UTON - broušení

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

UTON - broušení

Příspěvekod quagaar » úte dub 29, 2008 21:08

Vím, že už tu o broušení pár slov padlo, ale zajímablo by mě jaké máte zkušenosti s broušení nože UTON, nebo jestli znáte třeba v Praze nějaké nožířství kde se o něj postarají. :((
quagaar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 5, 2007 10:32

Příspěvekod tuso » úte dub 29, 2008 21:59

kámen na kosu /u nás na V.Slovenska se tomu říká osla- nevím jak tady/. A trpělivost.

Jinak ohledně broušení nožů ti může pomoct jednak teoretic -sběratel, a jednak Black- výrobce nožů. Když tak hlavně tomu druhému písni SZ- nebývá tu až tak často, takže mu to vlákno může ujít.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: UTON - broušení

Příspěvekod Doktor_z_hor » úte dub 29, 2008 22:11

quagaar píše:Vím, že už tu o broušení pár slov padlo, ale zajímablo by mě jaké máte zkušenosti s broušení nože UTON, nebo jestli znáte třeba v Praze nějaké nožířství kde se o něj postarají. :((

Pokud nezvládáš sám pomocí brousků a arkan. kamenů nabrousit UTON, nebo jakýkoliv jiný nůž, tak si kup nebo zhotov tohle od Lansky Sharpeners. Je to skvělá věc, máš tam instruktážní videjó, takže vše jasné. Já si to vyrobil ze dřeva, hliníkových plocháčů a tenkých pístnic. Pokud to chceš koupit tak dovozce a prodejce najdeštady
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » stř dub 30, 2008 4:35

tuso píše:...Jinak ohledně broušení nožů ti může pomoct jednak teoretic -sběratel,...
už dááávno ne ;)

jinak k broušení - UTON není zrovna těžký na broušení - takže buď klidně jen karborundum nebo nějakou brusnou sadu

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Ryba » stř dub 30, 2008 7:41

Tak. Nahrubo karborundem na kosy a najemno to beru taky karborundem, ale takovou cihličkou (velikost cca jak mobil ročník 1997 :D ) která má po stranách 2 zrnitosti. To se dá koupit tak kolem 200,- v prodejnách s brusivem. V Brně třeba u Šedého na Merhautce. Na nějaké svinské VG10 to asi stačit nebude, ale UTONy pokud vím jsou nejlíp z AK9 (a to musíš mít kliku) a to s trochou trpělivosti nabrousíš. Na obtahování mám břidličák, který jsem si z nudy (u móře) vlastnoručně vyhladil z kusu upadlé skály v Chorvatsku.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno


Zpět na Nože