Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Cestování s nožem do zahraničí + legislativa

Příspěvekod Archeolog » sob pro 27, 2008 22:35

Zdravím.
Tak mě napadá, co takhle založit téma o cestování s nožem do zahraničí? Naše zákony nože a chladné zbraně celkově nijak neomezují, ale ne všude je tomu tak a v mnoha zemích si člověk nevinným zavírákem může přidělat spoustu potíží. Na druhou stranu ze svých zkušeností vím, že i v zahraničí může nůž občas člověku přinejmenším ulehčit život. Jistě se tady najde hodně zcestovalých, proto prosím, podělte se s ostatními o své zkušenosti.

Tady je něco málo, co už jsem našel jinde:

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... sts&t=1167

http://forum.mujglock.com/viewtopic.php?t=1039

A nyní něco málo z mé vlastní zkušenosti:
Protože jsme zvyklý nosit u sebe nůž prakticky pořád, nějaký ten nožík se mnou cestoval vždycky i do zahraničí. Ačkoliv mám radši pevné nože a nejlíp se záštitou, většinou jsem volil malý zavíráček po dědovi s čepelí cca 10 cm dlouhou a bez pojistky. V rakousku jsem ho vytáhl normálně na ulici a krájel s ním chleba-nebyl problém. V Itálii jsem ho používal celkem běžně v kempu, ale taky jsem se nesetkal s žádným údivem apod., přestože nošení nože v Itálii je dost omezené (viz odkazy). V dalších zemích jsem se s nim nikdy moc neukazoval na veřejnosti, takže to myslím nemá cenu rozepisovat. Jak je to s nožem v Itálii si chci ještě zjistit přsně, protože tento rok se tam dvakrát chystám. Na stránkách min. zahraničí je pouze "nošení nožů zakázáno", ale myslím, že to nebude tak úplně pravda (opět viz odkazy), takže jakmile budu vědět něco víc, dám vědět.

Dík moc za informaci o každé zemi *
"Žádné místo nepoznáš, dokud tam nepřespíš." Thor Heyerdahl
Archeolog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned říj 19, 2008 18:43
Bydliště: hranice Moravy a Slezska

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Rujir » ned pro 28, 2008 0:22

V Britanii su strasne agresivni, ked zistia pritomnost akehokolvek noza. Mna za to dokonca zatkli. Sice to bolo v anglickom parlamente, ale vraj su podobne nekompromisni aj na ulici. Kedze som bol mlady a blby, tak ma pustili. Ale noz si nechali...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Archeolog » ned pro 28, 2008 1:06

Nepříjenmé. Pro podobný případ jsem letos nahradil svůj starý památný zavírák novým Mikovem. Počítám s tím, že o něj můžu takhle někde lehce přijít a nechtěl bych, aby to byl právě ten památný.
"Žádné místo nepoznáš, dokud tam nepřespíš." Thor Heyerdahl
Archeolog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned říj 19, 2008 18:43
Bydliště: hranice Moravy a Slezska

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod patentik » ned pro 28, 2008 9:50

Mel jse mdlouha leta svuj oblibeny zavirak Mikov a jednou jsem ho soupl do batohu do bocni kapsicky a samozrejme na nej tam zapomnel - resp. na tu malou kapsicku. Byt jsem obratil vzhuru nohama a nenasel nic, odhalil ho po roku az rentgen na letisti v mnichove - s nozem to bylo kratke a definitivne posledni setkani :cry: Nakonec jsem byl rad, ze me pustili vubec do letadla, bo jsem jim tvrdil, ze tam urcite zadny nuz nemam
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod pripluv » ned pro 28, 2008 21:08

ve finskem laponsku jsem mistni poznaval podle kudly u pasu (v lese), v rusku taky zadny problem, po mem kratkem extempore a naslednem zatceni v barnaulu (altaj) mi byl zavirak svycarak (111 mm) zabaven, prohlidnut (prohlasen na svedsky :mrgreen: ) a vracen (to jsem byl jeste za mrizi).
na horach ve vsech zemich mel u sebe nuz snad kazdy, v lese a na vode taky. ve meste jej nosim radsi v batohu ci aspon zazipovany ve flisce.
jinak toto tema tu snad uz nekde je :rolleyes: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod tuso » pon pro 29, 2008 10:24

Rujir píše:V Britanii su strasne agresivni, ked zistia pritomnost akehokolvek noza. Mna za to dokonca zatkli. Sice to bolo v anglickom parlamente, ale vraj su podobne nekompromisni aj na ulici. Kedze som bol mlady a blby, tak ma pustili. Ale noz si nechali...


Normálne si ma rozosmial. Behať po parlamente s nožom je fakt dobré. :lol:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod ZbynekN » pon pro 29, 2008 11:08

A někde smíš mít nůž, ale je omezená délka čepele a dost jsou alergický na vyhazováky. V anglii to snad teď ještě zostřili, protože se zvětšilo procento zločinů s nožem.

@rujir: Ty jsi ten proslulý Rujir the Ripper? :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Rujir » pon pro 29, 2008 12:08

ZbynekN píše:@rujir: Ty jsi ten proslulý Rujir the Ripper? :mrgreen:


Psssst! :-$ :mrgreen:

@tuso: Ja som proste zabudol, ze mam ten noz v batohu, takze ked ho nasiel ten ich blby rontgen, tak som bol minimalne tak prekvapeny ako oni. Co mi vsak vobec nepomohlo. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod pripluv » pon pro 29, 2008 12:40

na druhou stranu jsem jednou prosel rentgenem i s nozem v zadni kapse (a to je kovovej celej) a ani to nepiplo...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Rujir » pon pro 29, 2008 12:52

pripluv píše:na druhou stranu jsem jednou prosel rentgenem i s nozem v zadni kapse (a to je kovovej celej) a ani to nepiplo...


V parlamente maju taky ten, co ma zakodovane tvary predmetov a pisti vzdy, ked najde nieco, co len trochu podobne. A vsetko kovove je myslim jasne oranzove. Takze tam ho bolo dost tazke prehliadnut.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod pripluv » pon pro 29, 2008 13:52

ted jsem si vzpomnel na vyraz borca v uschovne na seremetevu 2, kdyz mu rentgenem projizdel karafuv batoh s dvouma ledorubama :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 29, 2008 16:57

Rujir píše:A vsetko kovove je myslim jasne oranzove. Takze tam ho bolo dost tazke prehliadnut.

EE [-X O zobrazovaných barvách jsem psal ve vlákně "Plynová bomba v letadle" ... *
Jen ve zkratce -
Kovy (a "vysokohustotne" veci)- od modre po cernou
organicke latky (nízké atomove cislo) - svetle az tmave oranzova (cervena)
dalsi latky - odstiny zelene
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Archeolog » pon pro 29, 2008 23:00

Pro pripluva: Nic podobného jsme nenašel, alespoň co se týká nožů (tedy v sekci nože), jinak bych tohle téma nezakládal. Pokud by to nevadilo, mohl bys prosím trochu rozvést to "extempore" v Barnaulu? Nic mi po tom není, jen bych se rád vyvaroval stejných chyb.

Jinak v té Anglii je prý problém s jakoukoliv zbraní kdekoliv, dokonce i s předměty a nástroji, které by jako zbraň mohly snadno sloužit. Proto třeba procházka po ulici s krumpáčem (ať už z jakéhokoliv důvodu) prý může přivodit spoustu problémů. Pokud ještě někde najdu, odkud to mám, hodím to sem.
"Žádné místo nepoznáš, dokud tam nepřespíš." Thor Heyerdahl
Archeolog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned říj 19, 2008 18:43
Bydliště: hranice Moravy a Slezska

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Klíma » úte pro 30, 2008 7:45

@Archeolog - Pripluv ma na svych strankach cestopsi (tam bys to mohl najit) ...
jinak se to resilo urcite v jine sekci :mrgreen: takovy mistni zvyk :-..
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Rujir » úte pro 30, 2008 10:32

Archeolog píše:Jinak v té Anglii je prý problém s jakoukoliv zbraní kdekoliv, dokonce i s předměty a nástroji, které by jako zbraň mohly snadno sloužit. Proto třeba procházka po ulici s krumpáčem (ať už z jakéhokoliv důvodu) prý může přivodit spoustu problémů. Pokud ještě někde najdu, odkud to mám, hodím to sem.


Mozem potvrdit. Ked ma konecne pustili, tak som sa rozpraval s jednym srbskym vyhadzovacom a ten vravel, ze raz stravil 24h na policii lebo v parku vytiahol zabruseny priborovy noz (imigrant - iny nemal, tak si ho pribrusil). No a keby sa vam zdal noclah v Londyne prilis drahy, tak vytiahnite slzotvorny plyn, na ten su vraj najviac agresivni. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod zbuddy » úte pro 30, 2008 11:10

Archeolog píše:Jinak v té Anglii je prý problém s jakoukoliv zbraní kdekoliv, dokonce i s předměty a nástroji, které by jako zbraň mohly snadno sloužit. Proto třeba procházka po ulici s krumpáčem (ať už z jakéhokoliv důvodu) prý může přivodit spoustu problémů. Pokud ještě někde najdu, odkud to mám, hodím to sem.

U nás /ve štatlu/ to není žádný problém :iceaxe:
Obrázek
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod matěj » úte pro 30, 2008 21:46

Když jsem jel posledně (služebně coby slušňák) do Německa, ptal se mě na hranici policajt jestli nemám u sebe nůž. Neměl jsem, ale vím že podle jejich předpisů je max délka čepele 6 cm. Coby znalci světa mě to už není divné vzhledem ke kriminalitě imigrantů v západní evropě. V Anglii jsou nože zakázány uplně, ale i tak tam mají 5 ubodaných týdně.
matěj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 30, 2008 21:36

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Archeolog » úte pro 30, 2008 22:05

No, donedávna tomu tak nebylo, ale zákon se v poslední době změnil, viz můj odkaz na knife.cz
"Žádné místo nepoznáš, dokud tam nepřespíš." Thor Heyerdahl
Archeolog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned říj 19, 2008 18:43
Bydliště: hranice Moravy a Slezska

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod pripluv » úte pro 30, 2008 22:19

Archeolog píše:Pro pripluva: Nic podobného jsme nenašel, alespoň co se týká nožů...

mozna zmizel pri presunu, mozna ne, jestli bude chvile, podivam se po tom.
extempore v Barnaulu bych snad uz radsi nerozvadel, ale v cestopisu popsany je. zase od te doby vim, jak se rusky rekne soud, vezeni a podobny veci :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Vilík » ned led 4, 2009 22:20

Me s nozem (Uton, 15cm) malem nepustili do Louvru... Sem ho zapomnel v batohu, ale byl sem tehdy mlady a chudy, takze s nim byl v batohu chleba a salam, takze to proslo... Ale tehdy to musela ucitelka ukecavat a byla na me docela nasrana... :rolleyes:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod atrex » ned led 4, 2009 23:30

Mně jednou chtěli zabavit nůž u vstupu do Muzea letectví ve Washingtonu, tak jsem šel zpět ven a nůž zakopal v igeliťáku na zahrádce před muzeem a když jsem ho za dvě hodinky vykopával, měl jsem sakra strach, jestli na mě nevyskočí nějaká FBI, SWAT nebo něco takovýho, přeci jenom Washington... :twisted: :mrgreen:
atrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 28, 2007 13:14

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Radeczech » úte led 6, 2009 20:43

Já jednou zapomněl na nůž v batohu (příručním) v Šanghaji na letišti a měl jsem štěstí- nechali mě projít zpátky k odbavení, tam jsem si ho nechal zabalit do polystyrenové krabky a odbavil ho jako zavazadlo. Ve Vídni náš celý let hledal zavazadla po celé hale, mí kolegové je našli, zatímco jsem už stál kilometrovou frontu na reklamace. Samozřejmě mi nůž v krabici nevzali... A aby toho nebylo málo, tak jsem v za Mikulovem v hospůdce, kam jsme se stavili na pivko, vyhodil tagy k zavazadlům... To je život...
Život je pes, nejlepší přítel člověka.
Radeczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 6, 2009 16:37
Bydliště: Břuchotín

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod tuso » stř led 7, 2009 9:21

Ve Florencii byl před každým vstupem do muzea rám s detektorem. Poctivě jsem se vždycky přiznal k Leathermanovi,odevzdal ho, dostal jsem číslo a po prohlídce jsem nůž dostal zpátky.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Setrnet » pát led 30, 2009 19:20

V loni na podzim sme byly na rodiné dovolené na Kanárech. Při spáteční cestě sem hledal letenku v batůšku no a co sem nenašel klasickou rybičku. Nevěděl sem o ní, při cestě tam prošla bez problému. Ochranka po mně šla jak po uzeným, a to sem ji v rámci přehrbáváni jen v ruce vytáhl z batohu a vrátil zpět do vnitřku. Po vysvětlení mi byl stejně zabaven.
Co nemám, to nepotřebuji.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod pes » pát lis 20, 2009 10:46

Zdar...mam dotaz. Poletim do Kanady...a zpátky z Úesá. Když si do krosny přibalim lovečák s 12cm čepelí a malou sekyrku bude to problém při odbavení? :shock:
pes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:40
Bydliště: Rokycany

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod tuso » pát lis 20, 2009 10:54

Když to nebude v zavazadle určeném na palubu letadla, tak by to neměl být problém. Ale samozřejmě ber to s rezervou, protože Amíci jsou paranoidní jako KGB a kdykoliv můžou cokoliv zakázat.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod pes » pát lis 20, 2009 11:04

Samozřejmě, že to na palubu nevezmu 8-[ ...jestli by mi ten muj milovanej nožík chtěli vzít, tak bych se asi musel bránit tou sekyrkou. Ne vážně, jestli jste někdo měl problém s nožem v kufru tak to necham doma hold. A koupim si tam jinej. [-(
pes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:40
Bydliště: Rokycany

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod Army » stř bře 31, 2010 9:26

Zdravím, já mám jednu zkušenost z řeckýho ostrova Zakynthos.... myslím, že už jsem tu to taky někde psal... :(( . Neva, tak to napíšu i sem :lol: . Takže letecky na Zakynthos od nás bez problému. Nůž byl zasunutej v krosně a po odbavení vše v poho. Horší to bylo při cestě zpět. Na tom prťavým letišti musel každej krosnu nebo kufr nechat před celníkama projet rentgenem a pak to nastalo. Najednou jim ztuhly rysy. Ukázali na mě, došli si pro mě a odvedli dál. Pak mi ukazovali snímky z rentgenu, kde byl přes půl batohu modrý (ano modrý a ne oranžový) obrys nože. Musel jsem ho vyndat a paní ho v gumových rukavicích odnesla pryč. Nechali mě čekat a nikdo se mnou nemluvil. Po nějaké době ho paní přinesla zpět, že je to v pořádku. Uklidil jsem ho a nechal se odbavit. Samozřejmě do letadla jsem se dostal až jako poslední. :x

Jedná se o nůž STALKER
Tak nevím o co se snažili. Každopádně jsem s ním chodil po celým ostrově a měl jsem ho u pasu. Ani v hlavním městě nebyl problém... i když těch policajtů po ostrově moc není :-$ . Jen to letiště dělalo problém :wink:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Cestování s nožem do zahraničí

Příspěvekod pibi » ned kvě 2, 2010 8:54

Asi v r. 2007 jsem byl autobusem v Severním Irsku. Při zpáteční cestě před naloděním na trajekt v Doveru odstavili celníci celý autobus do hangáru, všechny vyhnali ven i se zavazadly přes rentgeny a zabavili mi zavírací nůž Mikov, takový ten s napodobeninou parohu na střenkách. Nevím jestli si mysleli, že chci unést trajekt? :-k
pibi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 2, 2010 8:47

Nože a legislativa ve státech po světě

Příspěvekod otilrak » stř kvě 12, 2010 16:56

Ahoj, celé jsem to tady prošel a žádné takové příspěvky jsem nenašel. Prostě tady chybí téma zabývající se touto problematikou a je dobře přehledné. Vím určitě, že mě budete odkazovat na knife.cz, ale to prosím nemá cenu. Tam je už takovej bordel, že se tam vyznat je opravdu složité...

Představoval bych si to tak, že by se vždycky napsal název určitého státu a informace týkající se klidně i obecně zbraní v něm. Bylo by také dobré, kdyby se ty informace obměňovali, pokud by nastala nějáká změna v zákonech dané země. Vše nejlépe sbírané dohromady do pár příspěvků podle kontinentů, aby se nemuselo moc listovat. Něco jako přehled obchodů.

Myslím si, že takové příspěvky jsou velmi potřebné a zde chybí. :wink:

Informace dále uvedené jsem povětšinou našel na internetu z (podle mě) důvěryhodných zdrojů. Pokud je něco špatně, tak to prosím napište a já to opravím. :lol:

Děláš si srandu? :axe: Čtvrté vlákno od vrchu!! ](*,) Sloučeno :twisted:
vK
Naposledy upravil otilrak dne čtv kvě 13, 2010 7:28, celkově upraveno 2
,,Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.´´
otilrak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned kvě 10, 2009 21:10

Další

Zpět na Nože