Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon kvě 20, 2024 12:36

@Etheric: Ja jsem tu uz nekolikrat psal, ze kdyz chces vratit ("zrusit kupni smlouvu") neco, co Ti prislo poskozene, ma nejakou vadu, tak si muzsis dobre rozmyslet, jestli jim budes psat o vadach nebo jen ze to chces vratit. Protoze jakmile vytknes nejake vady zabozi, tak to je reklamace.
Kdyz jsi to vracel proto, ze to prislo osahane, upatlane, tak to jo - to muzes napsat, ze vracis proto, ze to neni nove zbozi, jak to bylo inzerovano. Ale pokud jsi tam zacal rikat, ze to chces vrati, protoze - krome upatlani - mas problem se dverma, ze tam jsou nejake jine vady, tak uz to neni bezne vraceni. I kdyz budes dal mluvit o odstoupeni od kupni smlouvy. Totiz odstoupit od ni muzes za jistych okolnosti i pri reklamaci jako zvoleny zpusob reseni reklamace, takze Tve opakovani odstoupeni neznamena automaticky vraceni.

Takze je docela mozne, ze v Alze to zaradili spravne - na zaklade Tvych slov, at uz v telefonatu nebo kde.

Ja chapu, ze zrovna ve Tvem pripade je to slozite na pochopeni - je to slozite i pro beznou populaci. Ale kdyz chces vracet zbozi, tak mluv pouze o vraceni zbozi a nezminuj zadne (vyrobne) vady aby se to nemohlo brat jako reklamace. Opakuji, samozrejme krome veci jako jsi mel - opatlane, tj. ne deklarovane nove zbozi. To je totiz vec, kterou by mohli vzit, zes to udelal Ty, takze Ty se jen branis.
Etheric píše:zdá se, že si vše prověřili, z čehož zjistili, že Maďar prostě nerozuměl česky, a už je vše, jak má být
Mne se zda, zes to nepochopil uplne dobre. Polde toho textu je to zbozi nejspis na ceste k Tobe a mas Alze dat vedet, az dostanes SMS, ze to ulozili nekde. Tj. jeste jen to k Tobe ma prijit a az nasledne budou resit vraceni.
------------------
Etheric píše:Holt to vyřizoval slovenskej Maďař, podle jména.... Maďar prostě nerozuměl česky
Mel by sis davat pozor na takove vyhlaseni - hodne silne to zavani sovinismem. Netusis, kdo co jak pochopil - a viz vyse, ze to mohl pochopit uplne normalne a jen spravne delal svoji praci - ale hned pripisujes jine reseni, nez jsi ocekaval tomu, ze to bylo zpusobene "slovenskym Madarem"...

Bohuzel - a to jsem uz na OF psal davneji - ceska spolecnost ma docela hluboko zakoreneny ten sovinismus i rasismus a vuci jeho projevuv je velice "tolerantni"...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » pon kvě 20, 2024 14:02

Píše, že to vrátil ve 14 lhůtě a uvedl to jako odstoupení, Alza o tom píše taky jako o odstoupení.
To musí vědět etheric, co přesně a jak vyplnil při vrácení. Alza tohle má z uživatelského pohledu dobře zpracované - u objednávky máš tlačítka Vrátit a Reklamovat. Soudě podle ethericova popisu (a jen podle toho) vrátil ve 14 denní lhůtě, nevracel jako reklamaci.

Do odstoupení můžeš napsat důvody pro odstoupení, ale nemusíš.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pon kvě 20, 2024 16:48

Jo, zakladem vseho jsou vyrcena/napsana slova - ktere my tady nezname. Proto jsem jen psal, ze se musi davat pozor na to, co se rekne/napise.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » úte kvě 21, 2024 6:02

Ne že tuším, já přesně vím, co jsem řekl a psal. Nemůžu za to, že Maďar nerozumí česky.
První telefonát Maďarovi:
"dobrý den, právě mi přišlo zboží, ale evidentně vybalené a opatlané, navíc kvalita ani trochu neodpovídá tomu, čím se to tváří být. Chci to vrátit. Taky jsem si všimnul, že nedovírá kousek dveří"

Maďar to do systému zadal jako že mi to rozbil dopravce. Tak jsem psal, že ne, že odstupuji od smlouvy (přičemž jsem je upozornil na vadu, kterou jsem našel, což klidně taky může být důvod pro odstoupení..).
Maďar to zařadil jako reklamaci i přes to, že jsem říkal do telefonu a psal do mailu, že odstupuji od smlouvy. Slovo reklamace vůbec nepadlo.

Pak jsem tedy volal znova, už to zvedla Češka, a že mi normálně peníze vrátí, že až mi přijde email, že moje reklamace je vyřízená a čeká na vyzvednutí v Bratislavě (!), mám zavolat, obratem dostanu peníze. Tak se i stalo. Jen mi jaksi zapomněli vrátit za dopravu ke mně, na což jsem je upozornil a i tyhle peníze už poslali. Fakt, příště pokud to na lince vezme někdo kdo nemá český jméno, pokládám. Domluva s Maďarem je snad horší, než s Polákem :twisted:

apuka píše:Bohuzel - a to jsem uz na OF psal davneji - ceska spolecnost ma docela hluboko zakoreneny ten sovinismus i rasismus a vuci jeho projevuv je velice "tolerantni"...

Když řekneš, že s Maďarem, Polákem a Mongolem je domluva jak s "tatarem", není to rasismus ani šovinismus. To je prostě fakt. Promiň.

Dalsi diskuse na tohle tema presunuta sem: viewtopic.php?p=598874#p598874 mike
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 21, 2024 8:05

apuka píše:@Etheric: Ja jsem tu uz nekolikrat psal, ze kdyz chces vratit ("zrusit kupni smlouvu") neco, co Ti prislo poskozene, ma nejakou vadu, tak si muzsis dobre rozmyslet, jestli jim budes psat o vadach nebo jen ze to chces vratit. Protoze jakmile vytknes nejake vady zabozi, tak to je reklamace.

Ano, s tebou a Mikem už jsem tady něco podobného právě taky řešil. Vracel jsem výrobek za pět tisíc a z dobré vůle jsem jim napsal, že má vadu, kvůli které jim to vracím, aby to neprodali dál a ten další jim to také nevrátil a ušetřil bych jím tím čas a náklady. Dočkal jsem se toho, že i když jsem jim psal, že to vracím ve lhůtě 14dnů (nereklamuji), tak mi to hodili do reklamace, která jim trvala třicet dní.

Ono je to ale diskutabilní případ od případu, kdy psát o vadách a kdy ne. Třeba jsem si koupil kožené turistické boty za 4000Kč v akci, které mi přišly v pátek okolo 14hod a já je rozbalil až večer, kdy už na eshopu nikdo nebyl a o víkendu také ne. Problém byl v tom, že ty boty měly být nové, ale na bocích byly ošoupané, že to zřejmě někdo zkoušel venku víc než měl. Navíc tam byl odlepený malý kousíček podrážky na boku, kudy by tam zatíkalo. Říkal jsem si, že když jim to tam pošlu zpět bez vysvětlení, svedou to na mě, že jsem v tom přes víkend někde chodil. Tak jsem to ještě ten večer nafotil a poslal jim mail s fotkama, že ty boty nejsou nové a mají vadu a že jim to budu vracet. V pondělí mi napsali, že OK, že se omlouvají a že to mám teda poslat zpět a vyřídili to naštěstí normálně ihned vrácením peněz. Byl to nějaký z těch obchodů Hudy, Hanibal, už nevím přesně.
Takže vady, které by mohly působit, že je způsobil kupující během toho, než zboží vrací, bych zmínil. Jinak by to mohlo působit, že dotyčný doufá, že si toho nikdo nevšimne a způsobil to on.

apuka píše:Bohuzel - a to jsem uz na OF psal davneji - ceska spolecnost ma docela hluboko zakoreneny ten sovinismus i rasismus a vuci jeho projevuv je velice "tolerantni"...

Ano, my jsme tady tak nesnášenlivá a rasistická společnost, že k nám všichni Slováci utíkají, jak jsme nesnesitelní. Zatímco na Slovensku je to kotel lidství a humanismu, kde se rodí samý Buddha. A proto Slováci v osmatřicátem nevyhlásili fašistický stát a nyní se hromadně nehlásí k sympatiím k Rusku s lidumilem Ficem v čele.
Etheric má pravdu. Moje zkušenost se Slováky žijícími u nás je taková, že větší křiváky a podrazáky, aby člověk pohledal, že už se snad jedná o nějakou národní vlastnost. Kdybych měl napsat poměr, tak 8 z 10. Proto když na mě někdo promluví Slovensky, tak mi bliká červená kontrolka. Jestli se někomu něco nelíbí, může se vrátit tam, odkud přišel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » úte kvě 21, 2024 8:36

Já su se Slováky v pohodě. Ale nesmí si vypít, zejména ti z východu. Čím dál na východ, tím víc to platí.

Dromedaro píše:Moje zkušenost se Slováky žijícími u nás je taková, že větší křiváky a podrazáky, aby člověk pohledal

Já mám takovou zkušenost s Čechy žijícími v zahraničí....

Ale k tématu - když na infolince dělá někdo, kdo mluví slovensky, nemám s tím vůbec problém. Slovensky umím, odmala jsem byl mezi Slováky, jenže když ten Slovák na druhým konci drátu nerozumí česky tak úplně dobře, je to dost blbý. Ukrajinskýho operátora jsem naštěstí ještě neschytal. To by byla domluva.. Ale pokud by uměl rusky, určitě bysme se domluvili úplně v pohodě, ne jako s tím Maďarem...
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte kvě 21, 2024 13:17

Etheric píše:Ne že tuším, já přesně vím, co jsem řekl a psal. Nemůžu za to, že Maďar nerozumí česky.
Vidis, docela potvrzujes, co jsem naznacoval.
Z toho, cos ted napsal mne, byt na te lince by taky klidne vyslo, ze jim zbozi chces vratit, protoze ma nejake vady - a to je presne "uplatneni prava z vadneho plneni" :wink:.
Kdyz spatne zapsal, ze to rozbil dopravce (jo, to asi bylo spatne zadane) a Tys mu rikal, ze "ne, ze odstupujes od smlouvy", tak stale plati, ze to vsechno mohlo byt chapano jako ze "uplatnujes prava z vadneho plneni" a jako reseni "reklamace" chces odstoupit od smlouvy. Na to nemusi primo padnout samotne slovo reklamace - mimochodem, takovy pojem, myslim, Obcansky zakonik vubec neobsahuje, jen v Zakone o ochrane spotrebitele se pouziva jako "zkratka" pro "uplatneni prava z vadneho plneni" :wink:.
(A ted muzes zase psat, ze slovensky Madar - ja - nerozumi cesky :wink:. Jenze toto vubec neni o /ne/rozumen ale o /ne/presnem vyjadreni.)i

Zrovna tady nechapu jednu vec - proc jsi vubec volal na Alzu, kdyz jsi chtel jen zrusit kupni smlouvu (vratit zbozi v ramci zakonne lhuty)? Kdybys to resil primo pres pocitac na jejich webu, tak k podobnemu omylu by nedoslo. Jak uz Lipon psal, toto maji docela dobre osetrene. Jen je tady zase jedna vec - bud takto vracis zbozi a v tom pripade nemas narok na vraceni dopravneho k nim, jen na pripadne dopravne k Tobe, cos jim zaplatil. Nebo "uplatnujes prava z vadneho plneni" a v tom pripade zase mas pravo na proplaceni dopravneho k nim, ale ne na proplaceni pripadneho dopravneho k Tobe.

Znovu zopakuji - proto je hodne dulezite, jakym zpusobem se clovek vyjadruje. Ty neco reknes a pritom neco myslis, ale druha strana slysi jen to, co reknes, Tvoje nevyslovene myslenky uz ne - a muze Tve slova pochopit jinak, nez si to myslel Ty. Z predchoziho odstavce vidis, ze dusledky mohou byt ruzne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř kvě 22, 2024 9:58

Odpoved z prispevku tady, ale souvisejici s deskusi zde.
Etheric píše:Jen tady v Česku je vina zákazníka, že slovenský Maďar nerozuměl jasně česky řečenému (a posléze ani psanému)
Psal jsem nekde to, cos napsal Ty??? Ja psal, ze z toho, cos tady uvadel spise vychazi, zes "reklamoval" nez ze jsi "jen" chtel vratit zbozi v zakonni lhute, protoze jsi uvadel veci, ktere Tvoje rizeni k tomu smerovaly. Ze mne z toho zadne jasne "nerozumeni cesky" nijak nevychazi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř kvě 22, 2024 11:08

Další Maďar ](*,) "Vracím". Z důvodu, že je to opatlaný a především to není kvalita, za kterou se to vydává. Čili vracím, dokonce jsem jim uvedl důvod. Že jsem je ještě upozornil, že zboží má vadu, na tom nic nemění.
Proč jsem volal? Protože od toho ta zákaznická linka je, neasi #-o ... na Alze registraci nemám, a s formulářem se jaksi nedomluvím na dalších věcech, jako balení, doprava zpět.. Proto hovor. Chápeš? Btw, když tam voláš, automat se tě zeptá na jednu větu s čím chceš pomoct a pak tě přepojí dál. Moje věta zněla přesně takto - chci odstoupit od kupní smlouvy

Já už si tě fakt dám do ignoru. Zatím tam ještě nikdo není.... :-k
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř kvě 22, 2024 12:43

Ano, jsem Madar - ale v tomto pripade je problem spise na Tve strane a na tom nic nezmeni i kdyz me das do ignoru...
Stale nechapes souvislosti, ktere jsem, myslim, docela jasne vysvetlil.
Etheric píše:"Vracím". Z důvodu, že je to opatlaný a především to není kvalita, za kterou se to vydává....jsem je ještě upozornil, že zboží má vadu...doprava zpět
Ty barevne zvyraznene casti, abych tak rekl, velice silne otaci Tvoji vec k "uplatneni prava na vadne plneni" - tj. "reklamace" :wink:. Nejake slovicko "vracim" na tom nic nemeni - vytykas veci vady ("opatlany" - tj. nedodali inzerovane nove zbozi ale uz pouzite, "neni to kvalita, za kterou se vydava" - tj. da se rict, poslali neco jineho nebo klamani zakaznika/klamava reklama) a hlavne zadas i o zabezpeceni zpetne prepravy (nebo alespon proplaceni zpetne prepravy), co neni mozne, kdyz vracis vec v zaruce, ale mas na nej narok, kdyz reklamujes. Ani "odstupuji od kupni smlouvy" neni ve spojeni s vadami jednoznacne vyjadreni, ze nechces reklamovat, jen vratit zbozi - odstoupeni je jedno z moznych reseni reklamace, kterou navrhujes Ty sam (a prodavajici Ti bud vyhovi nebo ne, pokud na to nemas zakonny narok).
Konec koncu, i ta posledni odpoved, co jsi mel telefonat s Ceskou cesky odpoveda presne vyreseni reklamace a ne bezne vratky.

Opravdu jsme to na OF uz resili, jak Dromedaro spominal, tak, myslim, i s nim, jak neco chtel vratit. Tato oblast fakt neni tak jednoducha a jednoznacna jako se mnoha lidem na prvni pohled zda. Proto jsem psal, ze je treba si dobre zvolit, co clovek pise/rika, co chce, jinak muze lehce dojit. Nejsi sam, ktery se tak trochu napalil, i ja jsem to zazil a resil - a prave tehdy jsem si ty veci dopodrobna overil a uznal jsem, ze jsem chybu udelal ja...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř kvě 22, 2024 13:14

První věta na zákaznickou linku (mluvil jsem s automatem) - chci odstoupit od kupní smlouvy. Druhá věta - už s živým člověkem - chci vrátit zboží. Že to nepochopil, může se stát, ale že nepochopil ani mail co jsem obratem poslal, kde to bylo opět jasně vysvětleno, to už je prostě tatarismus.
Řešil jsem to přes linku, protože tohle vážně nebylo něco, co bez problémů zabalíš a pošleš. Takže jsem chtěl instrukce, jak postupovat, aby mi pak někdo neřekl, že jsem něco udělal blbě.. Jinak bych to řešil přes formulář.
A už to dál nebudu rozebírat, jdu se radši chystat na úhoře
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 1, 2024 20:28

Tesco má od teď na tři měsíce akci, že pro Brno a Ostravu plus blízké okolí rozváží nákupy nad 700Kč zdarma. Nákup za méně než 700Kč doveze za 80Kč, to je taky dobrý.

Tesco online - Brno, Ostrava
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Prodejny