E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Kjuba » pon dub 1, 2019 21:48

Myslel jsem to tak, že takhle zpoplatní komplet všechny zásilky. I ty z EU. DPH už platíme v zemi původu obchodníka, takže tam je to jasné, ale clo neplatíme. A ani nemůžeme, protože jsme v celní unii. Ale manipulační poplatek za každou zásilku z EU podle mě vybírat můžeme. Nebo prostě z důvodu ochrany bezpečnosti vnitřního prostoru státu budeme každou zásilku podrobovat bezpečnostní kontrole. Ta něco stojí, takže to budeme muset, ač neradi, zpoplatnit. Možností je spousta.

Ať to klidně udělají, ale ať mám zásilku z Koreje doma za týden a ne za měsíc. Protože z toho měsíce to leží 3 týdny na vyclívací poště 220 00.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » pon dub 1, 2019 22:07

Porad naivne doufam, ze neco na takoveho nedojde, jelikoz hlavnim zamerem zrejme bylo zamezit dovozu do EU a iniciativa vysla z ER: Evropská Rada v prosinci 2017 schválila nový daňový balíček týkající se přeshraničního elektronického obchodu. Coz samozrejme neznamena, ze se to nestane, co bylo absurdni vcera, zitra uz nebude. Protoze jsme jak ty varene zaby a postupne si zvykame :?

Jestli si ovsem myslis, ze kdyby to udelali, tak bude zasilka na celni poste lezet kratsi dobu, tak jsi jeste naivnejsi, nez ja ;-) Zatim je limit 6 tydnu, pak to vraceji. Jako jednu mou zasilku z USA, o ktere mi vubec nedali vedet a proste ji poslali zpatky. Kokoti. Predtim i potom vzdycky prosla...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Allydamm » úte dub 2, 2019 10:22

Lidi budou mít víc práce a o to jde.

Já se třeba na dva týdny loženou zásilku na "celnici" ptám. Jako že to někdo odloží bez obsílky nebo mě nedorazí dopis s žádostí na proclení, s tím se musí počítat i já někdy udělám chybu nebo něco přehlédnu (samozřejmě maximálně jednou za deset let .-)). A to že ji po dvou měsících vrátí nebo úředně zlikvidují to k tomu patří.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » úte dub 2, 2019 18:41

Prace je dneska vic, nez lidi. A i kdyby nebylo, tak by bylo furt mnohem lepsi platit tem parazitum podporu v nezamestnanosti, nez je nechat skodit. Se vstupem do EU jsme bohuzel propasli prilezitost, 90+ % celniku se melo vyhazet a ne jim vymyslet "praci" a dat dalsi moznosti, jak obtezovat. A to jsem humanista, pragmatik by rekl postrilet :evil:

Kde se ptas? Ja jsem to zkousel. Na poste nic nenasli, tam vubec nedorazila, z celni posty se neobtezovali odpovedet. A pak se ozval odesilatel, ze jim prisla zpatky :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod apuka » úte dub 2, 2019 20:44

mike píše: Se vstupem do EU jsme bohuzel propasli prilezitost, 90+ % celniku se melo vyhazet a ne jim vymyslet "praci" a dat dalsi moznosti, jak obtezovat.
Promin miku, mam dojem, ze o naplni Celni spravy vis kulove... Asi by ses hodne divil, kdybys zjistil, co vsechno maji v popisu prace. A taky Te mohu ujistit, ze samotne celniky tato pridana prace rozhodne tesit nebude. I bez ni maji toho nad hlavu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » úte dub 2, 2019 21:03

O tom uz jsme se jednou bavili, nehodlam to znovu rozebirat. Nemaji v popisu prace nic, co bych povazoval za uzitecne, prave naopak. Navic maji pravomoc obtezovat lidi a radi ji vyuzivaji.

BTW, pochazim od slovenskych hranic. Po rozdeleni se tam vybudovaly celnice a nabirali prave mlade z me generace. Kdo myslis, ze tam sel pracovat? Ti nejblbejsi lempli s rukama dozadu. Protoze se tam fakt nepredreli a jeste si mohli nakrast :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Allydamm » stř dub 3, 2019 7:30

Když to nehodláš rozebírat. Tak jen, že to je krátkozraký přístup.

Je dotaz a dotaz, promiň ale podle toho co tu píšeš, si dovolím pochybovat že jim pošleš dotaz kterým se chce někdo zaobírat. A ptám se tam kde to leží, zatím to vždycky byla pošta 120.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod apuka » stř dub 3, 2019 8:55

@Allydamm: Nech to s mikem tak. Jednak se to uz tady uz opravdu "rozebiralo" a jednak mike ma v tomto (a podobnych) smerech naprosto ujete predstavy, ktere jsou zalozene na nejakych jeho zkusenostech (napriklad to, co pise, kdo tam sel delat pred 30-ti lety :D) a postoji ke statu a hlavne pres ktere voda netece. Debata s nim v tomto smeru je zbytecna a uz lituji, ze jsem svou poznamku napsal.
Kazdopadne, fakt by se mnoho lidi hodne prekvapilo, kdyby se dostali pracovat na Celni spravu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » stř dub 3, 2019 20:14

Allydamm píše:Když to nehodláš rozebírat. Tak jen, že to je krátkozraký přístup.

Nehodlam to rozebirat s apukou. Jednak jsme se na tohle tema uz jednou bavili a jednak to nema smysl a k nicemu to nevede. On je dusi byrokrat, a tak bude obhajovat kazdeho urednika, kazde nesmyslne narizeni, predpis, postup atd, zatimco ja se naivne domnivam, ze stat ma slouzit nam, kdyz uz si ho platime, a ne my jemu. Navic jsem si dal zavazek, ze se s nim nebudu do nesmyslnych debat poustet, jelikoz je to cista ztrata casu a jeste to otravuje cele forum, na coz si nekteri stezuji. Opravnene. Ne ze by se mi to uplne darilo, ale aspon se snazim ;-)

Allydamm píše:Je dotaz a dotaz, promiň ale podle toho co tu píšeš, si dovolím pochybovat že jim pošleš dotaz kterým se chce někdo zaobírat. A ptám se tam kde to leží, zatím to vždycky byla pošta 120.

:D schvalne jsem to dohledal, neco spatne?
Dobry den,

Je to uz vic nez 5 tydnu, co byla ma zasilka z USA dorucena na celni postu a od te doby o ni nemam zpravu. Ceska posta o ni taky nic nevi a nedokazali ji dohledat ve svem systemu ani podle jmena a adresy. Dali mi tedy tento mail. Zasilka byla bezpecne v limitu 22 Euro a normalne takove byvaji doruceny bez vetsiho zdrzeni.

Muzete mi prosim napsat, jak to resit? Jde o zasilku <cislo>, tracking tady: <URL> Jak vidite, byla dorucena na celni postu <datum>

Dekuji,

<podpis>

Nejdriv jsem sel na postu, protoze tam mi uz nekolik zasilek zazdili. Lezely tam, ale oznameni do schranky mi nikdo nehodil. Tohle ale nebyl ten pripad.

Jak konkretne se ptas? Telefon, mail (jaky presne?) nebo neco jineho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Allydamm » stř dub 3, 2019 21:46

:-) Tak není to nejhorší. Určitě záleží kdo se k vyřízení dostane, ale posílal jsem jen údaje v nich těžko někdo najde invektiva. Na sklad.praha120@cpost.cz

Žádost o proclení zásilky x
Dd, žádám o proclení zásilky x
V přiložených dokumentech zasílám informace o zboží, doklady o koupi a prohlášení o použití zboží.
Pokud by bylo třeba něco dalšího zašlu.
Děkuji předem za vyřízení.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » stř dub 3, 2019 21:58

S proclenim jsem nemel problem, to jsem psal mnohokrat a vzdycky to proslo i kdyz to driv trvalo nekolik tydnu. Vzdycky to ale byla odpoved na jejich vyzvu, ktera driv chodila postou a posleze mailem (to se zrychlilo i vyrizeni). Tady jsem ale mel jen info, ze zasilka dosla na celni postu a dal nic. Zasilka byla v poradku, takze chyba na jejich strane a mozna uz byla v dobe dotazu na ceste zpatky. A tak mne proste vyignorovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 23, 2019 12:43

Dotaz, objednal jsme si boty z Norska a zadrželi mi je celníci. Nevíte zda budu muset platit clo i DPH ? Dá se tomu případně ještě nějak vyhnout ? Případně kolik je to % ? DPH bude hádám 21%, kolik bude ale clo ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Allydamm » úte dub 23, 2019 13:23

DPH jasně a clo je na botky tak 8% (záleží jak moc outdoor jsou a jaké materiály) plus nějaké ty dvě stovky za práci s proclením.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 23, 2019 13:31

Aha, to se dělí i podle materiálu jo ? Co jim mám teda nahlásit že je to za boty ? A DPH a CLO se platí i z poštovného nebo jen z ceny zboží ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Allydamm » úte dub 23, 2019 13:37

Celní zařazení je věda nebo alespoň pro běžného smrtelníka. Z ceny zboží, proto jim dáváš kopii svojí objednávky.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 23, 2019 13:52

Tak to mě teda nepotěšili, možná ty boty pošlu nazpět. Takto se mi to moc nevyplatí. Jsem si myslel, že z Norska se to nebude řešit když je to Schengen. Asi nemůžu moc tvrdit, že je to dárek co ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Allydamm » úte dub 23, 2019 14:09

Jen pokud spolupracuje spíš už spolupracoval prodejce/odesílatel. Asi bych nedoporučoval vysloveně lhát, takových tam mají dvacet denně a vztříc jin jistě nevychází. Zboží vrátí nebo když to odesílatel neumožňuje tak je zničí.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 23, 2019 14:22

Bože to je buzerace :). Si něco koupíš za zdaněný peníze a zaplatíš dvakrát další dan a k tomu ještě clo. Bohužel mi to tu na stránkách celního úřadu píše clo 17% :O.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod apuka » úte dub 23, 2019 14:32

Pockej, neni to nahodou tak, ze kdyz uz jsi dostal vyzvu na uhrazeni cla a DPH (plus tech 200), tak uz to stejne musis uhradit? Mozna navic i naklady na vraceni, kdyby je vratili.

Pozor - netvrdim to, zkusenost osobni taky nemam, ale podle zpusobu fungovani techto organu bych to takto ocekaval. Takze je to spise dotaz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 23, 2019 14:39

Nemyslím si. Clo ani dan nemají spočítané. Mám jen výzvu k vyzvednutí, kde se píše, že zboží nemusím přebrat a můžu ho nechat poslat zpět. Potom přece nebudeš platit dan a clo, když zboží nemáš. Poštovné zpět samozřejmě platit budeš, ale pokud by po mě chtěli velké clo, tak ty boty už vrátím z principu. Popravdě tohle jsem posral, jsem nečekal, že se to bude tak řešit a bude to tolik stát.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » úte dub 23, 2019 16:24

Pierre111 píše:Si něco koupíš za zdaněný peníze a zaplatíš dvakrát další dan a k tomu ještě clo.

Dvakrat myslis DPH? V Norsku a u nas? Tu norskou by ti meli vratit, ale je otazka, jak to udelat technicky. Jezdit do Norska kvuli tomu asi nebudes... Jinak jo, cista zlodejina a jeste si za to, ze te okradou, nechaji zaplatit dve stovky :evil:

Allydamm píše:Celní zařazení je věda nebo alespoň pro běžného smrtelníka.

Jj, kdysi jsem to resil u bundy a k nicemu rozumnemu jsem se nedobral. Nastesti pak prosla bez cla, ale to jeste byl vyssi limit na DPH. Ted uz nejspis, kdyz chytnou zasilku kvuli DPH, tak zrovna vezmou i clo. Tam by mel byt porad vetsi limit, ale boty ho asi prekroci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Pierre111 » stř dub 24, 2019 7:15

Dnes tam jdu, tak jsem zvědavý nakolik mi to spočítají. Pokud to bude hodně, tak se možná nechám poslat to zpět pokud to bude možné.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2019 15:44

Tys tam sel osobne? :shock: Az se z toho zazitku vzpamatujes, tak napis report ;-) Tipuju, ze te to na ztracenem case a nervech stalo vic, nez DPH a clo dohromady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 25, 2019 8:39

Mike myslíš ? :) Cena balíku i s poštovným byla cca 10tis, vyměřené clo a poplatky necelých 4500kč. Tak jsem nechal balík zdarma poslat zpět.

Kdybych se nechal zastupovat poštou, tak musím dát plnou moc úředně ověřenou a tuhle částku bych musel zaplatit jinak by jí po mě soudně vymáhali.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2019 16:55

Nevim, kolik casu jsi tam stravil a jak to probihalo. Ja jsem tam byl jednou pred mnoha (20+) lety a bylo to neco jako navsteva predpekli. Podobne to meli dalsi lidi, co znam, kazdy jen jednou. Zmenilo se neco?

Jak dosli k te castce? 45 % je naprosto silene a nevyplyva z tech cisel, cos psal.

Zajimave je to s tim zastupovanim postou. To samozrejme mam uz hodne dlouho a diky tomu je vyrizeni zasilek celkem snadne a posledni dobou i rychle. Prijde mail s nafocenou zasilkou a zadosti o udaje o cene, odpovim a za par dni je zasilka na poste. Akorat jsem nikdy neresil neco podobneho tj. zasilku poslat zpatky bez placeni zlodejskych poplatku. Proc by to nemelo probihat podobne? Resp. kdo ti rekl, ze bys zaplatit musel? Nedava mi to smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod apuka » čtv dub 25, 2019 18:50

mike píše:Proc by to nemelo probihat podobne? Resp. kdo ti rekl, ze bys zaplatit musel? Nedava mi to smysl.
Teda mne to dava dobry smysl.
Nezapomen, davas poste plnou moc vyridit celni odbaveni (precti si, co tam je) - tim i k souhlasu s vymereni cla a DPH i odsouhlaseni jeho zaplaceni. Oni to ve Tvem jmene vybavi, ty dostanes "pouze" platebni prikaz. A k jeho zaplaceni jsi se uz zavazal - prostrednictvim splnomocneneho zastupce.
Abys to nemusel, tak to bys musel mit nejak osetrene v te plne moci.

Presne tuto situaci jsem myslel, kdyz jsem Pierre111 naznacoval, ze kdyz uz dostane vyzvu k zaplaceni, tak jednoduse couvnout nemuze. Nenapadlo me, ze by tam sel osobne. Taky predpokladam, ze v jeho pripade mu clo+dph jeste nevymerili, jen predbezne rekli, kolik by to stalo. Tj. jeste neprobehlo samotne vymereni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2019 19:36

Prvni krok je, ze ti poslou mail, kde chteji doklady o cene zasilky. Do te doby ti nic nevymeri, nemaji z ceho. A tady jsem myslel, ze by to slo stopnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod apuka » čtv dub 25, 2019 19:52

No jo, jenze tehdy jsi jeste nesplnomocnil postu (mluvim o jednotlivem splnomocneni, ne nejakem "hromadnem", dopredu - ani nevim, jestli takove existuje). Ja jsem sveho casu dostal (tehdy postou) tlustou obalku, ve ktere byla zadost o zaslani faktury, pouceni - a formular na splnomocneni posty.
Jo, tehdy to jeste zastavit asi muzes - ale taky tehdy jeste nevis, jake DPH (vlastne toto je docela jednoduse vypocitatelne) a clo (to uz je hor(or)si) Ti vymeri, to delaji (i) na zaklade toho, co mas uvedene na fakture. Jinymi slovy vetsinou jeste nevis jestli Ti to stoji za to nebo ne.
Kdyz uz fakturu/y a splnomocneni posles... :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EUR

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2019 19:58

Takhle to fuinguje dokud poste nedas plnou moc. Kdyz to udelas, jako treba ja uz pred dlouhou dobou, tak uz ti zadne obalky nechodi a prijde ti primo mail od celniku, kde se ptaji na udaje o zasilce. Kdyz jim je posles, tak to (asi posta) vsechno vyridi a na postu prijde rovnou balicek se slozenkou. Vyhoda je, ze si usetris jedno kolecko a cestu na postu a navic ty zasilky od celniku chodily s dorucenkou s nesmyslne kratkou lhutou (3 dny?) a kdyz jsi to nestihnul, zasilka putovala zpatky.

No a kdyz ti prijde ten mail, tak v tom okamziku mas moznost s celnikama komunikovat a treba se jich zeptat na vyslednou castku. Ne ze bych to zkousel :) Clo jsem jeste neplatil a DPH je jasne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: E-nákupy mimo EU podraží, DPH už od 22 EURzbozi

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 25, 2019 20:39

Tak ja vam pekne povim jak to funguje. :) Dostal jsem doporuceny dopis z posty, ze moji zaslku zadzeli celnicu a mam dve zakladni moznosti. Bud zplnomocnit postu k vyrizeni nebo si to vyridit sam. Pri splnimocneni posty uvadis zda chces zasilku prijmout nebo vratit. To ale jeste nevis, kolik budes platit. Pokud splnomocnis postu a zasilku chcs prijmout zasles jim plnou moc a fakturu a popis co je to za zbozi. Potom uz nemas podle me odvolani a musis clo a dph zaplatit. Zbozi je jiz tvym majetkem a ty se stavas dluznikem.

Ja zvolil osobni vyrizeni jelikoz jsem mel podezreni, ze clo a dph bude vysoke. Na pstovni prepazce dostanes pruvodku scto jdes vedle za celnikama. Musis mit fakturu nebo oceneni zbozi. Pak se te ptaji co je to za zbozi aby ho zaradili a urcili vysi cla. V mem pripade bylo clo zlodejskych 17%. Tim to ale nekonci, sranda teprve zacina. Clo se totiz neplati jen s ceny zbozi, ale ze vsech doprovodnych nakladu, co jsi platil takze i z postovne a balneho !!! Dale se secte cena zasilky a clo a z teto castky se pocita DPH. Tedy ano dph platis i ze cla a dokonce i z postovneho, kde vlastne platis dph dvakrat, jelikoz dodavatel ti odecte jen dph zvozi ale ne dph za sluzbu postovneho. Muj balik stal 10tis clo 17% to je 11700 a k tomu dph myslim 21% sup a je z toho cca 4200kc + jeste nejaky ten poplatecek pro postu za vyrizeni.

Dali mi na vybranou, zda zasilku prijmu. K tomu jsem ale musel vedet zda jde zasilku vratit. Pokud to nejde a zasilku neprijmes tak ji poslou do spalovny a ty zaplacene penize za zasilku nedostanes. Zasilka vratit sla, tak jsem ji zdarma nechal poslat zpet. Udelal jsem to trochu i z principu, nehodlam totiz platit takove zlodejske a neopodstatnene castky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny