Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 27, 2023 8:54

Ano, můj pohled nejde vztáhnout na všechny takovéto kolektivy. Pokud to někde funguje, jak píše Mike, pak je to fajn mít za kolektiv dobrou partu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2023 15:30

Lipon píše:pak máš menší firmu, kde máš třeba 2, postupem času možná 3 vertikální stupně, lidi jsou na podobné úrovni vzdělanosti a žene je stejný cíl, to pak máš spíš dobrou partu lidí, kteří když je to potřeba, tak klidně makaj do rána a nepočítaj si každou minutu přesčasu, protože si navzájem maximálně důvěřují

Tak. Podle me zkusenosti to zalezi na poctu lidi, do 50 - 100 to takhle muze fungovat, nad 200 uz moc ne. Co jsem ale cetl, tak treba Muskova SpaceX takhle funguje i s podstatne vice lidma. Mozna je to spis o duchu firmy, ktery nastavi zakladatel a lidi, se kteryma zacina. Taky jde o motivaci, nekomu jde o vec a nekomu jen o penize.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 1, 2023 14:57

Tak jsem prvně nakupoval na ebay a klasicky jsem zazmatkoval, takže jsem prodejci psal po nákupu dotaz (je z Čech). Překvapilo mě, že mi prodejce dnes volal na mobil, i znal můj mail, aby se se mnou domluvil. Jsem to študoval a mně se to tam nezobrazuje, že bych viděl kontaktní údaje atd. To je tam někde k dohledání nebo to funguje tak, že prodejce od ebaye obdrží po nákupu komplet informace o kupujícím?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv čer 1, 2023 15:45

@Dromedaro: premyslej trochu, je to docela logicke - eBay neni Amazon, kazdy prodejce odesila sve zbozi kupujicimu ve vlastni reziii. To bez znalosti Tvych udaju udelat nemuze. Na Amazonu je bud preprava v rezii Amazonu nebo prodejce, kdyz to dela sam Amazon, prodejce nemusi mit Tve udaje - kdyz to ale dela sam, tam musi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 1, 2023 16:01

Tak vyplňoval jsem tam doručovací údaje, což je mi jasné, že se mu zobrazí moje adresa se jménem, když jsem to tam vyplnil. Ale v doručovacích údajích jsem nevyplňoval telefon, email, protože to po mně ani nechtělo. Tak jsem se jen ptal, jestli to tak je, že jim poskytne i ten telefon a email. Protože posílá klasicky přes ČP, tak email ani telefon nepotřebuje. Já jen, jestli to tam není třeba nějak veřejně dostupné, že si každý může zobrazit kompletní údaje včetně těch kontaktních. Ano, tvoje úvaha je logická a samozřejmě jsem to tak bral, ale nesedělo mi do toho, že v chatu ebaye je varování, aby se zákazník a prodejce nedomlouvali na jiných způsobech nákupu a kontaktu, že by to bylo porušení podmínek a že ty zprávy kontrolují. Tak mi to přišlo, že to je nelogický, že se tomuto snaží zabránit, když stejně ty kontaktní údaje sami poskytnou a můžou se domluvit přes mail nebo telefon a ebay nic nezjistí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 13, 2023 20:23

Tak můj druhý nákup na ebay moc nedopadl. Prodejce z Itálie psal, že foťák "... ve výborném stavu 9/10, jako nový, atd. " A při tom má na těle odlouplou barvu, pod tím rez, rez i je na úchytkách pro popruh, závit objektivu poškrabaný, ale především tam chybí krytka od jednoho ze dvou šroubků na objektivu, o čemž jsem se na netu dočetl, že to značí, že byl fotoaparát opravován. Psal jsem prodejci, že chci rušit obchod, protože to neodpovídá popisu a že toto rozhodně není foťák 9/10 ve výborném stavu, jako nový. Tak jsem zvědav, jak se vyjádří, když má uvedeno, že neakceptuje vrácení zboží. Pak se kdyžtak obrátím na ebay. Platil jsem přes Paypal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod oodoow » úte čer 13, 2023 21:54

Paypal umožňuje dát "dispute" a pak rozhodne, jestli vrátí peníze. Ale jenom do nějaké doby, takže být tebou klinu na to hned.
Pak asi bude chtít nějaký foto foťáku a screenshot konverzace, že stav měl být 9/10 a pak by ti měl peníze připsat zpátky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 13, 2023 21:57

A kde na to mohu kliknout? Na Ebay někde nebo v Paypalu?
Screenshoty popisu i fotky těch vad mám.

Už mi odepsal, že zboží zpět nepřijímá. Tak jsem psal na ebay.

EDIT: Už jsem tam u té platby na Paypal našel "report problém", tak jsem na to klikl a asi to teda ještě jde, i když jsem platil už v neděli. Je tam formulář, tak to vyplňuju. Díky moc za radu. To jsem nevěděl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod oodoow » úte čer 13, 2023 22:45

Jo, to bude asi ono. Ještě můžeš tomu podvoníkovi z eBay dát to nejhorší hodnocení s komentářem ať tam nikdo nekupuje. Osobně se podle toho dost řídím.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 13, 2023 23:38

Jo, tak jsem to odeslal a platba byla nahlášena pozastavena. Ještě jednou moc dík. Jen teda to tam na mě mluvilo v tom formuláři česky a já si neuvědomil, že jsem asi zapnul překlad, tak jsem tam vše popsal česky, protože jsem myslel, že to jde na nějakou českou pobočku a koukám na ten založený případ a to je zase podpora v AJ. Tak doufám, že je napadne dát to do překladače, aby to nesmetli ze stolu, že tomu nerozumí a nechce se jím s tím drbat... Kruci, takovou dobu tu slohovku teď v noci píšu, vybírám vhodná slovíčka a teď aby to přišlo v niveč... Nebo to ten překladač tak zkomolí, že to vyzní jinak.

S tím hodnocením čekám, jestli přijde k rozumu, jestli mu to za to stojí a nepošle prachy. Kdybych mu to tam flákl hned, tak už pak nemá co ztratit. Takhle ještě může zachránit hodnocení. Zatím už asi i jemu přišlo vyrozumění od ebay a paypalu o zastavené platbě. Jestli nevrátí, tak se slohově vyřádím na tom hodnocení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 14, 2023 13:02

Vydražil jsem to za 15tisíc + nechutné poštovné za 1500Kč z Itálie DHL expresem. Jsem si stanovil tuto cenu jako hranici i s poštovným. Protože za víc už bych mohl mít z Japonska TOP stav, ale nechtělo se mi řešit clo a dph plus celní zdržení. Toto byl jediný tento fotoaparát v EU. Říkám si super, že jako nový. Vyvolávací cena byla 12tisíc. Tak jsem si řílal, že můžu jít výše, protože za tyto peníze se to u nás prodává potlučené. No a teď mi přišlo, co jsem klidně mohl koupit u nás za míň nebo si to objednat z toho Japinska a mít to v TOP stavu a třeba tu brašnu k tomu. Prodejce mi nabídl ubohou slevu 50Eur, která nepokryje ani to poštovné. Ale tou nabídnutou slevou v podstatě přiznal, že vše není OK.

Ještě to poslal v tenoučké krabici a jednou obalené fólii bez polstrování a vycpání... takový křehký zboží. Plus ten foťák byl celý zaprasený, že sem to musel čistit. Ale hodnocení mèl dobrý... na to teda taky nejde spoléhat.

Jinak ty DHL prověřují každou nebo jen podezřelou zásilku mezi státy? Měl jsem balík oblepený páskou, že zboží bylo přebaleno z důvodu kontroly a štítek, že proběhla bezpečnostní kontrola zásilky. Překvapila mě ta rychlost dodání. Jsem myslel, že to dojde tak za týden z Itálie a on to v pondělí poslal a včera to přišlo. :shock: Zase ještě aby ne za tu cenu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř čer 14, 2023 14:32

nic tím nepřiznal, snaží se vyhnout sporu s paypalem

co jsi dražil?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 14, 2023 14:45

Dálkoměrný fotoaparát na svitkový film Fujifilm Fuji GS645S Pro wide.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř čer 14, 2023 15:16

@Dromedaro: Nevim, jestli TI pomuze, ale pry (tvrdi to ChatGPT - duveruj ale proveruj :-)) i pro prodej pouziteho zbozi plati v Italii nejaka pravidla. Toto je odpoved ChatGPT:
Záruka na použité zboží je upravena v části III italského zákona č. 206/2005 o spotřebitelských smlouvách. Tato část se nazývá "Záruka a reklamace" a obsahuje ustanovení o záruce na nové i použité zboží.

Konkrétně se záruka na použité zboží nachází v článku 128 a následujících. Tento článek stanoví, že pokud je zboží prodáno jako použité, prodávající musí informovat kupujícího o jakýchkoli vadách na zboží a poskytnout mu podrobné informace o historii zboží, včetně počtu majitelů a předchozích oprav.

Dále se v této části zákona stanoví, že kupující má právo na záruku na použité zboží po dobu 2 let od data nákupu. Pokud se v této době objeví vada na zboží, kupující má právo na opravu, výměnu zboží nebo vrácení peněz. Pokud vada na zboží byla přítomna již při prodeji, prodávající je povinen tuto vadu odstranit a pokud to není možné, vrátit kupujícímu plnou cenu.

Je důležité mít na paměti, že záruka se vztahuje pouze na vady, které byly přítomny v době prodeje a které nebyly způsobeny špatným používáním zboží ze strany kupujícího. Pokud kupující způsobí vlastní vinou poškození zboží, záruka se na toto poškození nevztahuje.
Plne bych tomu napsanemu neveril, ale az bude prodavajici dal delat potize, zkusil bych v tom zakone najit (napr. pomoci Google translatoru), co se o prodeji pouziteho zbozi pise (pokud se vubec rozlisuje pouzite a nove) a pokud je tam fakt uvedene, ze ma prodavajici informovat kupujiciho o jakychkoliv vadach, atd. tak bych mu to pekne vysolil (pokud se dostanes k nejakemu kontaktu na nej), ze to pujdes resit pres soud (tvrdit to muzes, udelat nemusis :wink:).
Pripadne zkontaktovat Evropske spotrebitelske centrum a zkusit to resit i pres ne.

Zakon v puvodnim zneni najdes tady, vlevo si najdi link na "128" a potom to musis prekladat clanek po clanku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod oodoow » stř čer 14, 2023 20:35

Dromedaro píše:S tím hodnocením čekám, jestli přijde k rozumu, jestli mu to za to stojí a nepošle prachy.

I na tohle je tam lhůta, tak si to pohlídej, po nějaké době od prodeje už nejde hodnocení přidat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř čer 14, 2023 21:42

apuka píše:az bude prodavajici dal delat potize, zkusil bych v tom zakone najit

Progrca proc? Resi to naprosto spravne jako dispute pres PayPal a kdyz to neprojde, tak muze zkusit eBay, ti taky maji vlastni pravidla. Tahat do toho italske zakony a mezinarodni soudy je IMO nesmysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » čtv čer 15, 2023 7:42

přesněěěě, Paypal případně pak eBay dispute
před Italskej soud nechceš, jestli si to tedy nechceš z nějakýho důvodu prostě vyzkoušet a mít pár let nějakou zábavu

Evropské spotřebitelské centrum vyzkoušet taky můžeš, minimálně pro studijní účely; jsi mladej, třeba se ti ta zkušenost někdy v budoucnu bude hodit
v severněji položených zemích, než Itálie, ty spotřebitelské organizace nebývají k zahození
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 15, 2023 8:07

Nahlásil jsem to ebay, ti mi napsali, že to teď řeší v zákaznické podpoře. A nahlásil jsem to i u PayPal a ti mi napsali, že se obrátili na Ebay s kterými to řeší.

Tam je blbý, že on tam má fotky a na těch fotkách to je vidět, ale ne na první pohled až při bližším zkoumání. On ten foťák je černý a z větší dálky to není vidět ta rez atd. Nejsou tam detaily foťáku, takže si toho člověk hned nevšimne. Já si přečetl to jeho hodnocení stavu, fotky jsem prolít, vypadalo to v pohodě. Což je asi i moje blbost, mněl jsem to prohlídnout na velkém monitoru. Akorát tam neměl fotku objektivu, tak jsem mu psal ať mi ji pošle a on, že je mimo domov teď, ale že pod krytkou na objektivu je vše v pohodě. No ale taky nebylo, ten závit je taky poškrabaný s odřenou barvou.

A na to on to teď hraje, že je to na fotkách. A kvůli tomu, že na těch fotkách je to dohledatelné, tak nevím, jak se k tomu postaví ebay. I když jsem mu psal, že jsem se řídil jeho slovním hodnocením těla, protože na fotkách ty vady nejsou na první pohled vidět, nemá je tam označené a už vůbec ne v popisu stavu těla, kde by na to měl upozornit. Av popisu nemá uvedeno, že stav fotoaparátu je stejný jako na fotkách.

On mi vypisuje svůj životní příběh, že je nemocný a tak si chtěl přivydělat foťákem, že už stejně nemůže fotit atd... jsem mu psal, že mě to mrzí, ale že já taky nemám peněz na rozhazování a chci za ně to, co jsem si podle jeho popisu objednal nebo že mi vrátí peníze a já jemu foťák a nikdo nebude nic tratný a za těch vyvolávacích 11500Kč, že se to prodává v tomto stavu i v Japonsku, že za tyhle peníze to prodá. Ale ne za to, co jsem vydražil na základě toho, že to bylo vedeno jako ve výborném stavu, jako nové.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv čer 15, 2023 9:56

Dromedaro píše:A na to on to teď hraje, že je to na fotkách. A kvůli tomu, že na těch fotkách je to dohledatelné, tak nevím, jak se k tomu postaví ebay. I když jsem mu psal, že jsem se řídil jeho slovním hodnocením těla, protože na fotkách ty vady nejsou na první pohled vidět, nemá je tam označené a už vůbec ne v popisu stavu těla, kde by na to měl upozornit. Av popisu nemá uvedeno, že stav fotoaparátu je stejný jako na fotkách.
Jo, i podle meho nazoru je prvorade to, co je v popisu. Vem si to tak, ze se bezne objednava na mobilu - a na mobilu si na te fotce moc nevsimnes. Navic netusim, nakolik byly detailni (velke) ty fotky.
Myslim, ze nejenom u nas (konec koncu, i v Italii) musi byt zavady na prodavane veci popsane, zrovna u fotaku/objektivu nemuzes chtit hodnoceni stavu podle fotek, to je pouze vizualni stranka, i kdyby to bylo sebelip videt. Ty mas veci, ktere nejsou uplne jen vizualni.
NTB o tech sroubu na objektivu, je to zvnejsku nebo u skla (at uz zepredu nebo zezadu) - v tom druhem pripade, pokus je sroub ne ciste cerny, to pri trose "stesti" muze ovlivnit i obraz kvuli moznym odrazum svetla.

Tak at se to povede!

NTB2, ja jsem to uo tom italskem zakonu sem dal ne kvuli tomu, ze se D. ma hned vrhnout do italskeho soudniho procesu, ale aby vedel, ze i podle tamejsich zakonu je treba mit pri prodeji (i pouzitych veci) na vady upozornit, coz tady evidentne neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » čtv čer 15, 2023 10:17

takže to není tak úplně černobílé, jak jsi to zpočátku psal

apuko nemáš pravdu, dodanou informaci je potřeba vždy brát jako celek, nejde to vytrhávat z kontextu
klidně by stačilo kdyby do popisu dal text "stav podle fotek", problémové můžou být skryté vady, o kterých prodávající nic nepsal resp. je nevyfotil

je na kupujícím, kde a jak si prohlídne fotky, je svéprávnej a rozhoduje se sám a dobrovolně

s dnešníma technologiema jde překvapivě fotky zoomovat, pokud mi rozlišení nestačí, napíšu prodejci o detailnější (velké) fotky
pokud nepošle, je to na mě, jestli to tak moc chci a lajsnu si to jenom s prolítnutím nahraných fotek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv čer 15, 2023 10:25

Lipone, ale mne jde prave o to, ze je to treba vzit v celku. Jenze samotne to, co je na fotce nemusi byt dostatecne vypovidajici. Napr. muzes fotak vyfotit tak, ze at zvetsujes, zoomujes, delas, co chces, ale ta rez nekde bude vypadat jako uplne nepodstatne neco, alel kdyz si fotak vezmes do ruky, tak "dulezitost", resp. podstatnost muze dramaticky stoupnout. Kdyby ale bylo napsane v popisu, ze je fotak tak a onak rezavy, tak nejspise spozornis. Ono totiz toto taky muze spadnout do skrytych vad.
No a u tech sroubu je jasne - ten objektiv se nejspise rozebiral, coz sebou vzdy nese rizika, dokonce i pri oprave ve znackovem servisu. Ten udaj o oprave/rozebirani by se v popisu rozhodne objevit mel, protoze to uz je podstatna informace.

Jasne ale je, ze my ani jeden nezname konkretni detaily inzeratu ani konkretni stav veci. Takze soudit muzeme pouze na zaklade popisu D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 15, 2023 10:34

Jo, jenže ze začátku jsem o tom nevěděl, že to na těch fotkách je. A když jsem se to dozvěděl, říkal jsem si, že je dobré to tady uvést, když už tu píšu o co jde, aby i tohle zaznělo.

Já jsem mu to psal, že jsem to prohlížel v aplikaci ebay na mobilu. A to je normální oficiální "prodejní místo".
Navíc jsem mu i psal, že jiní prodejci to tam uvádí v tom popisu ty vady a na fotografiích to označí červeně nebo tam dají detaily. Co tak projíždím inzerce, dělají to běžně. Ne že dají do nadpisu JAKO NOVÉ, v popisu to tak popíšou jako bezvadné a na fotkách to udělají tak, že to není hned zřejmé.

Mně se stalo něco podobného jako prodejci, ale na bazoši. Já jsem prodával foťák jako zcela funkční a jako nový. Dal jsem tam detailní fotky všeho. Objednal si to někdo z Prahy, tak jsem mu to poslal a on mi pak psal mail, že tam cosi v prostoru pro baterie je odchlíplé. Tak mi psal, že doufá, že je to jediná věc, kterou jsem zatajil. Na těch fotografiích to bylo vidět, ale on si toho prý nevšiml. Já jsem mu psal, že já si toho taky nevšimnul a ani jsem nevěděl, že je tam něco odpadlého a je tam nějaká vada nebo jak už to bylo, nepamatuji přesně. Normálně jsem to používal a ničeho jsem si nevšiml. Ale tak jsem mu psal, že teda jo, že jsem tvrdil, že je to na 100% v pořádku a jako nové, tak jsem mu nabídl, že mu dám slevu nebo to může vrátit. On mi napsal, že to řešit už nebude, že si to opraví, že mu šlo o princip, že to nebylo bez vad.
Naposledy upravil Dromedaro dne čtv čer 15, 2023 10:41, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 15, 2023 10:38

apuka píše:Napr. muzes fotak vyfotit tak, ze at zvetsujes, zoomujes, delas, co chces, ale ta rez nekde bude vypadat jako uplne nepodstatne neco, alel kdyz si fotak vezmes do ruky, tak "dulezitost", resp. podstatnost muze dramaticky stoupnout.


Ano, na těch fotkách u inzerátu to vypadá z dálky jako flíček i na velkém monitoru, ale když to vezmu do ruky, tak je to toto. Plus je vidět, že to pod tou barvou dál "kvete":
1.jpg


apuka píše:No a u tech sroubu je jasne - ten objektiv se nejspise rozebiral, coz sebou vzdy nese rizika, dokonce i pri oprave ve znackovem servisu. Ten udaj o oprave/rozebirani by se v popisu rozhodne objevit mel, protoze to uz je podstatna informace.

To jsem mu psal, že mě sere nejvíc toto. Protože na webu jsem našel o tomto fotoaparátu, že na toto si má dát člověk pozor, protože to znamená, že fotoaparát mohl být opravován a že už tam je riziko a takové nebrat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 17, 2023 6:37

Zeptám se na to tady. Jaký je smysl těch akcí cashback?
Proč to ti výrobci takto dělají a nedají tam tu slevu rovnou na určité období?
Je to tím, že registrací u výrobce, která je nutná pro uplatnění casbacku získá výrobce osobní údaje pro marketing? Nebo je to něco ve stylu a smyslu jakou jsou "tancovačky", kde je vstup třeba 700Kč ale za tu vstupenku si pak můžete nakoupit chlast a jídlo za 600Kč a je to proto aby jim tam nelezly socky a romové? :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob čer 17, 2023 17:18

Neska ráno sem na bajka vyrazil jen v třičku (na podvlečený podzimní = těplejší dřes to nebylo), ale jen v tom třičku mi byla zima. Taxem fčíl kuknul na silvini.cz (mám od nich skoro komplet bajk-outfit) a.... vhodný dřes (ne moc těplý, dlouhý rukávec, volnější střih) ve slevě 40% a navíc poštovné zdarma = bez kačky 9set. Už je na cestě ke mně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » ned čer 18, 2023 18:16

Dromedaro: řekl bych, že tak eliminuje překupníky plus marketingový tah (=nalákat nerozhodné kavky)
pokud shodou okolností něco zrovna plánuješ koupit, hodí se, ale když nespěcháš, můžeš sehnat jinde třeba levněji
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte čer 20, 2023 11:38

pavproch píše:Neska ráno sem na bajka vyrazil jen v třičku (na podvlečený podzimní = těplejší dřes to nebylo), ale jen v tom třičku mi byla zima. Taxem fčíl kuknul na silvini.cz (mám od nich skoro komplet bajk-outfit) a.... vhodný dřes (ne moc těplý, dlouhý rukávec, volnější střih) ve slevě 40% a navíc poštovné zdarma = bez kačky 9set. Už je na cestě ke mně.

Třiko/dres ELLO mám, je to přesně to, co sem od toho očekával (materiál, teplost i volnost třihu a barva) = supr, mám další alternativu, co oblíkat dyž to není jen na třičko, ale podzimní zateplený cyklodřes je overkill.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř čer 21, 2023 15:56

A pokračování: ze silvini.cz mi přistál mail - slevový kod SILVINI20 na 20% slevu z nákupu - sem si teda neska objednal jedny cyklo-spoďáry do zásoby a jo, funguje to. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 23, 2023 17:18

Dromedaro píše:Tak můj druhý nákup na ebay moc nedopadl. Prodejce z Itálie psal, že foťák "... ve výborném stavu 9/10, jako nový, atd. " A při tom má na těle odlouplou barvu, pod tím rez, rez i je na úchytkách pro popruh, závit objektivu poškrabaný, ale především tam chybí krytka od jednoho ze dvou šroubků na objektivu, o čemž jsem se na netu dočetl, že to značí, že byl fotoaparát opravován.


Sláva, ebay mi to uznal a vrátí mi všechny peníze včetně poštovného, poté co prodejce obdrží zpět své zboží. :prayer:
Tímto moc děkuji za radu oodoow =D> , protože ono asi nejvíce zafungovalo, že jsem stopl platbu přes paypal.
Ten prodejce mě v podstatě sám odkazoval na ebay, že se na ně mám obrátit a až když jsem stopl platbu, tak mi začal vypisovat, proč jsem rušil transakci, že jsem to tím akorát celý posral. Možná spoléhal na to, že jsem na ebay nový, což mi furt připomínal a o té možnosti stopnout platbu nevím. Ale je to jen má dedukce.
Poté co jsem to stopl přes paypal, mi psal ebay, že jsem stopl transakci a tím to přechází pod paypal ten spor, protože bankovní služby mají v těchto případech přednost před nimi a že je to nyní na paypal, jak rozhodnou. Dnes mi psalo paypal, že se jim ebay zavázal, že mi vrátí všechny prostředky až vrátím zboží.

Tak dobrý, ten ebay budu používat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát čer 23, 2023 19:35

:smt023 diky za report, dobre vedet.

BTW, jak to presne probehlo? Platil jsi kartou pres PayPal a pak jsi to nejak stopnul? Jak? Nikdy jsem to nezkoumal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny