Nůž Mikov

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod teoretic » ned bře 11, 2007 17:01

gespa píše: takže to bych si já osobně už klidně vzal raději menší Fiskarsku, ale opět jde o priority a potřeby jednotlivce - znám pár lidí, co na něj nedaj dopustit...

jj, zavirak nebo maly pevny nuz + sekyrka - imho nej kombinace :wink:

t.

p.s. vitej, gespo, u "nas" :)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vilík » pon bře 12, 2007 16:13

gespa píše:No dobře udělaný kukri je nářez


Az se naucim tisknout penize... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jinak sekyra se taky dobra vec, ale uz ponekud tezka...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon bře 12, 2007 17:11

Vilík píše:Az se naucim tisknout penize... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak třebas Dolary se padělali na Romayoru 314 z Adamova ... to máš kousek. Jinak Romayor není sejra, ale ofsetová tisková mašina.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » pon bře 12, 2007 20:44

Přípluv píše:ofsetová tisková mašina.


Jak je to velky? :twisted: :twisted: :twisted:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon bře 12, 2007 20:48

maloformát ... do obejváku se ti to vleze a je to na 220V :ú . Barvu ti za nějakej ten dolar dodám :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pon bře 12, 2007 20:51

Paradoxně jsem mašinu z Adamova našel jako první na Ruskejch stránkách. Trochu si odroluj. Jinak po repasi seženeš do 50.000, to si za večer natiskneš :mrgreen: ...

R314
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod gespa » ned bře 25, 2007 20:08

Mirino píše:
gespa píše:Jj, na kuchyňské či nějaké menší práce je příjemnější nežli zavírák (avšak nikoliv potřebný), mně jde spíš o to, když už s sebou tahat pevný větší nůž, tak proč ne raději něco festovnějšího, s čím se dá třeba (za pomoci bucharu) rozseknout i metr dlouhý poleno o průměru deset až patnáct čísel (v jehož jedné půlce uděláš jamku, do ní malej ohýnek, na krajích distanční dřívka, druhou půlkou přiklopíš a pak tě to celou noc pěkně hřeje do noh aniž by jsi musel pořád vstávat a přiládat, či se bát, že ti vzplanou nohy... :wink:

Ale O.K. - beru svůj dotaz zpět, chápu Tvůj postoj a beru ho.


No to mi budeš muset někdy ukázat. Jak nožem štípneš metrový klacek o průměru 15 čísel. Aby to hořelo, tak bude navíc suchý.


Tak ti musím dát zapravdu - s těma patnácti číslama i s tím příkladem obecně to byla ode mne kravina. Dnes jsem dělal část toho testu na jeden z mých nových nožů a protože jsem pořád nacházel jen soušky buď 10cm anebo až 20cm průměr, tak jsem zkusil zatím alespoň těch 10cm. A poté, co jsem nakonec úspěšně rozklepnul metrový poleno ze suchý borovice o průměru cca. 10cm, jsem na druhou štaci s 15cm polenem už neměl ani pomyšlení. To je tak zbytečná pakárna, že to nemá absolutně žádný opodstatnění - vydaná energie je naprosto neekvivalentní konečnému přínosu.

Trochu jiná je, pokud si to člověk naseká na cca. 30-40cm polínka - ty už jdou štípat poměrně dobře, ale ten metrovej kus na zahřívání noh je sice pěkná teorie, ovšem v praxi bez pořádný sekery asi docela naprd. :((

Samozřejmě ale princip jinak zůstává (jen jsem zvolil špatnej příklad). Např. dneska jsem s tím novým nožem odvětvil a na lehce přenositelný metrový polena naporcoval suchou borovičku o průměru cca. 10cm, během několika málo minut. S UTONem bych ji maximálně tak odvětvil, což by mi asi moc nepomohlo, protože táhnout k tábořišti několikametrovej strom, by nebylo zrovna to pravý ořechový (zas takovej Arnold nejsem)...

Test by měl během týdne vyjít na Knife.cz - ještě si budu zkoušet nějakou tu jemnější práci s tak kravským nožem
(20cm samotná čepel, 35cm celkem, tloušťka 6.3mm). *
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod Vilík » ned bře 25, 2007 22:26

gespa píše:táhnout k tábořišti několikametrovej strom, by nebylo zrovna to pravý ořechový (zas takovej Arnold nejsem)...


Jedna desetimetrova typkova tyc (to je spis tak trochu chlopnovka...) na jedno rameno, druha na druhy a de se... I treba 300 metru (to sem seda zkousel jen jednou, pak sme chodili ve dvojici...)
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod gespa » pon bře 26, 2007 7:26

To jsi ale asi nešel moc hustým lesem, co? :wink:
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod pripluv » pon bře 26, 2007 7:36

Týpka se nestavěj v lese :wink: . Jinak v přenášení tyčí nevidím problém, daleko horší je výzt desetimetrový tyče na tři metry dlouhým vozíku na lodě, když jsou okolo cesty návěje vysoký metr a půl. Každou zatáčku jsme se zapíchli :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod gespa » pon bře 26, 2007 7:43

Jasně, a taky normálně nemívaj 10 čísel v průměru a nepřikládají se na oheň... :wink:
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod pripluv » pon bře 26, 2007 7:50

No, 10 čísel dole mít můžou, když ne desítky, tak patnáctky jo. Ale na oheň se nepřikládaj, to je fakt :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » pon bře 26, 2007 9:10

Já si myslím, že je dobré mít velký nůž a skládací pilku á la Fiskars. Jak bylo uvedeno výše, dá se rozštípnout pouze krátký kmínek. Na udělání polínek přeseknutím a přepižláním kmínku nožem je fakt nutno moc energie a puchýřů.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod gespa » pon bře 26, 2007 10:06

Jj, ta skládací pilka od Fiskars je fakt docela dobrá - nezabere moc místa, je lehká a slušnou práci zastane.

BTW: jinak k otlakům od nože - to je potřeba si vybírat nože s dobrou rukojetí a ruce mít trochu zdrsněný od práce a pak to není tak strašný. Jinak ale já to řeším pro jistotu ještě i zimní koženou rukavicí (kterou s sebou stejně tahám na lano).
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod jinryd » úte bře 27, 2007 8:24

jakožto zahradník, vím že profesionální ruční pilky jsou od švýcarské firmy Felco. Vlastním ještě starší model Felco 60 a pilový list měním jednou za dva roky, při profisonálním využití. Zkoušel jsem i pilku Fiskars a ta se mi špatně držela v ruce a navíc má měkčí pilový list. http://www.stylegarden.cz/p315/felco-pi ... -zaviraci/
jinryd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: čtv bře 15, 2007 20:05

Příspěvekod Schnappi » úte bře 27, 2007 8:36

jinryd píše:http://www.stylegarden.cz/p315/felco-pilka-600-zaviraci/

Akorát tam mají špatnou hmotnost - 925g je oproti 161g na stránkách výrobce docela rozdíl. Ale je to hezká pilka, pouvažuju :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod jinryd » úte bře 27, 2007 8:55

schnappi píše:
jinryd píše:http://www.stylegarden.cz/p315/felco-pilka-600-zaviraci/

Akorát tam mají špatnou hmotnost - 925g je oproti 161g na stránkách výrobce docela rozdíl. Ale je to hezká pilka, pouvažuju :)


jo, jo mají tam špatnou váhu. Tady je to správně. http://www.zahradnictvi-e-shop.cz/felco-600/d-68922/
jinryd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: čtv bře 15, 2007 20:05

Příspěvekod Rujir » úte bře 27, 2007 9:35

Tak kilova pilka je uz tazka jak svina. To uz radsej tu Fiskars. Ta tolko urcite nevazi. :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » úte bře 27, 2007 9:46

Rujir píše:Tak kilova pilka je uz tazka jak svina. To uz radsej tu Fiskars. Ta tolko urcite nevazi. :shock:


A klikol si na ten odkaz?
Technické parametry :

16 cmDélka

pravák Orientace

135 g
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » úte bře 27, 2007 10:33

Jaaaaj, ja som to pochopil z vlakna naopak. Ze uvedene bolo tych 160g a v skutocnosti ma takmer kilo. Ale ked nie, tak potom ok. Uz som ticho. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » úte bře 27, 2007 12:38

jinryd píše:jakožto zahradník, vím že profesionální ruční pilky jsou od švýcarské firmy Felco. Vlastním ještě starší model Felco 60 a pilový list měním jednou za dva roky, při profisonálním využití. Zkoušel jsem i pilku Fiskars a ta se mi špatně držela v ruce a navíc má měkčí pilový list. http://www.stylegarden.cz/p315/felco-pi ... -zaviraci/


Já jakožto neprofesionální zahradník jsem měl nejdřív jednu zahnutou odvětvovací pilku od Sandviku, praskl tam plast kolem šroubu, vrátili prachy, bo jsem si mezitím koupil podobnou, od myslím "Dan Jack". Tu jsem si nakonec nechal na práci u rodičů a koupil jsem si dá se říct profesionální Sandvik s dřevěnou rukojetí. Fiskars - koupil jsem 3 kloubové jednoruční nůžky, nůžky "žirafa", nůžky na trávu a celkem spokojenost. Zavírací pilku zatím nemám žádnou, ač jsem již po nich koukal. Jako zahradník asi víš, že profi pilky jsou tvrdší, ale nedají se po ztupení brousit a hobby se dělají na broušení...Nebo naopak?

P.S. A soudruzi, což totok? zasouvací pila Fiskars 255 mm (10")

Mají samozřejmě i "dětskou" zasouvací pila Fiskars 160 mm
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod jinryd » úte bře 27, 2007 14:05

zbuddy píše:
jinryd píše:jakožto zahradník, vím že profesionální ruční pilky jsou od švýcarské firmy Felco. Vlastním ještě starší model Felco 60 a pilový list měním jednou za dva roky, při profisonálním využití. Zkoušel jsem i pilku Fiskars a ta se mi špatně držela v ruce a navíc má měkčí pilový list. http://www.stylegarden.cz/p315/felco-pi ... -zaviraci/


Já jakožto neprofesionální zahradník jsem měl nejdřív jednu zahnutou odvětvovací pilku od Sandviku, praskl tam plast kolem šroubu, vrátili prachy, bo jsem si mezitím koupil podobnou, od myslím "Dan Jack". Tu jsem si nakonec nechal na práci u rodičů a koupil jsem si dá se říct profesionální Sandvik s dřevěnou rukojetí. Fiskars - koupil jsem 3 kloubové jednoruční nůžky, nůžky "žirafa", nůžky na trávu a celkem spokojenost. Zavírací pilku zatím nemám žádnou, ač jsem již po nich koukal. Jako zahradník asi víš, že profi pilky jsou tvrdší, ale nedají se po ztupení brousit a hobby se dělají na broušení...Nebo naopak?

P.S. A soudruzi, což totok? zasouvací pila Fiskars 255 mm (10")

Mají samozřejmě i "dětskou" zasouvací pila Fiskars 160 mm


Jak je to s broušením nevím, ale ten dvoušrankový pilový list bych brousit nechtěl, proto firma Felco ti nabízí veškerý nahradní materiál. http://www.bohemiaseed.cz/obrazek.php?n ... 00-3-1.jpg
Odkaz na Felco jsem dával jako alternativu k Fiskarsu, protože málokdo tuto firmu zná.
jinryd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: čtv bře 15, 2007 20:05

Příspěvekod zbuddy » úte bře 27, 2007 14:12

jinryd píše:Jak je to s broušením nevím, ale ten dvoušrankový pilový list bych brousit nechtěl, proto firma Felco ti nabízí veškerý nahradní materiál. http://www.bohemiaseed.cz/obrazek.php?n ... 00-3-1.jpg
Odkaz na Felco jsem dával jako alternativu k Fiskarsu, protože málokdo tuto firmu zná.


Táta mi to brousil, když jsem si to vlastní blbostí ztupil. Já brousil známému i řetěz na hoby řetězovce, netušil, že se to dá.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod jinryd » úte bře 27, 2007 14:22

zbuddy píše:
jinryd píše:Jak je to s broušením nevím, ale ten dvoušrankový pilový list bych brousit nechtěl, proto firma Felco ti nabízí veškerý nahradní materiál. http://www.bohemiaseed.cz/obrazek.php?n ... 00-3-1.jpg
Odkaz na Felco jsem dával jako alternativu k Fiskarsu, protože málokdo tuto firmu zná.


Táta mi to brousil, když jsem si to vlastní blbostí ztupil. Já brousil známému i řetěz na hoby řetězovce, netušil, že se to dá.


To za mnou přišel maník s motorovkou, že by potřeboval nabrousit tupej řetěz. Kouknul jsem na lištu a on měl řetěz nasazenej opačně. I tací jsou. :((
jinryd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: čtv bře 15, 2007 20:05

Příspěvekod Schnappi » úte bře 27, 2007 14:55

zbuddy píše:P.S. A soudruzi, což totok? zasouvací pila Fiskars 255 mm (10")

Mají samozřejmě i "dětskou" zasouvací pila Fiskars 160 mm

Na to se dá říct jediné.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » úte bře 27, 2007 17:09

schnappi píše:
zbuddy píše:P.S. A soudruzi, což totok? zasouvací pila Fiskars 255 mm (10")

Mají samozřejmě i "dětskou" zasouvací pila Fiskars 160 mm

Na to se dá říct jediné.


=D> :smt023 :supz: Akorát že ta malá už dnes stojí o stovku více :evil:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Předchozí

Zpět na Nože