Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod antoaneto » ned pro 20, 2009 20:32

Tak jsem zakoupil toto:
http://uloz.to/3374110/pb020027.jpg
Tak uvidíme jak bude sloužit. :-..
Uživatelský avatar
antoaneto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 13, 2009 19:00
Bydliště: Hořice

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod zbuddy » ned pro 20, 2009 20:37

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod Schnappi » ned pro 20, 2009 22:57

Dík, zelený. ;)
A nůž ať slouží a při dobré péči i vydrží.
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod antoaneto » pon pro 21, 2009 20:17

No je v podstatě on jenom je stříbrný a nemá logo.
Já jsem ještě nepřišel na to jak sem dávat obrázky přímo a na tom "ulož to" to asi nebude tom pravý.
Uživatelský avatar
antoaneto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 13, 2009 19:00
Bydliště: Hořice

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod Schnappi » pon pro 21, 2009 21:03

Já ve svých začátcích čerpal z nápovědy, ale je fakt, že jsem si na to - jakožto člověk jen letmo políbený HTML múzou - udělal dost času. :wink:
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod zbuddy » úte pro 22, 2009 10:21

antoaneto píše:Já jsem ještě nepřišel na to jak sem dávat obrázky přímo a na tom "ulož to" to asi nebude tom pravý.
A manuál na použití OF jsi také nečetl :twisted: viewtopic.php?f=37&t=447
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod HappyCZ » stř pro 30, 2009 13:21

Pred nedavnou dobou jsem resil tu samou otazku a nakonec jsem si vybral KS1630 KERSHAW CYCLONE.

Obrázek

Premyslel jsem puvodne spise o nejakym "rescue" specialu, ale nakonec jsem po zrale uvaze dospel k nazoru, ze vhodnejsi bude poridit nejaky dobre pouzitelny univerzal, coz tendle kousek podle me bezezbytku splnuje. Preci jen si uprime priznejme, jak casto bude slouzit k rezani lan v porovnanim s mazanim pastiky na chleba.

Co se samotneho noze tyce, tak jednim z hlavnich parametru, ktere jsem si pri vyberu stanovil, byla snadna oteviratelnost jednou rukou bez ohledu na to, zda pravou ci levou a pokud mozno tak i v rukavicich. Coz je na tomto nozi vyreseno temer idealne, tj. kolicky z obou stran cepele, fliper a asistovane otevirani, ktere je ovsem v pripade potreby mozno vypnout (napr. legislativni duvody). Po dlouhem zvazovani zda cepel zoukovanou, hladkou ci kombinovanou jsem se nakonec priklonil k ciste hladke variante (kazdopadne vyrabi se v nekolika provedenich odlisnych jak barvami tak i typy ostri, takze je moznost si vybrat dle libosti). Pokud by nuz mel slouzit ciste jen jako "rescue" tak bych zrejme sahnul spise po vroubkovanem ostri, ale takhle povazuji hladke ostri spise za vyhodu. Podle ruznych testu, ktere jsem si prosel, nejsou jeho rezne schopnosti (v pripade dobreho nabrouseni) o nic horsi, nez u ostri vroubkovaneho, ale je pouzitelnejsi pro sirsi oblast cinosti a v neposledni rade se mnohem snaze brousi. Tvar cepele je takovy jaky je, umel bych si ho predstavit o trochu delsi s vyse posazenym hrotem a jinak tvarovanym ostrim, ale to je spise otazka osobnich preferenci. Naopak to ze je kratsi muze byt opet povazovano za vyhodu z pohledu legislativy v pripade cest do zahranici (naprd. Nemecko). V otevrenem stavu je nuz jisten pomoci pojistky typu linerlock. Jde krasne pomoci jedne ruky odjistit a zavrit. Na bezne noseni je nuz vybaven klipem s moznosti jeho premontovani na "deep pocket" variantu (kterou napriklad ja preferuji). Bohuzel jiz neni moznost prehodit klip uplne na druhou stranu, tudiz levaci maji smulu. V neposledni rade je nuz vybaven otvorem pro prichyceni snury, coz je samozrejme pro jeho pouziti ve vyskach nezbytne. Diky tvaru rukojeti je uchop noze je velmi jisty, cemuz prispiva i mirne vroubkovani v miste flipru a linerlocku. K pouzitym materialum a technickemu zpracovani nemam nejmensi vyhrady, nuz chodi jak ma, nikde zadna vule. Snad jen v zavrenem stavu je cepel v luzku ulozena mirne sikmo mimo osu, coz je ovsem vec, kterou sem videl u vice nozu a doted si nejsem zcela jist, zda ji povazovat za mirnou vadu ci spise vlastnost dane konstrukce.

Za sebe muzu ricit, ze nuz splnil prakticky vse co jsem od nej pozadoval. Pri beznem denim noseni ho neni v kapse temer citit, otevrit obalku, krabici ci uriznout kus spagatu mu nedela problem, gulas s nim taky uvarite a kdyz by doslo na pripad nouze, tak budu rad, ze ho na sedaku mam. Howg :wink:
HappyCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř pro 30, 2009 12:09

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod antoaneto » čtv pro 31, 2009 11:30

zbuddy píše:
antoaneto píše:Já jsem ještě nepřišel na to jak sem dávat obrázky přímo a na tom "ulož to" to asi nebude tom pravý.
A manuál na použití OF jsi také nečetl :twisted: viewtopic.php?f=37&t=447


Ale četl nicméně z toho nejsem moc moudrý a nějak mi to nefunguje.
Ale já na tom časem přijdu.
Jsem zaregistrovaný i na www.knife.cz a tam je vkládání obrázků o dost jednodušší.
Já si s počítačem zas tak moc nerozumím ale časem na to přijdu.
Zatim jsem přišel na všechno jen mi to chvíli trvá. :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
antoaneto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 13, 2009 19:00
Bydliště: Hořice

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod cvejnula » čtv dub 1, 2010 14:59

Asi budu za šťouralku, ale nemůže mi někdo vysvětlit na co je potřeba na sedáku nůž? Teda pokud netočím právě film Cliffhanger nebo nějakou podobnou perlu lezecké filmografie.

Já lezu už asi 10 let a nikdy jsem zatím ve stěně nůž nepotřebovala. Je pravda, nejsem milovnice zeleniny a vyhybám se cestám okolo stupně II-IV, kde by se někdy šikla mačeta. Paštiku si namažu většinou jinde než ve stěně. Spolulezci preferují když je neodřezávám.
Další uplatnění nenalézám.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod Indy » čtv dub 1, 2010 15:19

scenaru je dost.

napr po poradnem padu a zraneni je nutne slanit, je zastandovano, ale nejde odvazat lano a jine neni.

samozrejme by se nasly dalsi, ale obecne, nikdo nerika ze to co se zavaze pujde vzdy i odvazat. no a reseni Alexandra Velikeho pro gordicky uzel plati i pro horolezecke uzly.

jinak ale u toho je treba aby clovek vedel co dela.

ale samozrejme staci zdrave ruce, ostra hrana na skale nebo zdrave zuby a 2-3 dny casu a jde to i bez noze.

ale ta dnesni generace lezcu je strasne nedockava :)

delam si kozy. nuz je vetsinou na nic. ale stane se ze by se dost siknul a kdyz neni, zejmena v odlehlych oblastech, bez lidi, v horach to bez nej muze skoncit docela zbytecne blbe.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod antoaneto » čtv dub 1, 2010 19:12

No mně se třeba stalo , že jsme v Tatrách museli zdrhnout ze stěny a při slanění jsem potřeboval smyci , která tam pak zůstala. Měl jsem ale nejkratší asi 1,5 m a neměl ji čím zkrátit. Při třech slaněních jsem tam nechal tři takové smyce. Přitom kdybych měl tenkráte s sebou nůž a smyce krátil nechal bych tam asi jenom jednu. Poslední dobou , když už sebou nůž nosím tak třeba při slanění z bodu odkud někdo kdysi slaňoval a smyci tam zanechal a ta už je za tu dobu silně jetá , tak ji říznu , dám do baťůžku a zanechám novou. Někdy se stane , že na tom místě jsou i staré smyce dvě a obě stojí za prd. No a v neposlední řadě se může hodit při záchraně kdy je třeba zachraňovaného odříznout. ( Na to jsem ho zatím nepotřeboval a doufám , že nikdy potřebovat nebudu ). :-)
Uživatelský avatar
antoaneto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 13, 2009 19:00
Bydliště: Hořice

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod pripluv » čtv dub 1, 2010 19:18

Touching the void :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod cvejnula » pát dub 2, 2010 14:56

Indy píše:scenaru je dost. napr po poradnem padu a zraneni je nutne slanit, je zastandovano, ale nejde odvazat lano a jine neni.


Používám dračku a ta jde dobře rozvázat i po tlamě přes půl stěny v Labáku. Uzle by byly na diskuzi, ale s tou až někdy jindy jinde.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Petzl Spatha X Prac. nůž Singing Rock X Victorinox Sentinel

Příspěvekod martan » úte led 18, 2011 19:16

taky jsem zvažoval nůž na sedák. teda spíš nožík. kdyby se bylo třeba jednou nedej bože odříznout z něčeho :((
požadavky byly: malý, otvíratelný jednou rukou P i L, (částečně) zubaté ostří, díra na reepku
nakonec jsem náhodu zahlíd tenhle Mtech Subcom Rescue Red dělá se ještě v modré a černé
u mně vyhrál ten červený :)
co teda nemá, tak o je díra na reepku, chilli jse vzal imbus, udělal rozborku a vrtnul tam dírku D 2mm pod rozbíječ skla
má i řezač pásů / lana
to celé za tři kila bez pošty
na kapesních nožích je těch rescue nožů na výběr dost

ps: co tak přejmenovat tohle vlákno na "nůž na sedák"? :wink:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Předchozí

Zpět na Nože