Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 12:14

Mně to přijde taky nějak zvláštní ten článek.

Zkouším to premium a asi si ho nechám. Když nemám na výběr mezi rohlíkem a kosíkem, tak to pro mě bude asi výhodné. Zkoušel jsem i malé objednávky a je to dobrý. Jen jim napíši, jestli by věk nestačilo ověřit u jednoho nákupu a pak už abych občanku nemzsel ukazovat. Líbí se mi jejich zákaznická podpora. Když jim člověk dá zpětnou vazbu, tak na ní reagují. V sobotu jsem hodnotil, že nákup proběhl OK, ale že jsem zkoušel pomocí aplikace sledovat stav objednávky a ukazovala mi doručení v 7:36, ale kurýr přijel v 8hod, což bylo v dohodnutém čase narozdíl od času,který ukazovala aplikace a že na ní moc spolehnutí není. Za pár hodin mi psali mail, že to předají IT oddělení, aby se na to podívali.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 13:08

@Dromedaro: já si před každým odesláním zboží k reklamaci a výměně dělám mimo fotek i podrobný video, kde je vše zachycené /o tom obchod samozřejmě neví/. Pravda, většinou to dělám zbytečně, ale už se mi to hodilo v podobných situacích. Vždy se to pak otočilo proti obchodu - já měl důkazy, oni pouhé tvrzení.

Vrať jim ten předraženej fashion šunt a kup si tryskovej zapalovač za desetikoruny, kterej ti chytne napoprvé...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 13:16

Já jsem si právě myslel, že Zippo bude v pohodě, na rozdíl od levných zapalovačů. Už od nich mám jeden benzínový a je v pohodě. Tenhle druhý jsem koupil také s benzínovou vložkou a ta je taky OK. Už ani cricket není co býval. Koupil jsem jich pět nedávno a normálně už fungují jen dva.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 14:06

Zippo je předražená věc pro frajery, módní, čistě módní. Jo, vypadá to hustě, ale to je celý. Kde jinde se stane, že napodobenina z Ali funguje stejně, jako mnohonásobně dražší originál? Ještě 10 let zpět u nás všude v trafikách měli benzínový zapalovače do 200 Kč a hle, fungovaly úplně stejně, jako Zippo za 1600... Fashion, fashion, to je celý.

Cricket šel do hoven, o tom už jsem psal dávno.... BIC se furt drží.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 15:14

No to nevím... já si právě několikrát tyhle napodobeniny za 200Kč koupil a fungovaly tak týden a to ještě během toho blbly. Proto jsem se rozhodl koupit zippo, protože jsem slyšel, že jsou spolehlivé a ti, kteří ho v okolí mají, s ním byli spokojení.

Měl jsem kdysi ten originál rakouský benziňák, ten byl taky spolehlivý a kvalitní. Pak jsem ho ale ožralej ztratil, tak jsem koupil nový, ale nebyl už spolehlivý a blbnul jak ty napodobeniny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 15:31

Pravý rakušáky jsou pecka. Kolikrát jsem tu plnící část vyndal a používal samostatně, jako svíčku. Ale chce to opravdu originál, napodobeniny se v kamínků protáčí.
Zippo jsem měl, více kusů, nejen zapalovače a vždy byla spokojenost pouze s designem, s funkčností nikoliv
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 15:35

Přesně, ty pravý rakušáky jsou pecka. Já ale právě koupil nový, který měl být originál, ale moc nefungoval. Kdyby jsi věděl, kde koupit, aby fakt byl pravý, tak budu rád za tip.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 15:52

Sis měl vzpomenout před měsícem. Teď už dotyčný není mezi živými, bohužel. Měl doma zásobu z dob minulých, ale kam to po jeho smrti přišlo, bůh ví :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 16:24

Dromedaro píše:Jen jim napíši, jestli by věk nestačilo ověřit u jednoho nákupu a pak už abych občanku nemzsel ukazovat.

Overovat vek? To se mi v ani u jednoho nikdy nestalo.

Dromedaro píše:Líbí se mi jejich zákaznická podpora. Když jim člověk dá zpětnou vazbu, tak na ní reagují.

Jo, reaguji oba a docela rychle. Sluzby 21. stoleti. Srovnej s CP ;-)

Dromedaro píše:V sobotu jsem hodnotil, že nákup proběhl OK, ale že jsem zkoušel pomocí aplikace sledovat stav objednávky a ukazovala mi doručení v 7:36, ale kurýr přijel v 8hod, což bylo v dohodnutém čase narozdíl od času,který ukazovala aplikace a že na ní moc spolehnutí není.

Na Rohlik si uz nepamatuju, ale Kosik mi dava 20 minutovy interval, do ktereho se obvykle vlezou. Kdyz je to takhle v predstihu, tak to klidne mohlo by rozhodnuti kuryra, ze si vyridil jeste neco jineho. Pro ne je to riziko, ze jeste vubec nemusis byt doma a pak musi cekat. Normalne v takove predstihu volaji a ptaji se, jestli muzou prijet driv. Tvuj prijel akorat, coz bych videl jako plus.

ad Zippo: ber to jako pouceni, ze je dobre verejne nepouzivat silna slova jako podvod, kdyz si nemuzes byt uplne jisty. Obvykle je prostor pro omyl nebo nedoruzumeni. Coz vypada na tenhle pripad, ovsem chyba na tve strane. Z toho, co pisou, jsou si tim cislem docela jisti. Taky tim, ze to vyzkouseli a bylo to OK, mozna opravdu delas neco blbe. Proste je nejdriv lepsi mirnit sve emoce a zkusit se domluvit.

K pravnim krokum se muzou vyjadrit pravnici, ja bych se toho moc nebal, leda ze bys tam nekoho nasral tak, ze po tom fakt pujde. Jinak to skonci timhle a dal nad tim mavnou rukou. Osobne bych si overil, jak to s tim cislem je a jestli maji pravdu, tak se omluvil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » úte led 31, 2023 16:57

Dromedaro ref Zippo: když už tu máš na fóru napsáno několik odstavců o rozdílu mezi reklamací a odstoupením od kup. smlouvy, tak si to aspoň prostuduj a zkus to rozlišovat

jejich reakce je tak trochu bububu, ale ne bez reálného základu

v zahraničí už proběhly soudy za negativní rezence, napsané z pomstychtivosti (hotel vs. host, nasraný host v tom konkrétním případě nevyhrál), i tady se to někde řešilo, hledej

tvá recenze byla z mého pohledu unáhlená, aniž bys to dořešil s prodejcem, rozhodně ti to nijak dál nepomůže, snad se ti aspoň ulevilo

na tvým místě bych se taky zašel někam podívat na to zippo, jestli fakt nezaměňuješ sériové a modelové číslo, jestli jsou oba výrobky opravdu na chlup totožné (najít nějaká specifika, která jsou obojí vidět jak fotce původního, tak nového)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 17:01

V zahranici se to stava, ale myslis, ze je u nas realne, aby ho nekdo odsoudil k nahrade usleho zisku? Tipoval bych maximalne verejnou omluvu. Kdyby teda vubec na nejaky soud doslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 17:43

mike píše:Overovat vek? To se mi v ani u jednoho nikdy nestalo.

Jo, u cigaret a alkoholu.
Na Rohliku mi to poprvé ukázalo, že nemohu platit kartou, protože mám zboží až od 18let, takže si nejdříve kurýr ověří věk tím, že si opíše číslo OP a pak mu zaplatím hotově. Přijel kurýr opsal si poslední čtyří čísla OP a zaplatil jsem mu. Tak jsem myslel, že si to tam někde poznačí a už budu ověřenej. Při dalším nákupu už jsem mohl platit předem kartou, ale kurýr chtěl vidět občanku a datum narození, což mi předem hlásila i jejich aplikace.

Ten kurýr měl přijet mezi 7:45 - 8:00, ale aplikace hlásila 7:36. To jsem znal tu od vás, že to může být, že přijede dříve ale předem zavolá, tak jsem si řekl OK. Ale přijel v 8hod a nevolal předem. Prozatím mi vždycky 5minut předem zavolali. Ale to je asi jedno. Jen jsem čekal, že bude volat.

mike píše: ber to jako pouceni, ze je dobre verejne nepouzivat silna slova jako podvod, kdyz si nemuzes byt uplne jisty. Obvykle je prostor pro omyl nebo nedoruzumeni. Proste je nejdriv lepsi mirnit sve emoce a zkusit se domluvit.

Souhlasím. S tím podvodem jsem přestřelil.

Lipon píše:jejich reakce je tak trochu bububu, ale ne bez reálného základu

Taky to tak vnímám i to, že ten základ tam pro to je.

Lipon píše:v zahraničí už proběhly soudy za negativní rezence, napsané z pomstychtivosti (hotel vs. host, nasraný host v tom konkrétním případě nevyhrál), i tady se to někde řešilo, hledej

Ano, o tom jsem slyšel. Ale slyšel jsem hlavně o případech, kdy lidi psali falešné recenze. Třeba, že je prodejce nasral a oni tam nasekali třeba deset recenzí pod cizími jmény nebo, že konkurence psala smyšlené negativní recenze.

Lipon píše:tvá recenze byla z mého pohledu unáhlená, aniž bys to dořešil s prodejcem

Taky už si to myslím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 21:14

Dromedaro píše:Při dalším nákupu už jsem mohl platit předem kartou, ale kurýr chtěl vidět občanku a datum narození, což mi předem hlásila i jejich aplikace.

Zajimave. To vypadas tak mlade? ;-)

Ja tam teda cigarety nekupuju vubec a z alkoholu jen obcas vino na vareni, ale vek nikdy kontrolovat nechteli.

Dromedaro píše:Prozatím mi vždycky 5minut předem zavolali. Ale to je asi jedno. Jen jsem čekal, že bude volat.

Tohle se zmenilo. Driv mi volali pokazde, ted vetsinou prijde jen SMS, ze je pred barakem, a pak kuryr rovnou zazvoni. Asi je to pro ne efektivnejsi a ano, je to jedno.

Dromedaro píše:Souhlasím. S tím podvodem jsem přestřelil.

:smt023 chybu muze udelat kazdy, podstatne je (si) ji priznat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » úte led 31, 2023 22:17

mike: ušlý zisk je potřeba vyčíslit a vyčíslení opřít o čísla z hospodaření a to ne každý chce ukazovat do detailu

taky se dá vymáhat poškození dobrého jména - zde veřejně (naštvaná recenze), na základě nespokojenosti s prodejcem, přitom nedořešeného vrácení nebo reklamace
uděláš statistiku prodejů za nějaké předchozí období, pak prodeje po recenzi, pokud pokles, uděláš průměr profitu na 1 prodej, krát rozdíl v poklesu objednávek, můžeš upravit o nějaký sezónní vliv podle předchozího období ... zkrátka aby ta kalkulace měla hlavu a patu, nebýt moc nenažraný apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 22:23

Verim, ze by se to nejak podlozit dalo. Spis jsem ale myslel, jestli by to u (ceskeho) soudu melo sanci projit. Tj. jestli by vubec mohlo stat za to do toho jit. Trochu o tom pochybuju, ale nic o tom nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 1, 2023 0:12

Ale jak chtějí dokazovat, že na ten pokles tržeb měla vliv recenze? A třicet minut po uveřejnění recenze hovořit o tom, že to budou řešit kvůli ušlému zisku....
Navíc mi to stejně přijde trochu úlet. Je to portál na recenze,kde jsem popsal svoji zkušenost s obchodem a kde má obchod právo se k tomu vyjádřit. Kdybych tam nějak opakovaně nepravdivě informoval, tak je to něco jiného. Takhle by se dala žalovat každá negativní recenze. Jsem si tam četl, jak oni se tam vyjadřují k těm recenzím a ten kdo tam za ten eshop reaguje nemá úplně standartní chování a potvrzuje mi pocit, který mám já z nich na základě komunikace s nimi.

A že reklamace nebyla dořešená není úplně pravda. Já jsem reklamoval, oni mi poslali zpět opět nefunkční kus o kterém mám právo se domnívat, že je ten samý, který jsem jim odeslal a tak jsem jim to vrátil s tím, že odstupuji od smlouvy, o čemž jsem je informoval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Tomas » stř úno 1, 2023 1:07

Jsi 100% přesvědčen, že jsi tu věc použil jak se má použít ? Něják mi v té komunikaci chybí ... komunikace ve finále. Ty to děláš správně a i oni to dělají správně. Oba se chovátě jak kokoti - aspoň z tvé strany rozumím, že jsi to vrátil. Dialog z tvé strany je ale roven nule - nefunguje, vracím.

Oni zas něco zpět posílají, maily plný vykřičníků a hrozeb. Strašný.

Jinak pochopitelně pochybuju, že u kusu byť lepší oceli u zapalovače, by se kdy řešilo nějáké číslo. To tam mrskne ještě za tepla nějáká raznice a je to (na všech stejný) a máš vojáckej zapík s vyštemplovaným číslem a je vše vyřízeno.

A teď budete řešit recenzi. :roll:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř úno 1, 2023 9:55

Mike: stát by se to mohlo, záleží, jestli to prodejci bude stát za tu námahu, čas a prostředky
Na druhou stranu ne vždycky to hodí prodejce za hlavu, když se bude zvlášť cítit, že je v právu.

Procenta šance ti neřeknu :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 1, 2023 9:56

mike píše:Zajimave. To vypadas tak mlade? ;-)

Ne, to je spíše tím, že oni ti kurýři to přímo přede mnou zadávají do systému, tak to řeší, i když jim musí být jasné, že už mi 18 bylo dávno.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 1, 2023 11:22

Lipon píše:Na druhou stranu ne vždycky to hodí prodejce za hlavu


Tihle vypadají odhodlaně. Dnes mi psala majitelka nebo kdo to je, že mám čas do 3.2.2023, abych celkově smazal nebo upravil recenzi, jinak pomocí právní kanceláře a uvedli její jméno, budou celou věc řešit soudně pro pomluvu a budou chtít náhradu ušlého zisku. Přičemž celkově řeší tu větu "pokus o podvod". Asi čekali, že to po tom pondělním mailu upravím sám. Zm*di. Nahážu do krabice zbytek nákupu z tohoto obchodu a pošlu jim to zpět taky.

Nevím, jestli to půjde upravit. Vím, že už dříve jsem řešil, že jsem něco chtěl doplnit k recenzi na heurece, ale nešlo to upravit nebo smazat. Byla to recenze přes ten mail, kdy žádají o hodnocení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř úno 1, 2023 11:35

@Dromedaro: Uz jsem to na OF psal - prodejce u alkoholu a cigaret je ze zakona povinny kontrolovat vek. Ale to ne pri objednani, ale konkretnim dodani. Proste nesmi predat mladistvemu alkohol/digarety (a kupodivu i nektere jine veci, napr. nektere chemikalie - mne napr. musela pri placeni v samoobsluzne pokladne v Kauflandu prijit obsluha a potvrdit, ze mam nad 18 let pro cistic WC :-)). Proto je naprosto v poradku, ze kuryr toto konktroluje pri kazdem dodani. Co mi neprijde v poradku je kontrola a hlavne zadavani casti cisla OP do systemu, pokud jsi evidentne "dostatecne stary".

Tj. - podle mne - je trochu mimo kontrola veku pro platbu kartou ale je naprosto v poradku opakovana kontrola pri kazdem dodani. Uz i jen proto, ze kdybys mel "overeny ucet" a objednals litr slivovice a nechal to prebrat doma decko, bo bys byl v praci by v poradku rozhodne nebylo.

Ad mozny soudni postih pro recenzi a vse kolem:
Lipon uz TI to jasne napsal, zes mel nejdrive premyslet, jestli reklamujes nebo vracis a nemichat to dohromady. Z Tve recenze (alespon cos dal sem) je jasne, ze tyto veci michas i tam a opravdu prodejce nepravem hanis za veci, na ktere narok nemas.
Ten eshop mozna vzal doslova povinnost prodejcu neuverejnovat falesne recenze - jen mozna to vzali trochu z opacneho pohledu :-). Taky si myslim, zes to hodne prehnal a uvadel neoverene informace. No a eshop by chtel s touto "falesnou" recenzi neco udelat.

Myslim si, ze bys jim mel primo napsat a dost se omluvit. Stejne tak upravit recenzi a nechat tam jen pravdive veci. Mozna by to plne stacilo.

Edit (po Tvem posl. prispevku):
Vsimas si, ze stale je nazyvas "zmr*y" a stale se chovas, jako by oni delali chyby a Ty vubec nic? No - skutecnost se blizi spise k opacnemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř úno 1, 2023 12:51

mike píše:Jo, reaguji oba a docela rychle. Sluzby 21. stoleti. Srovnej s CP ;-)
Vim, ze rad takto kopes, ale uvedomujes si nekolik malinkych rozdilecku? (Netyka se to jen CP, je to obecne o malych lokalnich firmeckach a velkych celostatnich, resp. mezinarodnich podniku.)

1) kolik maji ty dve sluzbe dokopy zakazniku (a dotazu na reseni)
2) kolika ruznych sluzeb se dotazy tykaji
3) kolika ruznych oblasti (resp. oblastnich oddeleni, kolika moznych lidi) se dotazy (i jejich reseni) tykaji

Zkus odhadnout, o kolik radu jsou ty dve strany vzdalene...

No a pokud si myslis, ze to je jedno, na tom nezalezi, tak bych Te docela rad videl na miste architekta zakaznickych sluzeb...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř úno 1, 2023 15:50

aktualizace k shopu 8a.cz
dneska přišlo mailem potvrzení, že vrácené zboží přijali, zprocesovali a do 3 dnů přijde vratka
takže za mě spokojenost
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř úno 1, 2023 15:57

Taktéž mi přišlo potvrzení od 8a, po 7 pracovních dnech od odeslání. Posílá se to do Ostravy, odkud to oni pošlou do Polska a až pak vrací peníze. Konkrétní termín vrácení však nenapsali, jen "brzy". Převod bude taky trvat, musel jsem vypisovat iban, jde to tedy ze zahraničí.
Jinak s průběhem a rychlostí výměny zboží su maximálně spokojen. S vrácením už ne, je to oproti jiným obchodům složitý a trvá tejden, než se to k nim dostane a někdo to začne řešit..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř úno 1, 2023 16:36

jo, vracení není úplně na jedničku
ačkoliv mají všechny údaje k objednávce, je nutno vyplňovat jejich extra formulář s názvem vracené položky, příjemce, adresát apod., naštěstí do toho PDFka jde vpisovat, byť ne jako do formuláře, ale jako vkládané textové pole, jako další vrstvu

mně přišly 2 maily - první od 8a o vyřízení vratky, asi za 10 min pak od PayU o vracených penězích s tím, že do 3 prac. dní přijdou
uváděli i detaily, kam prostředky půjdou - stejně, odkud šla platba
tzn. že i když jsem jim vypisoval číslo účtu v českém formátu i IBAN, podle PayU to přijde zpátky na kreditku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř úno 1, 2023 16:49

Dromedaro píše:Přičemž celkově řeší tu větu "pokus o podvod". Asi čekali, že to po tom pondělním mailu upravím sám. Zm*di. Nahážu do krabice zbytek nákupu z tohoto obchodu a pošlu jim to zpět taky.

Hmm, vcera to vypadalo, ze si svou chybu uvedomujes a dneska jsou to zas zmrdi? Chapes, ze v tomhle pripade mohla byt chyba jen na tve strane? V tom pripade je naprosto chapu, ze si nechteji verejne narceni z podvodu nechat libit. To je totiz uplne jine kafe, nez blbec zakaznik, ktery jim "jen" bezduvodne nadava.

Byt tebou, tak se to fakt pokusim nejak rozumne vyresit.

apuka píše:Zkus odhadnout, o kolik radu jsou ty dve strany vzdalene...

Naprosto netusim a je mi to naprosto jedno. Z hlediska zakaznika mne zajima, jak sluzba funguje. Tady vedle sebe mame sluzby 21. stoleti a sluzby socialisticke. Navic Kosik i Rohlik expanduji pomerne rychle a uz to vubec nejsou male firmy. Akorat se snazi, aby zakaznicka podpora fungovala, coz se jim dari. Jsem si pomerne jisty, ze kdyby prebrali zakaznickou podporu u CP, tak se jim bude darit taky. Protoze to neni o velikosti, ale o pristupu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř úno 1, 2023 16:57

To s tím ibanem jsem taky nepochopil, když mi řekli, že vrácení bude stejně, jako platba, tj kartou. Mně akorát budou platit ještě poštovný, páč jsem měnil kus, který přišel špinavý a byl cítit drogerkou.
Jinak jsem vyplnil papírový formulář, co přišel se zbožím. Proč, když u toho je faktura a maj všechny mé údaje, to netuším.
Edit: PayU už mi taky napsali. Uvedená částka je pouze za zboží, přičemž mě 8a ujistili, že dostanu i za poštovné. Tak nevim, jak to chtěj udělat, jestli na kartu vrátí cenu zboží a poštovné uhradí normálně převodem.
Jinak nový kus už je ok, vypadá a je cítit jako by nedávno opustil výrobní linku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Etheric » stř úno 1, 2023 19:26

Peníze z 8a přišly, zatím jen za zboží. Za poštu mi tedy nejspíš zaplatí převodem. Dám jim čas, nebudu je hned prudit.

Bohužel jsem se ještě ani po urgenci nedočkal vratky od Silvini. Nebýt mé urgence, nejspíš bych ani ještě nedostal potvrzení o přijetí vratky. Hroznej obchod, maj špatně popsané zboží a když jim ho z toho důvodu vrátím, vrácení peněz jim trvá jak lačnýmu s...
Jo a ještě si tu chybu v popisu neopravili
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv úno 2, 2023 15:08

Jaxem spal, sem v poslední době leniff chodit po obchodech a proto i obyčejné věci radši nakupuju na webu.... pochvala pro lekarna.cz (za šíři sortimentu, který prodávají) - sem potřeboval objednat jedny (levné) pilule (B12 Favea) a kromě toho sem potřeboval zubní pastu a AAA lithiové baterky = vše sem (kupodivu) u nich sehnal = jen jedno poštovné.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 2, 2023 19:58

mike píše:Hmm, vcera to vypadalo, ze si svou chybu uvedomujes a dneska jsou to zas zmrdi?

Jo a stále si uvědomuji. Ale to, proč jsem je tak nazval je důvod, jakým to chtěli řešit. Finanční postih za ušlý zisk plus finanční postih za poškození jména společnosti. Tři dny po recenzi mluví o ušlém zisku, když to nemohou mít ověřené. A kvůli nějaké malé částce by to nedělali a mě by to zničilo. Kdyby napsali třeba, že budou chtít veřejnou omluvu plus deset tisíc pokuty jako pohlavek, dejme tomu. Já jsem jim dnes psal a za to nařčení z podvodu jsem se jim omluvil a recenzi upravil. Dál už s takovými lidmi nechci mít nic společného.

Nejdříve jsem ale musel psát na Heureku, protože jsem tu recenzi nemohl upravit nebo smazat. Newmám tam svůj účet. Oni mi poslali znovu odkaz pro úpravu formuláře. Tak jsem to upravil. Ale v současné době ta recenze není dohledatelná. Možná později.

K některým věcem, které zde padly, tak zde kopírují část mailu, který jsem odeslal do eshopu. Tam jsou ty věci uvedené.

Nyní se chci vyjádřit k tomu číslu a funkčnosti. Že se jedná o označení konkrétního kusu jsem usoudil na základě fotografii výrobku na webu konkurenčních eshopů, Vašeho i ze stránek Vašeho dodavatele, kde se ta čísla lišila. Screeny posílám v příloze
Co se týká funkčnosti, tak jsem se pro jistotu díval i do návodu, zda někde nedělám chybu. Avšak můj postup byl správný. Tento Váš druhý kus byl nastavený na maximální výkon a v tomto fungoval v pořádku. Problém je v tom, že na maximální výkon mi náplň nevydržela ani den. Při nastavení na poloviční výkon již zapalovač nechytal napoprvé, ale ještě se to jakžtakž dalo tolerovat, protože to nebylo pokaždé. Když jsem jej však nastavil na méně jak poloviční výkon, tak zapalovač pravidelně nechytal na první pokus a často vůbec nechytnul. Což mi vadilo, protože v tomto režimu bych jej rád používal. Protože už nějaké Zippo doma mám a já i lidé v mém okolí s ním máme velmi dobré zkušenosti, tak mi přišlo divné, že bych měl smůlu na dva špatné kusy. I to přispělo k mému pocitu, že se jedná o stejný kus.
Když jsem zmiňoval, že nerozumím, co jste tímto sledovali, tak jsem měl na mysli to, že kdyby ten zapalovač někdo z pracovníku opravdu zkoušel a to v plném rozsahu, muselo mu být jasné, že ten zapalovač nefunguje jak má a když mi v první reklamaci vadilo, že nechytá napoprvé, tak toto mi bude vadit určitě. Co se týče výrazných otisků na Zippu, to je otázka spíše nějaké úrovně a toho, jak to na zákazníka působí. Zvláště, když se jedná o známou značku, kterou si lidi často pořizují jako módní doplněk či dárek pro někoho jiného. Ale nepřišlo by mi to v pořádku ani u jiného zboží. Nebudí to dobrý dojem.


1.jpg

2.jpg

3.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny