Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv dub 1, 2021 9:52

Tak kyslíkárny v té cílené uměle ingteligentní reklamě moc ingteligence nemají - mám u nich (soukromé) číslo s neomezeným tarifem na volání a SMS a jen 150 MB dat/měsíc, spotřeba dat za poslední tři měsíce byla 0kB, 60kB a 0kB (a předtím za celý rok jestli 150kB dohromady).... a neska mi přišel cílený mail, že prý si "musím" pořídít nový, lepší tarif šitý pro mě na míru: neomezené volání a 4GB dat... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pon dub 12, 2021 10:10

znackovy-sport.cz :((

23.3. sem u nich objednal a zaplatil kartou jeden pásek Karrimor Walking Belt do kalhot (bo mi jeden chyběl/chybí), přišlo mi potvrzení o úspěšné platbě a dál nic. Ani pásek, ani mail s číslem objednávky, ani nic. Už sem jim asi před týdnem psal mail se (zdvořilým) dotazem co se děje a taky hlucho. Já snad budu muset zvednout tydlifon.

O nic nejde, bez pásku (a 276 nebo kolik to bylo peněz) se obejdu, ale (asi) bacha na ně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř dub 14, 2021 12:46

Tak se něco (asi/možná) pohlo - právě mi přistál mail, že znackovysport.cz předal ten pásek Zásilkovně k doručení. No to sem zvjedaff (otázne samozřejmě je esli sa to pohlo protože sem to urgoval...).

Akurváth zasilkovna = zase budu pro to muset zajet do vedlejší vesnice. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv dub 15, 2021 12:00

Pásek mám, takže beru (částečně = trvalo jim to JEN 3 týdny) z5 svoje obvinění výše.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte dub 20, 2021 16:32

Sice by to spise patrilo do Blacklistu, ale budiz...

Rockpoint dnes neuraduje, asi ani zitra...
Funkčnost e-shopu a prodejen bude omezená

Vážení zákazníci,

chtěli bychom vás upozornit, že během úterý 20. 4. 2021 bude omezena funkčnost našeho e-shopu a prodejen. Aktualizujeme systém, aby byl pro vás mnohem lepší. Omlouváme se za problémy s tím spojené.
E-shop

E-shop bude opět plně v provozu od 19:00 hodin ten samý den 20. 4. 2021.
Prodejny

Naše prodejny budou otevřené toto úterý a středu 20. - 21. 4. 2021 pouze v režimu výdejního okénka pro vyzvednutí již zaplacených osobních odběrů.


Teda az na to, ze jim vubec nejdou pokladny, takze ani jako vydejove okenko to plne nefunguje...

Jsem si rikal, ze kdyz jsem si udelal volno za sobotu, tak cestou z Lyse se zastavim a vratim boty manzelky, co ji nesedi. Takze houbelec, zase budu muset udelat "vylet" do mesta. Mam to stihat do patku, oni tam jsou 10-18 hod, coz netusim, jak mam stihat :twisted:

Hlavne jim jeste asi nikdo nerikal, ze takove veci se zasadne delaji pres vikend, hlavne kdyz oni v nedeli nefunguji ani jako vydejove okenko...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř dub 21, 2021 8:28

Jaxe tady poslední rock či dva rozplývám nad hadrama od LaSportivy, jaxou příjemné na nošení, tak mám fčíl jednu křitiku: LaS Stride třiko kr. rukávec má na spodním lemu vpravo dole našité malé logo LaS z průhledného plastu (na úplně zbytečném místě, stejně není vidět bo průhledné a bo schované v kalhotoch).

Už třetí den sem řešil na levém boku rozdrážděnou kůži, fčera až do krve.... a neska ráno sem nato přišel proč: ta sfiňa logo byla našitá silonem (plast by nití našít nešel) a ten silon - jeho konec - mi rozdrásal bok. Logo už tam našité není, byl DIY tuning nůžkama.... odpoledne musím ditto provést i na tom druhém stejném třiku, co mám doma.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř dub 21, 2021 15:52

apuka píše:Rockpoint dnes neuraduje, asi ani zitra...
Tak dnes uz "uradovali". Dostal jsem mail, ze pro svoji objednavku (z nedele jeste ve starem eshopu) si mohi prijit na osobni odber.

Az na to, ze i v detailu objednavky videt, ze byla na poslani PPL-kem domu, navic neni ani napsane, na kterem konci republiky veci cekaji ... :evil: ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » čtv dub 22, 2021 6:28

V neděli jsem též objednával u RP, o plánované odstávce ani zmínka. Všechny položky skladem a ještě to neodeslali :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv dub 22, 2021 7:07

Tak RP neni zrovna priklad firmy, ktera rychle odesila...

NTB, ze maji neco nekde skladem podle jejich (stareho) eshopu jeste neznamena vubec nic. Uz nekolikrat jsem si udelal rezervaci a na druhy den mi prislo, ze "zbozi nenalezeno", naposled minuly tyden (proto jsem si musel objednavat s poslanim domu).
Pry (podle nekolika podavacu) se jim system updatuje jednou denne, vecer. Asi proto i dnes hlasi tu botu ta sama prodejna skladem...

Druha vec je, ze pokud sis objednal nekolik veci a kazdou meli skladem, ale neco v ruznych prodejnach, tak cekaji na kompletaci. A parkrat se stalo, ze (asi) jejich centralni system vybral pro ruzne zbozi ruzne obchody - asi aby kazdy mel obrat - a obeslali celou republiku, kym odesilaci prodejna mohla vsechno nabalit. Pricemz v te same prodejne meli znacene skladem vsechno, dokonce nejenom po jednom kuse. :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř dub 28, 2021 6:04

Tak mi z RP přišel mail, že moje objednávka bude expedována za tři pracovní dny, jinýmy slovy ti kkti nestihnou odeslat zboží skladem ani za dva pracovní týdny od přijetí objednávky ](*,)
Kvůli nim musím brát na Chřiby na tři dny zbytečně velkej 45l batoh, do 25l to všechno nenacpu a na 30l mám pláštěnku ještě v RP :roll:

To je fakt maso, příště to objednám rovnou z Německa...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř dub 28, 2021 16:42

Dočasné prodloužení dodací lhůty:
z důvodu probíhajících technických úprav může dojít v současné době k prodloužení dodací lhůty a omezení některých našich služeb do pátku 30. 4. 2021. Prosíme o Vaši trpělivost a shovívavost.

Mam dojem, ze si RP vzalo s predelanim sveho webu a asi i interniho systemu trochu vetsi sousto nez na co mel... Nebo jen zadalo zakazku zname ostravske SW firme vyvijejici, mj. skvele fungujici statni systemy :lol:

Edit: Ta moje objednavka, co jsem psal vyse, dorazila hned druhy den PPL-kem. Ted, po skoro tydnu jsem se na ni dival na eshopu - je tam stale uvedena jako "Připraveno k vyzvednutí". Jsem se chtel kouknout, jestli nahodou nezavedli konecne moznost online odstoupeni od smlouvy...

NTB, uz jste nekdo zjistil, v cem se zmenil jejich web? Podle mne v nicem, stale je stejne blbe fungujici, chyby zustaly... Nebo ze by kvuli problemum s nasazenim nakonec zustali u stare verze?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob kvě 29, 2021 13:10

Tu novou kyklo flašku na nářadí sem kupoval na cykloport.cz.

Poprvé za ("miliony") nákupů v eshopech sem dostal slevu -10Kč za platbu kartou předem. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát čer 18, 2021 17:38

V poslední době sem udělal dva malé drogistické nákupy v různých eshopech (obojí bylo zboží za pár desetikoňur a "skladem") a v obou případech sem zvolil "nejlevnější možnou" dopravu ke mně (na adresu, ne do výdejního místa). Kupodivu největší CZ eshop v tomhle docela zklamal = trvalo jim to 6 dnů, naproti tomu malinká online drogerie to doručila do 24 hodin.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř čer 23, 2021 14:45

To sem zvjedaff, jak (a esli vůbec) to dopadne.....

Už sem tu spal, že nakupujeme díly Omron a že fčíl Omron šíleně zpožďuje dodávky. Objednali sme u Omrona něco (3 ks) v lednu s požadavkem na dodání v červnu, do května se nic nedělo, pak Omron oznámil, že sorry, bude to v červenci a nedávno udělal změnu změny, že to bude až v zářijci. Což je pozdě. Takže sme se pokusili obejít Omrona přes ebay, tam sme tu věc (3ks SKLADEM ve Španělsku) našli, objednali, zaplatili. Z ebaye přišel jeden kus, ke dvěma zbývajícícm přišla po urgenci hláška, že sorry až září. Taxem (přes formulář na ebay) tu nevyplněnou část objednávky (2 ks) zrušil s požadavkem vrácení zaplacených peněz (2x 555 EUR) + stejné zrušení sem poslal mailem i tomu prodejci. Přes ebay se už dva dny nic neděje, ten prodejce mi v mailu odpověděl, že to teda ruší (ale bez info, že vrací peníze).

Tosem teda zvjedav, esli těch 1.110 EUR ešče někdy uvidím(e).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř čer 23, 2021 17:29

Dám sem ještě jednu úvahu k sexšopům: Během doby covidové sem si tak navykl fšecko nakupovat online s doručením ke mně nastůl nebo na pobočku ČPošty, žemi neska bylo vyloženě proti srsti zajít do našeho vesnického coopu (se spotřebním zbožím, ne potravinama) pro AAA baterky, které sem potřeboval (dvě, ale koupil sem 4). :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv čer 24, 2021 20:53

Zrovna jsem si vyzkousel reklamaci u Rohliku. Staci kliknout na zbozi a bez ptani se pripise cela castka v kreditech. Teprve pak nasleduje nepovinny dotaz, co bylo spatne. Sice mne nastvali, ze mi tam kolac, na ktery jsem mel zrovna chut, zapomneli pribalit, ale tohle je dost dobry (Moravcika by kleplo ;-)).

Lehce to kali platnost kreditu pul roku a to i za vratne flasky, na to si myslim, ze nemaji narok, ale zatim jsem to vzdycky stihnul i kdyz vetsinou davam prednost Kosiku. Protoze se mi s webem Rohliku pracuje vyrazne hur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob čer 26, 2021 14:39

Sem minulý týden objednával v eshopu rockpointu. Nákup i platba proběhly OK (poučen předchozíma nezdarama dělám e-nákupy už rači v Chromu, ne v IE), zboží by mělo dorazit v pondělí (asi). Fakturu mi už ale poslali, rovnou 2x (dva různé maily s odstupem 24hod) v textu emailu s jiným číslem objednávky i jiným číslem faktury - po kontrola je to ale jedna a ta samá faktura. Prostě mají tam elektronického šotka (čti bovdel).

Fčíl ešče musím věřit, že v pondělí z balíku vytáhnu to, co sem si objednal i v obj. velikosti. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte čer 29, 2021 8:02

Před asi rokem sem koupil a vracel něco na hudy.cz, fčíl sem koupil a vracím na RP.cz a musím tedy prohlásit, že hudy má mnohem vstřícnější přístup k e-nakupujícím (spolu se zbožím pošle i formulář jak a kam případně vrátit) :smt023 , RP nepošle nic a člověk sito musí pracně zjišťovat kam poslat zpět. [-X
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř čer 30, 2021 13:35

A fčíl musím ten RP pro změnu zase pochválit - fčera odpo sem jim to poslal ČPoštou z5, fčíl (24hod) mi přišlo oznámení, že přijato vrácené, je to OK + dobropis. Fčíl už jenem doufám, že i skutečné vrácení peněz na účet/kartu bude rychlé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř čer 30, 2021 14:17

To jo, jinak byste nemeli co jist ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř čer 30, 2021 17:29

No, až tak doslova asi nééé, ale není to málo peněz, no. Navíc zítra (asi) budu platit totéž znova (ale ve větší velikosti - ne peněz, to bude stejně, ale velikosti XL místo původní L)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte črc 6, 2021 11:42

Sem si zase udělal (svou zbrklostí) peklo v hlavě. Sem uďál nákup v sexshopu a jako obvykle sem si to nechal poslat do firmy (na poštu to nešlo/neměli v nabídce). Až sem to odeslal, tak mi došlo, že tenhle a příští týden máme fpráci celozávodku. Tenhle týden (středa až pátek) držím strážní službu, čli esli to stihnout dodat, tak to bude OK, ale příští týden ne. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř črc 7, 2021 17:32

Tak (snad) to vypadá, že to vyjde - pípla mi SMS, že DPD bude ten balík doručovat zítra (= sem fpráci, čili mělo by to být OK).

EDIT o 24hod později: Je to OK, DPD doručilo, nové (pěkné, lehké, vzdušné) cyklokraťasy (jak jinak než silvini) mám fprackách. Snad budu spokojen.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát črc 9, 2021 11:37

Ty woe. Fčera večur (19:45) objednáno a zaplaceno na alze (skladem, ale u jejich externího dodavatele!) a dnes 12:30 mám fprackách (DPD). Ty jo, hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » sob črc 10, 2021 21:28

Ekologicke papirove tasky...
tasky.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » ned črc 11, 2021 4:58

Ono jak jinak to maj dělat? Napadá mě snad jen, že by pořídili např proutěný koše, který by byly zálohovaný a používaly se opakovaně. Jenže dřevo je porézní, když se něco rozbije, koš bude na odpis. Můžou pořídit plastový bedny, ty se však budou muset mýt a občas se nějaká rozbije... Takže by ve finále eko dopad oproti papírovým taškám byl podobný.
Bavlněný tašky jsou taky nesmysl, taky by to moc nepomohlo...
Co drátěný koše? Eko zátěž při výrobě bude taky značná, musely by se pak používat opravdu dlouho, aby se ušetřilo něco z životního prostředí.
Zatim mě jinej způsob balení nenapadá.
Máte někdo nápad, jak toto zlepšit?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Reccol » ned črc 11, 2021 11:56

Třeba iTesco (já vím, já vím...) nabízí možnost to dodat v přepravce, kterou v zásadě vysypou u vás doma a je to bez těch obalů.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » ned črc 11, 2021 12:08

no Kolonial mival kartonovy bedny, ktery mely tu vyhodu, ze byly aspon kapacitnejsi, takzei velky nakup se vesel do 2-3 beden.
Jeste by sly tasky z rozlozitelneho igelitu, ale to taky neni vitezstvi.
Resenim je, aby ty tasky vybirali zpet (to delaj) a pouzitelne pouzivali znova (to nedelaj, zjistili jsme to az po dlouhe dobe, co jsme je poctive vraceli, ze je hazej do tridenyho...)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » ned črc 11, 2021 12:19

Na tohle (=papírové obaly) je dobré bydlet v rodinném domě a mít krb - ládujeme to tam a likvidujeme žehem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » ned črc 11, 2021 20:14

Hafi píše:Resenim je, aby ty tasky vybirali zpet (to delaj) a pouzitelne pouzivali znova (to nedelaj, zjistili jsme to az po dlouhe dobe, co jsme je poctive vraceli, ze je hazej do tridenyho...)

Nedelaj a IMO ani nemuzou, hygiena. Vybiraji ciste proto, abys nemusel ke kontejneru na papir.

No, ja reseni nemam, jen jsem si pri pohledu na tu hromadu uvedomil, ze timhle vygeneruju za tyden nebo dva vic odpadu, nez driv za rok. Pokrok nezastavis ;-)

Hafi píše:Jeste by sly tasky z rozlozitelneho igelitu, ale to taky neni vitezstvi.

Neni a navic jde o image, sezrali by je greteni. A to i kdyby to ve vysledku bylo ekologictejsi. Pripomnelo mi to starsi diskusi na tohle tema, pro nektere lidi je igelit cerveny hadr a odmitaji uvazovat. Vubec bych se nedivil, kdyby nejekologictejsi byly klasicke igelitky, ktere by se spalily ve spalovne. Protoze tam si stezujou, ze kvuli trideni jim chybi neco, co by poradne horelo. Vahove by to vyslo urcite lip, tu hromadu jsem nakonec narval do dvou tasek a dohromady to melo necele dve kila. Odpovidajici igelitky by mely maximalne desetinu. Muselo by se to vsechno propocitat, celkove dopady uplne od zacatku az do konce. To by ovsem bylo moc racionalni a na to se dneska nehraje.

Reccol píše:... možnost to dodat v přepravce, kterou v zásadě vysypou u vás doma a je to bez těch obalů.

Problem vidim ve zpomaleni rozvozu. Vylozene vysypat to nemuzou a vyskladani chvili trva. Kdyz vidim, jak kmitaji, tak by to asi byl dost rozdil. Prijde, polozi tasky, popadne pripadne vratne flasky a uz meteli zpatky.

Mohli by je nechavat proti zaloze a brat zpatky priste, jenze tim uz se to komplikuje, casti lidi by to nevyhovovalo... A navic, jak psal Etheric, by se musely umyvat a je otazka, jestli by celkovy dopad nebyl horsi.

pavproch píše:Na tohle (=papírové obaly) je dobré bydlet v rodinném domě a mít krb - ládujeme to tam a likvidujeme žehem.

Neni nad souseda, kteremu z komina litaji horici papiry :twisted: Papir je recyklovatelny a nerikej, ze dneska uz neni kontejner na papir i ve vasi dire ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny