Obří řetězce se sportovním vybavením ovládnou ĆR

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Paw » stř úno 28, 2007 19:40

a pak se mi jeste líbí případy že kdyz jsem to nekomu prodal za 1000,- tak jsem 1000,- vydělal :lol: :lol: :lol: a to jsem slyšel od lidí od kterých jsem to fakt nečekal :roll:

ale jinak je to super dělat to co Vás baví a užívat si to i kdyz jsou chvíle kdy je vám z toho všeho zle
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod tuso » stř úno 28, 2007 19:44

@Paw: Když ono je to dáno právě tou ekonomikou. V podstatě horolezectví, skialpinismus, ledy a podobně jsou dost drahé koníčky. Za předpokladu, že nebudeš riskovat a jezdit žleby bez pípáku, ledy se šroubama z kovošrotu a stěny na prádelní šňůře, dáš za vybavení hezkých pár desítek tisíc korun. A vzhledem k tomu, kolik je tady průměrný výdělek, se hledání nejnižší ceny dá pochopit. Ale zase s mírou.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Paw » stř úno 28, 2007 19:50

ja to plně chápu a vím kolik to stoji... mel jsem tu smulu ze jsem ne na lezení a na expedice vybavoval v dobe kdyz jsem mel studentska leta a nebyl jsem jinej :o)))))))))))))

proto to beru vzdy s velkou rezervou... a mam k tomu pochopení a snažím se to mít nejlevnejší... ale pak vidís jak prijede zákazník v bavoraku za melouna a pul a div te neprosi nakolenou aby jsi mu dal o % vic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ja jsem lidumil... ja to delam s laskou k tomu oboru... proto obcas podporujem projekty u kterych uz do predu vim ze zadna reklama nikdy nebude tak kvalitni aby se nam to alespon vratilo...

je to tím ze kdyz jsem zacinal lezt ve vysokých horach a delali jsem prvovýstup tak nám taky pomohli i kdyz vedeli ze se to skoro nikde neobjevi... :o)))))))
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod tuso » stř úno 28, 2007 19:53

Paw píše:... ale pak vidís jak prijede zákazník v bavoraku za melouna a pul a div te neprosi nakolenou aby jsi mu dal o % vic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Tak to je už hnus, ale bohužel lidi jsou takoví. :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » stř úno 28, 2007 19:54

@Paw: Bravo! =D> Konecne prispevok, z ktoreho citit, ze ma s tymto obchodom aj ine skusenosti ako bezneho zakaznika. Dodat k tomu velmi nemam co snad len, ze ti uprimne zavidim, ze si si nasiel nieco, co ta tak bavi. Ked budem velky aj ja sa chcem k tomu dopracovat. :smt023
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Paw » stř úno 28, 2007 20:13

Ja bych do toho znovu nešel :cry: ty zacatky... to je mazec halvně když nemás za sebou bohateho strícka z USA...

ale chuť byla silnější :o)) a ted jsem si jist že mě to fatk baví a myslím že hlavní v praci je vnitřní pocit a vím že se nedokažem zalíbit všem a to není ani cíl... chci aby takových obchodu bylo hodně
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod Rujir » stř úno 28, 2007 20:21

Paw píše:Ja bych do toho znovu nešel :cry: ty zacatky... to je mazec halvně když nemás za sebou bohateho strícka z USA...

ale chuť byla silnější :o)) a ted jsem si jist že mě to fatk baví a myslím že hlavní v praci je vnitřní pocit a vím že se nedokažem zalíbit všem a to není ani cíl... chci aby takových obchodu bylo hodně


Tak to verim, ze to muselo byt huste. Ale na druhu stranu, kazde zaciatky su tvrde a raz sa treba odhodlat. BTW Nechcete pobocku na Slovensku? :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » stř úno 28, 2007 20:48

Paw píše:Ahoj,


Kurňa to je dlouhý to stejně nikdo číst nebude :o(


:(( :smt023 děkujem za vysvětlení.
myslím, že to ani nejde nedočíst.
=D>
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Dena » stř úno 28, 2007 23:11

chonga píše:
Paw píše:Ahoj,


Kurňa to je dlouhý to stejně nikdo číst nebude :o(


:(( :smt023 děkujem za vysvětlení.
myslím, že to ani nejde nedočíst.
=D>


@Paw =D> konečně názor ... :) .. dočetla, až do konce- .. a něco jí to dalo.. :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Hafi » čtv bře 1, 2007 8:35

No docela zajimavy cteni...fakt sem uplne moc necekal chovani rockpointu a hudy. Jen me nejak neni jasny ten zakaz vyraznejsich slev...nechapu ze nekomu to vadi, kdyz by to bylo z tvy vlastni marze. A potom nechapu jak mohl mit glumstore 30-50procent slevu. (a to ho urcite nelze se svymi dvema obchudky radit k velkym obchodnim retezcum). a pak bych jen upozornil, ze nelze zanedbat ani ty ztraty z kradezi (a u vetsich obchodu zvlaste). Byl jsem treba v rockpointu na brigade na inventure...a vim za kolik tam chybelo zbozi (ale asi bych to sem nemel psat, co kdyby to někdo čet a pak by me moh pekne sprdnout :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » čtv bře 1, 2007 10:17

Věřím tomu, že inventura je zrovna způsob, jak něco napajtlovat ... dle nějakýho výzkumu 1/3 ukradenýho zboží mají na starosti prodavači :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » čtv bře 1, 2007 10:51

Přípluv píše:Věřím tomu, že inventura je zrovna způsob, jak něco napajtlovat ... dle nějakýho výzkumu 1/3 ukradenýho zboží mají na starosti prodavači :ú .

to jo ale to sou teska a podobny, nerek bych ze by to byl problem takovychto obchodu...precijenom ta komunita lidi co tam delaj je jina...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » čtv bře 1, 2007 10:57

2paw...jinak docela by me zajimala jedna vec-pises ze si ceny v podstate urcuji dodavatele. jestlize nekdo ma marzi 80 procent, nekdo 40 a jejich nakupni cena bude v podstaet konstantni (jen v zavislosti na tom kdy objednaj), a neverim ze na necem prodelaj, tak bych rek, ze musej mit docela vejvar. protože vůči obchodum maj inimalni naklady na personal (staci skladnici), na vzhled obchodu, najemny taky nizsi, apc skald muze byt nekde na vesnici. takže jedina vyraznejsi polozka je samotna doprava, ne? Nebo na neco zapominam? Kolik na tom ma pak treba ten dodavatel? Když jsi delal v obojim, tak bys moh tusit?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » čtv bře 1, 2007 11:20

Nedá mi to se nezeptat - co třebas takovej Bartsport? Ten se sem cpal v době, kdy Hudy a RP valili ve velkým a přitom je levnější (příklad - Reverso v BS 609,- v Hudy 660,- Teď si nejsem stopro jistej, ale ten rozdíl byl asi takovej). A to taky jede na kamenný prodejny.

Radši taky nakupuju v malejch kšeftech, kde si o daným zboží můžu pokecat, dostanu radu, moje rada je přijmuta (ne každej je vševědoucí) a nebudou na mě čučet jako na trotla jako teď v Hudy při koupi Reverza (Bartsport jsem prostě nestíhal :roll: ), když v podstatě nevěděli, jakej je rozdíl mezi Reversem a Reversinem :shock: a já se jim to snažil trochen osvětlit. Příště na ně seru!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Paw » čtv bře 1, 2007 11:24

no kdyz si tak vzpomínám tak cca 100%... nevím jestli mají nižší náklady... obcas bych ani neřekl... např.. stanek na sport pragu se pohyboval přes 100tis... mas dealery, ktery jezdi po obchodech a snazi se te presvetsit ze bys mel brat jejich zbozi... odmena pro takoveho "obchodáka" je v procentech 4-10% pak mas náklad na nejakou tu reklamu - tu mají 100% větší než obchůdky.... Pak přeci jen sponzorují významné závody a akce,,, a pak ber ze tam nejsou jen skladnice, ale vicero lidí... třeba ti co se starají o reklamu, o zahraniční dovoz atd atd atd... ale na druhou stranu toho prodají tolik, že z toho maj dosti penez :o))

ja nejsem zastancem vysokých cen... da naopak mi vadí cenova outdoorová politika v tomto statě, ale jako střední obchod stím moc nenadělám :o(((

Problém je ten a to ne jen v Outdooru, ale celkově.. že se ceny určují podle zapadního světa i když naše platy dosti pokulhavají...
Cena se tvoří tak ze se vezme výrobek a rekne se ve světě stojí 100Euro x kurz a to je cena a pak se upravuje třeba trošičku dolu... ty lepší firmy (dovozci) se pak snaží natlacit tu doporučenku třeba trosku dolu... tedy pokud na ně zase netlací výrobci nebo nadnarodní společnosti...
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod Paw » čtv bře 1, 2007 11:32

Bartsport je jedna z vyjímek... internetových obchodu... je jako jeden z mála tolerovan dodavateli a to jen proto že ho koupil nejvetší obchodní server Moll.cz a tak mají uplně jiné finanční možnosti... a tak se všichni schodli na tom že oni budou "jediny" podporovaný internetový obchod... a jejich kamenný obchod?... mají ho jen aby zacpali pusu vsem obchodum ze ostatní musi mít kamennou prodejnu pokud chtejí mít eshop tak ho udelali taky...

a ceny všichni jsou levnější nez Hudy pokud zrovna nemají akci... a jen pro příklad když člověk hledá tak najde levněji... unás reverso stoji 548,- :lol: :lol: :lol: kdo hleda ten najde

ne... sranda musí být... :lol:
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod patentik » čtv bře 1, 2007 11:33

pokud by se u nas prodavalo za polovinu ceny ktera je na "zapade" tak by prijeli typci ze zapadu nakoupili u nas ve velkym a prodali u nich - resp. lidi ze zapadu by nakupovali on-line u nas
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Paw » čtv bře 1, 2007 11:35

ale oni uz nakupují... jelikoz na zapade se nedavají slevy za registraci nebo za to ze patris k nejaké skupině nebo oddílu... alespon mi máme dosti zakazníku ze západní evropy... a nejprodavanejsí artikl jsou výrobky s gore-texu a lezecí matroš
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod patentik » čtv bře 1, 2007 11:42

to ze tedy nakupuji drzi cenu tam kde je - pokud by ti to distributor prip. vyrobce prodal za nizsi cenu nez na zapade tak by museli majitele obchudku na zapade jit tez s cenou dolu = mensi zisk jak pro prodejce tak pro vyrobce. cili cena zustane tam kde je akorat se bude vyrobek inovovat a propagovat udajne stale lepsi a lepsi vlastnosti - toz to jen muj laicky nazor
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Paw » čtv bře 1, 2007 11:49

základní nákupní cenu mají všichni stejnou at nemec nebo čech... v eurech... ale pak uz zalezí jak si schopný obchodník a kolik dokazes jeste vytřískat dalších slev z dodavatelu.... za odběry, předobednávky, ze jim budes delat reklamu a tak.. a tak..
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod Paw » čtv bře 1, 2007 11:52

a samozrejme ze cenu nesnizi jelikoz pouzivaji novejsi a lepsi material :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod Tomík » úte lis 6, 2007 17:39

Neobyčejně poučné vlákénko :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Obří řetězce se sportovním vybavením ovládnou ĆR

Příspěvekod RUMcajs » úte lis 6, 2007 17:58



Jestli budou dobry stejne tak, jako napr.

http://www.chainreactioncycles.com/

kterej se zameruje na kola (byl jsem u i jejich sidle), tak jsem naprosto pro!
Ten vyber, vse na jednom miste, velikosti, barvy...
Shanel jsem chranice na DH v CR a to bylo od obchodniku same pofnukavani, ze tohle nemaj, na tamto se ceka mesic a ze ve 3 velikostech to na zkousku nesezenou....
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Předchozí

Zpět na Prodejny