Blacklist

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Blacklist

Příspěvekod Hafi » pát pro 17, 2021 20:48

asi tak, to že má firma jinde právní sídlo a jinde provozovnu je naprosto běžné, tady je reálná adresa jasně komunikována...jinými slovy si sice myslím, že ti poštovný vrátěj, ale oprávněně si pomyslí něco o ...sakra jak se to slušně řekne, aby se apuka neurazil?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 22:05

Daji si ho na blacklist ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » sob pro 18, 2021 16:35

Hafi píše:že má firma jinde právní sídlo a jinde provozovnu je naprosto běžné, tady je reálná adresa jasně komunikována
Fakt se Ti zda, ze "je realna adresa jasne komunikovana", kdyz v Obchodnich podminkach je napsana jedina, jina a faktura taky prijde od te same spolecnosti?

Mne se to nezda ani nahodou. Ja jsem nekupoval primo ze stranek Warmpeace.cz ale doprodej.warmpeace.cz, kde maji pod kontaktem "Centrum firmy, velkoobchodní prodej". Ale ma mne napadnout, ze maji jinou adresu nez co uvedou na fakture a v Obch. podminkach, ze tadruhaadresa neni adresa, kde jim funguje eshop??? A vubec, proc bych jako zakaznik mel hledat v kontaktech - pro mne jsou zavazne Obch. podminky, tam na kontakty neni zadny odkaz.

Kazdy rozumny eshop ma v casti tykajici se odstoupeni od smlouvy uvedene, kam se to ma poslat na vraceni, stejne tak, kam poslat na reklamaci. Toto tady neni.

Konec koncu at se kouknes na uvedene kontakty u mnoha eshopu, tak prave tam najdes casto adresu provozujici spolecnosti, ale v Obch. podminkach mas zase jinou adresu na zaslani.
Ja jsem jim poslal mailem formular odstoupeni, ale to je jenom moje dobra vule - takovou povinnost nikde nemam. Co kdych tam nenapsal a mi "pouze" prisel balik zpet jako nedorucitelny?

Jako at mi kdokoliv promine, toto jasna blbost obchodu - oni maji povinnost poskytnout nutne informace, ne ja je dohledavat a zjistovat, ktera je ta spravna.

BTW, ja jsem jim to poslal zpet dva dny potom, jak zasilka prisla (hned prvni den, kdy byla otevrena posta) aby dostali vec zpet co nejdrive. Aby to pripadne mohli prodat dalsimu zajemci jeste dostatecne dlouho pred Vanocemi. Kdybych cekal na jejich odpoved, ktera prisla prakticky po tydni, tak to dostanou tyden pred svatkama...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 18, 2021 16:40

ja dost casto pokud v obchodnich podminkach neni jednoznacne uvedena adresa pro vratku radsi pisu email, kam poslat - prave treba pro urychleni vyrizeni, sice tim ztratim treba jeden den nez odpovi ale pak nakonec ziskam tim, ze to dostanou na miste, kde to pruzneji vyridi a nakonec spis nejaky den usetrim.

V kazdym pripade si mylim, ze by obchody meli bezne uvadet adresu pro vratku tak, at je 100% jednoznacny, kam to poslat. Protoze mam zkusenost, ze casto je to nejednoznacny nebo maji treba dve ruzny adresy nebo i tri... takze to je bohuzel spis neduh tech spolecnosti, ze to nemaji jasne uvedeny. a WP urcite neni jedina... ma to tak kazdej druhej eshop...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » sob pro 18, 2021 16:41

Hafi píše:sakra jak se to slušně řekne, aby se apuka neurazil?

mike píše:aji si ho na blacklist
Doufam miku, ze Ti je jasne, ze tato Tvoje reakce je zase jedna z tech hnusnych a zase uplne o necem jinem, nez se Hafi ptal :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » sob pro 18, 2021 16:49

@Mawe: Warmpeace jeste na tom neni tak zle. Takovy Adamsport ma celkem 3 ruzne adresy v ruznych mestech Slovenska ](*,), plus dalsi spolecnost s naprostou odlisnym nazvem na fakture. Ale zase ma vsude pro vraceni a reklamaci uvedenou tu spravnou.

BTW, tady odpovedeli na mail 7. den ](*,). Na postu bych se mel dalsi tyden docela problem dostat v case otevreni, pracoval jsem kazdy den az do vecera.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod Hafi » sob pro 18, 2021 17:49

i na doprodej.warmpeace.cz je jasný odkaz na "'kontakt" . To je z mého pohledu jediný místo, kde když je kontaktuju, očekávám reakci. Ani v obchodních podmínkách není napsáno, že to máš vrátit do Prahy. Logicky bych text pochopil, že to máš vrátit odesílateli, což ale zcela jistě byly Plchovice, nejspíše to bylo i uvedeno na balíku. To že v OP i na faktuře je adresa sídla firmy je celkem logické a právně nutné. Oukej, možná mohly do podmínek napsat k adrese, že tam nemáš posílat zboží, ale jelikož je to formální smlouva, tak bych to tam ani nečekal.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » sob pro 18, 2021 20:02

apuka píše:A vubec, proc bych jako zakaznik mel hledat v kontaktech - pro mne jsou zavazne Obch. podminky, tam na kontakty neni zadny odkaz.
...
Ja jsem jim poslal mailem formular odstoupeni, ale to je jenom moje dobra vule - takovou povinnost nikde nemam. Co kdych tam nenapsal a mi "pouze" prisel balik zpet jako nedorucitelny?

To je presne to, co psal Lipon. Normalni clovek resi bezne veci tak, aby to zafungovalo, ty resis povinnosti a podminky.

Kdyz neco vracim, tak se nejdriv kouknu, jestli tam nemaji rovnou napsany postup. Kdyz ne, tak jim poslu kratky neformalni dotaz mailem, kam to mam poslat. Jeste se mi nestalo, ze by mi na to nekdo neodpovedel do druheho dne. Tady si sice stezujes, ze ti odpovedeli az sedmy den, ale bylo vubec na co odpovidat? Poslal jsi jim akorat oznameni a ne otazku, ktera by vyzadovala odpoved. Na mail nejspis odpovedeli az pote, co jim bylo divne, proc jim vracene zbozi neprislo. Na dalsi maily uz odpovidali normalne?

apuka píše:tato Tvoje reakce je zase jedna z tech hnusnych a zase uplne o necem jinem, nez se Hafi ptal

Hafiho otazka byla recnicka, na tu netreba odpovidat, pripsal jsem dalsi krok ;-) Sranda je, ze ty das firmu na blacklist, protoze ses zachoval jako trubka, ale ja jsem kvuli drobnemu rypnuti hnusny :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » ned pro 19, 2021 6:03

mike píše:Kdyz ne, tak jim poslu kratky neformalni dotaz mailem, kam to mam poslat. Jeste se mi nestalo, ze by mi na to nekdo neodpovedel do druheho dne.

To mně kolikrát, naposledy eshop "ehorka", kdy mi neodpověděli vůbec, páč až po telefonickém kontaktu /furt jsem "prudil" majitele, který ležel v nemocnici, sorry/ mi bylo sděleno, že kontaktní email nefunguje, že mají jinej ](*,)
Ale i jinde, prostě za týden neodepsali, kam mám vratku poslat a tak jsem ji poslal na adresu, kterou tam měli uvedenou v obchodních podmínkách. Dle vyjádření právníka je taková vratka v pořádku, prý podstatný je fakt, že jsem obchod vyrozuměl o záměru odstoupení od smlouvy a zboží zaslal. Že to bylo na fakturační adresu prý nevadí, směřodatný je můj záměr vrátit. Podmínky jsem si na radu zkopíroval, včetně informací o vratkách. Právník říkal, že si mám stát za svým, páč na eshopu má tolik pochybení, že bysme ho u soudu roznesli na kopytech. A majitel si byl toho asi vědom, po tom, co jsem mu vytknul, jakej v tom má bordel, že si tam má napsat funkční email a funkční adresu, byly bez keců peníze za pár dní na účtě. Ale to jsou výjimečné, extrémní případy. Eshop nemusí být špatný, jen obchodní podmínky a podmínky vrácení občas napíše nějakej pablb takovým způsobem, že se v tom není šance vyznat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 19, 2021 7:59

zas pokud mi rozumne - treba do 48h - neodpovi, tak volam a necekam veky, ze... a pokud nic tak to proste nekam poslu, ale nekdy je lepsi volat , hlavne pred vanocema
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » ned pro 19, 2021 8:06

Nerozporuji, nicméně to nic nemění na faktu, že pokud oficiálně uvedu nějaký kontakt, ať už jakýkoliv, musím na něm být dostupný a schopný reagovat jak říkáš do 48h, ještě 3 dny se dají akceptovat. Že toho mají moc.... Sorry, ale než se vyseru, vyřídím 5 mailů tohoto typu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 19, 2021 8:24

etheric
nekteri lidi nejsou zvykli si kalet po kancelari, takze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » ned pro 19, 2021 8:30

Toto se často nevyřizuje z kanclu, často žádnej ani neexistuje, toto se řeší z domu, z vlaku,... odkudkoliv z telefonu. Já nejsu povinen nikomu vyvolávat, prostě má email jako oficiální kontakt? Musí na něm být dostupnej. Tečka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » ned pro 19, 2021 15:31

@Etheric: kdyz vracis casto, tak se vyjimecne muze stat, ze neco nezafunguje. Pak to nejak resis, ja bych po dvou dnech bez odpovedi na mail zavolal. Adresu z obchodnich podminek pouzijes az kdyz vsechno ostatni selze a ne jako prvni jako apuka.

Etheric píše:obchodní podmínky a podmínky vrácení občas napíše nějakej pablb takovým způsobem, že se v tom není šance vyznat.

Obchodni podminky mit e-shop musi, ale spis se to bere jako formalita, kterou cte dobrovolne akorat apuka ;-) Ja to teda nedelam a vylozene nesnasim e-shopy, ktere maji treba info o doprave v obchodnich podminkach a nuti mne je aspon rychle proscanovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » pon pro 20, 2021 22:34

mike píše:Kdyz neco vracim, tak se nejdriv kouknu, jestli tam nemaji rovnou napsany postup. Kdyz ne, tak jim poslu kratky neformalni dotaz mailem, kam to mam poslat. Jeste se mi nestalo, ze by mi na to nekdo neodpovedel do druheho dne. Tady si sice stezujes, ze ti odpovedeli az sedmy den, ale bylo vubec na co odpovidat? Poslal jsi jim akorat oznameni a ne otazku, ktera by vyzadovala odpoved. Na mail nejspis odpovedeli az pote, co jim bylo divne, proc jim vracene zbozi neprislo. Na dalsi maily uz odpovidali normalne?
Uz zase predpokladas neco bez toho abys o tom alespon malo vedel...

V patek odpoledne jsem poslal mail, ze, cca "v priloze zasilam odstoupeni od smlouvy, zbozi jeste ten den posilam zpet postou". Vice.mene nic vice. Jo, je to v patek odpoledne a mas pravdu, na nic jsem se tam neptal.
V pondeli rano sef WP preposlal muj mail na jejich "fakturaci" s pripominkou "prosim o vyrizeni" - tj. maily chodi primo na sefa.
Z te fakturace mi prisla odpoved na muj mail ctvrtek odpoledne ve zneni cca "zbozi odeslete zpet na adresu odesilatele a prilozte cislo uctu". Nic vic. (Ze jsem tam psal, ze "jeste ten den odesilam zbozi" ani nerikam...)

To jen k tomu, ze se Ti jeste nestalo, ze do druheho dne neodpovedeli na dotaz. Myslis, ze kdybych se primo ptal na adresu, byla by odpoved rychlejsi???

Jeste k te "jasne" konktaktni adrese v Kontaktu - Ja neznam velikost Warmpeacu, popravde receno jsem ani netusil, kde sijou, kde prodavaji a kde maji sidlo. Ale kdyz je na nejakem kontaktu na eshopu uvedene "centrum firmy, velkoobchodni prodej", tak at se na mne nikdo nezlobi, pro mne toto pripomina prave adnministrativni ustredi spolecnosti, kdyz je nejaka jina adresa uvedena v obch. podminkach (a nepisu tam uz zadnou dalsi, kam zasilat veci na vratky a reklamace), tak pro mne je jasne, kam mam poslat - na "centrum firmy a velkoobchodni prodej" to urcite nebude.
Hafi píše:možná mohly do podmínek napsat k adrese, že tam nemáš posílat zboží, ale jelikož je to formální smlouva, tak bych to tam ani nečekal
Jaka "formalni smlouva"??? Sakra, kazdym nakupem souhlasis s jejim znenim, timpadem pro kazdy nakup je toto zakladni smlouva - zavazna pro kupujiciho i prodavajiciho.

Mike si sice muze myslet, co chce, ja je taky moc nestuduji - krome jak on spominal, kdyz pouze tam nejdu nektere veci, napr. dopravu. A, samozrejme, kdyz potrebuji neco vratit nebo reklamovat - prave tam maji byt podminky uplatneni techto dvou zalezitosti. Ja nemam proc nekoho navic kontaktovat - mam mit vsechny potrebne zalezitosti dostupne tam. Adresa pod bodem Kontakt na strankach to spravne misto opravdu neni.

Vem to tak - ja jsem jim chtel vec vratit co nejdrive, navic kdyz jsem k tomu mel cas. Proc ja mam cekat jeste na to, co mi kdo odpovi - a balik poslat az potom. Jak jsem psal, adresu jsem dostal az sedmy den a dalsi min. tyden bych se na postu v oteviraci dobe asi vubec nedostal (a uz vubec jsem nemel cas tam cekat pul hodinu i vice ve fronte, jak se blizi vanoce. Ja mam dost jineho na praci, odejit nekam na hodinu (vcetne presunu) si v pracovni dobe nemohu dovolit.
A co, kdyz potom uz nestihnu konec zakonne doby? Kdo zato bude moci???

Jo - taky proc bych ja mel pripadne jeste i volat abych dostal zakonem pozadovany udaj? Jednak nerad telefonuji a jednak pokud pouziju soukrome cislo, tak to mam za 12,50 za minutu...

Kurna, je to jak pise etheric - v obchodnich podminkach ma hromada eshopu takovy bordel, ze kdyby nekdo chtel, tak je na nich "roznese na kopytech" i nekolikrat. (Ehm, jeden z nejvetsich a nejvyznamnejsich sport. obchodu v OV ma obch. podminky jeste i dnes podle stareho Obc. zakoniku, navic si v nich svevolne upravili nektere lhuty, napr. 30 dnu na vraceni penez po obdrzeni odstoupeni...) To same nekdy je, kdyz se clovek ozve, ze mu nestaci po reklamaci jen dostat zpet pouze opravene zbozi ale chce reklamacni protokol, kde je napsano, co se reklamovalo a od kdy do kdy byla vec v oprave. Kdyz vysvetlite, ze to je i kvuli tomu, ze se o tu dobu prodluzuje zarucni lhuta, tak se jen vysmivaji, co je to za blbost... A nejsou to zadne pofiderni malicke eshopy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pon pro 20, 2021 23:08

apuka píše:Uz zase predpokladas neco bez toho abys o tom alespon malo vedel...

Co konkretne? Vzdyt me predpoklady potvrzujes. A samozrejme, kdybych vedel, nemusim predpokladat. Tj. uz zase reagujes bezobsaznym blabolem, jak je tvym spatnym zvykem.

apuka píše:Myslis, ze kdybych se primo ptal na adresu, byla by odpoved rychlejsi???

Ano. Jsem si skoro jisty, ze bys ji dostal primo od sefa uz v pondeli.

apuka píše:Proc ja mam cekat jeste na to, co mi kdo odpovi - a balik poslat az potom.

Abys nemusel cekat, az se ti vrati nedorucitelny balik a pak ho znovu posilat a cekat kvuli tomu ve fronte pred Vanocema :twisted:

apuka píše:A co, kdyz potom uz nestihnu konec zakonne doby? Kdo zato bude moci???

Ty.

apuka píše:Jednak nerad telefonuji a jednak pokud pouziju soukrome cislo, tak to mam za 12,50 za minutu...

To jsou ovsem ciste tve osobni problemy, ze nemuzes mit nic normalne.

Proste jsi to zvoral a nejsi ochoten to priznat ani sam sobe. Tvuj boj, ale pak se nediv, ze furt narazis a ze jsi o tobe ostatni mysli, co si mysli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Hafi » pon pro 20, 2021 23:13

"Velkoobchodní prodej" jednoznačně ukazuje, že tam maj skad, tj. fyzickou budovu a v ní prodávané zboží, které vcelku logicky odtama odesílaj. Jak proboha by sis představoval lepší označení místa, kam to máš poslat? A ano, normální člověk tuhle adresu hledá v různých rubrikách "kontakt", "o nás", atp. Naopak sídlo je velmi často nějaká formální adresa, kde maj tak akorát schránku na dopisy. Typicky v Praze, neb tu je nejpřetíženější finnanční správa, tedy je nejmenší šance, že bude prudit.

Oukej, možná mohli být rychlejší, nicméně kdybyses zachoval logicky poslal zboží opravdu odesílateli, tak by to nebyl problém.

Ano, obchodní podmínky jsou základní smluvní podklad pro nákup. No a? Mě zajímá cena a rychlost doručení. Protože zhruba vím, co ve VOP je a i pokud by tam někdo do bodu 13.6.2 c) ii) napsal, že mi žádný zboží nedodá, i když zaplatím, tak by takové ustanovení bylo neplatné.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » pon pro 20, 2021 23:24

Hafi píše:A ano, normální člověk tuhle adresu hledá v různých rubrikách "kontakt", "o nás", atp.

Tam hledam mail a telefon, ale kdyz nemaji primo popsany postup vraceni, tak se na adresu radej zeptam. Pro jistotu, abych nedopadl jako apuka :twisted: No a taky proto, ze nerad nekomu delam zbytecne problemy a nebudu mu tedy posilat balik bez predchozi domluvy nekam, kde se mu to treba nehodi. Prijde mi to tak nejak samozrejme, kdyz nevim uplne jiste (tj. nemaji napsany postup), tak se proste zeptam a domluvime se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 21, 2021 6:02

su jako mike.

pokud neni presny postup napsany v obchodnivh podminkavh (adresa na vratku), ptam se - k tomu slouzi kontakt. oni muzou balik vyzvedavat i ve skladu/mista odeslani, ale minule s trikem pro muze mi psali, ze lepsi poslat na prodejnu, ze to vyridi rychleji (nebude balik treba 5 dni na poste, ale prevezme ho hned prodavac)

ale jak pisu, meli by to mit v podminkach jasne napsany, at se to urychli rovnou a je to jasny pro vsechny zucastneny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » úte pro 21, 2021 8:08

Ideálně když obchod rovnou se zbožím pošle formulář na odstoupení od smlouvy se všemi informacemi. Nebo když to má online. Ne teda jako e-outdoor, kde se reklamace/vratky zahajují online přes web, ale prý kvůli spam filtru mě to nechtělo pustit a vyskočila informace, že je mám kontaktovat mailem. Který si přečetli, ale zapomněli odpovědět. Asi nikdo neměl necelou minutu čas, aby napsal něco typu "bereme na vědomí, zboží k reklamaci zašlete na adresu bla bla". Ale ne, prostě neměli čas ani na takovou odpověď. Co si pak mám o takovým obchodu myslet?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 21, 2021 10:57

na e-outdoor nemeli ani cas zpracovat moji objednavlu nebo mi odpovedet jak to vyapada. myim, ze zajo power dry norman nikdy neuvidim a uprimne si i myslim ze aji neexistuje a celej eshop uz je jen prezivsi zbytek kdysi uspesnyho obchodu kterej je lepsi ani neotvirat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » úte pro 21, 2021 11:26

Mně zboží poslali. Ale nevim no. Celý je to takový divný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 21, 2021 12:07

tak sem tam volala, chlap hned vedelno co jde ze ho nenasli na skladu, a ze dneska zavola... no vetsinou tonjde resit driv nez po 4 tydnech od objednani na primy dotaz zakaznika:D treba ze sami zavolaji, ze se omlouvaji a ze ho nenasli... ale tak jeste asi obchod existuje :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Blacklist

Příspěvekod Etheric » úte pro 21, 2021 12:12

Chtěl ti přece dnes zavolat :twisted:
což by ti nejspíš řekl, i kdybys mu volala o dva týdny dříve či déle
Obchod existuje, nicméně o jeho použitelnosti lze přinejmenším spekulovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Blacklist

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 21, 2021 12:14

nerekl nic ze chtel ani se nejak mevymlouval, uznal ze meli dat vedet a ze je to jejich chyba, tak snad se na skladu podiva a objednavku treba zrusi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » úte pro 21, 2021 20:03

Hafi píše:Velkoobchodní prodej" jednoznačně ukazuje, že tam maj skad, tj. fyzickou budovu a v ní prodávané zboží, které vcelku logicky odtama odesílaj. Jak proboha by sis představoval lepší označení místa, kam to máš poslat?
:shock: :shock:
Ja Ti nevim... Pracoval jsem/-ji v nekolika firmach, kde meli i oddeleni "velkoobchodni prodej", stejne tak jsem pracovne komunikoval s oddelenimi "velkoobchodni prodej" jinych spolecnosti, mensich i vetsich. A pokazde to oddeleni bylo v administrativni budove spolecnosti, sklad byl jinde, expedice byla jinde a kdyz meli i maloobchodni prodejnu, tak i ta byla jinde.
Jako zakaznik jsem komunikoval s nekolika eshopy, ktere delali i "velkoobchod", kupodivu, u vsech bylo to "velkoobchodni oddeleni" nekde jinde nez maloobchod (pokud tam nepatril eshop, tak ten byl jeste nekde jinde) a byla to vzdy jen administrativa, se skladem nemelo zadne prime spojeni.

Asi tolik k te jednoznacnosti a logice.. Se zeptej nekoho, kdo dela nakup/prodej v nejake firme.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod apuka » úte pro 21, 2021 20:20

mike píše:
apuka píše:A co, kdyz potom uz nestihnu konec zakonne doby? Kdo zato bude moci???
Ty.
Mohu se zeptat na logicke vysvetleni, proc? Samozrejme v kontextu toho, co jsem psal - adresu uvedenou nemaji, na odpoved cekam, mel,jsem cas balik poslat, ale nemohl jsem, bo jsem cekal na adresu od nich. Kdyz to prislo, tak jsem zasemuz cas nemel...
BTW, tady to jeste cele bylo sloziteji, ze zbozi bylo neco pro manzelku, prislo zacatkem tydne, ona ale mohla vyzkouset az v patek, bo dela v Praze. Tj. odesilal jsem jim to okamzite. Ale pokud bych cekla na tu adresu, tak to mohu udelat az v dalsi patek, kdy bych postu nestihal. V pondeli by bylo pozde.
mike píše:Proste jsi to zvoral a nejsi ochoten to priznat ani sam sobe.
Teda toto je teda dost nehérazne "obvineni". ONI neuvedou spravnou adresu, ja udelam vsechno podle zakona a obch. podminek, ale ze jim to odejde na adresu, ktera "je neznama" pro postu (tj. tam nikdo nevybira postu, coz je pro,mne vubec nepochopitelne,,kdyz je to pry adresa sidla spolecnosti, tj. korespondencni adresa v dokumentech) za to mohu ja, kdo jsem vsechno splnil do puntiku. ONI, kteri maji uvedenou blbou adresu, ne.

To mi pripada uplne stejne uchylna argumentace jako pri akci Rakaposi, kde pry pojistovna muze za to, ze se horolezci nepodivali do jasnych podminek smlouvy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Blacklist

Příspěvekod mike » úte pro 21, 2021 22:23

apuka píše:Mohu se zeptat na logicke vysvetleni, proc?

Vzdyt se o tom celou dobu bavime. Protoze jsi to poslal na adresu, na kterou se to neda dorucit. Cele zdrzeni jsi zpusobil ty svym postupem.

apuka píše:Ale pokud bych cekla na tu adresu, tak to mohu udelat az v dalsi patek, kdy bych postu nestihal. V pondeli by bylo pozde.

Tomu nejak nerozumim. Adresu bys pri normalnim postupu mel v pondeli. Jestli jsi to pak nemohl cely dalsi tyden poslat, tak jsi jim holt mel hned ten prvni patek zavolat.

apuka píše:Teda toto je teda dost nehérazne "obvineni".

To neni obvineni, ale konstatovani.

apuka píše:ja udelam vsechno podle zakona a obch. podminek ... kdo jsem vsechno splnil do puntiku.

Jiste, tys udelal vsechno spravne, podle podminek a podle zakona a ono to nejak nezafungovalo. Zatimco vsichni ostatni by to udelali jinak a zafungovalo by to. To je holt ten rozdil mezi tvym a nasim vesmirem. A tohle taky:
apuka píše:tam nikdo nevybira postu, coz je pro,mne vubec nepochopitelne,,kdyz je to pry adresa sidla spolecnosti

Jak to byva se sidlem spolecnosti uz ti psal Hafi. Oni tam nejpis maji schranku a mozna ji jednou za cas nekdo vybira, ale fyzicky tam nikdo neni a balik prevzit nemuze. Pro tebe je to nepochopitelne, ostatnim to prijde normalni. Pricemz normalni nutne neznamena spravne, ale normalni clovek se zaridi podle reality a ne podle toho, jak je to podle nej spravne.

O tom to cele je. O realite. Normalni clovek pocita s tim, ze ostatni nemusi mit vsechno spravne, ze kaslou na formality, ze uplne nedodrzuji pravidla a "pravidla", ze muzou udelat chybu, ze muzou zapomenout nekde neco zmenit apod. A tak se s nima proste a jednoduse domluvi. Protoze je to podstatne jednodussi, nez resit problemy s nedorucitelnym balikem.

apuka píše:To mi pripada uplne stejne uchylna argumentace jako pri akci Rakaposi, kde pry pojistovna muze za to, ze se horolezci nepodivali do jasnych podminek smlouvy.

Prosim citaci a odkaz na prispevek, kde nekdo psal, ze pojistovna muze za to, ze se horolezci nepodivali do jasnych podminek smlouvy. Jinak si zase vymyslis a prekrucujes.

BTW, jsem u tebe zvykly na ledacos, ale forma tohodle prispevku je obzvlast otresna. Kvuli nadbytecnym carkam a chybejicim mezeram se to neda cist :evil: Hlavne ze mas furt plnou hubu nejakych pravidel, ale nejsi schopen dodrzet ani jednoducha pravidla jazyka, ve kterem pises.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Blacklist

Příspěvekod castielo » pát led 21, 2022 12:22

Po dlhsej dobe som zase zavital na "nase slavne" sportove obchody A3 Sport a Sportisimo, a samozrejme to nemohlo dopadnut inac ako katastrofou.
A3 sport trekove nohavice len v 40% zlave, storno objednavky prislo do 12h. Sportisimo uz bola zlava lepsia (Salomon topanky), po mojom nakupe o niekolko minut stiahlo polozku z predaja, cize pokrok oproti minulosti, ale aj napriek tomu prislo storno objednavky do 24h. Fakt unikatne obchody, hlavne A3 sport, ten uz ma u mna velmi zlu bilanciu dodania, tam sa uz clovek moze zacat "triast" aj nad dodanim obycajnej ciapky. :roll:
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Blacklist

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 11, 2022 22:07

Reaguji na Apukův dotaz z Volného cyklopokecu. Už jsem zapomněl, jak mi zde kdosi radil, jak dát odkaz na konkrétní příspěvek, tak cituji:
apuka píše:
Dromedaro píše:Z outdoorových jsou u mě naopak na černé listině bushcraftshop a rockpoint
Nechtel bys (hlavne o rockpointu) napsat vice? Nejlepe do vlakna Blacklist?

U RP by me to docela zajimalo, proc. Jo, jsou ponekud pomalejsi, obcas maji uvedene "Skladem" na neco, co uz nemaji, atd. - ale toto najdes skoro kdekoliv. Jinak ale nedelaji problemy ani s reklamacemi ani s vratkami. Teda alespon tady v OV - ne kazdy p(r)odavac je uplne sympaticky, ale to uz neni otazka eshopu.



Sepíšu to "zkráceně", zase se mi nechce rozepisovat do detailů, tak snad to bude stačit.

S Rockpointem mám tu zkušenost, že jsem si tam koupil boty, na kterých se asi po 14dnech objevila vada, přestože jsem v nich byl jen jednou. Šel jsem je reklamovat do rockpointu, čekal měsíc na vyřízení, kdy jsem se dozvěděl, že mi reklamaci zamítli, protože si prý za to můžu sám. S tím jsem se nechtěl smířit, tak jsem podal odvolání proti zamítnutí reklamace, ale se stejným výsledkem. Tak jsem si dal tu práci, sehnal si všechny podklady, formuláře, citace ze spotřebitelských zákonů, sepsal slohovou práci a podal třetí odvolání, kdy už mi tedy peníze po dalším měsíci vrátili. Za ty vrácené peníze jsem si v jiné jejich pobočce koupil jiné boty, ale opět se po měsíci minimálního používání začaly kazit... Tak jsem podal reklamaci a předešlý příběh se opakoval...
S jejich prodavači problém nemám, jak zmínil Apuka. Ti byli vždy korektní, slušní a když věděli něco o nabízeném zboží, tak i uměli poradit. Až asi na jednoho "mistříčka", le všude se najde někdo. A ano, čekací doba u jejich eshopu je tedy poněkud delší. Ale s tím bych neměl problém, jako s jejich politikou neuznávání reklamací pokud zákazník neprojeví odhodlání. Pak jsem se tu navíc dočetl, tuším od Mike, že rockpoint prodává předražené šunty pro masy, což korespondovalo s mojí zkušeností.

U Bushcraftu jsem si koupil zboží, které nesplňovalo informace uvedené na webu a nefungovalo jak má, což jsem ale zjistil až během používání, kdy mi mezitím uběhla doba pro vrácení. Tak jsem jim ho vrátil s tím, že buď chci vrátit peníze nebo jiný kus. Reklamaci mi zamítli a poslali stejné kus zpět. Volal jsem tam a mluvil s někým z obchodu, co to měl na starost. S ním jsem se dohadoval a nakonec tedy řekl, ať jim to pošlu zpět a oni mi pošlou jiný kus a že mi s tím pošlou i nějaký dárek jako odškodné za poštovné, když jsem jim to zboží dvakrát posílal zpět. Nechtěl jsem žádný dárek, který nepotřebuji, ale tři stovky za poštovné. Poslal jsem jim tedy zboží zpět. Během tohoto jsem "komunikoval" s nějakou ženskou od nich z obchodu, se kterou jsem tu výměnu atd pak řešil. Uvozovky proto, že z její strany byla komunikace mizerná. Na maily nereagovala, musel jsem ji vyvolávat a urgovat výměnu, protože s ní opravdu nespěchali. Nakonec tedy asi 14 dní po mnou posledním vrácení vadného kusu mi poslali kus nový. A nedostal jsem zpět tři kila za poštovné a ani tedy ten po*raný slibovaný dárek, jako náhradu a poštovné. Takže mě to stálo nervy, čas, peníze za poštovné a provolaný kredit. A já už se dál nehádal, protože už jsem jich měl plné zuby a bylo mi trapně za ně. Stejně to mají vše směšně předražené.
To, jak pak reagovali v kauze sawyer a laboratorních testů mi jen potvrdilo, jaký dojem jsem z nich získal.¨

S takovými eshopy už nechci mít nic společného.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny