DMT vs. Lansky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

DMT vs. Lansky

Příspěvekod Berca » čtv bře 13, 2008 16:29

Uz se to probírá na Knife.cz, ale víc hlav, víc ví :)
Pište zkušenosti s těmito brousícími sadami. Někdo tvrdí, že ty diamantové probrousil a to dokonce na pár nožích, jiný, že už je má pár let a pořád super. Diamant bere lépe než Lansky, ale jak je to s tou životností? Pište postřehy a zkušenosti, díky.
Berca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 15, 2008 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod teoretic » čtv bře 13, 2008 18:01

jak už jsi správně napsal - probírá se to na knife.cz - už tam těhle diskuzí bylo i v minulosti více - tady s tím asi moc nepochodíš - obávám se, že 9 z 10 lidí moc neví, co to je DMT nebo Lansky...:)

Já osobně používám Spyderco Sharpmaker, a to z toho důvodu, že jem neměl nikdy potřebu dělat sám novej výbrus, takže jsem DMT apod. nikdy nepotřeboval - a na broušení to Sharpmaker je výborný (navíc mě broušení nebaví a nevyžívám se v něm, takže z toho důvodu jse nikdy nepřešel třeba na japonské vodní kameny atd...)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Ondrej » úte dub 22, 2008 13:37

Pouzivam DMT uz niekolko rokov. Ocel na mojom nozi ma 59 HRC, s keramickymi bruskami by som prisiel o nervy. Maximalna spokojnost. Stale papaju ocel ako nove. Inak, aj Lansky ma v ponuke diamantove kamene na brusenie, ale s tymi skusenost nemam.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie


Zpět na Nože