Jak je to se clem a DPH?

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak je to se clem a DPH?

Příspěvekod Hans99 » pon led 11, 2021 17:13

Tak jen malý UPDATE ohledně sportpursuit.com.

Poté, co mě bunda nedorazila ani po dvou měsících, jsem je žádal, vzhledem k tomu,
že nejsou schopni poskytnout tracking number, o plný refund.
Dneska se mi peníze připsaly na účet, takže v tomhle ohledu palec nahoru !!!
Jen by mě zajímalo, co dělat, když bunda dorazí ?
Hans99
nováček
nováček

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 17:28

V tom pripade bych jim normalne napsal a domluvil se, jak to resit. Zaplatit prece muzes znovu.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Hafi » pát led 15, 2021 8:53

hádám, že ohledně pltaby DPH je rozhodující datum, kdy se to celníkům dostane do ruky, ne datum objednávky, či odeslání, že? ...blíží se mi jeden zpožděný vánoční dárek z US, který jsem doufal, že přijde ještě loni jako podlimitní...
Hafi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » pát led 15, 2021 13:37

Já byl neska mou účetní cvičen "čehý a hot" ohledně DPH a zaúčtování záloh na přelomu roků - uffff, no nakonec sem to pochopil (správně) a opravil co sem předtím udělal blbě.... to je tak když faktury a doklady dělá strojař a ne člověk s ekonomickým vzděláním..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod castielo » úte led 26, 2021 19:44

V Amazone su srandisti, nakupene v DE mutacii, balik odoslany z UK :D a uz to meska 3 dni. Amazon radi pockat este 4 dni, ak nic tak ma refunduju. Teraz neviem, ci to ma na svedomi zase Royal mail, alebo tentokrat mam poslat "dakovny list" colnikom. Tovar v cennikovej cene 2x100€ kupeny za 50 ... :smt071

EDIT 1: takze den pred refundom sa ozvali colnici. Som zvedavy ako to vyriesia, ci este vyrubia dalsiu dan a posta si necha zaplatit za zastupovanie v colnom konani, alebo to pustia bez okolkov dalej. Uff ale mi odlahlo, aspon je to na Slovensku, o tieto veci by som nerad prisiel.

EDIT 2: A je spravne: 9€ za zastupovanie v colnom konani a 12,5 € dan. Co na to Amazon? 16:00 som im poslal mail s popisom problemu a 18:00 uz refundacia. Nechceli vidiet ziadne dokumenty a velmi sa ospravedlnuju za neprijemnosti. V podstate by mi zaplatili takmer cokolvek by som im napisal, dokonca sa dalo stlacit tlacitko "get full refund" a tovar si nechat za cenu dane a colneho konania, ale tak nebudem za klasickeho slovaka :D :partyman:
castielo
nováček
nováček

Příspěvekod castielo » čtv úno 11, 2021 18:58

Pustil som sa do dalsieho Amazon experimentu :D Odlo Dual Dry Jacket za 28 GBP uz je na ceste, ale hlava mi nebere ten ich system. Vetrovka putuje do Anglicka (uz prebehlo aj colne konanie) z nemeckeho! skladu (kde cena bola 87 €), a odtial zrejme mne. Mala zapletka oproti predoslemu komentaru - Österreichische Post = vecsinou mi ich baliky dorucuje slovensky In-Time (zastupca UPS), tam je colne konanie oproti Slovenskej poste nie za 9€, ale 24 ... no hadam to este v Anglicku posunu Royal Mailu ( na Slovensko dorucuje Slovenska posta), lebo inac sa mi ten nakup riadne predrazi :D

Edit: Ok, mohol som si lepsie precitat podmienky. Takze tovar na Amazon UK predava Amazon EU, ak sa to kupuje na adresu mimo UK = dvojite colne konanie. V mojom pripade DE - UK (import fee si uz stiahli 6 GBP), nasledne UK - SK. Uff tak z 28 libier to bude nakoniec asi 3x tolko :D resp. budem atakovat cenu nemeckeho skladu

Edit 2: zvrat v pripade :D Ono to skutocne ide na dvojite colne konanie, ale na moje prekvapevnie ho robi za mna Amazon. Balik je momentalne na colnom konani naspet v DE. Podla vsetkeho by mi ho mali dorucit precleny a bez dalsich poplatkov.
castielo
nováček
nováček

Příspěvekod castielo » stř úno 17, 2021 11:47

Balik je "doma" bez dodatocnych poplatkov. Ale sa teda napendloval :)
Přílohy
pendler.jpg
castielo
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Prodejny