Hannah...

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hannah...

Příspěvekod djx1 » pon zář 17, 2007 13:14

...a RockPoint.
Tak jsem si v sobotu udelal s pritelkyni malou prochazku po Praze. A nestacil jsem se divit. RockPoint je plnej Hannahu. Co jim sibe, ci co? :D
Ale na druhou stranu me potesili. Cim dal vetsi vyber od Tilaku a hlavne cim dal vic hadru od Hardwear.
Ale Hannah me dostal:-(
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ToM » pon zář 17, 2007 13:50

Mám stejný zážitek, teentokrát z RP ve Futuru v Ově. Vysvětlení je ale nasnadě. Uvědom si, jaká firma je Hannah... Masová výroba, pro běžné turisty široký výběr levných hader, žádne specialitky (až na pár vyjímek)... A budu-li upřímný, protože dělám v jednom obchůdku s podobným sortimentem jako je např. RP, na Hannahu se dá krásně a hlavně rychle zbohatnout... jediným problém je, že Hannah už to trochu přehání i s prodejem, čehož si nelze nevšimnout ;o)
Vím, jak funguje "sport" v nějakém hyper/mega/giga marketu. Zákazníci jsou jiní, než ti, co se vyskytují např. zde na OF... Bohužel...
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod djx1 » pon zář 17, 2007 14:15

ToM...taky me to napadlo a asi to i tak bude. Hannah kupuje kde kdo na lyzovani. Je to takova firma, do ktere se oblekne cela rodina a ma pocit, ze ma kvalitni vec:-) Jen me trosku rozesmutnilo, ze prave RockPoint. Dle meho v posledni dobe jeden z nej obchodu z outdoor zamerenim:-( Jen se bojim, aby v tom nepokracovali a nakonec se z toho nestal obchodak s tesco znackama:-(

Jo jinak Hudy a obsluha opet nezklamala:-) U Masarycky byl tak neuveritelne znudenej a neochotnej kluk, az me to sralo a mel jsem chut si nechat zavolat vedouciho.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Blaf » pon zář 17, 2007 15:21

djx1 píše:ToM...taky me to napadlo a asi to i tak bude. Hannah kupuje kde kdo na lyzovani. Je to takova firma, do ktere se oblekne cela rodina a ma pocit, ze ma kvalitni vec:-) Jen me trosku rozesmutnilo, ze prave RockPoint. Dle meho v posledni dobe jeden z nej obchodu z outdoor zamerenim:-( Jen se bojim, aby v tom nepokracovali a nakonec se z toho nestal obchodak s tesco znackama:-(

Jo jinak Hudy a obsluha opet nezklamala:-) U Masarycky byl tak neuveritelne znudenej a neochotnej kluk, az me to sralo a mel jsem chut si nechat zavolat vedouciho.


tak dneska se zastanu hudyho....kupoval sem si ty HW foresty a typek mi fakt poradil, donasel veci. ukazoval co a jak vyzkouset, kde to ma tlacit a tak....fakt dneska sem byl spokojen:) tak aby neb kdyz sem jim dal tolik prachu za to boty :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pon zář 17, 2007 15:23

No pozri, ak budu este stale predavat aj seriozne znacky, tak kaslat na to, ze tam maju velke H. Ja keby som otvaral outdoor obchod, tak si tam asi tiez prasknem jednu z tychto znaciek. Holt, je to blbe, ale polovici ludi to staci a dobre sa to predava. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod djx1 » pon zář 17, 2007 16:05

Rujir...mas recht. Me to nejak nenastvalo. Ja treba RockPoint beru jako kram vice pro lidi. Takovej outdoor shop pro vsechny. Jen jsem si rikal, proc zrovna Hannah:-( Vzdyt ten ma hroznou povest. Je tolik zajimavych firem, jenz vyrabeji tyhle outoor hadry pro sirokou verejnost za rozumnou cenu.

Hudy mi prijde spise pro "uzavrenejsi spolecnost" horalu a cestovatelu. Vzdy jsem ho tak vnimal. Byl to pro mne symbol outdooru:-) A asi i porad je.

Ale co...jen jsem to sem napsal jen kvuli tomu, ze me to prekvapilo:-) Bylo by smutne, kdyby z RockPointu udelali dalsi Gigasport:-(
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 17, 2007 16:20

Hannibal na Korunní je muj oblíbenej obchod.Supr lidi, supr výběr. Prodávaj tam taky Hannah, ale když si chci koupit něco jinýho, tak mi to vážně nezajímá. Když jdu do trafiky pro noviny, tak si taky nekoupim Blesk, ale to co mě zajímá
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Rujir » pon zář 17, 2007 18:06

djx1 píše: Je tolik zajimavych firem, jenz vyrabeji tyhle outoor hadry pro sirokou verejnost za rozumnou cenu.


Napriklad? Nechcem vyryvat, len by ma to zaujimalo, ktore tak vnimas.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ado » pon zář 17, 2007 20:29

Rujir píše:
djx1 píše: Je tolik zajimavych firem, jenz vyrabeji tyhle outoor hadry pro sirokou verejnost za rozumnou cenu.


Napriklad? Nechcem vyryvat, len by ma to zaujimalo, ktore tak vnimas.

Mě jako chudého studenta by to taky zajímalo?
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod jedik » pon zář 17, 2007 20:39

djx1: v Eliassu se taky prodavaji Hannahy vedle uznavanych znacek :) A mam dojem, ze i v RP jsem vidaval aspon stany Hannah. Ono proc ne? Obcasnym turistum vyrobky Hannahu casto bohate staci a proc nechat tyhle zakazniky odchazet nespokojene z drahych cen? ;)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ToM » pon zář 17, 2007 20:49

Rujir píše:
djx1 píše: Je tolik zajimavych firem, jenz vyrabeji tyhle outoor hadry pro sirokou verejnost za rozumnou cenu.


Napriklad? Nechcem vyryvat, len by ma to zaujimalo, ktore tak vnimas.


Máš na mysli třeba Husky, Columbia, Nord Blanc, Alpine pro, Loap (Loop) apod. rázovité firmy?! Je to stejné jako Hannah, masovka. Rozdíl je v tom, že na OF je více lidí proti Hannahu, jiné značky tohoto typu se tu moc nehaní... Ku neprospěchu jak Hannahu, tak těch ostatních lidí, co si jdou koupit takovéto vybavení...

EDIT: ad absurdum je dotažen výrok (nevím už kdo jej vyřkl): "... a proč ne Hannah? Protože by se mi kluci smáli!..." :twisted:
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Tomáš F. » pon zář 17, 2007 22:10

ToM píše:Máš na mysli třeba Husky, Columbia, Nord Blanc, Alpine pro, Loap (Loop) apod. rázovité firmy?! Je to stejné jako Hannah, masovka. Rozdíl je v tom, že na OF je více lidí proti Hannahu, jiné značky tohoto typu se tu moc nehaní... Ku neprospěchu jak Hannahu, tak těch ostatních lidí, co si jdou koupit takovéto vybavení...

EDIT: ad absurdum je dotažen výrok (nevím už kdo jej vyřkl): "... a proč ne Hannah? Protože by se mi kluci smáli!..." :twisted:


Pěknej postřeh *
Myslí si snad někdo, že ten správnej outdórovej kšeft dělá někdo jinej než ti co vozí kontejnéry z Číny?
Každá firma teď dělá "masovku" a každej krám je teď "hadrárna". Prostě proto, že to dělá obrat, neb zádveří je tak úžasně popu, popu, populááární...
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Rujir » pon zář 17, 2007 22:11

ToM píše:Rozdíl je v tom, že na OF je více lidí proti Hannahu, jiné značky tohoto typu se tu moc nehaní... Ku neprospěchu jak Hannahu, tak těch ostatních lidí, co si jdou koupit takovéto vybavení...


A vies, preco je to tak? Lebo si za to moze samotny Hannah s jeho uzasnou reklamou, v ktorej si snazi vybudovat image ala "drsna vybava do extremov", co je vo vsej ucte smiesne. Keby sa profiloval rovnako ako ProAlpine alebo Loap, tak nikto nic nepovie.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomáš F. » pon zář 17, 2007 22:33

Rujir píše:
ToM píše:Rozdíl je v tom, že na OF je více lidí proti Hannahu, jiné značky tohoto typu se tu moc nehaní... Ku neprospěchu jak Hannahu, tak těch ostatních lidí, co si jdou koupit takovéto vybavení...


A vies, preco je to tak? Lebo si za to moze samotny Hannah s jeho uzasnou reklamou, v ktorej si snazi vybudovat image ala "drsna vybava do extremov", co je vo vsej ucte smiesne. Keby sa profiloval rovnako ako ProAlpine alebo Loap, tak nikto nic nepovie.


...jenže firem který se profilujou "nepřiměřeně" jsou mraky... to že to zádveří je tak populární, že to kšeft. A v minulosti slavný vyhlášený firmy šijou stejnou masovku jako Hannah akorát o třetinu dražší :mrgreen:
A kdejaká podobná firma bude inzerovat radši na Lezec.cz než třeba Hiking.sk, protože by si kazili imáge dodavatelů pro drsoně...
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Rujir » pon zář 17, 2007 22:36

Tomáš F. píše:...jenže firem který se profilujou "nepřiměřeně" jsou mraky... to že to zádveří je tak populární, že to kšeft. A v minulosti slavný vyhlášený firmy šijou stejnou masovku jako Hannah akorát o třetinu dražší :mrgreen:
A kdejaká podobná firma bude inzerovat radši na Lezec.cz než třeba Hiking.sk, protože by si kazili imáge dodavatelů pro drsoně...


Mas pravdu, ale to, ze to tak robi kopec dalsich neznamena, ze to je tak v poriadku a ze sa to obcas niektorej firme nemoze vypomstit.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon zář 17, 2007 22:45

ToM píše: EDIT: ad absurdum je dotažen výrok (nevím už kdo jej vyřkl): "... a proč ne Hannah? Protože by se mi kluci smáli!..." :twisted:

(c) zbuddy, Rockpoint Bělehradská

Díval jsem se náhodou na nějaké kalhoty. A koupil jsem si nakonec co?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Tomáš F. » pon zář 17, 2007 22:46

djx1 píše:ToM...taky me to napadlo a asi to i tak bude. Hannah kupuje kde kdo na lyzovani. Je to takova firma, do ktere se oblekne cela rodina a ma pocit, ze ma kvalitni vec:-) Jen me trosku rozesmutnilo, ze prave RockPoint. Dle meho v posledni dobe jeden z nej obchodu z outdoor zamerenim:-( Jen se bojim, aby v tom nepokracovali a nakonec se z toho nestal obchodak s tesco znackama:-(


Ale notak. PR je "dvojka" na trhu. Snaží se dosáhnout obratem na "jedničku".
Prostě tvoří další "masovku" protože je zádveří populární. A taky proto, že je do toho "jednička" svojí celkem agresivní obchodní strategií nutně natlačuje.
Co bys proboha čekal? Jedná se kšeft. Takový ty pojmy jako marketink, obraty a tak... o nic jinýho nejde a vlastně snad ani jít nemůže.
A malý firmy (a krámy) to dnes jen tak mimochodem válcuje mnohem víc, než když tady byla jen ta jedna "jednička".
Asi bude nutný se smířít s tím, že svět není dokonalej a vládne mu kšeft.
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod djx1 » pon zář 17, 2007 23:22

ToM píše:
Rujir píše:
djx1 píše: Je tolik zajimavych firem, jenz vyrabeji tyhle outoor hadry pro sirokou verejnost za rozumnou cenu.


Napriklad? Nechcem vyryvat, len by ma to zaujimalo, ktore tak vnimas.


Máš na mysli třeba Husky, Columbia, Nord Blanc, Alpine pro, Loap (Loop) apod. rázovité firmy?! Je to stejné jako Hannah, masovka. Rozdíl je v tom, že na OF je více lidí proti Hannahu, jiné značky tohoto typu se tu moc nehaní... Ku neprospěchu jak Hannahu, tak těch ostatních lidí, co si jdou koupit takovéto vybavení...



Ju, treba ty mam na mysli. Ale mozna je to opravdu tim, ze Hannah ma hold uz blbe jmeno. Kdybych si mel neco koupit od Alpine, Columbie a jim podobnym (jako, ze doma neco mam), tak bych se tolik nekroutil:-) O Hannahu clovek slysel tolik reci, ze ho to hold odradi.
Zas na druhou stranu. Kdyz jdu do hor, chci mit na sobe neco, cemu muzu verit. A budu se lepe citit treba v Raptorce, nez v bunde od Hannahu, Alpine, Columbie....
Jeste k tem chudym studentum.
Myslim, ze se neda rozlisovat vec levna, draha, pro bohate, pro chude studenty. Norove rikaji, ze neexistuje spatne pocasi, ale spatne obleceni. A ja si zrovna nemyslim, ze bunda od Hannah je to prave do blbeho pocasi a do mist, kde se jen tak clovek nemuze pred zimou schovat ke krbu. Mame nevydrzela Hannah ani dve sezony. Mela ji parkrat na horach, chodila v ni v zime... Moje pritelkyne ma Raptorku. Nosi ji celou zimu, jezdi s ni na bezky, tahame ji obcas do hor i v lete. Ma ji tri sezony a neni to na ni videt. Tady ja vidim rozdil mezi drahou veci a levnou. Pokavad bych byl student a podnikal podobne akce, radeji bych setril a koupil neco lepsiho. Osobne jsem se nekolikrat spalil na botech az jsem pak konecne pochopil, ze je lepsi koupit poradne krusky z poradne kuze a s GTX za nekolik tisic, nez po kazde sezone lepit zraloky, pripadne kupovat nove boty.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod djx1 » pon zář 17, 2007 23:30

Rujir píše:A vies, preco je to tak? Lebo si za to moze samotny Hannah s jeho uzasnou reklamou, v ktorej si snazi vybudovat image ala "drsna vybava do extremov", co je vo vsej ucte smiesne. Keby sa profiloval rovnako ako ProAlpine alebo Loap, tak nikto nic nepovie.


Tady je asi zakopanej pes. Veci, vhodne pro bezne uzivatele povysujou na neco zajimaveho, do extremu, super extra material. Pak cloveku vydrzi sezonu, dve. Clovek se nemuze divit, ze pak na to lide nadavaji. Cekaji zazracne hadry a ono prd. Koupi si bundu do extremu udajne z nejnovejsiho materialu s uzasnejma vlastnostma a ona mu nevydrzi tri dovolene na lyzich.
Osobne proti levnejsim znackam nic nemam, ale vim, na co si je kupuji. Hannah je hold dle meho pro bezne pouziti. Jsou to veci na bezne noseni. Tam asi poslouzi velice dobre.
Asi bychom meli srovnavat srovnatelne:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Tomáš F. » úte zář 18, 2007 0:01

djx1 píše:Myslim, ze se neda rozlisovat vec levna, draha, pro bohate, pro chude studenty. Norove rikaji, ze neexistuje spatne pocasi, ale spatne obleceni. A ja si zrovna nemyslim, ze bunda od Hannah je to prave do blbeho pocasi a do mist, kde se jen tak clovek nemuze pred zimou schovat ke krbu. Mame nevydrzela Hannah ani dve sezony. Mela ji parkrat na horach, chodila v ni v zime... Moje pritelkyne ma Raptorku. Nosi ji celou zimu, jezdi s ni na bezky, tahame ji obcas do hor i v lete. Ma ji tri sezony a neni to na ni videt. Tady ja vidim rozdil mezi drahou veci a levnou. Pokavad bych byl student a podnikal podobne akce, radeji bych setril a koupil neco lepsiho. Osobne jsem se nekolikrat spalil na botech az jsem pak konecne pochopil, ze je lepsi koupit poradne krusky z poradne kuze a s GTX za nekolik tisic, nez po kazde sezone lepit zraloky, pripadne kupovat nove boty.


Jojo, taky proto mám kolem sebe doma rád starožitnosti :-) Dvěsta roků stará skříň, který se narozdíl od té nové dají dodnes otevřít šuplíky. Jsem opravdu rád, že mí předkové nebyli tak chudí, aby kupovali levné věci, ani tak bohatí, aby kupovali módní výstřelky. Prostě SOLIDNOST-JISTOTA
:mrgreen:

Ale ty hadry na hory, to je maličko o něčem jiným. Jo, jasně, taky mám raptora, i když ho moc nepoužívám, protože do podmínek, kde bych ho potřeboval jedu párkrát za rok, a v podmínkách, kde by se asi taky hodil (třeba při lezení) stejně jen tvoří nezanedbatelnou část batohu. Víš ty vůbec, jak je to neskladný :-) Ze dvou důvodů. Za prvé, že bych ho brzo zničil a třeba by mi to bylo líto (byť ho mám fasovanýho, ale na novej už dávno nemám nárok) a za druhý se v něm moc zpotím a tak... Stejně jsou nejlepší dvě hubený flísky z Tesca a proti větru větrovka typu anorak (ty šil ještě nedávno Pašek, nevím jak dnes, já mám ještě zásobu). Snáz reguluješ teplo odebíráním a přidáváním vrstev. Když to zničíš, nepálí tě to. Když to je mokrý snadno to usušíš...

A tak je to skoro se vším, co použiješ v náročnějších podmínkách. Třeba rukavice s windstopéérem. Prima na běžky. Na ho..o když se máš půldem máchat ve rozbředlým sněhu v podělaným žlabu kterým jdeš nahóru. A mácháš se furt, protože holt jistit musíš. A neusušíš to ani zaboha (pokud nemáš za zadkem chalupu a bydlíš v záhrabech). Takže dospěješ ke dvoum párům nejlevnějších flísáčů od větnamců, a pevnejm palčákům jako převlečným (a ty si nakonec necháš ušít, protože takovou levnou šitovku ti přece nebudou v tom drahým krámě nabízet, že). I když to táhneš všechno dvakrát. Zato ale nemáš omrzliny na rukách.

Už jsem to tady párkrát psal. Na čem opravdu záleží, jsou boty a batoh. To ostatní dnes kupuju z rodu toho nejlevnějšího.
I když je docela dobrý dobrý spodní prádlo. Jo.
No, dnes už na to zase přichází kdekdo (takýže ceny jdou strmě vzhůru), ale vlna je vlna, hedvábí je hedvábí, a kůže na botách je holt kůže na botách.
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Rujir » úte zář 18, 2007 6:59

djx1 píše:Asi bychom meli srovnavat srovnatelne:-)


Ale ved to aj robime. Ked sa H. ser.. medzi skutocne outdoorove znacky, tak nech sa potom nedivi, ze vysledok toho porovnavania je potom taky, aky je. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » úte zář 18, 2007 17:55

BTW v Brne ma Hannah vlastni obchod... A nikde jinde nez v puvodnim obchodu RP pred spalickem...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno


Zpět na Prodejny