Nůž Mikov

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod norman_64 » čtv zář 22, 2005 21:35

teoretic píše:no ja nemuzu nez opet neodkazat na victorinoxy - neznam lepsi noze s stejne dokonalym pomerem ceny a vykonu...

prikladam fotecku myho "pruhlednyho" picknickera:)

Obrázek

t.
Moc pěkná fotečka... * * * ..nějak jsem ji přehledl a teprve ted jsem si ji všiml ... :mrgreen:

Jinak zůstanu u Mikovu... :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod quagaar » pon bře 5, 2007 10:39

Ja mohu doporucit nuz UTON, ale jen cislovane serie, u tohoto noze se nemusite bat ze se vam rozsype apod., da se s nim delat uplne vsechno, a neznam lepsiho pruvodce trebe divokym Rumunskem :)
quagaar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 5, 2007 10:32

Příspěvekod chonga » pon bře 5, 2007 20:38

norman_64 píše:Jinak zůstanu u Mikovu... :wink:


:smt023
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Vilík » pon bře 5, 2007 22:22

quagaar píše:Ja mohu doporucit nuz UTON, ale jen cislovane serie, u tohoto noze se nemusite bat ze se vam rozsype apod., da se s nim delat uplne vsechno, a neznam lepsiho pruvodce trebe divokym Rumunskem :)


Kombinace UTON (Orig z armady...) a mensi zavirak (2 cepele, vyvrtka, otvirak pivo/konzervy, pilka a sidlo) je asi idealni... Tato kombinace mi plne vyhovuje...


Tak sem to opravil a nemam tam tu chybu...
Naposledy upravil Vilík dne úte bře 6, 2007 20:02, celkově upraveno 1
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte bře 6, 2007 18:43

Vilík píše:... Me osobne plne vyhovuje...


mně :twisted:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Dena » úte bře 6, 2007 19:01

:mrgreen: .. jj, ten by tu gramatiku mohl mít ještě docela živě v paměti, školák jeden .. :P
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod teoretic » úte bře 6, 2007 19:01

Dena píše::mrgreen: .. jj, ten by tu gramatiku mohl mít ještě docela živě v paměti, školák jeden .. :P

prave - a proutek se musi ohybat, dokud je mlady :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Dena » úte bře 6, 2007 19:06

jasŇačka- dík, že mě v tom nenecháváš samotnou :wink:
.. (mimochodem, pozdravuj svoji kamarádku, co byla na srazíku a BVV .. ) :)
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod teoretic » úte bře 6, 2007 19:23

Dena píše:jasŇačka- dík, že mě v tom nenecháváš samotnou :wink:
.. (mimochodem, pozdravuj svoji kamarádku, co byla na srazíku a BVV .. ) :)

jasne, ze rozumim :)

dik, vyridim, az ji nekdy uvidim..:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vilík » úte bře 6, 2007 20:02

Tak sem si tu chybu opravil...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte bře 6, 2007 20:03

Vilík píše:Tak sem si tu chybu opravil...

ber to jako pripravu na maturu.. :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Záchranář od Švýcarů

Příspěvekod Konias » úte bře 6, 2007 21:44

Ahoj

Victorinox dělaj nově také záchranářský nůž. Je to zavírák s řady 111mm nožů a je také ve žlutém provedení.
Kuk: RescueTool ale lepší je se juknout na domácí EN stránky. Jsou tam i filmečky jak se která část používá apod. Kuk: RescueTool

Já u Victorinoxů preferuji právě tyto větší 111mm varianty s pojistkou. A mám rád podvarianty co se dají otevírat jednou rukou. Bohužel je nedělaj z vývrtkou.

Co se Mikovů týče, tak nejvíc se mi líbí jejich "lovecká řada zavíráků" a Lovecké nože obecně. Jenže ty co za něco stojí také patřičně stojej.


Trochu mimo topic. Jak se dá legálně převážet nůž letadlem. V září plánuju Irsko. A Tyhle přísné kontroly na letištích mě pěkně ....
Uživatelský avatar
Konias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob led 20, 2007 2:15

Příspěvekod Schnappi » úte bře 6, 2007 21:47

Vypadá sice stylově, ale moc bych toho nevyužil a ještě za to dát skoro 1900... :shock:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Vilík » úte bře 6, 2007 21:57

To, jak si ten "zachranar" na konci videa otevre tu sodovku vypada vazne zajimave :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Záchranář od Švýcarů

Příspěvekod Rujir » úte bře 6, 2007 23:39

Konias píše:Trochu mimo topic. Jak se dá legálně převážet nůž letadlem. V září plánuju Irsko. A Tyhle přísné kontroly na letištích mě pěkně ....


Jednoducho. Daj ho do batoziny, ktora ide do batozinoveho priestoru. Jedina podmienka je, ze noz nemozes mat pri sebe. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Nůž Přeprava

Příspěvekod Konias » stř bře 7, 2007 9:40

Díkes. Jsem si právě tím nebyl jistý
Uživatelský avatar
Konias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob led 20, 2007 2:15

Re: Záchranář od Švýcarů

Příspěvekod teoretic » stř bře 7, 2007 16:39

Rujir píše:Jednoducho. Daj ho do batoziny, ktora ide do batozinoveho priestoru. Jedina podmienka je, ze noz nemozes mat pri sebe. :wink:

bohuzel to neplati vzdycky - prave o anglii jsem slysel historky, kdy to zabavili i v zavazadlovym prostoru...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Záchranář od Švýcarů

Příspěvekod Rujir » stř bře 7, 2007 18:35

teoretic píše:bohuzel to neplati vzdycky - prave o anglii jsem slysel historky, kdy to zabavili i v zavazadlovym prostoru...
t.


No jooo. Ale v Anglicku je zakazane takyto noz co len vlastnit. Aspon mi to tak prislo. Viem, ze maju zakon, ze ked ti spravia na ulici nahodnou kontrolu a najdu u teba noz s cepelou dlhsou ako 10cm, tak ides do lochu. Mna zatkli tiez, ale mne ten noz nasli v parlamente. :mrgreen:

Co sa tyka lietadiel, tak pochybujem, ze by to tak bolo...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » stř bře 7, 2007 18:39

A suhlasi so mnou aj British Airways - aha. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » stř bře 7, 2007 19:06

jedna vec je, jak by to byt melo, a druha jak to je - ja si to nevymyslel, od par lidi jsem to slysel - nezavisle na sobe, jak v cr tak v srn...

kazdopadne bych s sebou nebral pri letu do nebo i jen pres anglii zadny drahy nuz...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » stř bře 7, 2007 19:13

teoretic píše:jedna vec je, jak by to byt melo, a druha jak to je - ja si to nevymyslel, od par lidi jsem to slysel - nezavisle na sobe, jak v cr tak v srn...
kazdopadne bych s sebou nebral pri letu do nebo i jen pres anglii zadny drahy nuz...
t.


Nu... V tom pripade si netreba nechat "srat na hlavu". Zial, uz parkrat sa mi stalo, ze som musel zamiest s uradnikmi v Eu len preto, lebo si mysleli, ze mozu skakat do niekoho z "bananovej republiky" SR. :twisted: Naposledy som si to uzil vo Svajciarsku. Hadi akysi...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Záchranář od Švýcarů

Příspěvekod pripluv » stř bře 7, 2007 19:22

Rujir píše:Mna zatkli tiez...

Na to byl dobrej rok loni. Já zavřenej v Rusku, kemoš v Anglii a druhej ve Švédsku. Ten má "na památku" odznak toho policajta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod gespa » stř bře 7, 2007 19:25

Vilík píše:Kombinace UTON (Orig z armady...) a mensi zavirak (2 cepele, vyvrtka, otvirak pivo/konzervy, pilka a sidlo) je asi idealni... Tato kombinace mi plne vyhovuje...


Malý dotaz - na co máš ten UTON, respektive co nezvládne ten zavírak, takže kvůli tomu musíš nosit UTONa?
(a neber to prosím jako narážku, ale jen jako zvědavost)


Já osobně, když mít dva nože, tak jeden menší na normální práce, ale ten druhej by měl být asi už trochu větší a těžší kousek - vhodný i na případné sekání či zatloukání (a to, při vší úctě, podle mne tedy UTON není).
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod Vilík » pát bře 9, 2007 0:03

gespa píše:
Vilík píše:Kombinace UTON (Orig z armady...) a mensi zavirak (2 cepele, vyvrtka, otvirak pivo/konzervy, pilka a sidlo) je asi idealni... Tato kombinace mi plne vyhovuje...


Malý dotaz - na co máš ten UTON, respektive co nezvládne ten zavírak, takže kvůli tomu musíš nosit UTONa?
(a neber to prosím jako narážku, ale jen jako zvědavost)


UTON mam radsi a to i na bezne krajeni... A treba na tabore, kdyz du do lesa na nejaky koliky nebo tenci klacky na trojnohu, beru jen UTON... Malej nuz mam spis jako univerzalnejsi nastroj na sroubovani a otvirani...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod gespa » pát bře 9, 2007 12:09

Jj, na kuchyňské či nějaké menší práce je příjemnější nežli zavírák (avšak nikoliv potřebný), mně jde spíš o to, když už s sebou tahat pevný větší nůž, tak proč ne raději něco festovnějšího, s čím se dá třeba (za pomoci bucharu) rozseknout i metr dlouhý poleno o průměru deset až patnáct čísel (v jehož jedné půlce uděláš jamku, do ní malej ohýnek, na krajích distanční dřívka, druhou půlkou přiklopíš a pak tě to celou noc pěkně hřeje do noh aniž by jsi musel pořád vstávat a přiládat, či se bát, že ti vzplanou nohy... :wink:

Ale O.K. - beru svůj dotaz zpět, chápu Tvůj postoj a beru ho.
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod Mirino » pát bře 9, 2007 13:37

gespa píše:Jj, na kuchyňské či nějaké menší práce je příjemnější nežli zavírák (avšak nikoliv potřebný), mně jde spíš o to, když už s sebou tahat pevný větší nůž, tak proč ne raději něco festovnějšího, s čím se dá třeba (za pomoci bucharu) rozseknout i metr dlouhý poleno o průměru deset až patnáct čísel (v jehož jedné půlce uděláš jamku, do ní malej ohýnek, na krajích distanční dřívka, druhou půlkou přiklopíš a pak tě to celou noc pěkně hřeje do noh aniž by jsi musel pořád vstávat a přiládat, či se bát, že ti vzplanou nohy... :wink:

Ale O.K. - beru svůj dotaz zpět, chápu Tvůj postoj a beru ho.


No to mi budeš muset někdy ukázat. Jak nožem štípneš metrový klacek o průměru 15 čísel. Aby to hořelo, tak bude navíc suchý.
Mirino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte úno 13, 2007 18:20

Příspěvekod gespa » pát bře 9, 2007 17:24

Ale jo - proč ne, zanedlouho by mi měla přijít nová kudla, tak sleduj sem tam knife.cz - až bude trochu času, tak na ni udělám recenzi a tohle by tam taky mělo být. (Pokud si vzpomenu, dám odkaz i sem, ale moc často tu nechodím, takže můžu zapomenout.)

Jinak tady máš na ukázku (jako takový předkrm) cca. deset centimetrů průměr z testu od nicku Gorshi (s UTONem by neměl šanci):
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jinak, ale svůj názor nikomu nevnucuju - jak už jsem zmínil: odpověď a názor Vilíka uznávám a respektuji. Každej má jiný nároky a potřeby...

BTW: nůž na obrázku je variací na britský MOD4 od českého nožíře Honzy Jehlíka.
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

Příspěvekod Vilík » sob bře 10, 2007 13:24

To poleno je pekny :wink:

Jinak ja mam k tomu nozi jeste i citovej vztah, protoze ho nosil tatka jeste kdyz skakal...

No a kdyz bych chtel nejakej moc festovnejsi nuz, tak bych uvazoval spis o kukri... Zaujala me jak jejich minulost, tak i jejich "univerzalnost" (podle toho, na co je v Nepalu pry pouzivaji...)...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » sob bře 10, 2007 19:00

gespa píše:Ale jo - proč ne, zanedlouho by mi měla přijít nová kudla, tak sleduj sem tam knife.cz - až bude trochu času, tak na ni udělám recenzi a tohle by tam taky mělo být. (Pokud si vzpomenu, dám odkaz i sem, ale moc často tu nechodím, takže můžu zapomenout.)

Jinak tady máš na ukázku (jako takový předkrm) cca. deset centimetrů průměr z testu od nicku Gorshi (s UTONem by neměl šanci):
Obrázek
Obrázek

Jinak, ale svůj názor nikomu nevnucuju - jak už jsem zmínil: odpověď a názor Vilíka uznávám a respektuji. Každej má jiný nároky a potřeby...

BTW: nůž na obrázku je variací na britský MOD4 od českého nožíře Honzy Jehlíka.


Chudák stromeček.....

a nás mimosjezdovkové lyžaře budete kritizovat za "ohulené" smrčky?!?!?!
:mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod gespa » ned bře 11, 2007 15:18

pavproch píše:Chudák stromeček.....

a nás mimosjezdovkové lyžaře budete kritizovat za "ohulené" smrčky?!?!?!


Pro tebe možná malej nepodstatnej rozdíl, ale my nikdy nesekáme do živýho, nýbrž pouze do suchýho. 8)

Vilík píše:To poleno je pekny :wink:

Jinak ja mam k tomu nozi jeste i citovej vztah, protoze ho nosil tatka jeste kdyz skakal...

No a kdyz bych chtel nejakej moc festovnejsi nuz, tak bych uvazoval spis o kukri... Zaujala me jak jejich minulost, tak i jejich "univerzalnost" (podle toho, na co je v Nepalu pry pouzivaji...)...


No dobře udělaný kukri je nářez, ale v podstatě je to už poměrně velkej a těžkej kus železa, takže to bych si já osobně už klidně vzal raději menší Fiskarsku, ale opět jde o priority a potřeby jednotlivce - znám pár lidí, co na něj nedaj dopustit...

Ad. citový vztah: jo tak to dokážu taky docela dobře pochopit...
Uživatelský avatar
gespa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 23, 2006 19:01

PředchozíDalší

Zpět na Nože