výběr nože - čepel

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

výběr nože - čepel

Příspěvekod star.r » stř říj 10, 2007 14:34

Zdravím všechny. Uvažuji o koupě zaviracího nože Cold Steel Recon 1. Ale nevím přesně jakou si mám koupit čepel. Nechci žádné kombinované ostří. Zajímá mě pouze klasická nebo tanto čepel. Jaké je lepší co do výdrže, broušení ? Poraďte.
star.r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 23, 2007 22:47

Příspěvekod teoretic » stř říj 10, 2007 14:40

tanto je na pro běžné užívání úplně naprd

každopádně vol klasickej tvar

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » stř říj 10, 2007 14:46

teoretic píše:tanto je na pro běžné užívání úplně naprd

každopádně vol klasickej tvar

t.


Sice nevím o nožích ani desetinu toho co teoretic, ale můžu potvrdit. Tanto jsem měl- naštěstí jenom za 200Kč- tím se nedá nic řezat.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod viňa » pon říj 29, 2007 21:29

nevím to¨ho moc o nožích ale jednou jsem si koupil Opinel inoxovou verzi myslím že je to velikost 12 klasické ostří a je opravdu nedocenitelný.
1.dá se s ním krájet skoro všen
2. cena není tak vysoká :P
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod Ryba » pon říj 29, 2007 22:09

tanto je dobré, pokud se k tomu noži hodláš chovat tak, jak se k noži chovat nemá... :lol: Tj. různá páčení, bodání do plechovek apod. Svou konstrukcí je odolnější - ale taky nevydrží všechno.
No a pokud je tanto broušené do jednostranného klínu tak "nedrží stopu". Jak říká tuso - řeže se tím blbě. Vyjímkou jsou kuchařské nože pro spec. použití - tam se hodí, že ten klín vlastě "odkládá" nákrájený materiál bokem. Na 99% případů je podle mě vhodnější klasická čepel. Osobně mám Vnoxe, ale ten Opinel je taky dobrá volba. Ale dal bych přednost uhlíkovce, to je v řezivosti proti INOXu nebe a dudy.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod viňa » úte říj 30, 2007 15:25

záleží na tom co chceš řezat jestli ti na vandru stačí si uříznout chcleba či namazat chleba tak je Opinel ideální volba alespoň pro mne. Inox verze je dobrá když řežeš něco mastnýho nëbo vlhkýho ta mastnota se ti dostane tam kde to už nevyčistíš.
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod teoretic » úte říj 30, 2007 15:36

viňa píše:záleží na tom co chceš řezat jestli ti na vandru stačí si uříznout chcleba či namazat chleba tak je Opinel ideální volba alespoň pro mne. Inox verze je dobrá když řežeš něco mastnýho nëbo vlhkýho ta mastnota se ti dostane tam kde to už nevyčistíš.
mastnota uhlíkovce nevadí, právě naopak :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod viňa » úte říj 30, 2007 17:57

hale já nůž mám a tomu taky nevadí mastnota (Opinel forever)
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná


Zpět na Nože