Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod booze » úte čer 16, 2015 21:22

@budo nemate pobliz kravin nebo mlekomat? Muzes si pak udelat domaci syr.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod budo » úte čer 16, 2015 21:53

To mi pripomina, jak jsem jednou pred mnoha lety potreboval dostat čubu do reky, aby se kapku oplachla od bahna. Nechtelo se ji a tak jsem ji dal kus nejakyho tocenaku, kterej jsem mel s sebou pro ni nakrajenej na kosticky. Takze vedela, co mam v ruce. Ukazal jsem ji dalsi kousek, nechal ocuchat, pak hodil do vody, kde bylo celkem melko a doufal, ze tam za tim vlitne. Nevlitla. Kabanos plaval na hladine, cuba si pro nej jen tak ledabyle sahla a bylo po koupani. Nikdy jsem nevidel, ze by maso plavalo. Akorat tenkrat plaval ten tocenak. Kolik ceho tam bylo, celkem zustalo tajemstvim ;-) ale masa asi moc ne.

Jinak 1/4l mlika a 2 rohliky jsme dostavali taky. Chutnalo to celkem dobre, ale smrdelo to nekdy pekelne, to zas jo. Protoze obcas tekl nektery z pytliku v te bedne a jak se v tom ty ostatni macely a pekne se to hralo na korbe te avie, co nam to vozila, tak to bylo neco. Clovek to musel oplachnout a i tak to bylo citit. Kazdopadne jak rikam, kdyby v tom bylo tak poctivy mliko, ktery jsem si jeste v 90. letech mohl u strejce v kravine cerstve nadojeny nabirat hrnkem z nadrze, kde se to michalo a chladilo, klidne bych igelit snesl. Pokud mozno netekouci. Tak brecka, co dnes v krabici misto mlika stoji v krame nekrestansky prachy ve srovnani s tim, za kolik je zemedelec opravdicky mliko nucenej prodavat (az ho mnohdy demonstrativne naleje do kanalu), tak ta brecka mne, bez ohledu na super krabicovej obal oproti byvalym pytlikum, moc nechutna.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod zonn » stř čer 17, 2015 6:28

No ja si pamatuju, ze ve skole jsme meli mleko ve skle, ne v pytliku. A je pravda, ze kdyz nemame koupene mleko ze statku, ale mame plnotucne krabicove, tak je to v kafi poznat.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 959
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 17, 2015 6:49

co vim, tak par mesicu zpatky sem v nejakym obchode mliko v sacku videla taky... nemival to lidl nejakou dobu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » stř čer 17, 2015 6:56

Ehm, pokud mi pamet dorbe slouzi, tal za socaku prodavali z mlecnych vyrobku ve ctvrtlitrovem skle pouze jogurt, mleko rozhodne ne. To bylo v poctivem deravem sacku! (Coz bylo obcas zajimave, kdyz pulka sacku v bedne, co je meli prodavat na svacinu byla prazdna :-). Ale mleko bylo poctive. Kdyz si jej clovek koupil v pul desaty (dopoledne), bylo poctive zkysnute :lol:. Kurna, ted si chci udelat obycejnou kysku z cerstveho (pry jen) pasterizovaneho mleka, necham jej ve dzbanu venku v kuchyni tri dny - a nic. Az nektery (5.-7.?) den najednou, snad z hodiny na hodinu se najednou srazi na hnusne zkazene mleko, ktere smrdi na sto honu.
Jinak zajimave je, ze z mleka (nepasterizovaneho plnotucneho) primo z mlekomatu u ZD se mi nikdy nepovedlo vykvedlat penu na late (kvedlovackou z Ikei za 29 Kc). Vetsina alespon polotucnych mlek, jedno jestli "cerstvych" nebo trvanlivych bez problemu - jen se nesmelo ohrat v mikrovlnce, takove moc nepeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mvaldo » stř čer 17, 2015 10:01

ja kupujem poctive mliecne vyrobky v blizkosti mesta kde byvam ;)
mimochodom, cez "spojku" si nasli priaznivcov aj v Ostrave :D
Přílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1434531692.802771.jpg
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Příspěvekod zonn » stř čer 17, 2015 14:21

@ noo, zcela urcite jsme ho na prelomu 70/80 let meli ve skole ve skle, s alobalovym vickem;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 959
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mike » stř čer 17, 2015 17:13

Na ty si pamatuju, ale to byly litrovky, ne? Nam vzdycky privezli bednu se ctvrtlitrovymi sacky, ktere se koupaly ve vyteklem mlece :vom:

apuka píše:Kurna, ted si chci udelat obycejnou kysku z cerstveho (pry jen) pasterizovaneho mleka, necham jej ve dzbanu venku v kuchyni tri dny - a nic. Az nektery (5.-7.?) den najednou, snad z hodiny na hodinu se najednou srazi na hnusne zkazene mleko, ktere smrdi na sto honu.

Nedavno jsem nekde narazil na clanek, ktery to vysvetloval. Muze za to pasterizace, ktera zabije puvodni bakterie, ktere by zaridily spravne zkysnuti. Tahle se tam dostane neco nahodneho ze vzduchu a mleko se zkazi. Abys dosahl spravneho efektu, musel bys mleko naockovat spravnou kulturou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » stř čer 17, 2015 19:47

U nas prave prodavali litr mleka v pytliku, ve skle nevim. Ale na zakladce jsme na 100% meli male mleka 250 ml ve skle. Ted se s zenou dohadujeme, jaky pruh byl na vicku, mleko melo asi modry, kefir asi cerny a jeste ve stejnem baleni byvala slehacka (cerveny pruh?). Ty jo, je to par let a clovek zapomina:-) Ale pamatuju si, ze jsem jednou koupil neco s jinym pruhem a mama me to poslala vymenit:-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 959
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod budo » stř čer 17, 2015 20:06

Co treba pridat do plnotucneho mleka z krabice trochu kefiru (zakysaneho mleka) a soupnout to do spravne stabilni teploty? Stejne jsme doma delali v jogurtovaci (kultivatoru) jogurty.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod zonn » stř čer 17, 2015 21:34

Domaci jogurt neni zadny problem. Mleko ze statku ohrat na 35 a do toho rozmichat bily jogurt s kulturami(holandia nebo jihocesky), do rana zabalit do periny a je to;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 959
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re:

Příspěvekod sobb » stř čer 17, 2015 21:45

zonn píše:Ale na zakladce jsme na 100% meli male mleka 250 ml ve skle.
taky tak ... a tuším rohlík k tomu, jestli si to dobře pamatuju :D
a barva se mi tam nějak kradmo vybavuje fialová, ať máte další k domácí diskuzi :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod sobb » stř čer 17, 2015 21:52

až po odeslání jsem si všimla, že píšu do vlákna Lídl :mrgreen:
Tak ještě přidám koment. Před chvílí jsem se koukala na jejich leták, když už jste tu to jejich retro probírali (a vzešla z toho nakonec tahle mléčná diskuze), a je to docela zajímavej reklamní nápad, škoda, že je nejbližší Lídl tak daleko :cry: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod zonn » stř čer 17, 2015 21:53

Jasne ze k mleku byl rohlik;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 959
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod lojzmen » stř čer 17, 2015 23:09

od čtvrtka 18.6. mají v Lídlu zajímavé aku nářadí, třeba úhlovou brusku
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1139
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » čtv čer 18, 2015 7:05

mike píše:...Nedavno jsem nekde narazil na clanek, ktery to vysvetloval. Muze za to pasterizace, ktera zabije puvodni bakterie, ktere by zaridily spravne zkysnuti.
Jenze za socaku se mleko taky pasterizovalo (i homogenizovalo). Ale ja si pamatuji tak, ze to bylo na kratkou dobu ohrate na pasterizacni teplotu (nedam za to ruku do ohne, ale mne na toto slovo vzdy vyskoci v hlave cislo 67,5 stupne) aten cas mohl byt tak 5-10 minut. Tehdy se to podavalo tak, ze to staci na zabiti nezadoucich organizmu, ale vetsina zadoucich to prezije. Co je na tom pravdy nevim, ale ze sackove mleka koupeneho rano byla vecer chutna kyska (teda pokud se nezapomela v sacku... to se pit nedalo :-)). V soucasnosti jsou na to stanovene normy, jsou ruzne pasterizace - a tim ruzne upravy chuti i organizmu.
Jinak hezky clanecek o tom (jo tam i to, co mike spominal) je tady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mvaldo » čtv čer 18, 2015 12:08

u nas na farme sa predava nepasterizovane mlieko, s velkym napisom "pred pouzitim prevarit" ;) 1l/0.60€
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod booze » čtv čer 18, 2015 12:17

jednou te to protahne a pak si zvyknes. Kdyz jsem byl maly, mel zizen a nechtelo se mi jit domu se napit, tak jsem si nekolikrat strikl primo od kravy, co se pasla venku. Teple kozi je horsi, to tebou projede, ze nemusis ani tlacit, protoze nestihas brzdit. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod zonn » čtv čer 18, 2015 12:46

Jo, ve statku kam chodime maji taky cedulku o prevareni. Museji ji tam mit kvuli hygiene. Neprevarujeme, kdyz prevaris, prijdes o smetanu ve skraloupu.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 959
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » čtv čer 18, 2015 13:07

TO tam asi nemuseji mit hvuli hygiene, ale EU predpisum. V tom clanku, co jsem dal odkaz, to taky pisu - u vyrobku z nepasterizovaneho mleka musi byt uvedeno, ze je ze suroveho mleka (resp. ze to je surove mleko). O upozorneni na nutnost prevareni se tam nepise.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod budo » čtv čer 18, 2015 16:51

apuka: super článek, díky!
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod Indy » čtv čer 18, 2015 22:47

mimochodem, typicky u pokladny maji madlove tycinky, Eridanous almond bar. celkem doporucuju..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod budo » pát čer 19, 2015 6:06

booze píše:@budo nemate pobliz kravin nebo mlekomat? Muzes si pak udelat domaci syr.


Promin, prehledl jsem to...
No, z kravina u strejdy udelali po 90. letech drubezarnu.
Co vim, tak par farmaru tady v okoli asi je, kteri prodavaji mleko. Jen jsem se jeste nedokopal k tomu, abych si je poradne zjistil a objel. Ale beham kolem ohrady s kravama, tak to asi nebude tak tezky :-) Už jsme o tom nekolikrat doma mluvili, že bychom kupovali cerstve mleko od farmare. Znama rikala, ze si pry vozi v pet lahvich vzdycky na tyden a doma to pak prevari. Ja bych asi radeji sel cestou denne cerstveho od nekoho, kdo je blizko. Jen jsem mel trochu obavy, a zatim o tom nic moc nevim, ohledne encefalitidy. Pry ji muze krava mit a prenasi se prave mlekem. Takhle mi to nekdo rekl. Takze se jeste musim podivat, jak to s timhle vlastne je, protoze to muze klidne byt nejake planne straseni ala jedna pani povidala.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mvaldo » pát čer 19, 2015 6:21

ja kupujem u nas v Mestecku, denne cerstve a "ciste", bez Evitaminov ;) robia rozne syry, jogurty, kysle ochutene mlieka, zakvas ... a u nas v meste je firemna predajna Agrofarna Cerveny Kamen ;) vyrobky za super ceny, oproti trznici co mam pod oknami -30% - 50% cien toho isteho ;)
hodne ludi mi nadava, preco stale "zerem" syry a tvarohy, no vysvetlit je zbytocne :D
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mvaldo » čtv čer 25, 2015 10:33

nieco z PD Mestecko ;)
Přílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1435224837.831656.jpg
ImageUploadedByTapatalkHD1435224829.966514.jpg
ImageUploadedByTapatalkHD1435224819.729102.jpg
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod Indy » čtv čer 25, 2015 10:48

no, pasterizace mleka se nedela jen tak ze by je to bavilo, a ani ziskani delsi skladovatelnosti neni jediny duvod.

no a cerstvy syry a jogurty od vyrobce, co muze byt lepsiho.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod mvaldo » čtv čer 25, 2015 11:01

jj, datum spotreby nie je mesiac a viac :D
v noci boli vyrabane ;)
ImageUploadedByTapatalk1435226488.727884.jpg
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod budo » čtv čer 25, 2015 21:20

Taky jsem nakoupil .... co jezdivam na kole kolem cedule FARMA ... tak jsem tam zajel autem, panovi rekl na pul oka dobry den (uz mne obsluhovala mlada slecna dcera), pan na mne jmenem a koukam, ze to je spoluzak. Tak jsem privezl dom 4 litry paradniho plnotucneho, pul kila tvarohu, syr nakladany v oleji s olivama a bylinkama, syr prirodni a jeste s pazitkou .... no a budu tam jezdit pravidelne. Kdyz uz jsme u toho, tak mi nabidli (zas na vedlejsim hospodarstvi) domaci prase. No, asi bude zabijacka... :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod apuka » pát čer 26, 2015 7:08

budo píše:Kdyz uz jsme u toho, tak mi nabidli ... domaci prase.
Zajimavejsi by bylo, kdyby nabidli cizi prase, napriklad sousedovo ("My Vam ho v noci prineseme a levne" :-)")
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lidl - zkušenosti, tipy k nákupu

Příspěvekod budo » pát čer 26, 2015 7:51

:lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny