Kavkazské nože Kizlyar

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kavkazské nože Kizlyar

Příspěvekod NAE » čtv čer 9, 2005 12:46

Nechci dělat reklamu, ale nadchlo mě, co jsem četl o dagestánské manufaktuře Kizlyar...která prý vyrábí dnes i nože pro ruskou armádu...ale zejména shromáždila řemeslníky z celého Dagestánu, aby ručně a klasickou technikou vyráběli klasické ruské a zejména kavkazské i moderní evropské nože. Nože zdobí prý unikátnímy lepty...většina se mi zdá...poněkud určená pro německé turisty (obrázek medvídka či hada), ale dělají samozřejmě klasické lepty ornamentálních rostliných motivů. Vyrábějí také autorské damaškové nože, opravdu krásné (mít tak těch 40000 na nůž...) a "repliky" kinžálů a kozáckých šavlí a dýk.

www.kizlyar.cz nebo www.kizlyar.ru/eng/ (bez toho eng, když umíte rusky)

Jsem prakticky rozhodnut zakoupit jeden kousek...mám pro Kavkaz slabost zejména díky ruské klasické literatuře...Lermontova a Tolstého mám moc rád...asi nějaký ze série loveckých nebo outdoorových nožů (ty lovecké se mi zdají zajímavější a klasičtější). Chci se zeptat Teoretika :D , zda má s noži Kizlyar zkušenosti a co jim říká...v čem jsou třeba horší než různé Ka'bary a podobně...(vyrábějí i něco podobného Ka'baru pro ruskou armádu) a v čem jsou lepší...a zda něco vydrží...

Díky.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod teoretic » čtv čer 9, 2005 13:14

cusik, Kizlyary jsou solidni noze za dobrou cenu...

mrkni sem a sem a sem

a tady je odkaz na distributora pro CR - pokud budes chtit detaily i o cenach a prodejnach, tak ti urcite odpovi
mailto: kizlyar@seznam.cz

tenhle se mi dost libi:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » čtv čer 9, 2005 13:58

Jo, ten není špatnej, ale já raději nějaký takový nebo takový nebo takový nebo ten či třeba i něco na ten způsob a nebo tohle ale hlavně musí být s nějakým decentním leptem, nejlépe rostliným ornamentem.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Vojtos » čtv čer 9, 2005 13:59

teoretic píše:cusik, Kizlyary jsou solidni noze za dobrou cenu...

mrkni sem a sem a sem

a tady je odkaz na distributora pro CR - pokud budes chtit detaily i o cenach a prodejnach, tak ti urcite odpovi
mailto: kizlyar@seznam.cz

tenhle se mi dost libi:)

t.


Paráda tak tyhle nože se mi hodně libí neměl sem o nich ani potuchu ale asi si jeden kousek pořídím...jen co budou volné prostředky :finga:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod teoretic » čtv čer 9, 2005 14:20

Vojtos píše:Paráda tak tyhle nože se mi hodně libí neměl sem o nich ani potuchu ale asi si jeden kousek pořídím...jen co budou volné prostředky :finga:


no ja se taky chystam na ten Terek 2, ale nevim, jestli to bude v blizky bdoucnosti, ach jo, vsechno je jen o penezich...:(

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Návštěvník » pát čer 10, 2005 14:04

teoretic píše:
Vojtos píše:Paráda tak tyhle nože se mi hodně libí neměl sem o nich ani potuchu ale asi si jeden kousek pořídím...jen co budou volné prostředky :finga:


no ja se taky chystam na ten Terek 2, ale nevim, jestli to bude v blizky bdoucnosti, ach jo, vsechno je jen o penezich...:(

t.


a kde se tam na těch stránkách najdou ceny???

Reinhard von Norden
Návštěvník
 

Příspěvekod teoretic » pát čer 10, 2005 14:20

Anonymous píše:
a kde se tam na těch stránkách najdou ceny???

Reinhard von Norden


tady jsou preci u kazdyho noze napsany..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » pát čer 10, 2005 16:38

Babička přispěla takže v pondělí se jdu na Kizlyary podívat. Tuší někdo, zda je to v ulici Ve Smečkách nebo někde na té Praze 5? Napsal sem jim mail, ale nějak mi neodpověděli...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod teoretic » pát čer 10, 2005 16:49

NAE píše:Babička přispěla takže v pondělí se jdu na Kizlyary podívat. Tuší někdo, zda je to v ulici Ve Smečkách nebo někde na té Praze 5? Napsal sem jim mail, ale nějak mi neodpověděli...


prej maj mit dobrou nabidku a ceny ve Vinohradském nožířství...

tak si opis ceny z netu( nebo jeste lip vytiskni), abys mohl po pripade trosku smlouvat:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » pát čer 10, 2005 16:53

Vida, dobrý tip, děkuju. :wink: Podívám se tam.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod teoretic » pát čer 10, 2005 16:55

NAE píše:Vida, dobrý tip, děkuju. :wink: Podívám se tam.


drzim palce...pak nezapomen dat vedet, jak jsi dopad:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » stř čer 15, 2005 19:53

Tak jsem byl v kanceláři pana Caise...domluvili jsme se, že tam přijdu ještě příští středu a on bude mít přesně ty nože z kterých bych si vybral. Dnes tam měl asi dvacet nožů, takže jsem si udělal představu o nožích Kizlyar.

Něco takového jsem ještě neviděl. V nožích se nevyznám, ale na první pohled byla zřejmá výjimečnost a kvalita. Dokonalé vyvážení, nože skvěle padnou do ruky, perfektní výbrus...lepty...nádherný kousek. Měl tam i damaškové nože...kdybych měl padesát tisíc, hned kupuju.

Pan Cais je do své práce zažraný a je to velmi sympatický a ochotný obchodník. Mohu jen doporučit...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod teoretic » stř čer 15, 2005 20:04

kde ma ten kancl? to jses s nim nejdriv domluvil po mejlu nebo jak? ja totiz furt premyslim o tom Terekovi:)

dik,

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » čtv čer 16, 2005 0:19

Nejlepší je mu zavolat, myslím, že maily moc nečte. V tématu Kizlyar na fóru na Knife je na něj číslo. Kancelář má v ulici Ve smečkách 14, dojedeš na Václavák a projdeš skoro celou ulicí ... po levé straně ... je tam zvonek, firma Y-river...

A nebo dojedeš do Štěpánský tramvají z Karláku...odtud je to blíž.

A je vážně sympatickej.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod teoretic » čtv čer 16, 2005 15:03

dikes

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Kavkazské nože Kizlyar

Příspěvekod milarepa » čtv pro 31, 2020 22:10

nože Kizlyar jsou super, mám od nich Kizlyar supreme whisper, a je to fakt "jedovatý" nůž, ocel z D2, v ruce perfektně sedí a je nádherný

a ještě mám z Ruska Brutaliku, s tanto čepelí, ale to už je fakt nebezpečný kousek, s tím jezdím tam, kde je reálně nebezpečno, ovládaní je třeba si pořádně natrénovat
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01


Zpět na Nože