Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát kvě 3, 2024 15:38

Tak to asi rychle "opravi" :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát kvě 3, 2024 15:41

To nevim, weby nedelam, ale prijde mi, ze overlay je nejmin pracna moznost, jak neco takoveho pridat. Zvlast kdyz to ma vyskakovat uplne vsude jako u nich. Cili na masy, ne na par lidi, kteri jsou schopni pouzivat tohle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49525
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát kvě 3, 2024 15:48

Ted jsem se dobre zasmal, jak jsem se kouknul do mailu....

V sobotu vecer jsem neco obejdnaval manzelce na Exxpozed.de. Zaplaceno, ale jeste vcera stale ze se zpracovava, ze neni dostupne nic o trasovani.
Dnes pred obedem jsem se kouknul a najednou pry odeslano a cislo na sledovani - a s velkym prekvapenim jsem zjistil, ze se dnes uz balicek ma dorucit. Odpoledne doruceno (DHL, tj. tady CP, nastesti - volali mi, kdyz ze mne prave davali dole kontakty na elektrolecbe, tj. mobil byl v satni o poschodi niz a ja jsem to o pet minut nestihl zvednout; ale chlapek, kdyz se nedovolal, prisel ke dverim a zazvonil na manzelku).
Ale to zabavne - dnes, hodinu pred dorucenim mi prisel mail ve zneni (jen ta nejdulezitejsi cast):
Vaše objednávka s číslem EU-00xxxxxx právě opustila naše prostory a brzy dorazí k vám domů v Ostravě!
Ze by se to sem ze vzdalenejsi strany Nemecka dostalo za hodinu... :lol:

Evidentne nekomu dobre funguje aktualizace dat v systemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát kvě 3, 2024 15:51

Hafi píše:a když si tu mapu přiblížíš, chceš aby ty první body, který tam uvidíš, byly outdoorový obchody nebo kosmetický salony?

Nějak nepotřebuju ani jedno z toho.. Stačí, že vidím, co tam v těch místech je. Umím si to zpracovat sám, nepotřebuju něco jako AI, která mi řekne, že prej mám teď hlad a ukáže v mapě výrazně všechny nejbližší výkrmny v okolí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » pát kvě 3, 2024 17:09

"ani jedno" nebylo v nabidce. Daval jsem jen ty dvě možnosti, tj. cílená nebo necílená reklama.
Jinak já pokud bych třeba na seznamu hledal "restaurace Horní Lhota" tak bych po otevření map vlastně byl rád, kdyby tam byly zvýrazněný hospody v okolí.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8442
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát kvě 3, 2024 18:05

Vždycky je na výběr třetí možnost, a to zařídit se jinak ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod lojzmen » pát kvě 3, 2024 22:02

Mike - díky za odkaz na ten doplněk. A zkusím, zda bude fungovat na mém notebooku, který se chystám kvůli Seznamu vyhodit.

To o změnách na Seznamu je na outdoorforum zde.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1112
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » úte kvě 7, 2024 14:42

Alza se dnes blýskla. Vinotéka za 7000+, objednáno nevybalené zboží, jenže přišla opatlaná evidentně od hadru, kdy čistící nevěděl, že po vyčištění má použít ještě jistý prostředek a vše vyčistit do mrtě, když už... Komunikace proběhla, popsány vady, prostě odvezte si to zpět. Su zvědav, měl jsem placeno +35č za expresní vyřízení v případě problémů...
Spodek krabice je 5cm výšky, přes to vršek připoutanej stahovacími páskami. Nejsu skladník, tohle doma nemám. To bude velice, velice záživný, zabalit to tak, aby to vydrželo cestu zpět..
Kvalita - okamžitě vracím. Dveře netěsní, vnitřek a montáž horší než v dobách vrcholné krize.... Fuck off alza, balí to slepí? Ostatní skladníci, zejména ti na příjmu, též nemají oči??
Hrůza děs.
Zítra je svátek, tak su zvědav, jak se vyjádří. Tohle ať si odvezou, koupím něco jiného....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte kvě 7, 2024 17:25

Etheric píše:balí to slepí? Ostatní skladníci, zejména ti na příjmu, též nemají oči??
Ja TI nevim, ale fakt si myslis, ze pri tom mnozstvi zbozi, co ti lide musi na sklade prijmout nebo zabalit maji cas kontrolovat nejake netesnici dvere? Obavam se, ze jdou jako roboti, tam nebude cas absolutne na nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » úte kvě 7, 2024 18:27

Kontrola kvality. Výstupní, z výroby, pak je ještě jedna. Bývá i třetí, vstupní, divil byses, ale letmo prohlédnout zboží zabere chvíli a ušetří to ve finále ranec, někomu to už dochází...
Vzhledem k tomu, jak opatlaný to bylo, to už určitě někdo vybaloval. Aj to čistil hadrem, moc mu to nešlo, nechal kocoury. Třeba to právě proto někdo vrátil a zkouší to udat dál, těžko říct... Tak či onak, nevšimly si toho předchozí kontroly. Já to viděl za několik vteřin.. :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod lojzmen » úte kvě 7, 2024 21:05

Kdysi jsem v Alza kupoval kombinovanou lednici.
Lednice hlučný šunt z Polska (Amica) a nejlevnější dopravci světa nechtěli fungovat odpoledne, i když to v systému bylo.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1112
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř kvě 8, 2024 8:07

Že to byl krám tak za pětinu ceny, budiž. Je to hrozně napálený.. Ale jak to přišlo opatlaný, to mě nasralo. Tak ať si to odvezou. Su zvědav.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 8, 2024 8:25

Taky to mohlo být opatlaný klidně z výroby. Nevím co řešíš. Zrovna u skříňky je to myslím docela jedno, že ji už někdo rozbalil a není dokonale utřená. Alespoň já bych to neřešil pokud je to jediná vada.

V Alze ve skladu se ti opravdu nikdo nebude drbat s nějakou důkladnou kontrolou při tom obřím množství, které denně vyskladni.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř kvě 8, 2024 8:35

Z výroby byly porušený pečeti, strhaný nálepky? To asi ne, že.. Řeším to, že jsem nekupoval zánovní, či rozbalený zboží, který je levnější. Plus to ještě mělo vadu, kvůli který to nejspíš už někdo dřív vrátil jak to vypadá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 8, 2024 8:47

Tak porušené pečeti a pásky jsi nezmiňoval.
Etheric píše:Že to byl krám tak za pětinu ceny, budiž. Je to hrozně napálený.. Ale jak to přišlo opatlaný, to mě nasralo. Tak ať si to odvezou. Su zvědav.

A z tohoto mi vyplynulo, že to vracíš kvůli tomu, že je to opatlaný.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř kvě 8, 2024 9:26

Zmiňoval, že už do toho někdo lez. Přišlo to opatlaný, opatlaný, evidentně už to někdo vybaloval. Tohle ať si odvezou.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 8, 2024 10:16

Jo, ale z tvého príspěvku vyplývalo, že tak soudíš jen na základě otisků, že už do to někdo lez. Ne vždy je výrobek zabalen v krabici páskami a pečetěmi. To je jedno.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4421
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát kvě 10, 2024 14:35

mike píše:
apuka píše:Podle mne to, co popisuje Etheric nemuzes "jen tak zrusit" a pracovat dal jakoby nic.

Maji to jako overlay a zrusim to pomoci addonu, ktery to umi. Mam ho, protoze prekvapive funguje na celkem dost veci, typicky prave takovehle.
Tak nevim. Jsem si pridal ten Add-on a vysledek? Zeby uz "opravili, jak jsem predpovidal?
2024-05-10 15_33_12-Clipboard.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát kvě 10, 2024 15:54

Hmm, mne to zafungovalo, ale uz je to delsi dobu a pak se to prestalo objevovat. Ten screenshot je z mobilu? Tam jsem to nezkousel, psal jsem o FF na Windows.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49525
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » pát kvě 10, 2024 20:40

Je to normalni FF na notebooku. Jeste je mozne, ze nejakym zpusobem do toho "kecaji" firemni nastveni. I kdyz ja pouzivam portable verzi prave aby co nejmene do toho zasahovalo, co mame "povinne".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod lojzmen » sob kvě 11, 2024 22:50

Seznam/Novinky/Mapy atd. to má asi dobře ošéfované a já jako laik si s tím neporadím.
Zavírače overlays, či jak se to jmenuje, u mne nefungují, nebo to neumím nastavit.
Smažu-li cookies a nejsem-li přihlášen, okno na mne při příštím otevření Seznamu vyskočí.

Používám do Firefoxu (asi i pro Chrome) doplněk "I don't care about cookies", odklikávač cookies, a taky "uBlock Origin" , odstraňovač reklamy. Obojí bez výjimek na nějaké weby.
V Seznamem zobrazeném okně odkliknu pravé tlačítko. Při ukončení Firefox smaže cookies. Jestli si pomůžu nevím.
Existuje doplněk na mazání cookies již po zavření okna (nevyzkoušeno) a je ještě doplněk "Firefox Multi-Account Containers", nebo "Facebook container" který stránku izoluje.
Na Seznam zatím nevyzkoušeno.
Facebook Container byl především určen pro izolaci slídivého Facebooku a funguje na něj automaticky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1112
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pon kvě 13, 2024 14:48

pavproch píše:
pavproch píše: fruugo.cz

Má to (pro mě) nečekaný vývoj - platba neproběhla, přesto mi právě přistál mail, že odeslali.

Tak... nakonec sem v IB24 našel, že platba proběhla (i dyž mi původně z čsob přišla SMS, že zamítli), zásilka z UK (i dyž fruugo.cz) je už na Poště120, to zas bude oprc. Ten jejich pičatý celní online dotazník vyplněn, odeslán.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28407
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř kvě 15, 2024 13:19

Oprc: A má to očekávatelné pokračování: z fruugo mi doposud nepřišla faktura, pouze potvrzení objednávky a to celníkům nestačí - už požádáno.

EDIT: Sem blb - já tu žádost o fakturu naspal česky (dyž mají web česky), ale fčíl mi došlo, že by byloo bývalo lepčí English, dyž sou z UK. Mno nic no, uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28407
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 16, 2024 11:47

Kura, i dyž NEskleroza, nepovedlo se. Akutně potřebuju drogistickou blbost za par koňur, neskleroticky sem povzpomínal co ešče z drogerie budu v dohledné době potřebovat (= co mi dojde) a objednáááál v domnění, že to vyjde na poštovné zadara (fpřypadku toho sexshopu 15set). Chybělo mi pár desetikoňur. No co no, poštovné holt zaplaceno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28407
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » pát kvě 17, 2024 6:06

Alza bez keců objednala svoz zboží přes Toptrans, minulý pátek si to odvezli, ale doteď jsem nedostal žádnou reakci, ani o přijetí. Ve středu kolem poledne jsem jim napsal, že co se děje. Prý to prověří a dají mi vědět hned, jak budou vědět. Je pátek a pořád nic. :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát kvě 17, 2024 11:46

pavproch píše:Kura, i dyž NEskleroza, nepovedlo se. Akutně potřebuju drogistickou blbost za par koňur, neskleroticky sem povzpomínal co ešče z drogerie budu v dohledné době potřebovat (= co mi dojde) a objednáááál v domnění, že to vyjde na poštovné zadara (fpřypadku toho sexshopu 15set). Chybělo mi pár desetikoňur. No co no, poštovné holt zaplaceno

Tak přeci jen geront - neska ráno dyž sem si čistil zuby, taxem si zpoměl, že ... výhledově budu zase potřebovat trojpak Sensodyne - to by bylo bývalo ten limit bohatě naplnilo. Sklerotik.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28407
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát kvě 17, 2024 11:58

pavproch píše:Oprc: A má to očekávatelné pokračování: z fruugo mi doposud nepřišla faktura, pouze potvrzení objednávky a to celníkům nestačí - už požádáno.
EDIT: Sem blb - já tu žádost o fakturu naspal česky (dyž mají web česky), ale fčíl mi došlo, že by bylo bývalo lepčí English, dyž sou z UK. Mno nic no, uvidíme.

Žeby "šťastný" konec oprcu? Fakturu mi z fruuga už i přišla a aji celníci z Pošty120 mi potvrdili, že faktura ok, že to už clí.

EDIT fsobotu: Už proclili a odeslali, dokonce s nulou poplatků/cla/DPH. Supr!
Naposledy upravil pavproch dne sob kvě 18, 2024 12:40, celkově upraveno 2
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28407
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » sob kvě 18, 2024 11:39

Alza napsala, že zboží přijali k reklamaci. Tak jsem jim hned napsal, že nic nereklamuji, nýbrž vracím zboží, které přišlo vadné a že prosím o urychlené vyřešení této nešťastné situace.
Holt to vyřizoval slovenskej Maďař, podle jména. Ještě to ten Maďař nahlásil jako že mi to rozbila přepravní společnost... tak jsem jim pak psal, že ne, že to došlo v pořádku, ale bylo to vadné, navíc už evidentně vybalené a opatlané a že jim to chci vrátit, jak jsme se po telefonu domluvili.
Včera jsem jim psal o tom, že nic nereklamuji, od začátku odstupuji od smlouvy. Hovory prý nahrávají, tak ať si to dohledají. Nemůžu za to, že Maďař nechápe česky (to o tom Maďarovi jsem jim nepsal) :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8169
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Prodejny