Outtdor obchod

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod uplne jinej martin » stř lis 22, 2006 21:47

Jestli chceš podnikat okolo lezců a tak, tak založ v praze hospodu něco jako zavřenej lokálblok. Prostě hospodu, a ne restaurační podnik. Pivo, utopence, kořalka, nějaký hotovky a příjemná obsluha. Dobře dosažitelný z centra (ideálně u metra). žádnou takovou neznam a kdybych znal, rád do ní budu chodit. Lokálblok mě fakt poslední dobou nasral, géčko za šestadvacet, ťuk na hlavu. jídlo žádný (pokud neberu v úvahu takový ty moderní sračičky) a panák tuzemáku stojí tolik, co nedaleko půlka flašky. Obsluha nepříjemná (po bouldrování sme šli na pivko a pokecat, no a po deseti minutách když už jsme byli na suchu - nejsme pivaři :-) že prej že zavazíme. tak ok, že pudem za chvíli, no po chvíli jsme si objednali další dvě a pili je pekelně pomalu... ["a to si po štvrt hodině najednou objednáte dvě piva..:?" "tak mi přineste čtyry, jako že jsem těch deset minut pivo pil"... stejně přinesla jenom dvě. a tak.

ps. jestli chceš začít podnikat, začal bych u kultivace písemného projevu.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod OuttdormatejCv » čtv lis 23, 2006 0:34

uplne jinej martin píše:Jestli chceš podnikat okolo lezců a tak, tak založ v praze hospodu něco jako zavřenej lokálblok. Prostě hospodu, a ne restaurační podnik. Pivo, utopence, kořalka, nějaký hotovky a příjemná obsluha. Dobře dosažitelný z centra (ideálně u metra). žádnou takovou neznam a kdybych znal, rád do ní budu chodit. Lokálblok mě fakt poslední dobou nasral, géčko za šestadvacet, ťuk na hlavu. jídlo žádný (pokud neberu v úvahu takový ty moderní sračičky) a panák tuzemáku stojí tolik, co nedaleko půlka flašky. Obsluha nepříjemná (po bouldrování sme šli na pivko a pokecat, no a po deseti minutách když už jsme byli na suchu - nejsme pivaři :-) že prej že zavazíme. tak ok, že pudem za chvíli, no po chvíli jsme si objednali další dvě a pili je pekelně pomalu... ["a to si po štvrt hodině najednou objednáte dvě piva..:?" "tak mi přineste čtyry, jako že jsem těch deset minut pivo pil"... stejně přinesla jenom dvě. a tak.

ps. jestli chceš začít podnikat, začal bych u kultivace písemného projevu.


Machruje tu kvanta lidí , ale náký solidní návrhy jsem zatím kromě dennyho nezaznamenal . takže fakt dík všem .Myslel jsem , že jako outdooráci budete mít víc návrhů a nápadu .
OuttdormatejCv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 17, 2006 0:17

Příspěvekod Denny-04 » čtv lis 23, 2006 1:28

Jestli máš do začátku dostatek financí, tak to budeš mít jednodušší. Pokud vím, tak v centru CV je dostatek obchodních prostor, každou chvilku někdo "zkrachuje" a uvolní místo. Právě na obchůdcích s oblečením je to názorně vidět. Napadá mě, že problém může být v rozsahu nabídky. Viz třeba jeden outdoor obchod v centru - malý výběr a hlavně nedostatek velikostí jednoho výrobku a zcela jasný nezájem něco shánět. Na můj dotaz ohledně dodání správné velikosti byla odpověď typu - "Zboží máme zhruba 2x do roka" (= máte prostě smůlu). Já být obchodníkem, tak se snažím zákazníkovi vyjít vstříc a daný kus sehnat. Paradoxem je, že ani malá kupní síla nepřesvědčí prodejce, aby si i to málo zákazníků snažil udržet. Člověk je logicky znechucen a jde shánět ke konkurenci.

Máš možnost třeba nabízet výrobky firem, které Hudy a spol. nenabízí. Já si ale myslím, že bys moc neuspěl, protože nedůvěra v cizí značky je znát, Češi jsou silně konzervativní. Pokud ovšem máš dost peněz, na zkoušku můžeš nabízet cokoliv a sledovat, jak se to ujme. Osobně bych dal přednost ucelené řadě výrobků několika značek než mít od 50 výrobců jedno tričko velikosti L. Je prostě trapné, když přijdu do jednoho nejmenovaného sportu, kde mají funkční prádlo od Craftu a nabízí 4 trika jedné barvy dvou velikostí. Na můj dotaz ohledně žádané velikosti byla odpověď - nemáme, my nevíme, co nám šéf pošle. To je super přístup, ne?
Konkrétní značky nemá cenu moc radit, projdi si nabídky velkých prodejců, nabídky na netu a něco si vybereš. Je faktem, že většina lidí je nucena jít po ceně a super drahé věci v CV prostě neprodáš.
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod Vena » čtv lis 23, 2006 7:03

OuttdormatejCv píše:Machruje tu kvanta lidí , ale náký solidní návrhy jsem zatím kromě dennyho nezaznamenal . takže fakt dík všem .Myslel jsem , že jako outdooráci budete mít víc návrhů a nápadu .

nediv se, jelikož z tvého projevu je cejtit lehká najivita. Např. když sem se tě ptal na dostatek financí, myslel jsem částku kolem melounu, takže si to přeber, jestli máš opravdu připraveno dost.
Jak se zmínil Přípluv nasycenost outdoorovýho trhu je opravdu velká, takže bys musel přijít s opravdu něčím zajímavým, aby ses chytil a to se mi podle tvejch otázek nezdá.
Pokud dáš na rady jako "zkus se zaměřit na skauty", tak to vyjímečně musím souhlasit s Lumyrem a opravdu žádnej obchod neotvírej. :wink:
Rozhodně to neber jako machrování, ale ptát se na to, jak dělat reklamu, jaký zboží nabízet apod., si o to opravdu říká.
Takže když se do toho pustíš, hodně štěstí. Pokud ne, třeba najdeš něco rozumnějšího, třeba tu hospodu :wink: :D
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv lis 23, 2006 22:11

OuttdormatejCv píše:Machruje tu kvanta lidí , ale náký solidní návrhy jsem zatím kromě dennyho nezaznamenal . takže fakt dík všem .Myslel jsem , že jako outdooráci budete mít víc návrhů a nápadu .

Jestli to bylo na mě, tak já svůj návrh myslím pekelně vážně. V Lokálbloku mě opravdu namíchli a nejsem sám. V Praze teď nevím moc o hospě, kam bych třeba zašel s kámošema podobný úchylky (lezení, hory, kolo, turistika, etc) do hospody pokecat nebo doplnit ionty po nějaký stěně.

A s tou kultivací písemnýho projevu jsem to myslel naprosto vážně, nemlich pokud chceš rozjíždět vlastní byznys. Začal bych nejdřív u shody podmětu s přísudkem (i/y) a pokračoval bych přes základní typografická pravidla (nikdy ne mezera před interpunkčním znaménkem, atd.). Nakonec bych umyl ospalky, když píšu do prohlížeče outdoorněco vlevo vidím modrým písmem outdoorněco vpravo taky, včude okolo je to samý outdoorněco, nemůžu pak psát o outtdoru a jmenovat se outtdorněco. Když už chceš bejt teda takovej světák a nechceš otevírat obchod s vybavením do přírody (alébrž outdoor obchod). I když, v poslední době je 'audór' vše, co začíná hned za domovníma dveřma.

Machrování? Zeptal ses, každej odpověděl dle vlastního uvážení a schopností. Očekáváš snad, že ti někdo bude bod po bodu říkat svoje podnikatelský knowhow?
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod OuttdormatejCv » ned lis 26, 2006 0:02

Lumyr píše:
o politice Hudy sportu opravdu moc nevím!! Ale jedno vím . Hudysport poslední dobou už do obchodů dává jen zboží , které sám dováží !!! a tím pádem na nich má ranec . Ruší v sortimentu kvalitní značky ( Tilak , HighPoint apod)A s tou reklamouu ?? V teplicích byla prodejny Hudy sportu a outdor obchod Alpinsport . Kdo myslíš ,že tam Zkrachoval ?? Ano správně !!Hudysport. Každá mince má dvě strany víš.


No, když vlatně nic nevíš tak nechápu že se do toho hrneš :mrgreen: Každá mince má dvě strany, ale s logem Hudy(nebo s jiným frenčízem) bys to měl napsaný aspoň dobře... páč bys měl ty samolepky od nich :mrgreen:
Neftipnější tu byl komentář o "dobrých cenách třeba pro skauty" jestli si myslíš že tě tohle uživý... zeptej se kohokoli kdo se v tomhle pohybuje, co se nejvíc prodává a kdo si to kupuje... rozhodně to nejsou skauti ani lezci... ale tohle bys měl práve už vědět když o tom přemýšlíš...

máš pravdu mám to blbě napsaný,ale Nejftipnější se taky píše Nejvtipnější !! Víš.a hlášku o skautech sem nedával já !!!!!
OuttdormatejCv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 17, 2006 0:17

Příspěvekod Vilík » ned lis 26, 2006 0:10

OuttdormatejCv píše:Víš.a hlášku o skautech sem nedával já !!!!!


Tu sem tam dal ja. A jak tady Martin psal, ze sme se ti kazdej snazili poradit, jak nejlip umime, tak ja sem se tak snazil... Podnikani vubec nerozumim a priznam to... :(( :(( :((



PS: V tomhle vlakne se asi jako v jedinym objevujou utoky proti pravopisu a nazorum, tak toho pls nechte...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod OuttdormatejCv » ned lis 26, 2006 0:19

Denny-04 píše:Jestli máš do začátku dostatek financí, tak to budeš mít jednodušší. Pokud vím, tak v centru CV je dostatek obchodních prostor, každou chvilku někdo "zkrachuje" a uvolní místo.
Ahoj! Máš pravdu , že se v Cv občas uvolní nějaké prostory .Problémem u nich je nekřesťanský nájem a dost často velmi malé prostory pro sport obchod.
Právě na obchůdcích s oblečením je to názorně vidět. Napadá mě, že problém může být v rozsahu nabídky. Viz třeba jeden outdoor obchod v centru - malý výběr a hlavně nedostatek velikostí jednoho výrobku a zcela jasný nezájem něco shánět. Na můj dotaz ohledně dodání správné velikosti byla odpověď typu - "Zboží máme zhruba 2x do roka" (= máte prostě smůlu).
S tím obchodem máš pravdu jestli myslíš ST..X ?U toho zboží 2 x do roka se jich musím ač nerad zastat.Měl jsem již X jednání s výrobci sportovních potřeb a pravdou je to .že tyto firmy vyrábí pouze na základě předobjednávek , které se dělají vždy půl roku předem.oni vyrobí ty kusy dle objednávek ,udělaj pár kusů navíc a když chceš objednat mimo tak buďto nemaj nic nebo maj jen hodně malý zásoby lkteré objednaly navíc.
Já být obchodníkem, tak se snažím zákazníkovi vyjít vstříc a daný kus sehnat.
Paradoxem je, že ani malá kupní síla nepřesvědčí prodejce, aby si i to málo zákazníků snažil udržet. Člověk je logicky znechucen a jde shánět ke konkurenci.

Máš možnost třeba nabízet výrobky firem, které Hudy a spol. nenabízí. Já si ale myslím, že bys moc neuspěl, protože nedůvěra v cizí značky je znát, Češi jsou silně konzervativní.
Hudy nabízí pouze firmy , které sám dováží . maslím ,že je spousta jiných kvalitních firem ( Highpoint,Tilak,husky,sensor,moira,Nordblanc,Garmont ajiné),které by se daly nabízet a jsou dostatečně známý !
Pokud ovšem máš dost peněz, na zkoušku můžeš nabízet cokoliv a sledovat, jak se to ujme. Osobně bych dal přednost ucelené řadě výrobků několika značek než mít od 50 výrobců jedno tričko velikosti L. Je prostě trapné, když přijdu do jednoho nejmenovaného sportu, kde mají funkční prádlo od Craftu a nabízí 4 trika jedné barvy dvou velikostí. Na můj dotaz ohledně žádané velikosti byla odpověď - nemáme, my nevíme, co nám šéf pošle. To je super přístup, ne?
Konkrétní značky nemá cenu moc radit, projdi si nabídky velkých prodejců, nabídky na netu a něco si vybereš. Je faktem, že většina lidí je nucena jít po ceně a super drahé věci v CV prostě neprodáš.

Jo to je asi velká pravda. Tak by snad mohly zafungovat Husky ,Nordblanc,alpinepro a jiní.To je myslím i jedna z nevýhod Hudy prodejny v CV , protože Hudy v podstatě nemá levnější věci pro obyč.turisty nebo začátečníky .
OuttdormatejCv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 17, 2006 0:17

Příspěvekod Lumyr » ned lis 26, 2006 0:20

Nejvtipnější !! Víš.a hlášku o skautech sem nedával já !!!!!


hmm krom toho že mi z toho slova vypadlo "j" to bylo takle napsané záměrně, myslel jsem že z toho vyzní víc ironie a nadsázka, hmm asi ne.. Bohužel o tom tvém nicku a názvu vlákna to asi říct nejde.. :mrgreen: ale soráč (hmm, tohle by se asi taky mělo napsat jinak, že...) jestli se tě to nějak dotklo...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod OuttdormatejCv » ned lis 26, 2006 0:26

Vena píše:
OuttdormatejCv píše:Machruje tu kvanta lidí , ale náký solidní návrhy jsem zatím kromě dennyho nezaznamenal . takže fakt dík všem .Myslel jsem , že jako outdooráci budete mít víc návrhů a nápadu .

nediv se, jelikož z tvého projevu je cejtit lehká najivita. Např. když sem se tě ptal na dostatek financí, myslel jsem částku kolem melounu, takže si to přeber, jestli máš opravdu připraveno dost.
Jak se zmínil Přípluv nasycenost outdoorovýho trhu je opravdu velká, takže bys musel přijít s opravdu něčím zajímavým, aby ses chytil a to se mi podle tvejch otázek nezdá.
Pokud dáš na rady jako "zkus se zaměřit na skauty", tak to vyjímečně musím souhlasit s Lumyrem a opravdu žádnej obchod neotvírej. :wink:
Rozhodně to neber jako machrování, ale ptát se na to, jak dělat reklamu, jaký zboží nabízet apod., si o to opravdu říká.
Takže když se do toho pustíš, hodně štěstí. Pokud ne, třeba najdeš něco rozumnějšího, třeba tu hospodu :wink: :D

zajímám se o to už určitý čas a milion je myslím ten nejmenší základ co musím mít . S tím se počítá . vím že ve slušném obchodě může být i zboží i za X milionu .S nasyceností trhu je to pravda ( ale to je v každém oboru !!!)
A to ,že se ptám na rekalmu apodobné věci??Samozřejmě , že mám nějakou svojí vizi ,představu o tom jak to dělat ,ale myslím že není špatné poslechnout si rady jiných .
OuttdormatejCv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 17, 2006 0:17

Příspěvekod OuttdormatejCv » ned lis 26, 2006 0:29

Lumyr píše:
Nejvtipnější !! Víš.a hlášku o skautech sem nedával já !!!!!


hmm krom toho že mi z toho slova vypadlo "j" to bylo takle napsané záměrně, myslel jsem že z toho vyzní víc ironie a nadsázka, hmm asi ne.. Bohužel o tom tvém nicku a názvu vlákna to asi říct nejde.. :mrgreen: ale soráč (hmm, tohle by se asi taky mělo napsat jinak, že...) jestli se tě to nějak dotklo...


nedotklo.Ale chtěl jsem ,aby jsme se tu bavily o problému , kterej mě zajímá a ne o tom kolik udělám v psaní chyb.
OuttdormatejCv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 17, 2006 0:17

Příspěvekod pripluv » ned lis 26, 2006 10:56

Co se reklamy týká, tak to je kapitola sama pro sebe. Přes dobrou reklamu prodáš i tu nejpitomější věc. Jenže to se už všeobecně ví a proto je reklama jedna z nejdražších položek, co může být.
Reklama by hlavně měla přímo útočit na cílové skupiny lidí, jako poměrně dobrej nápad se mi jeví reklamní A3 rámečky na záchodech v hospodách, tam než ze sebe vyhrčíš ty dvě piva, tak si ji přečteč celou i pozpítku. Jenom bacha na umístění, musí být přesně naproti očím (berme v potaz cca plus a mínus 20 cm), aby zaujala.
Reklama v nějakém periodiku (nějakej zpravodaj města) je taky ještě finančně zvládnutelná, pak ještě maximálně nějakej venkovní board. Důležitej je i signmaking, ale to už je kapitola sama pro sebe...

Jo a ač se to může zdát jako blbost, tak hodně dělá i pitomý logo (viz napčíklad přelogování Hudy a to všechno kolem toho ... určitě to mělo smysl, z hlediska, jak to pojali.)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Klíma » ned lis 26, 2006 12:40

jj ty reklamy na hajzlu jsou dobry :mrgreen: akorat si druhej den nepamatuju co na nich bylo :((
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Vena » ned lis 26, 2006 12:42

Klíma píše:jj ty reklamy na hajzlu jsou dobry :mrgreen: akorat si druhej den nepamatuju co na nich bylo :((

a jak se snažím vzpomenout, dycky se mě strašně rozbolí hlava
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vilík » ned lis 26, 2006 12:43

Klíma píše:jj ty reklamy na hajzlu jsou dobry :mrgreen: akorat si druhej den nepamatuju co na nich bylo :((


Ale dostanes to do podvedomi a vybavis si to v obchode... * * *
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned lis 26, 2006 12:51

Klíma píše:jj ty reklamy na hajzlu jsou dobry :mrgreen: akorat si druhej den nepamatuju co na nich bylo :((

Chodíš málo :)
Já mám na celej život zafixovaný Snowboardový prkna a Renaulty včetně F1 :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Paw » čtv led 11, 2007 22:25

Pěkná diskuze :lol:
Jen dotaz, kolik z Vás založilo obchod s tímto zaměřením? myšleno outdoor, horolezectví a tak...
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod Hafi » čtv led 11, 2007 22:58

Paw píše:Pěkná diskuze :lol:
Jen dotaz, kolik z Vás založilo obchod s tímto zaměřením? myšleno outdoor, horolezectví a tak...

ja ne ale planuju to :D Chci dovazet cesky a vubec evropsky znacky (od nas treba tilak, swartzkopf) do kanady. a ne ze mi to nekdo vezmete!!! :lol:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » pát led 12, 2007 8:45

Přípluv píše:Já mám na celej život zafixovaný Snowboardový prkna a Renaulty včetně F1 :mrgreen:


A Durexy :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » pát led 12, 2007 9:47

Paw píše:Pěkná diskuze :lol:
Jen dotaz, kolik z Vás založilo obchod s tímto zaměřením? myšleno outdoor, horolezectví a tak...

:D , ale když to tak vidím, radši se přidám k Hafimu :mrgreen: :mrgreen: - on to bude odsud vyvážet a já v Kanadě přijímat :wink:
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod chonga » pát led 12, 2007 10:07

Přípluv píše:Nevím jak v Chomutově, ale přijde mi, že obecně je trh s tímto nasycen. Nehledě na to, že všechno kromě bot, hadrů a batohů si dneska všichni kupují přes net a někdy i ty bágly a boty :(( .
Nerad bych ti vzal elán...


bohužel je to tak :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » pát led 12, 2007 10:12

Klíma píše:jj ty reklamy na hajzlu jsou dobry :mrgreen: akorat si druhej den nepamatuju co na nich bylo :((


...... a kde to bylo
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Hafi » pát led 12, 2007 10:21

Vena píše:
Paw píše:Pěkná diskuze :lol:
Jen dotaz, kolik z Vás založilo obchod s tímto zaměřením? myšleno outdoor, horolezectví a tak...

:D , ale když to tak vidím, radši se přidám k Hafimu :mrgreen: :mrgreen: - on to bude odsud vyvážet a já v Kanadě přijímat :wink:

no, ja mel v umyslu byt v ty kanade, takze tam ten flek uz je bohuzel plnej. :D Ale potreboval bych nekoho v evrope a mozna casem i vic lidi v kanade (asi ve vancouveru). Ale to az budu mit velkou spolecnost a budu strasne znamej a bohatej :lol:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Předchozí

Zpět na Prodejny