Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » ned čer 23, 2024 0:37

GreyMouse píše:Já zrovna minulý týden :)

Super. Tak to apukovi budou stacit uz jen 4 dalsi priklady :twisted:

lojzmen píše:v mém případě jen a pouze Česká pošta. Byl jsem trochu naštvaný.

Tohle se mi obcas pred lety stavalo, ted uz dlouho ne. Nez bych se nastvaval, tak jsem radej nakoupil jinde, kde meli pouzitelnejsi moznosti.

Paradoxne se mi tenhle tyden stalo asi poprve po mnoha letech, ze jsem narazil na eshop s jedinou moznosti doruceni. Oficialni stranky miele.cz a ani se nenamahali napsat, kdo to bude dorucovat. Pry Standardni doruceni za 120 Kc. A tak jsem si holt nasel jednoho z jejich distributoru, kde meli Zasilkovnu a jeste zadarmo a druhy den to bylo na vydejnim miste.

ntz píše:nebo vydani zasilka i bez hesla

To se mi stava snad pokazde, kdy mi nekdo doveze zasilku az domu a je k ni kod. PPL, DPD, GLS... Nechteji ani kdyz se jim ho pokousim vnutit. Obcas chce nekdo podpis na dotykovem displeji, ktery drzi v ruce, takze kocka by se podepsala verohodneji, nez ja :) Zasilkovna netusim, tu pouzivam jen na vydejni mista, a CP uz pokus o doruceni domu ani nepredstira.

ntz píše:ta reklama je natacena u nas doma (nedelam si prdel)

Jak se to stalo? :D
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod ntz » ned čer 23, 2024 18:03

mike píše:Jak se to stalo?
To je docela zabavnej pribeh ... Rekonstruovali jsme barak (resp. byt v nasem baraku) a myslim, ze jsme ho udelali fakt pekne (je to starej historickej dum a my se snazili tu rekonstrukci delat co nejvic citlive) a mame kamose, co dela fotografa u filmu a u ruznejch produkcnich spolecnosti, a jemu se nase rekonstrukce strasne libi a rekl, ze si tam cvakne par fotek a da to do takove databaze lokaci, kde muzou nektere ty produkcni spolecnosti vyhledavat ... a neuplynulo ani pul roku a ozvali se nam, ze budou na Melniku tocit reklamu (na Zasilkovnu) a jestli by se u nas nemohla stavit pani architektka, ze se ji to podle fotek libilo, na obhlidku, jestli by to pro ne bylo pouzitelne .. tak se stavila, rekla ze rusi 3 dalsi lokace kam mela ten samej den jet a placli jsme si ... prachy poslali *predem ... a vsichni ti filmari byli strasne mily a prijelo jich tam snad 30 na ty 4 hodiny se dvema nakladakama
ntz
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » ned čer 23, 2024 23:26

To neni spatne :) Akorat vyteznost teda nic moc. 4 sekundy na 4 hodiny filmovani, ktere podle tveho popisu muselo vyjit aspon na vyssi desitky tisic... #-o
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod ntz » pon čer 24, 2024 9:39

@mike - ten stab s tou technikou + herecka a poplatky prej stoji milion+ denne ... tocili od nejakejch 8mi am do 10ti pm == 14 hodin .. u nas stravili ciste 4 hodiny, to znamena ze to je 285 tisic za tyhle 4 vteriny s out-of-focus pozadim u nas doma ...

taky to nechapu, kdyz si dneska lidi uz umi udelat a mensi produkce, obrazove a technicky super-kvalitni kontent za zlomek ceny ... njn, asi zasilkovna potrebuje hodne proinvestovat
ntz
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod lojzmen » pon čer 24, 2024 23:27

mike píše:.... Oficialni stranky miele.cz a ...

Není to sice o doručování - na mamlux.cz drze ukradnu katalogové číslo náhradního dílu spotřebiče Elektrolux a podle něj hledám levnějšího dodavatele. A často bývám úspěšný, protože je to vyrobeno u Zanussi a díly jsou stejné, originální.
lojzmen
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » úte čer 25, 2024 4:25

Jestli jsou stejne, tak fajn, to u Miele neni. Tam original levneji nez z oficialniho shopu nesezenes, firemni politika. Ja jsem i k tomu vysavaci prisel tak, ze mi jejich distributor nesmel dat slevu na kuchynske spotrebice a misto toho mi radej dal ten vysavac navic :)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 27, 2024 12:11

Sháněl jsem nějaké 3/4 kraťasy/kalhoty na léto. Objednal jsem několik kusů z různých eshopů na pobočky, ale po vyzkoušení nakonec vše pro mě z nějakého důvodu nevyhovující. Snad asi poslední možnost jsem objevil na Husky. Tak jsem si objednal na pobočku k vyzkoušení. Zároveň tam mají akci, že druhý kus oblečení za poloviční cenu. Hodilo by se mi ještě tričko na ven, tak jsem tam zkusil dát funkční triko od husky, které by mělo v létě chladit. Zkusil jsem jak druhý kus vložit do košíku až ty kalhoty, které jsou za 1200Kč. Samozřejmě mi to zlevnilo ten první kus - triko, které prodávají za 539Kč. Dejme tomu, ještě pochopitelné. Ale, že to slevu na to triko nepočítá z aktuální ceny, za kterou se prodává, ale té předchozí, to už je prostě od Husky trapné. No ale za tu cenu jsem to ještě vzal na nenáročné běžné použití na ven, třeba k vodě atd.

1.png
1.png (13.53 KiB) Zobrazeno 1383 krát

2.png
2.png (3.66 KiB) Zobrazeno 1383 krát

P.S. Kdyby měl někdo tip, kde se dají sehnat nějaké 3/4 kalhory kraťasy na léto, aby měly i nějaké kapsy a byly pohodlné. Ještě jsem našel u Fjalraven, které vypadají dobře a mají mnoho kapes, ale za 4tisíce to je prostě brutálně předražené, jak je u lišáka zvykem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » čtv čer 27, 2024 14:35

Dromedaro píše:funkční triko od husky, které by mělo v létě chladit.

:lol:
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 27, 2024 16:16

:D
Materiál Cooldry se speciálně tvarovanými vlákny, která odvádí teplo, takže dodává chladivý pocit během vysokých teplot.

Za tu cenu po slevě je to lepší než triko od Vietnamců. Za tu plnou cenu bych si už raději připlatil a koupil osvědčenou značku.

Ale třeba mám asi pět let termotriko Husky a patří k mým oblíbeným. Pěkně hřeje, je pohodolné, dobře se nosí a po pěti letech vypadá pořád jako po zakoupení. Což se o jiných značkových termotrikách za 3x dražší cenu říci nedá. Tak třeba překvapí i toto triko. Má to mít i nějakou složku proti zápachu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » čtv čer 27, 2024 18:34

Potřebuju novýho Fenixe a nechce se mi kupovat na Kroniu za plnou cenu. Našel jsem na Kaufland galerii, že to prodává prodejce na Slovensku za fajn cenu. Jen moc důvěry to ve mně nebudí.. Kupovali jste už někdo takhle? Ono je to asi jedno, protože tam je milion prodejců a s každým bude jiný pořízení.. Čili to funguje jak Allegro, se kterým mám otřesný zkušenosti...
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 27, 2024 20:56

Ne, nenakupoval, protože v to nemám důvěru v tyhle marketplace, kde nabízí hlavně různé pofidérní eshopy. Aspoň to tak na mě působí. Poprvé a naposledy jsem takto nakoupil, když takhle začal nabízet mall.cz a já si toho nevšiml, že to nekupuju od mall.cz. Tehdy mi to ale dopadlo naštěstí jen tak, že ten prodejce mi objednávku zboží ve slevě zrušil, i když akce měla trvat ještě týden a nabídl mi to samé zboží bez slevy. Poslal jsem jej někam a koupil jinde.

Teď jsem taky koukal u jednoho zboží po lepší ceně než je na Alze a zavedlo mě to opět na mall.cz a nějaký pofiderní eshop, který přes ně prodává. To si raději tu pětistovku připlatím u Alzy, než pak řešit případné problémy s reklamacemi, vrácením atd.

Jestli na tom Kauflandu myslíš prodejce vegaonline (ze zvědavosti jsem se díval), tak podle heureky to taky moc důvěry nebudí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » čtv čer 27, 2024 21:11

Ano, přesně to myslím. Recenze jsem nehledal, ale ta forma prodeje je prostě divná.
Vrácení řešit nemusím, vim co kupuju. Reklamace asi taky nejspíš ne, u Fenixe s největší pravděpodobností nebude. A když, poslat na Slovensko je prakticky jak po ČR.
Nechcu dávat Kroniu plnou cenu, ta se mi nelíbí a nikde to tu v akci neni. Klidně risknu složitou případnou reklamaci, ale jde mi o to, abych nekoupil fufu, což u těchto shopů klidně být může. Viz nákupní galerie Aliexpress, samý fufu... a někteří to dokonce vědomě kupují :roll:
Ale zrovna Fenix má náročný zpracování, tam by to mělo být poznat..
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 27, 2024 21:30

No zrovna v případě toho Fénixe jsem si taky říkal, že víš co kupuješ a reklamace málo pravděpodobná. Neplatil bych to ale předem. Fufu je padělek?

Díval jsem se asi na 2 čelovky a rozdíly v ceně cca 500-600Kč. Peníze to pořád jsou, ale záleží na tobě, jestli ti to stojí za případné problémy a riziko padělku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » čtv čer 27, 2024 23:34

Dromedaro píše:Jestli na tom Kauflandu myslíš prodejce vegaonline (ze zvědavosti jsem se díval), tak podle heureky to taky moc důvěry nebudí.

Schvalne jsem se kouknul a co se ti nezda? Negativnich recenzi neni moc a jsou na ne od eshopu slusne a rozumne odpovedi. Ja na tyhle veci u neznamych eshopu koukam a videl jsem mnohem horsi.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Etheric » pát čer 28, 2024 5:48

Dromedaro píše:Fufu je padělek?

Díval jsem se asi na 2 čelovky a rozdíly v ceně cca 500-600Kč. Peníze to pořád jsou, ale záleží na tobě, jestli ti to stojí za případné problémy a riziko padělku.

Jo.

Je rozdíl dát 2 nebo 2,5k. Ta čelovka co chcu je navíc pro ČR / SVK odlišná od verze pro zbytek světa, má jinou teplotu světla. Kdo by dělal takhle složitý fufu, který udá jen na tak malým trhu?
Na Kroniu mi vadí, že nemaj slevy. Jednou za uherák -10% nestojí za řeč
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 28, 2024 7:25

mike píše:Schvalne jsem se kouknul a co se ti nezda? Negativnich recenzi neni moc a jsou na ne od eshopu slusne a rozumne odpovedi. Ja na tyhle veci u neznamych eshopu koukam a videl jsem mnohem horsi.

Jo, na ty reakce obchodu jsem se také díval a ty jsou v pohodě. Také to sleduji a kvůli reakcím eshopů už jsem si z některých neobjednal. Ale nezdá se mi, že za tu dobu (na Heureka tři roky) tam mají tak málo recenzí a co jsem to sjížděl (ale ne úplně všechno), tak to mají ještě ve vlnách. Mezi jednotlivými vlnami je nějaký časový úsek bez recenzí. Nevím, ale tak málo recenzí si může eshop vyrobit sám.

Já pokud existuje možnost, že to zboží budu vracet nebo je to něco hodně drahého, tak raději objednám dráž z prověřeného eshopu a zaplatím o tři čtyři stovky navíc, ale budu mít klid při případném vrácení nebo reklamaci. Třeba u Alzy vím, že to vyzkouším a když to vrátím, tak to donesu na pobočku, kterou mám nedaleko, vezmou to zpět bez řečí a do tří dnů mám peníze zpět a nečekám třeba těch 14dní plus balit a doprava zpět za své. To samé s reklamacemi do dvou tisíc, že to často ani nezkoumají a mám peníze do tří dnů zpět od předání. To mi za ten příplatek na ceně zboží stojí. Nebo třeba i s Kupkolo mám podobnou zkušenost jako s Alzou. Peníze pošlou hned při převzetí v případě vrácení a nějaké problémy taky nedělají ani u reklamací (zatím) a do pár dnů to vyreklamují a vrátí peníze. Koloshop mi dělal problémy při reklamaci i duše za 300Kč (vyndal jsem ji z krabice, otestoval ve vodě a byla děravá, dvě hodiny od převzetí zásilky na bBalíkovně jsem to psal na eshop), že to poslali k posouzení, že na to mají 30dní, tak jsem jej vyřadil (nakupuji jen když jinde není) a upřednostňuji Kupkolo.

Já s těmi noname nebo malými eshopy nemám opakovaně dobré zkušenosti, že už mi to za to dohadování nestojí. Třeba jsem řešil, že jsem vracel jednomu takovému eshopu zboží za tři tisíce. To zboží bylo zabaleno v obyčejném plastovém pytlíku v originální neporušené krabici. Ten pytlík byl ale přelepen izolepami, takže při rozdělávání se roztrhal. Vracel jsem to bez toho pytlíku teda a oni mi napsali, že tím, že obaly nejsou kompletní, tak mi vrátí o tisíc korun méně. Jsem jim tam volal, že co to jako má být a oni, že to teď nemohou prodat jako nové. Říkám, že to je mi jasný, ale to není můj problém, že jinak jsem to zboží vyzkoušet a prohlédnout nemohl, protože jinak to rozdělat nešlo a ať mi netvrdí, že jsem tím způsobil škodu na zboží za tisíc korun, jak mi psali a že í kdybych ten pytlík vrátil neporušený, že krabice stejně byla viditelně rozdělaná (také na ni byly pásky), takže i tak by to nemohli prodat jako nové. Ta ženská, se kterou jsem to řešil, že si musí promluvit s vedoucím a pak mi napsali, že mi tu vrácenou částku teda poníží o 80Kč za ten sáček. Pak jsem to už dál neřešil, ať si to nechají, když jsou takoví chudáci (+křiváci = z tisícovky "škody" najednou byla "škoda" 80Kč).

Etheric píše:Na Kroniu mi vadí, že nemaj slevy. Jednou za uherák -10% nestojí za řeč

Jo, to mi taky vadí.
Já si třeba nějaké zboží dám do Heureky a když vidím, že plus mínus stovku to zboží stojí na eshopech stejně a někde je výrazně levnější, třeba o těch pět stovek, tak je to pro mě taky podezřelé a neberu. Třeba takto, když jsem se díval na foto filtry, tak většinou stál třeba plus mínus dvě stovky stejně, ale na jednom eshopu byl levnější o devět stovek. Cena byla lákavá, ale taky jsem nebral. Přišlo mi to podezřelé a bál jsem se padělku.
Ale když to má postupnou tendenci, že třeba to nabízí dvacet eshopů a cena postupně klesá bez nějakého výrazného skoku, tak to do toho nepočítám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » pát čer 28, 2024 13:05

Dromedaro píše:Já pokud existuje možnost, že to zboží budu vracet nebo je to něco hodně drahého, tak raději objednám dráž z prověřeného eshopu a zaplatím o tři čtyři stovky navíc, ale budu mít klid při případném vrácení nebo reklamaci.

Taky, ale tady vracet nebudu a šance, že budu reklamovat, je zcela minimální. Dokonce bych řekl, že reklamace Fenixe mi z toho všeho co kupuju přijde nejméně pravděpodobná. Když čelovka všude stojí 2400, ale Slováci ju maj za 2000, nevidim na tom nic podezřelýho. Podezřelý by mi to bylo za 1500 anebo klidně i za ty 2 z nějakýho eshopu dál na východ..

Edit: třeba hadry kupuju taky často ze zahraničí, ne sice nákupní galerie, ale eshopy tak po různu. Všude po ČR stojí stejně nesmyslnou sumu, jen tam jsou o třetinu až polovinu levnější. Podezřelý? Ne, normální. To my máme předražený zboží
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 1, 2024 20:23

Etheric píše:Edit: třeba hadry kupuju taky často ze zahraničí, ne sice nákupní galerie, ale eshopy tak po různu. Všude po ČR stojí stejně nesmyslnou sumu, jen tam jsou o třetinu až polovinu levnější. Podezřelý? Ne, normální. To my máme předražený zboží

Jsem si toho editu všiml až teď. Tak, že je v zahraničí nižší cena, to podezřelé není. Já myslel ceny obvyklé na našem trhu. To jsem ti teď chtěl zrovna napsat, že ta cena Fenixe je tam možná levnější, protože na Slovensku je to normální cena.

Jinak, když už sem píšu, tak to dám sem. Koukal jsem na filtry VF Foto, což má být česká značka, která se také všude ohání tím, že je česká a zakládá na tom svoji propagaci. A tady na OF mě Ntz "naváděl", abych si koupil filtry od nich, když už chci mermomoci používat filtry, ať alespoň podpořím českou značku a ne Číňany. Na webu VF Foto se píše:
Jsme ryze česká značka se sídlem a centrálou na Vysočině v Humpolci, s vlastním vývojem, výrobou a distribucí kvalitních fotofiltrů a příslušenství.

No a v popisku filtrů VF Foto na fotografickém eshopu se dočítám:
ND filtry VFFOTO řady GOLDEN SERIES jsou vyvinuty a designovány v České republice, zde jsou i kompletovány, výroba komponentů probíhá v Číně...

Všude šalba a klam, jak by řekl dobrodruh Mnislav Zelený.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Lipon » pon črc 1, 2024 20:42

mě teda přijde dost velkej rozdíl mezi tím, když si někdo vybere produkt z čínskýho katalogu a dá si to obrandovat dle svýho zadání a vymyslet vlastní produkt, nakreslit, zadat výrobu u továrníka, kterej má mašiny a přístup k materiálu, co mi vyhovuje, díly si přivézt a sám zkompletovat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 1, 2024 21:07

Tak rozdíl v tom, co popisuješ, je. Ale mně jde o to, že by to alespoň v tom svém popisu na svém webu mohli zmínit, že výroba dílů probíhá v Číně. Já to neřeším, ale jsou lidi, kteří nechtějí podporovat Čínu a tak raději koupí jinou značku v domnění, že navíc podpoří domácí značku. Ale nákupem tohoto Čínu také podpoří. Ale nejen kvůli tomu, prostě celkově by mi přišlo poctivé, aby to tam zmínili. Protože tak, jak to formulují v té citaci, co jsem zmínil, tak to vyznívá, že vše probíhá v ČR. Až mi to skoro zavání lží.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Lipon » úte črc 2, 2024 9:13

A kde bys to chtěl rozlišovat, kdy to budeš považovat za český výrobek - když všechny vstupy k výslednému výrobku budou české? Nic takového, aby to bylo spotřebitelsky dostupné, už neexistuje. Nebo sklo nebo obroučky musí být vyrobeny u nás, aby se to dalo považovat za český výrobek a ostatní drobné komponenty už ůžou být odjinud?

Mně to nepřijde jako klamání (lež bych nepoužil vůbec, tím naznačuješ, že úmyslně podvádí). Něco si sám navrhnu, zadám přesnou výrobu dílů (protože postavit si vlastní fabriku a linky na a díly je sci-fi, to ti ekonomicky nikdy nevyjde), v dílně si sestavím do podoby finálního výrobku, tak označení český výrobek je adekvátní. Jakou roli hraje umístění fabriky, který mi udělá základní komponenty?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 2, 2024 10:19

"Jsme ryze česká značka se sídlem a centrálou na Vysočině v Humpolci, s vlastním vývojem, výrobou a distribucí kvalitních fotofiltrů a příslušenství."

Pokud to oni formulují takto, tak já to vnímám tak, že se to kompletně vyrábí v ČR a ne, že si nechávají dělat díly v Číně a pak to kompletují u nás.

Nevidím rozdíl mezi lží a klamem. Někdo snad klame aniž by o tom nevěděl? Stejně tak nevidím rozdíl mezi lží a "uvést zákazníka v omyl".

Jinak teda zrovna to řešíme a Cewe fotolab má VF Foto ND Filtr 2000 o průměru 82mm za cca 1590Kč. To je cena oproti běžné ceně u konkurence nebo přímo u VF Fota cca o 1000Kč menší. Normálně by mi to přišlo podezřelé a z neznámého eshopu bych to nebral, ale zase Cewe je známy, mám s ním dobré zkušenosti a oni tam často mají takovéto výprodeje, kdy je ta úspora peněz znatelná, že nějaké obavy z padělku nemám. Tak jsem jeden objednal, protože zrovna sháním ND filtr s citelnějším prodloužením expozice a rozdíl 1000Kč je dost.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » úte črc 2, 2024 19:52

Mně vadí označení "ryze česká značka". Fajn, kdyby si to nechali dělat třeba u MeOpta, byla by to pravda. Jenže oni si to nechají dělat v Číně. Čili tak trochu dělají z lidí blbce. "ryze česká", ale vychcanost :twisted:
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Lipon » úte črc 2, 2024 19:58

Pokud by to dělali komplet v ČR, tedy včetně skel, obrouček apod., tak by to celkem logicky stálo bajvoko stokrát tolik, a to by nikdo nekoupil, protože 99% spotřebitelů to koupí z Číny.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » stř črc 3, 2024 4:45

Ale pak by se mohli prsit ryze českým výrobkem. Stokrát dražší by to nebylo, proces se zjednoduší, mj odpadne drahá a zdlouhavá doprava.. Stálo by to tak 3x víc, ale byla by to prémiová, 100% česká optika. Obroučky udělá Okula a možná se budeš divit, za kolik. Je to velice levný, sice ne tak jako v Číně, ale máš jistotu kvality, která za tebou cestuje pouhý desítky kilometrů
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Lipon » stř črc 3, 2024 10:56

někde musíš vzít kvalitní optické sklo - znám akorát Rodenstock v Klatovech, že ho u nás dělá, pro ně to bude ale malosériová výroba - čím menší série specifického skla, tím vyšší náklad; pokud by to dělali jenom pro VF, tak to bude strašně drahé; Rodenstock dělá v Klatovech optická skla pro Evropu

obroučka filtru není obroučka brýlí; musí být pevná a pokud možno z materiálu, který teplotně moc nemění vlastnosti, jinak se ti bude kousat závit (to s oblibou dělají levné závitové redukce z Číny) a neudrží to rovné fólie

fólie mezi skla nevím, jestli vůbec někdo v Čechách dělá - ať už polarizační, nebo zatmavovací či další efektové

taky nezapomeň, že náš trh je dost malý, abys dostal výrobní náklady na úroveň, za kterou by bylo ekonomicky únosný to dělat, musel bys vyrábět velký série, tedy prodávat nejen u nás
abys to prodal i venku, musíš to nějak marketingově podchytit, aby ses dostal do povědomí spotřebitelů a přesvědčil je, že jsi lepší než zavedení výrobci jako Hoya, BW a spol. - a lidem venku zas nebude tak záležet na tom, že je to dělaný v Čechách
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 3, 2024 12:21

Lipon píše: a lidem venku zas nebude tak záležet na tom, že je to dělaný v Čechách

No a to je právě to, co mi vadí, že u nás tomu někteří zákazníci přikládají význam a proto se firma se záměrně prezentuje jako ryze česká s vlastní výrobou a mám podezření, že tu Čínu záměrně zamlčují, protože by jim to v marketingu spíše uškodilo.

Ten Rodenstock je už je kvalita a pojem. Měl jsem od nich objektivy na zvětšovák a byl fakt dobrý. Ale taky drahý.

Etheric píše:Stálo by to tak 3x víc, ale byla by to prémiová, 100% česká optika.

Kdyby to stálo 3x víc, tak už by to bylo cenově na úrovni špičkových filtrů od BW. A to bych si asi raději koupil za tu cenu BW.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 9, 2024 15:04

Etheric píše:Čili to funguje jak Allegro, se kterým mám otřesný zkušenosti...

A jaké přesně špatné zkušenosti máš? S vrácením, reklamací?
Díval jsem se, že tam prodávají Garmin o 1500Kč levněji než jinde, za 2700Kč, což je mi trochu podezřelé, ale platit 2700Kč namísto cca 4000Kč by se mi líbilo.
Co jsem četl recenze na Garmin, tak reklamace je asi málo pravděpodobná a vracet nemám v plánu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » úte črc 9, 2024 16:39

@Dromedaro: doručení samo o sobě a následný vrácení, kdy se čekalo na potvrzení z partnerskýho prodeje a já nevim co ještě, trvalo to hrozně dlouho a na všechno, proč něco nejde, měli výmluvu..

Dromedaro píše:Kdyby to stálo 3x víc, tak už by to bylo cenově na úrovni špičkových filtrů od BW. A to bych si asi raději koupil za tu cenu BW.

Když bych za stejnou cenu koupil stejnou kvalitu opravdu made in CZ a zároveň i to samý ze zahraničí, koupím to český. Zahraniční preferuju, pokud nikdo v ČR nevyrábí to, co potřebuju, respektive v kvalitě, v jaký to potřebuju
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 10, 2024 20:26

Etheric píše:@Dromedaro: doručení samo o sobě a následný vrácení, kdy se čekalo na potvrzení z partnerskýho prodeje a já nevim co ještě, trvalo to hrozně dlouho a na všechno, proč něco nejde, měli výmluvu..

Četl jsem recenze na Heurece a do toho nejdu. Taky tam hodně zmiňují mimo jiné problémy už při doručování a nekvalitu zlevněného zboží, že přijde zboží již použité a opotřebované namísto nového. Za to mi to nestojí.

Edit: Začínám mít v poslední době oblíbený eshop TS Bohemia. Ještě jsem tam teda nic nevracel nebo nereklamoval. Ale bleskurychlé dodání, různorodé zboží, často levnější ceny, dopravu zdarma při nákupu nad 500Kč a do nákupu méně než 499Kč doprava za 59Kč, dobrá komunikace, pobočky mají taky úroveň.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny