fakt krasavec

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

fakt krasavec

Příspěvekod teoretic » pát črc 29, 2005 15:01

tak ten prostredni si kupuje jeden ze "znamej" - docela mu zavidim:(( -ale cena kolem 450 dolaru je docela drsna:)

taky se chystam na nejakej nuz s flipperem, ale jaksi nejsou dinaro:)

Obrázek

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: fakt krasavec

Příspěvekod šíp » pát črc 29, 2005 15:03

teoretic píše:tak ten prostredni si kupuje jeden ze "znamej" - docela mu zavidim:(( -ale cena kolem 450 dolaru je docela drsna:)

taky se chystam na nejakej nuz s flipperem, ale jaksi nejsou dinaro:)

Obrázek

t.


co je na tom noži prosím tě tak drahého? a včem je krásný?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát črc 29, 2005 15:08

to je typicka otazka:) - libi se mi tvar tvar strenek, cepeli, vybrus, pomer delek ruznych casti noze, pouzity materila,y barevny provedeni, proste harmonie sama). drahy je, protoze je to z velke casti rucni vyroba, puzity jsou jen jedny z nejlepsich materialu, co se na noze vubec pouzivaj a platis holt znacku:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » pát črc 29, 2005 15:11

teoretic píše:to je typicka otazka:) - libi se mi tvar tvar strenek, cepeli, vybrus, pomer delek ruznych casti noze, pouzity materila,y barevny provedeni, proste harmonie sama). drahy je, protoze je to z velke casti rucni vyroba, puzity jsou jen jedny z nejlepsich materialu, co se na noze vubec pouzivaj a platis holt znacku:)

t.


a dá se ta věc i na něco použít nebo je to jen na čumendu? :P
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát črc 29, 2005 15:14

jasne, ten nuz muzes pouzivat stejne jako jakejkoliv jinej, je plne funkcni a ucelny..malokdo by si koupil ten nuz, aby ho mel jen ve vitrine....vetsina ho ma jako EDC nuz (every day carry) s tim, ze ho pouzije, kdy prave potrebuje...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » pát črc 29, 2005 15:16

teoretic píše:jasne, ten nuz muzes pouzivat stejne jako jakejkoliv jinej, je plne funkcni a ucelny..malokdo by si koupil ten nuz, aby ho mel jen ve vitrine....vetsina ho ma jako EDC nuz (every day carry) s tim, ze ho pouzije, kdy prave potrebuje...

t.


používat nůž za 450 dolarů :roll: to bych asi měla strach :P No mě stačí nůž co mi dali na benzince jako bonus za čerpání benzínu :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát črc 29, 2005 15:19

taky jsem tak zacinal:) - nemohl jsem ani pochopit, proc si nekdo koupi nuz za 3 litry misto za 350 korun. Ale jak se o to dyl zajimam, tak jsem zjistil, ze, az na maly vyjimky, nema cenu kupovat nuz za +- litr (s vyjimkou svycaraku), protoze to jsou vesmes stejny sunky jako ty za tri kila, aorat ze platis za znacku. Dobry zacinaj tak na 2500..(mluvim o zavirakach) (a o seriovkach)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » pát črc 29, 2005 15:26

teoretic píše:taky jsem tak zacinal:) - nemohl jsem ani pochopit, proc si nekdo koupi nuz za 3 litry misto za 350 korun. Ale jak se o to dyl zajimam, tak jsem zjistil, ze, az na maly vyjimky, nema cenu kupovat nuz za +- litr (s vyjimkou svycaraku), protoze to jsou vesmes stejny sunky jako ty za tri kila, aorat ze platis za znacku. Dobry zacinaj tak na 2500..(mluvim o zavirakach) (a o seriovkach)

t.


vzhledem k životnosti našich nožů (prostě je ztrácíme,polámeme,zapomeneme) nám plně dostačují ty za dvě tři stovky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát črc 29, 2005 15:32

šíp píše:
teoretic píše:taky jsem tak zacinal:) - nemohl jsem ani pochopit, proc si nekdo koupi nuz za 3 litry misto za 350 korun. Ale jak se o to dyl zajimam, tak jsem zjistil, ze, az na maly vyjimky, nema cenu kupovat nuz za +- litr (s vyjimkou svycaraku), protoze to jsou vesmes stejny sunky jako ty za tri kila, aorat ze platis za znacku. Dobry zacinaj tak na 2500..(mluvim o zavirakach) (a o seriovkach)

t.


vzhledem k životnosti našich nožů (prostě je ztrácíme,polámeme,zapomeneme) nám plně dostačují ty za dvě tři stovky.


no u pevnych v podstate nic nehrozi, ale u zaviraku jsem uz takhle bohuzel jednou naletel a bolelo to:) - proste nevydrzela pojistka, byl to liner-lock asi s milimetrovym linerem, jestli vubec, a ten prasknul - nastesti se nic vaznyho nestalo, ale znam par lidi, kteri si takhle presekli treba slachu na prste atd...-ja doporucuju, kdyz uz neco levnyho, tak pak svyracak nebo aspon mikovak...

navic kdyz mas drazsi nuz, tak si ho autamaticky lip hlidas a staras se o nej, takze ho spis neztratis...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » pát črc 29, 2005 15:33

Jak myslíš, ale já kupuju (pořád ještě je to ve stádiu procesu, už měsíc) Kizlyar, protože vím, že když ho neztratím (a proč bych ho ztrácel), vydrží mi na celý život.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod teoretic » pát črc 29, 2005 15:38

jinak u pevnych se tohle sice stat nemuze, ale kdyz mi u levnyho CS bushmana ulitla pri sekani spicka, tak jsem cumel jako vyvorana mys. proste pro me je lepsi pridat popr. trosku dyl setrit a pak si koupit nuz, na kterej vim, ze se muzu spolehnout - s nozema to je stejny jako treba s naradim - clovek koupi levny vrtaky, usetri neco, ale v konecnym dusledku tyhle vrtaky driv odejdou, takze musim koupit novy a tim se dostanu k cene poradnyho vrtaku, kterej by, kdybych ho koupil od zacatku, drzel, ja bych si usetril stres, cas a popr. i riziko zraneni..

taky se daj srovnat noze s autama - 120ka te taky odveze kam chce, akorat ze to neni tak pohodlny, clovek si nemuze bejt jistej, ze se na nej bude moct spolehnout, kdyz ho bude potrebovat a az budete rano pri -10 stupnich nekde roztlacovat, tak ja prijedu okolo mercedesem slk a pomuzu vas roztahnout - za predpokladu, ze se vubec dostanete dovnitr, protoze ty zamrzly dvere asi nepujdou otevrithappy :)

P.S. kolikrat to nemusi bejt mercedes, staci treba Fabie..

@NAE: ty ten Kyzliar furt jeste nemas?:) kouakm, ty jsi pri nakupovani jako zenska:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » pát črc 29, 2005 19:57

No, spíš jsem ten měsíc běhal po slovensku a chorvatsku.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Re:

Příspěvekod cvejnula » stř dub 28, 2010 14:28

teoretic píše:jasne, ten nuz muzes pouzivat stejne jako jakejkoliv jinej, je plne funkcni a ucelny..malokdo by si koupil ten nuz, aby ho mel jen ve vitrine....vetsina ho ma jako EDC nuz (every day carry) s tim, ze ho pouzije, kdy prave potrebuje...

t.


No, kamarád si koupil docela drahej nůž, nějakej Gerber s zubatým ostřím a zjistil, že chleba se tím řeže fakt blbě, klasek na buřty si s tím nuzřízneš, tak skončil zase u předchozího nože. Opinelu za tři kila. A pro EDC (every day carry), prý po této zkušenosti něco vhodnějšího těžko sežene.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: fakt krasavec

Příspěvekod Ryba » stř dub 28, 2010 14:42

Teda oživovat něco, co je 5 let mrtvý (např. tohle vlákno), na to by si netroufl ani tuso. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: fakt krasavec

Příspěvekod Umiaki » stř dub 28, 2010 14:52

Zajímalo by mě, co se od té doby změnilo.

šipko, jaký máš teď nůž a kolik jsi jich ztratila? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor


Zpět na Nože