Leatherman Skeletool CX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Leatherman Skeletool CX

Příspěvekod tuso » čtv dub 17, 2008 10:03

Vzhledem k tomu, že jsem se nechal nalákat na nakupování na eBay a protože se blíží narozeniny /samozřjemě moje a takové polokulatiny s 5 na konci/, tak si hledám dárek. Původně jsem si vybral model Charge TTi, ale pak jsem našel tohle.
Cenově to vyjde šul-nul. Nemá s tím někdo zkušenosti? Ten Charge je špička, to vím. Ale ten Skeletool mi je sympatický nekonvenčním tvarem.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kimit » čtv dub 17, 2008 10:19

A nechceš raději něco z té pravé strany nabídky na Mikovu? Taková pěkná kancelářská sešívačka, děrovačka či otvírač dopisů... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » čtv dub 17, 2008 10:21

Kimit píše:A nechceš raději něco z té pravé strany nabídky na Mikovu? Taková pěkná kancelářská sešívačka, děrovačka či otvírač dopisů... :mrgreen:


Už jsem ten odkaz upravil. #-o
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mifr » čtv dub 17, 2008 10:27

Je to novinka, takze zkusenosti asi moc nebude :(( :wink: * Ale kdybych si mel vybrat ja,vezmu radeji tento ,nebot nema zubaty ostri...Ja ty zoubky nejak nemusim :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simo » čtv dub 17, 2008 10:48

Ja som mal tuto dilemu pred troma mesiacmi. Nakoniec som si povedal, ze ten skeletool dokopy nic nema a nechal si poslat s USA Charge TTi a nelutujem. Nehovoriac o tom ze ma stal ani nie polovicu toho, co by ma stal tu. A to som si ho nechal poslat so vsetkym prislusenstvom a druhym puzdrom.
Simo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 15, 2006 8:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tuso » čtv dub 17, 2008 12:12

Simo píše:Ja som mal tuto dilemu pred troma mesiacmi. Nakoniec som si povedal, ze ten skeletool dokopy nic nema a nechal si poslat s USA Charge TTi a nelutujem. Nehovoriac o tom ze ma stal ani nie polovicu toho, co by ma stal tu. A to som si ho nechal poslat so vsetkym prislusenstvom a druhym puzdrom.


Tiež som rozhodnutý skor pre ten Charge TTi. Jednak je to vlajková loď Leathermanu a jednak je z kvalitnejej ocele. /nejaká prášková, alebo aká :D /. Tie ceny sú úplne brutálne. A keĎ si predstavíš, že oni majú navyše trochu inde príjmy, tak ti vyjde, že u nás sa ťažko žije. :mrgreen:
Na eBay som ho i s dopravou našiel za nejakých 70-80$. I s poštovným okolo stovky. U nás stojí 4800Kč. :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vojtos » čtv dub 17, 2008 12:28

tuso: odkud ho si ho nakonec nechas poslat hod sem pls odkaz
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod tuso » čtv dub 17, 2008 12:50

Vojtos píše:tuso: odkud ho si ho nakonec nechas poslat hod sem pls odkaz


Zatím nemám vybraného konkrétního dodavatele, protože ty aukce končí za pár hodin až dnů a já nemám vyřízený PayPal. Ale normálně hodíš na eBay do hledání Leatherman Charge TTi a tam je nabídka víc než hojná. Ale až to budu objednávat, dám ti vědět.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hanzik » čtv dub 17, 2008 13:01

Ten Skeletool vypada hodne zajimave. Rekl bych, ze at koupis, co koupis, vzdy to bude velmi kvalitni nastroj. Puvodne jsem chtel taky Charge TTi, ale pak jsem dostal Wave new a je to paradni hracka.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rysy » čtv dub 17, 2008 17:28

Leatherman ma kvalitni ocel. Mam starsi PST2 a material je opravdu kvalitni, napriklad sroubovak vypada stale jako novy. Ale nevyhodou jsou trochu ostre hrany. Jinak se mi libi Victorinox Spirit. Lepsi se drzi, kleste se nemusi otvirat a pres to je vsechno naradi pristupne a u nas je o neco levnejsi nez Leatherman.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod tuso » čtv dub 17, 2008 18:41

rysy píše:Leatherman ma kvalitni ocel. Mam starsi PST2 a material je opravdu kvalitni, napriklad sroubovak vypada stale jako novy. Ale nevyhodou jsou trochu ostre hrany. Jinak se mi libi Victorinox Spirit. Lepsi se drzi, kleste se nemusi otvirat a pres to je vsechno naradi pristupne a u nas je o neco levnejsi nez Leatherman.


Jenomže na eBay je nejdražší Leatherman /u nás 4800Kč/ za 100 doláčů i s poštovným. Dle posledního kurzu tak kolem 1600Kč.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rysy » čtv dub 17, 2008 19:26

Potom neni o cem premyslet. Charge TTi je jasna volba. :D
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod -ant- » pát dub 18, 2008 10:37

Mám Wave, který má úplně stejné věci jako Charge TTi, akorát nemá Serrated knife/Cutting Hook. Je to dost dobrý nástroj. Leatherman je good.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod -ant- » pát dub 18, 2008 11:03

Abych nezapomněl, ten Skeletool CX je díky té karabině fakt dobrá volba. Když si ho cvakneš do sedáku, tak nebudeš mít problém někde ve stěně něco přefiknout (když bude potřeba) nebo si namazat rohlík (Sherpa limit) :ú
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod teoretic » pát dub 18, 2008 12:42

ani u jednoho nesáhneš vedle - prostě si promysli, plusy a mínusy (pro tebe) u rozdílů mezi nimi

jinak 154 CM je americká obdoba japonské ATS-34 - ani jedno ale není práškovka ;) - ale rozhodně to je výborný materiál na nože - a u multitoolů to je spíše výjimka, že se používá takhle kvalitní ocel ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Simo » pát dub 18, 2008 14:48

Ja som ho mal z USA poslany, ale od kamosky priamo domov za dakych 130 USD aj s prislusenstvom (druhe puzdro + bity do srobovaka).

To: Teoretic, CHarge TTi je vyrobeny z ocele S30V - teda samotna cepel noza a ta je tusim praskova ak sa nemylim.
Simo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 15, 2006 8:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod teoretic » pát dub 18, 2008 18:54

Simo píše:...To: Teoretic, CHarge TTi je vyrobeny z ocele S30V - teda samotna cepel noza a ta je tusim praskova ak sa nemylim.
ano, S30V je práškovka - já mluvil o 154 CM

jinak se S30V už může člověk mít problém s broušením, pokud nemá trošku lepší výbavičku ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » ned dub 20, 2008 10:46

teoretic píše:ano, S30V je práškovka - já mluvil o 154 CM

jinak se S30V už může člověk mít problém s broušením, pokud nemá trošku lepší výbavičku ;)

t.


Z té práškové oceli je jenom čepel jednoho nože. Co si představuješ pod takovým slovem "trošku lepší výbavička"? :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » ned dub 20, 2008 13:03

tuso píše:...Co si představuješ pod takovým slovem "trošku lepší výbavička"? :((
keramický nebo diamantový brousek by bodnul ;) - ale stačí, když to nenecháš dojít do fáze, kdy ho úplně ztupíš pravidelně čepel obtáhneš na kůži nebo ocilce - a jednou za čas ti to kdyžtak přebrousím já nebo někdo z tvého okolí, pokud nedisponuješ žádným brusným systémem ;)

hlavně se vyvaruj brousků typu různých nástavců na vrtačku nebo něčeho takového:
Obrázek
- má to hrozně velkej oděr materiálů, pořádně to stejně nenabrousí - spíš nůž odmrvíš ;) - tyhle "brousky" jsou dobrý spíš tak max. pro takový ty "plechový" kuchyňský nože, které znáš od rodičů nebo které koupíš jako sadu v 39ce :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » ned dub 20, 2008 18:14

@teoretic: Dík. Dostal si mně tím obrázke. První myšlenka byla /přiznávám/, že si se nám zbláznil. /sorry :mrgreen: /. Doporučovat brousek, o kterém si i já- ač neznalec, myslím, že je to šunt, to mi u tebe nesedělo. Až dodatečně jsem si všiml to variování nad tím, že teda takový ne a v duchu se ti omluvil :mrgreen:
Tím diamantovým myslíš tu ocílku s diamantovým práškem- asi ano, teda pokuď nemíníš brousit nože na něčem velikosti Koh-I-noru II :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ZbynekN » ned dub 20, 2008 18:16

tuso píše:Tím diamantovým myslíš tu ocílku s diamantovým práškem

Třeba brousky od DMT jsou použitelný :D. Já mam victorinox, konkrétně ten diamantovej a ten duo.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod teoretic » ned dub 20, 2008 18:57

tuso píše:...Tím diamantovým myslíš tu ocílku s diamantovým práškem- ..
jj, to - ale pozor - ocilkou nic nenabrousíš ;) - jen obtáhneš - takže, jak jsem už psal, to nesmíš nechat moc ztupit

jak psal ZbynekN - věcičky od DMT nebo firmy Lansky jsou výborný

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pon kvě 12, 2008 14:38

Takže jsem se právě stal čerstvým majitelem tohohle krasavce

Z eBay za 1650Kč. Firma byla velmi vstřícná a ač jsem o to nežádal, označila balík jako Gift a napsala cenu 60 doláčů /objednával jsem 2 kusy, takže s poštovným skoro 200/ :D
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pon kvě 12, 2008 14:45

nezbývá, než ti blahopřát :twisted:

:wink:

t.

edit: a nezapomeň, co jsem ti říkal o tou broušení - nenech to moc ztupit, přebrušování S30V není pr*el - takže pravidelně obtáhnout a máš klídek

ale ono to něco vydrží, neboj - a pokud se k tomu budeš chovat jako k noži, tak bude stačit 2x-3x do roka ;)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Kimit » pon kvě 12, 2008 14:46

Ó gratuluji... Až budu velkej, tak si taky takový pořídím. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pon kvě 12, 2008 15:23

teoretic píše:přebrušování S30V není pr*el - takže pravidelně obtáhnout a máš klídek

ale ono to něco vydrží, neboj - a pokud se k tomu budeš chovat jako k noži, tak bude stačit 2x-3x do roka ;)


že je to ostré jako :twisted: jsem už zjistil. Dokáže to uříznout milimetrový proužek z papíru, dlouhý 10cm. Ještě jsem neměl nůž takových kvalit. A ty nůžky jsou lepší než manikýry, co doma máme.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » pon kvě 12, 2008 16:15

tuso píše:Takže jsem se právě stal čerstvým majitelem tohohle krasavce


Že ty sto ukrad Edwardovi Scissorshands?
:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod Black » pon kvě 12, 2008 16:31

tuso píše:Takže jsem se právě stal čerstvým majitelem tohohle krasavce

Z eBay za 1650Kč. Firma byla velmi vstřícná a ač jsem o to nežádal, označila balík jako Gift a napsala cenu 60 doláčů /objednával jsem 2 kusy, takže s poštovným skoro 200/ :D


Je to supr kup. Ale nic není nezničitelné.To měj na paměti. Ale tvůj kolega primář z Brněnské fakultky už s nima i šil..
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod Dena » pon kvě 12, 2008 17:17

Nekamenovat za OT, ale nedalo mi to to sem nepácnout:
http://web.volny.cz/magazin/drby/neuver ... IDC/84863/
To se nám to pak ty Boschky pěkně samy prodávají .. :mrgreen:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Sceleton...

Příspěvekod sqwer » úte zář 2, 2008 21:29

...je krásně nekonvenční, ale Charge Ti nabídne podstatně více!!!

...Scelyho mám, na Charge se chystám-:)...
...OBĚTEM...
sqwer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte zář 2, 2008 21:22

Další

Zpět na Nože