovene mole lihnou v tech kricich a pri vetrani k veceru se rady objevi vevnitr.

Ale ne vsechny mole napadnou potraviny (nebo vlnene obleceni v pripade mole satniho) i kdyz obcas zavitaji k Tobe domu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod lojzmen » úte srp 16, 2022 14:01

Mawenzi píše:me se doma ted nejak objevili... ale proc litaj v loznici a koupelne me mate, v kuchyni je jich teda nejvic, tam klidne vidim jendoho denne... takze mam pasky a docela se hezky plni... a budu muset taky projit vsechny potraviny...



Do mražáku! A všechno najednou :D
Já je měl v sušených paprikách. Nebo v koření. Prokoušou igelit. Vločky mají velkou obrátku (100g denně), doma okamžitě skladuji v zamražovacích sáčcích a zásoby točím.
Teď už na jaře kupuji několik feromonových pásek, ty nejlevnější, a jen co moly uvidím, kontroluji a lapáky po dvou měsících vyměním.
Ano, leze to do peněz. Sklenice na potraviny nutné.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 16, 2022 14:36

budu muset mozna nejaky sklo koupit, delala sem velkou objednavku u grizlyho, bezlpekovy mouky (vlocky, pohanka), tak jestli se to nepritahlo s tim... asi mam vyjimecne v planu byt o vikendu doma a ne venku, budu to muset asi poradne projit, muzou byt v granulich, vsude... a muz si dela z bytu skladkodiste tak to jim nahrava v miliarde paradnich temnych skrisi odkud je uz nikdy nedostanu :D

edit: 3kg pohankovy a ovesny mouky sem supla do mrazaku a su zvedava, jak to pak budu odvazovat :D a nasla sem doma jednu sklenici z ikey na potraviny (kdysi sem je koupila kamosce k vanocum a tu jednu si nechala ze to nekdy pouziju treba) tak to sem napechovala pytlem ovesnych vlocek a zbytek teda budu muset nejak poresit. ve zradlo skrince nic napadene nevypada, mozna nemaj moli radi krem na boty, kterej je ve spodni polici pod vlockama :D
Naposledy upravil Mawenzi dne úte srp 16, 2022 15:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2022 15:14

Sklo neni vylozene nutne. Mam plastove boxy se vzduchotesnym uzaviranim a funguje to. Vecer muzu zkusit najit odkaz, jestli chces. Vyhoda je, ze jsou lehci, hranete a tuziz skladnejsi a pri padu se nerozbijou (a mozna i levnejsi, to nevim).

Mawenzi píše:to jim nahrava v miliarde paradnich temnych skrisi odkud je uz nikdy nedostanu

Vystehuj manzela i s jeho moly :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 16, 2022 15:20

mike
on se nechce nechat :D uz sme si i koupili garaz od pani v exekuci, ktera asi pul roku pred drazbou o ni vedela... no nebudu napinat, nejvyssi nabidkou jsme to vyhrali, od unora je garaz nase ale pani si to nema kam dat :D :D tak sem byla nasrana ze tech 200 tisic mohl dat muz me a krom toho ze v domacnosti by to vypadalo furt stejne, mohla sem se nekam jet valet na mesic do afriky :D a nebyla bych aspon nasrana :D

odkaz dej, ja uz o tom stejne nejakou dobu uvazuju, protoze s tema pytlema, kdyz sou otevreny, se hur manipuluje, i kdyz mam zaviraci kolicky... asi by sikovna plastova doza byla i pohodlnejsi pri manipulaci a pripadnym skladani na sebe
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 16, 2022 20:11

Dneska mi volali z rohlíku... Prý že jsem u nich udělal první nákup a jestli bylo všechno v pořádku a jestli můžou mít dvě otázky. Říkám, že všechno bylo v pohodě, jsem spokojenej, ale na otázky nemám čas. Tohle už mi přišlo bizarní a otravné. Z nákupu jídla udělají kovbojku... Navíc, když jsem hned po nákupu vše hodnotil kladně, protože mi cinkl na mobilu dotazník a co vím, tak ten kurýr z toho má nějaký body, za ty kladné hodnocení, tak jsem mu to tam odklikal, že spokojenost. Pak mi přišli ještě nějaké maily, jestli jsem spokojený a že jsou rádi, že jsem u nich nakoupil. Vidí nového zákazníka a cítí další peníze, tak ptáčkovi zpívají, když ho lapají.
Za chvíli se snad budou pořádat i nějaké tábory pro zákazníky rohlíku, kde všichni budou v sedět v kruhu u táboráku, držet se za ramena a jak je to fajn, že jsme ti jejich zákazníci...

lojzmen píše:Do mražáku!

Ono to stačí dát i do ledničky. Jak jsem měl záchvat při nakupování v rohlíku, tak jsem nakoupil víc mouky než mám sklenic, tak jsem tu zbylou mouku zabalil do sáčků a dal do ledničky.

Až půjdu kolem OBI, tak se poptám po těch páskách, ale třeba je budou mít i v DM, tak se poptám i tam.
Moli prý nesnáší silné aroma citrusů, tak se prý podle babských rad dává pomerančová nebo citronová kůra do špajzu.
Já je jinak měl před tím úplně ve všem a doma mi lítal celej roj, když jsem se vrátil z dovolené. Musel jsem dost potravin vyházet, což jsem byl dost naštvanej. Koření, cukry, čokolády, těstoviny, některé obiloviny, instantní jídla v sáčcích, mouky, konzervy byly ze spodu plné kukel atd. Prokousali se i fakt tvrdýma obalama.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2022 20:15

Mawenzi píše:odkaz dej, ja uz o tom stejne nejakou dobu uvazuju

Mam tyhle a dalsi od stejne znacky (Lock&Lock). Tady jsem to psal, je to 8 let a vlastne od te doby nemam s moly zadne zasadni problemy. Obcas se nejaky objevi, tak ho zabiju a jinak nemaji moc co pozirat, kdyz je vetsina veci v tech dozach. A ano, daji se skladat na sebe, jsou na to primo delane, takze to i drzi a nekaci se.

Mawenzi píše:od unora je garaz nase ale pani si to nema kam dat

To jako ze ji to tam pul roku nechavate? Tohle musi byt resitelne, ovsem spravny postup je asi na pravnika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2022 20:21

Dromedaro píše:Za chvíli se snad budou pořádat i nějaké tábory pro zákazníky rohlíku, kde všichni budou v sedět v kruhu u táboráku, držet se za ramena a jak je to fajn, že jsme ti jejich zákazníci...

Jenom pro ty, co si koupi Premium :twisted:

Mne zkouseji volat akorat kdyz jim do hodnoceni napisu nejakou stiznost. Nedovolaji se, protoze dopoledne spim, a tak se to vyresi mailem. Stejne se akorat omlouvaji a ze se pokusi zajistit, aby se to priste nestalo.

Ono je asi tezke najit spravnou hranici, kdy je to jeste prozakaznicke a kdy uz otravne. Zvlast u nas, kde na to nejsme zvykli. Beru to spis pozitivne, protoze se opravdu snazi podle hesla nas zakaznik, nas pan. Furt lepsi, kdyz to trochu prezenou, nez standardni otraveny pristup socialistickych instituci, ktere maji v nazvu slovo Ceska/e/y ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 16, 2022 21:07

mike píše: Stejne se akorat omlouvaji a ze se pokusi zajistit, aby se to priste nestalo.

No právě. Tohle je přístup, který znám od jiných.

mike píše:Zvlast u nas, kde na to nejsme zvykli.

Je fakt, že já na tohle zvyklý nejsem.
Asi ano, je to lepší než přístup nedobytná pevnost. Třeba včera jsem chtěl nějakým způsobem kontaktovat někoho z YouTube, kvůli svému účtu Premium, protože jsem se trapně domníval, že tu mají nějakou svoji pobočku pro komunikaci se zákazníky. Panebože, já jsem ale naivní. Našel jsem akorát možnost, zveřejnit svůj dotaz jakési komunitě a pak poštovní adresu do Ameriky, kam se na ně mohu obrátit :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte srp 16, 2022 21:41

Dromedaro píše:No právě. Tohle je přístup, který znám od jiných.

Jo, ale tady to obcas zafunguje. Ne vzdy na prvni dobrou, ale aspon je tam snaha a po case vidim nekdy i zlepseni. Treba Rohliku jsem pred casem psal tri problemy, ktere mi u jejich webu fakt vadi, a jeden uz opravili :D

U Kosiku zas byval problem se skladem, kdyz jsem objednal brzo rano s dodanim vecer, tak jsem obcas neco nedostal, protoze uz to nemeli. Evidentne spatne nastavena fronta, nebrali poradi podle objednavek a kdyz neco nevyslo, tak lidi na konci dne meli smulu. To trvalo celkem dlouho, ale zase mi jako kompenzaci obcas pripsali kredity (celkem stovky) a nakonec to mozna i vyresili, protoze uz se mi to par mesicu nestalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod lojzmen » úte srp 16, 2022 21:52

mike píše:Mam tyhle a dalsi od stejne znacky (Lock&Lock).


To jsou krásné krabice!
Samozřejmě je ještě plno jiných možností, zde třeba Orion.
Otec kafoval a mám po něm spoustu sklenic s plastovým uzávěrem.
Zkusil jsem sklenice po sterilované červené řepě, ale to asi nejde, ty víčka budou smrdět navždy, vyhodím a včelařům dám sklo.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 16, 2022 21:53

Já jsem nad tím právě přemýšlel, jak ta jejich logistika a vše kolem toho funguje, aby to mohli takhle provozovat, jak to provozují a nedovedu si to představit. Na mě je to moc komplikované a složité, že kdybych to měl na starosti, tak rohlík nebo košík skončí dřív než by začal.

EDIT: Úplně na začátku pandemie jsem zaznamenal stížnosti na rohlík v různých diskuzích pod články v novinách, kde si noví zákazníci stěžovali, že je to hází na konec fronty, protože upřednostňují dřívější zákazníky. Ale to mi přišlo i logické.

Ještě k tomu volání. Kdybych si stěžoval a oni mi pak zavolali, tak to mi přijde normální, ale nejsem moc zvyklý nebo se mi ještě nestalo, že by někdo takhle volal sám od sebe, když jsem navíc ještě před tím odklikal, že je vše ok.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny