Victorinox

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Victorinox

Příspěvekod Jones » pát úno 5, 2010 12:43

jedine Leatherman Wave v kombinaci s CRKT M60 TANTO :)
Jones
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 5, 2010 12:21

Re: Victorinox

Příspěvekod Volkolak » čtv čer 17, 2010 13:17

zdarte,
mám nejaký victorinox, taký klasický vreckový, mám ale taký problém, strašne sa mi zasekáva, keď chcem vytiahnuť nožík (aj malý aj veľký) tak to jednoducho nezvládnem, musím hranou mince a hrubou silou, zrejme sa mi to v tom ,,kĺbiku" nejak ,,zlepilo", dosť som s ním šúpal pomaranč a kadečo..

čo sa ale chcem spýtať, môžem to niečím naolejovať?
Volkolak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte úno 9, 2010 12:22

Re: Victorinox

Příspěvekod jonza » čtv čer 17, 2010 13:22

muzes, docela bych doporucil normalni olej na smazeni. Neco jako WD bych tam nedaval, precejenom je to k jidlu. Jedlym olejem to mazu docela pravidelne. Dej ho tam asi vice, rozhybej a pak umyj jarem.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod Volkolak » čtv čer 17, 2010 13:58

Super dík. A keď to budem umývať tou jarou, môžem použiť aj vodu alebo riskujem že mi tam niečo zhrdzavie vnútri?
A čo je to WD? :D
Volkolak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte úno 9, 2010 12:22

Re: Victorinox

Příspěvekod Aranwe » čtv čer 17, 2010 14:13

WD - dokonce meli nejakou soutez a ted jsou tam videjka :) ...

jinak ja jsem dostal od mamky nalezenej (sice wenger) svycarak a byl taky zatuhlej .. poradne jsem prostrikal WDckem .. pak jsem ten vyplavenej bordel vymyl pod proudem tekouci vody, vysusil a promazl olejem :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Victorinox

Příspěvekod Ryba » čtv čer 17, 2010 14:16

To jou teda frky! :lol:

Jar samozřejmě s vodou, co nejteplejší co v ní udržíš ruku. A votevírat, zavírat, furt dokola, injekční stíkačkou dovnitř stříkat, vyplachovat.
A pak namazat, buď silikonovým (po slovensky silikónovým) olejem, nebo WD (univerzální mazivo ve spreji, modrá piksla se žlutým pruhem - dostat v drogérii, autodoplňcích, na benzínkách). Nebo vymáchat v petroleji, okapat a setřít
Ten rostlinný olej je určitě víc košer pro styk s jídlem ale osobně ho nedoporučuji!. Použil jsem ho jednou na kudlu z uhlíkovky (zavírák) a uložil. Za rok jsem ho vzal náhodou do ruky už nešel vůbec otevřít - ten olej jaksi zoxidoval či co a vznikla hmota něco mezi zaschlou fermeží (taky olej) a epoxidem. Docela jsem si mákl, než jsem to zas dal do pořádku. Nebrat! [-X
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod jonza » čtv čer 17, 2010 14:17

normalne vodou. Nuz je nerez, takze v pohode
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod Aranwe » čtv čer 17, 2010 15:03

souhlas s rybou : obyc olej (at uz rostlinnej, slunecnicovej nebo pro gurmany olivovej #-o ) neni rozhodne na nuz, kterej bude nejakou dobu lezet nekde. ... pokud se, ale ten nuz pouziva tak je to v poho ...
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Victorinox

Příspěvekod jonza » čtv čer 17, 2010 19:16

beru to tak, ze stopy toho oleje tam zustavaji, pak si s tim krajim jidlo, pro me to WD neni.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod dogee » pát čer 18, 2010 8:43

tak promazat pri krajeni poradnyho speku a neutirat :)
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Victorinox

Příspěvekod Volkolak » pon črc 5, 2010 16:54

práskol som do toho trochu jedlého oleja a je to v pohode, nôž používam stále takže sa nebojím že by sa mi stalo to čo Rybe

inak ešte by ma zaujímalo.. ako to je s ostrením týchto vreckových Victorinox? používam ho totiž skoro na všetko, naposledy som si s ním musel vyrezať lyžicu, pretože som si ju zabudol doma, ako rýchlo sa otupí? kedy a ako ho potom treba nabrúsiť, ak to mám vôbec riešiť

díky
Volkolak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte úno 9, 2010 12:22

Re: Victorinox

Příspěvekod Indy » úte črc 6, 2010 1:07

doporucm maly test, nech zaschnout na nejakem miste treba ve vrsku od piva male mnozstvi toho klidne nejlepsiho oleje, jedleho.

nejlepe tam kde je dost prachu. vysledek bude zrejme hnus co lepi a nemaze.

to WD40 je nizkomolekularni teflon, v podstate netecny. neni to jedovate, neni to ani zdravi skodlive, a zaludecni stavy s tim cekem nic neudelaji... krome fadni chuti (je bez chuti) by se toho asi dal vypit panak, a je realne ze az by to travici trakt vyhodnotil tak by to skoncilo srackou jako kdyby clovek vypil dve deci oleje, anebo taky ne.

jestli Ti vadi tenoucka vrstvicka, molekularni film v čepu zaviraku, odkud by se teorereticky mohl dostat na čepel, tak ji bd somelier, anebo beznadejne prirodni clovek.

myslim ze v prumernem tesko burtu bude tak 10na 5-7ou vic cizorodych latek :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Victorinox

Příspěvekod RUMcajs » úte črc 6, 2010 10:14

Podarilo se nekomu nabrousit zavirak od Victorinoxu tak ze by po prejeti po predlokti holil?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Victorinox

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 6, 2010 10:57

Tatíkovi mojí přítulkyně - já jsem na jemné broušení lama a on je řezník, skoro profík, tak si dávám brousit u něj... :-..
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Victorinox

Příspěvekod Indy » úte črc 6, 2010 12:36

to rumcajs, ano me. ale trochu jsem podvadel, zmenil jsem uhel ostri na cca 12stupnu. to pak holi cokoliv, skoro. britva ma cca 10-7 :)

na druhou stranu to pro tenke cepele neni pitomost. stahnout takto treba cepel co ma u hrbetu 3-5mm vhodne neni, ram tech 25-20stupnu prijde akorat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Victorinox

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 14, 2010 22:22

Tak jsem se dnes stal majitelem epesního promo trika Victorinox Knife Evolution T-shirt *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Victorinox

Příspěvekod amigo » stř črc 14, 2010 22:42

k dávno proběhlé debatě v tomto vláknu: viktorka s vejvrtkou vs viktorka s křížákem: víkend v chotěboři pod bivakovou mi dal samozřejmě za pravdu. zatímco po křížáku pes nevzdech, vejvrtka byla v permanenci :twisted: :mrgreen:
(jo, kudlu jsem po dlouhé době šťastně našel)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Victorinox

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 14, 2010 22:58

Já si momentálně pořídil mikrošroubováček který je schovaný/zašroubovaný ve vývrtce... ještě by snad měl existovat mikrošroubováček quatro - neviděl jsem ho, tak nevím, zda je to křížová varianta schovatelná do vývrtky, nebo náhradní čtyřstraný "šroubovák" ze SwissCard Quatro :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Victorinox

Příspěvekod Indy » stř črc 14, 2010 23:12

jj ten sroubovacek na bryle je fajn.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Victorinox

Příspěvekod Wolfi » pát črc 16, 2010 12:42

Koupil jsem přítulkyni tento s klasickou kombinací želízek ale méně obvyklým provedením střenky a měl úspěch.

Obrázek
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Victorinox

Příspěvekod dogee » úte črc 20, 2010 12:10

RUMcajs píše:Podarilo se nekomu nabrousit zavirak od Victorinoxu tak ze by po prejeti po predlokti holil?


lze to, ale brouseni mi prislo docela namahavy a nevydrzi to dlouho...
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Victorinox

Příspěvekod Indy » úte črc 20, 2010 12:26

tak jak jsem to nabrousil ja, mam vyzkouseno ze to chvili vydrzi.

je ale jasne ze pro tento stupen ostrosti je vhodne pravidelne obtahovat (kuze - dlan, nebo keramika) a ze pokud s tim nekdo zacne nejakou rasovinu, tak muze vykrivit a vyohybat fazetu ostri...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Victorinox

Příspěvekod nod32 » pon říj 4, 2010 5:23

Otazka na TEORETICA.Mam velmi poskozeny victorinox ranger.Potreboval by opravu,nebo vymenu za novy.Ty jsi psal ze ti pan Elsner vyhovel u outrideru a snad zaslal novy.Muzes mi na nej dat kontakt.Ja nasel jen toto Victorinox AG
Schmiedgasse 57
CH-6438 Ibach-Schwyz
Dekuji za odpoved.
nod32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 4, 2010 5:12

Re: Victorinox

Příspěvekod zbuddy » pon říj 4, 2010 8:56

Ten už tady moc nechodí, dle profilu tu byl naposled přihlášen 1.7. Zkus mu napsat na ICQ.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Victorinox

Příspěvekod teoretic » úte lis 9, 2010 19:17

nod32 píše:Otazka na TEORETICA.Mam velmi poskozeny victorinox ranger.Potreboval by opravu,nebo vymenu za novy.Ty jsi psal ze ti pan Elsner vyhovel u outrideru a snad zaslal novy.Muzes mi na nej dat kontakt.Ja nasel jen toto Victorinox AG
Schmiedgasse 57
CH-6438 Ibach-Schwyz
Dekuji za odpoved.
Ahoj, jsem si celkem jistý, že jsem to na uvedenou adresu posílal. Přiložil jsem mile formulovaný dopis. Bohužel nemám na stávajícím počítači uložené tyhle staré věci a po stěhování ani netuším, kde bych to hledal, takže víc nepomůžu. Jestli umíš německy, mrkni na messerforum.net - tam o tom najdeš určitě víc.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Victorinox

Příspěvekod karolik » úte bře 8, 2011 14:29

Ahoj lidi, chci se zeptat.
Jaké vidíte rozdíly mezi noži
http://svethor.cz/inshop/outdoorove-vybaveni/[id-611043]-victorinox-forester-one-hand-cerveny-0-8363-mr.html
a
http://www.hunting-shop.cz/produkty/vic ... IC08363OH/
více se mi líbí klasická červená střenka, taky má o párátko a pinzetu navíc, což není tak podstatné, ale může se to někdy hodit. Jak hodnotit rovnou čepel oproti té vroubkované nevím.
Takže, který nožík myslíte, že je lepší? Díky K.
karolik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 19, 2010 9:07

Re: Victorinox

Příspěvekod mifr » úte bře 8, 2011 15:13

Ahoj, co se týká praktičnosti, tak je lepší rovná čepel, protože se lépe brousí. Ta zubatá má proti tomu lepší řezivost. Párátko i pinzetu využívám celkem často, čili já osobně bych se klonil k té verzi s rovnou čepelí (mimochodem jsem si tento nůž také koupil *)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Victorinox

Příspěvekod Indy » úte bře 8, 2011 15:57

ty nove strenky pry mene klouzou, ale mozna budou nachylnejsi k oderu.

nevyzkouseno, jen jsem to zaslechl.

tez se mi libi vic stare strenky.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Victorinox

Příspěvekod karolik » úte bře 8, 2011 16:03

jeste se chci zeptat, co rikate na akci na http://www.hunting-shop.cz , ke kazdemu nozi lovecky nuz zdarma. stoji tento nuz za to? je to kvalitni nuz? vubec nevim co je to typ...diky
karolik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 19, 2010 9:07

Re: Victorinox

Příspěvekod mifr » úte bře 8, 2011 18:20

Ten nůž zdrama je nějaký "číňan" s reálnou hodnotou 50 Kč...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Nože