victorinox rescue x parachutist x fireman

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod crash » ned pro 21, 2008 22:22

ahoj, mam dotaz. Jaky s techto noziku by jste si vybrali? podminka pro me jsou velky nuz:) nejakej ten otvirak, rezac na lana. asi bych si vybral z techto tri ale uvitam vase napady:), nuz spis na ven nez do mesta.
Uživatelský avatar
crash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 16, 2008 10:41

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod amigo » pon pro 22, 2008 8:38

určo victorinox rescue :wink:

sám mám nomada a je to super nůž :supz:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod poldík » pon pro 22, 2008 9:22

no podle mě asi nejlepší je rescue ale na druhou stranu je nejdražší, ale má i futrál. plus ještě jedno upozornění nemá klasickej otvírák na konzervy. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod crash » stř pro 24, 2008 0:52

trosku jsem popremyslel co vlastne potrebuju :) , hlavni je pro me nuz a rezac lan, dalsi plus jsou otviraky, no vyvrtka by se take hodila, ale nejak to bez ni preziju :mrgreen: , asi zatim vitez para, dik za ot
Uživatelský avatar
crash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 16, 2008 10:41

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod teoretic » stř bře 18, 2009 13:43

Tady je srovnávací recenze na Victorinox Military a Victorinox Fireman - jsou tam celkem dobrá srovnání ohledně řezivosti

Dále pak tady a tady jsou 2 recenze na Victorinox Rescue tool

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod Mike.J » sob dub 4, 2009 19:08

cau cau, tak ten rescue mam. je super, spoustu funkci (asi 15) do ruky padne skvele, kombinovane ostri, otevirani jednou rukou, nejake pilky,fajn nuz. jen musis pocitat ze neco vazi. Zatim cau
Uživatelský avatar
Mike.J
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 25, 2008 17:49
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod kraken » sob led 9, 2010 10:06

Nazdar, pozrite si toto
http://www.swissarmy.com/MultiTools/Pag ... duct=54868

je to victorinox fireman one hand. No a na tych stranka sa da najst aj parachutist one hand.
Vie o tom niekto nieco viac? Osobne by som mal o jeden z tych nozov zaujem. V ponuke dovozcu pro CR nie su, nevie niekto ci sa daju kupit v CR? Alebo nenajde sa nas tu viac na objednavku? Mozno ked sa nas najde viac bude mozny aj dovoz cez oficiálneho dovozcu... Co takto ich zacat bombardovat mailami? Pripadne nema niekto estu niekam do zahranicia kde sa tieto noze daju kupit?
kraken
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 14, 2009 15:02

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod Indy » sob led 9, 2010 12:02

kdysi obchodni zastoupeni spyderka tusim dopravilo do ceske kotliny UL o tom ze lano se da prerezat akorat zubatym ostrim.

zubate ostri ma sve vyhody i nevyhody, nicmene muzu s plnou odpovednosti rict ze normalni ostri lano reze uplne stejne dobre, ne li lip.

ty pilky na Rescue jsou na vyndavani autoskel. ale jde to i bez nich - hur a s mirnym poskozenim noze. to v malo obykle a extremni situaci nemusi vadit. Rescue je special.

tak jak se do me mesta na chozeni daji nosit sluzebaky, kanady a tak uplne bez problemu tak treba nakoleniky, loketky a prilba uz jsou trochu extrem. tak je to aj s Rescue.

ovsem pokud se libi, neni co resit.

moje volba je Outrider.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod jonza » sob led 9, 2010 12:44

Indy píše:ty pilky na Rescue jsou na vyndavani autoskel


myslis rozrezani te pavuciny?

Indy píše:moje volba je Outrider.


Moje taky, tak akorat do ruky a ma vicemene vse :P
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod Indy » sob led 9, 2010 13:48

to jonza:

autoskla bocni jsou navrzene tak aby se snadno vysypaly

oproti tomu predni a zadni sklo je navrzeno aby zustalo v celku a nejlepe v ramu. muzes ho rozbit do pavucin, muzes ho bodove prorazit skrz ale bude drzet. a to je problem. protoze prave tudy se lidi celkem dobre dostavaji ven, a ne vzdy mas k dispozici profi hydrauliku, flexu a pod.

to sklo je vicevrstve - laminat skla a polymeru. takze se netristi a drzi pohromade.

stara auta (rekneme do 80)maji celni skla v gumovych tesnenich. ty snadno rozriznes i kratkou cepeli tak ze po obvodu skla das nuz skoro plocho na sklo, probodnes tesneni na plech a tahnes po obvodu. brnkacka.

novejsi vozy maji skla lepena. pot co ho rozbijes a bodove prorazis. pak je cas na vlnite ostri nebo pilku. kdyz ji nemas, muzes to udelat i normalnim ostrim, nebo pilkou na drevo. dela se to tak ze sklo rozbijes na male kousky (hever, klic na kola) a pak si pilka nebo cepel cestu najde.

jinak - kdo vozite tyhle veci v aute a mate ambice poslytnout pomoc, , nezapomente na PORADNE rukavice ze silne kuze, nebo kevlar, a dlouhe. taky je nutnosti obleceni s dlouhyma rukavama a nohavicema (v lete to neni samozrejme). a pocitejte s tim ze si ho porezete.

posledni poznamka - je dobre odpojit baterku. bez naradi to muzez byt obtizne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod ZbynekN » sob led 9, 2010 14:14

Victorinox Rescue v akci, tam je krásně vidět to řezání skla
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod jonza » sob led 9, 2010 14:31

uzasne video, koukal jsem jak puk. Zajima me, jestli je mozne to sklo rozrezat i obyc pilkou na drevo, co ma klasicky nuz. Dale, dalo by se to rozbit i jen tak normalnim nozem, kdyz neni nic po ruce (pouzijes ho jako sutr)?

PS: Kdo mi nachvili pujci auto na testy? Vratim se semisovyma gumama, bez skel a skrabancem na strese. :D
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod vonkreuz » sob led 9, 2010 18:06

kraken píše: V ponuke dovozcu pro CR nie su, nevie niekto ci sa daju kupit v CR?

Ale kdeze :twisted: Kazdej poradnej prodejce by mel mit komplet katalog Victorinoxu v lepene vazne, kde mas i ostatni tovar, jako kuchynske noze, nuzky a nebo specialy pro podkovarskou praci a osetrovani kopyt koni a tak podobne...
Problem je v tom, ze se tezko komu (prodejci) vyplati objednavat jeden nuz. Takze by jsi se musel domluvit v konkretnim ksefte, az budou hromadne objednavat, aby ke standardni objednavce nejrpodavanejsich nozu pridali i tu Tvoji objednavku... :wink:
jonza píše:uzasne video, koukal jsem jak puk. Zajima me, jestli je mozne to sklo rozrezat i obyc pilkou na drevo, co ma klasicky nuz. Dale, dalo by se to rozbit i jen tak normalnim nozem, kdyz neni nic po ruce (pouzijes ho jako sutr)?

PS: Kdo mi nachvili pujci auto na testy? Vratim se semisovyma gumama, bez skel a skrabancem na strese. :D


A co domluvit se na vrkaci? A zkusit si to domluvit? :-k A rovnou se muzes vybavit dlouhou rukou a zjistovat odolnost automobilu proti horkymu kovu :smt071
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod Schnappi » sob led 9, 2010 18:52

ZbynekN píše:Victorinox Rescue v akci, tam je krásně vidět to řezání skla
Ale nejlepší je výraz toho borca, co sedí uvnitř. =D>
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod Bossinko » sob led 9, 2010 19:43

Tak z týchto troch nožov by som si určite vybral na tvojom mieste Firemana,myslím,že je najlepšie vybavený,ten Rescuetool,vyzerá síce fajn,ale cena je privysoká a Fireman má aj pílku a vývrtku,jednoznačne ten,plus dáke koženné púzdro,...Toľko môj názor,...
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod conny » ned led 10, 2010 22:22

ked uz ste to nacali.
premyslam o tom, ze segrinym chalanom kupim ako dar k narodeniu noze (nieco ako sa babam kupuju sperky). aj ked sa da pochybovat, ci noz dobry dat pre babatko, myslim, ze v patnastich to ocenia.

takze potrebujem vreckovy noz pre 15 rocneho fracka, co mu vydrzi (pokial ho nestrati) a bude s nim moct trochu frajerit. ale zasa by to nemusel byt daky zabijak, proste pekny prakticky solidny nozik. ten rescue mi pripada ako celkom dobry napad, nejake komentare?

cena povedzme v prvom kole do 3tisic.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod Indy » ned led 10, 2010 22:47

conny, ten rozpocet je velkorysy. nebude problem neco najit.

kukni na knife.cz

muj osobni tip je napr CRKT M21-04, nebo o neco levnejsi verze se strenkami G10.

odolne, primerene velke, overene.

anebo jako patriot vol neco z mikova.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod jonza » ned led 10, 2010 22:54

victorinox outrider, do 3tis se vejdes, sice jen tak tak, ale jde to.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod pripluv » pon led 11, 2010 6:46

conny píše:...dar k narodeniu noze. aj ked sa da pochybovat, ci noz dobry dat pre babatko, myslim, ze v patnastich to ocenia...

aby to v patnacti jeste meli, vis jakou jsem mel v detstvi spotrebu nozu :twisted: ?
kdyz uz, tak nejaky zavirak (victorinoxem nepokazis nic), s normalni kudlou budou mit v nejakym roce 2025 a vys uz jenom problemy...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod pripluv » pon led 11, 2010 6:50

victorinox nomad zpravidla bohate staci

victorinox camper pilka je prijemny upgrade

victorinox atlas na ty kleste neda dopustit karaf

Victorinox Official Swiss Soldier´s Knife a tento ma jako darek k narozeni styl. nosim jej po meste a bohate staci (korkova zatka jde zatlacit :twisted: )
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod amigo » pon led 11, 2010 8:03

vict. nomad je dobrej. největší výhoda je vývrtka na víno, což je mnohem důležitější, než všechny pilky a křížový šroubováky :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: victorinox rescue x parachutist x fireman

Příspěvekod conny » pon led 11, 2010 9:42

pripluv píše:
conny píše:...dar k narodeniu noze. aj ked sa da pochybovat, ci noz dobry dat pre babatko, myslim, ze v patnastich to ocenia...

aby to v patnacti jeste meli, vis jakou jsem mel v detstvi spotrebu nozu :twisted: ?
kdyz uz, tak nejaky zavirak (victorinoxem nepokazis nic), s normalni kudlou budou mit v nejakym roce 2025 a vys uz jenom problemy...


to by si musel poznat moju segrusu, budu este radi, ked im to v patnastich vobec da :twisted: (teraz boli jeden den bez prudu, tak vecer poslala syna s otcom do nakupaku, pretoze nevedela co si pocat s trojrocnym dietatom doma potme :twisted: )
preto neprichadza do uvahy ziadna kudla - to by ma vyhodili. uz s tymto budu v rodine problemy.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky


Zpět na Nože