Victorinox

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod chuck » pát pro 14, 2007 12:40

caute asi pred hodinou som kupil TRAILMASTER a uz mi to nedalo tak som isiel trochu prevetrat pilku na nom skusal som rezat asi 5cm poleno a uplne v pohode no 8-9 cm uz bolo narocnejsie a nechapem preco TRAILMASTER stal840 a forester 930 Sk
chuck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 24, 2007 14:18
Bydliště: zilina

Příspěvekod chuck » pát pro 14, 2007 12:41

chuck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 24, 2007 14:18
Bydliště: zilina

Příspěvekod Rujir » pát pro 14, 2007 20:36

chuck píše:caute asi pred hodinou som kupil TRAILMASTER a uz mi to nedalo tak som isiel trochu prevetrat pilku na nom skusal som rezat asi 5cm poleno a uplne v pohode no 8-9 cm uz bolo narocnejsie a nechapem preco TRAILMASTER stal840 a forester 930 Sk


To nechapem ani ja, kedze v Auparku ich mali obidva za 1080,-SK. :mrgreen: Holt... To je ten kapitalizmus...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chuck » pát pro 14, 2007 21:37

trailmaster je super
chuck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 24, 2007 14:18
Bydliště: zilina

Příspěvekod Rujir » pát pro 14, 2007 21:41

chuck píše:trailmaster je super


Aj forrester. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » pát pro 14, 2007 21:41

Rujir píše:
chuck píše:trailmaster je super


Aj forrester. :mrgreen:


Aj kofila. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chuck » sob pro 15, 2007 3:34

to co je kofila
chuck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 24, 2007 14:18
Bydliště: zilina

Příspěvekod tuso » sob pro 15, 2007 9:39

chuck píše:to co je kofila


síce to sem nepatrí,ale....: do panáku rumu dáš pol čajové lyžičky mletej kávy. V ústach rozpustíš lyžičku cukru a keď máš z neho kašičku, kopneš do seba ten rum s kávou, zatrasieš hlavou a prehltneš.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » stř bře 19, 2008 19:30

Tak se musím pochlubit co jsem dostal k narozeninám od mého spolutrekera Františka :D
krásný obálek
Obrázek
a něm můj první Viktůrek :P
Obrázek
to jsem čubrněl :shock:
hlavně že si už "nebudem dávat nic drahého",no s takovou jsme za pár let u Raptorky... (no stejně o ní furt mluví) :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Michal Bazilišek » stř bře 19, 2008 19:57

Forrester je opravdu super nůž. S kamarádem jsme se na něj složili pro kolegu k třicetinám. A ten ocásek ho hned musel nechat při bezpečnostní kontrole na letišti. V tom zmatku si nenechal ani pouzdro :mrgreen: Příště dostane kulový (i když třicetiny máme už jednou pro vždy vyřešené :wink: )
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod pripluv » stř bře 19, 2008 20:03

Ještě bude mít kulatiny (32 :mrgreen: ) :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Michal Bazilišek » stř bře 19, 2008 20:17

To má za rok a dostane prdlajs. Jinak krásné kulatiny, musím to říct ostatním v rodině, aby podle toho přizpůsobily dary pro mě :mrgreen: Ale jeho manželka má letos 30 a slíbili jsme jí vybrátor, tak už se těším až půjdeme nakupovat :twisted: Nechápu, jak někdo může mít první ve třiceti :P .
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod mifr » čtv bře 20, 2008 12:45

Michal Bazilišek píše: ...ho hned musel nechat při bezpečnostní kontrole na letišti. V tom zmatku si nenechal ani pouzdro ...


Nastesti nelitam :wink: To by me mrzelo...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod proky.hb » čtv bře 20, 2008 14:06

já osobně mám už léta jednoduchý Victorinox Nomad. Vejde se kamkoliv a neváží to dvě kila ;-). Jen mě trošku zklamala vůle na čepeli, nicméně se za ty roky nezměnila, takže to je asi normální.
proky.hb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 20, 2008 14:00

Příspěvekod chuck » sob bře 22, 2008 9:29

nomd je tiez v pohode ale ta pilka co tam nie je sa moze niekedy hodit
chuck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 24, 2007 14:18
Bydliště: zilina

Příspěvekod sally » stř dub 23, 2008 17:45

dovolím si takú veľmi laickú otázku: aký je rozdiel medzi Victorinoxom a Wengerom? Pre mňa boli oba vždy len "švajčiaráky" :oops:
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Příspěvekod nebulus » stř dub 23, 2008 19:53

sally píše:dovolím si takú veľmi laickú otázku: aký je rozdiel medzi Victorinoxom a Wengerom? Pre mňa boli oba vždy len "švajčiaráky" :oops:

Ja som hlavný rozdiel funkčný rozdiel spozoroval v otvárači na konzervy. Wenger má bežný tvar a otvára sa s ním dobre. Victorinox má ostrie otvárača na opačnej strane a je to trochu neprirodzený pohyb pri otváraní. A aj keď kamarát bol jeden rok na vojne a Victorinoxom otváral konzervy snáď každý deň, jednoznačne bol v otváraní pomalší. Iný kamarát presedelal po krádeži Victorinoxu na Wenger a potom nadával, že sa viečko konzervy zatláča dnu do konzervy. Ale celkový rozdiel medzi porovnateľnými modelmy je asi ako rozdiel medzi Pepsi a Coca Colou :D .
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod sx02 » stř dub 23, 2008 19:56

Sally: wenger a victorinox byla kdysi jedna firma. Rozdil je v pilce (wenger ma lepsi) a ve vyvrtce (pocet zavitu).
Pakarny, wneger mi prijde kvalitnejsi ale presto se mi hlavni nuz zdal "tupejsi" nez u victorinoxu. ehm :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod nebulus » stř dub 23, 2008 20:01

Pílka Wengeru je fakt dobrá aj vývrtka vydržala viac ako som vládal ťahať.
Ale systém aretácie plochého skrutkovača/otvárača fliaš moc funkčný nie je.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod Rujir » stř dub 23, 2008 20:53

sx02 píše:Sally: wenger a victorinox byla kdysi jedna firma.


Neviem, ako kedysi, ale momentalne uz zase su jedna firma. Victorinox pohltil Wenger.

sx02 píše:Rozdil je v pilce (wenger ma lepsi) a ve vyvrtce (pocet zavitu).
Pakarny, wneger mi prijde kvalitnejsi ale presto se mi hlavni nuz zdal "tupejsi" nez u victorinoxu. ehm :((


Mam len Victorinox, takze velmi nemozem porovnavat, ale pilka je velmi funkcna aj na Victorinoxe. Ak je na Wengery este lepsia, tak smekam. Pri tak kratkom ostri si to uz ani velmi neviem predstavit.
Teoretic o tom bude vediet viac, ale myslim, ze recenzie na tohtorocne Wengery neboli velmi priaznive. Akoby isli (aspon prechodne) s kvalitou dole...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod mifr » čtv dub 24, 2008 10:07

co ja vim, tak Victorinox opravdu koupil firmu Wenger, ale v minulosti to urcite nebyla jedna firma...Spolecne meli to,ze obe firmy vyrabely ten samy nuz pro Svycarskou armadu a zakazku mely rozdelenu 50 na 50...V podstate to plati dodnes, ale ted uz to v podstate jde jen do jedne kapsy:-)
Mam par nozu od obou vyrobcu a kvalita je u vsech stejne vysoka...Je fakt,ze se muze u obou objevit nejaky spatny kus,ale to bych bral jako vyjimku potvrzujici pravidlo svycarska kvalita...
Jak jiz pise Rujir - fakt se v nove serii NEW RANGER od Wengera objevilo par horsich kousku,ale ja osobne si myslim,ze to vyrobce casem vychyta,nebot si urcite nebude chtit kazit jmeno...Dnes se objevila na knife.cz pochvalna zminka od uzivatele laurin:

"Tak vcera mi prisiel objednany newranger 61. Prvy dojem je dobry. Je tam malicka vola velkeho noza proti poistke, inak by som napisal ze prvy dojem je vyborny. Vola do stran nie je ziadna.
Ani pri ostatnych nastrojoch ne je ziadna vola. Mozno ze casom sa zlepsila kvalita vyroby - kedze som tu cital ze seria new ranger je kvalitativne a spracovanim o nieco pozadu.

Ked porovnam s Victorinox trailmaster je kvalita spracovania pribizne rovnaka. Na tomto vinoxe som mal ale aj malu bocnu volu na nozi - mozno som mal smolu na konkretny kus.

Este ma prijemne prekvapila ostrost po vybaleni na newrangeri, cepel je vyborne naostrena, dokonca este lepsie ako pri niektorych drahsich nozoch s lepsimi materialmi cepele. Trosku skoda ze brusenie je ukoncene cca. 1cm od rukovate, mohlo byt trosku dlhsie ostrie a tym padom pouzitelnejsie na krajanie napr. chleba.

Za cenu cca. 900 Sk celkom slusny noz. Uvidime ako sa prejavi po dlhsom pouzivani.
Casom skusim pridat aj nejake foto."

Tak snad uz se u teto serie blyska na lepsi casy... *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » čtv dub 24, 2008 13:41

k tomu už není moc co dodat - Ďutko a mifr to popsali dobře

já mám radši Victorinox - je to spíš asi srdcovka - ale většinou se mi víc líbí než Wengery, stejně jako systém pojistky u Victorinoxu

další věc, která už asi padla (tím, že Wenger už spadá pod Victorinox) je to, že na Victorinox je a byla doživotní záruka, na Wenger byla 5 let - teď nevím, kolik je

A ještě krátce musím pochválit Victorinoxácký servis - málokde se vidí taková vstřícnost (mluvím z osobní zkušenosti a i z doslechu, ale o tom jsem tu už někde psal - kdo chce, ať hledá ;))

t.

edit_ jinak ta laurinem zmiňovaná vůle proti pojistce je dána výrobním postupem a je u každýho švýcaráku - někde větší, někde skoro neznatelná - ale je vždycky :)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod mifr » čtv dub 24, 2008 14:04

take je memu srdci bliz Victorinox - mam 9 nozu, nez Wenger - 3 noze... :wink:
Ale ted se mi velmi libi novinky od Wengera, a sice řada Wenger Hardwoods
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod sx02 » čtv dub 24, 2008 17:53

mifr píše: Wenger Hardwoods

Jezkovy vzdyt to vypada hrozne kycovite. :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod jonza » čtv dub 24, 2008 18:12

mifr píše:mam 9 nozu


Tak to uz je poradna uchylka :)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » čtv dub 24, 2008 18:31

mifr píše: mam 9 nozu,


Taky mám hodně nožů- vesměs kuchyňských. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jonza » čtv dub 24, 2008 18:52

Samozrejme, jako kuchar experimentator (varim casto a rad, ale nikdy to nedopadne jak jsem zamyslel na zacatku) vim, ze nozu neni nikdy dost. Ale 9 a vice zaviracich nozu?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » čtv dub 24, 2008 19:09

nevidím na tom nic špatného :(( když to spočítám, tak jich mám ninimálně stejně :wink: :-..
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod sally » čtv dub 24, 2008 19:15

nebulus píše: rozdiel medzi porovnateľnými modelmy je asi ako rozdiel medzi Pepsi a Coca Colou :D .
porovnavas neporovnatelne...ale aj tak kofola rulez :drinkers: :tonqe:
diik za ojasnenie. Opäť som o trochu múdrejší. Takých ochotných ľudí sa len tak nevidí :lol:

na margo tých deviatich nožov - v zbierke mám asi 14 kúskov rôznych nožov, mačiet a jeden meč. Žeby dotyčný bol vášnivý zberateľ? Alebo fajnšmeker - idem na inline, tož mám iný Vinox ako keď idem do lesa alebo na vodu...? :((
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Příspěvekod mifr » čtv dub 24, 2008 21:37

kdyz se podivam,kolik Victorinox vyrabi modelu (o Wengeru ani nemluve), tak jich mam zatracene malo... :( *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Nože