Univerzální nůž do 3-3,5 tis.

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Univerzální nůž do 3-3,5 tis.

Příspěvekod johny_r » čtv črc 26, 2007 11:34

Zdravím,
vím, že podobná vlákna tu už jsou, ale vzhledem k délce se v nich hůř orientuje, tak raději přihodím další.
Rád bych si koupil nějaký zavírací nůž na běžné nošení do přírody. Nechci žádné multifunkce, pouze jednu čepel. Na trhu je hromada značek, takže pochopitelně netuším, po čem se dívat. Chtěl bych něco trochu techničtějšího charakteru (jsem hračička :-)). Mám pocit, že většina dnešních nožů má zoufale krátkou čepel. Rád bych si s tím ukrojil chleba, takže 6cm ostří mi asi bude k ničemu, že :-)
Líbí se mi třeba tohle:
http://www.kvalitninoze.cz/scripts/podr ... hp?IDZ=137

Můžete mi, prosím poradit značku, kterou bych měl prohlédnout, případně i typ?

Díky moc.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » čtv črc 26, 2007 13:26

POčkej si na teoretica. Ten až se dozví, že chceš za žabikuch dát 3,5tis, tak vyskočí radostí a vyřádí se jak se patří. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 26, 2007 13:35

tuso píše:POčkej si na teoretica. Ten až se dozví, že chceš za žabikuch dát 3,5tis, tak vyskočí radostí a vyřádí se jak se patří. :mrgreen:

Napsal jsi to za mě a lépe než bych to napsal já... :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod johny_r » čtv črc 26, 2007 13:46

No, co já vim. Třeba nechci. Nemám moc představu v jakejch hladinách se pohybujou kvalitní nože. Možná je trojka až dost. Ale nechám si rád poradit. Potřeboval bych vědět, podle čeho vybírat.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Klíma » čtv črc 26, 2007 13:57

johny_r píše:No, co já vim. Třeba nechci. Nemám moc představu v jakejch hladinách se pohybujou kvalitní nože. Možná je trojka až dost. Ale nechám si rád poradit. Potřeboval bych vědět, podle čeho vybírat.

vyděržaj pijaněr - pro t. rozhodne nejni 3ka moc :wink:
neboj on vazne nozum asi rozumi, nebo to alespon umi predstirat :mrgreen: kdyz tady pohledas ... najdes...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod johny_r » ned srp 5, 2007 16:18

No, koukám, že teoretic se neobjevuje :-). Mezitím jsem trochu popátral a současným favoritem je CRKT Pharaoh. Jen se trochu bojím tvaru ostří. Jinak mi dost sedne (měl jsem ho v ruce) Nějaký názor?...

Díky
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: Univerzální nůž do 3-3,5 tis.

Příspěvekod krtenek » ned srp 5, 2007 17:01

Fakt je, že jsi začal od té dobré píky.
Ale měl bych kapku výhradu k zubatému ostří. Myslíš, že ho opravdu využiješ? A pokud ano, jak často?

Na jaké použití má být nůž? Spíš na lehčí (chleba, paprika, třísky na oheň) nebo na těžší práce (příprava dřeva na oheň)? Jsi určitě pro zavírací?

Mrkni třeba na Spyderco Military nebo na něco od Benchmade (Pika a spol.).

Koukni sem, tady je zatraceně levnější: http://www.noze-nuz.com/sog/sogfsa-8t.php
Když nakupovat nože přes net, tak skoro jedině přes http://www.noze-nuz.com/ To ti asi každý potvrdí.
Naposledy upravil krtenek dne ned srp 5, 2007 21:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod chonga » ned srp 5, 2007 19:05

tuso píše:POčkej si na teoretica. Ten až se dozví, že chceš za žabikuch dát 3,5tis, tak vyskočí radostí a vyřádí se jak se patří. :mrgreen:


dává si na čas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod george1 » úte srp 7, 2007 13:07

Podívejte se na tyhle stránky. Já netušil, že v Mikovu v Mikulášovicích dělají tolik druhů, ale hlavně, že tam mají taky nože skoro za 12 000 Kč.

http://www.mikov.cz/index/index_cs.html
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod teoretic » úte srp 7, 2007 14:37

ja si hlavne tohohle vlakna nevsiml :(

ted jsem v praci, ale do zitrka ti na to mrknu..

napis mi jen co nejvic infomaci, ktere mas: ucel pouziti, delka cepele, druh oceli, material strenek, druh pojistky a proste co te vsechno napadne - a hodim ti par tipu

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vhailor » úte srp 7, 2007 16:14

asi to bude trochu OT, ale co na chleba klasickej větší Victorinox a na štípání nějakou menší sekerku? Nebo se zkus podívat na Kukri, je problém sehnat kvalitní, ale pokud seženeš, je to minimálně na lehčí a střední práce v pohodě.
Vhailor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 3, 2007 12:56

Příspěvekod Polky » stř srp 8, 2007 13:14

teda budem tu asi za lakomca, ale keby som mal za nozik vyvalit 3000 Kc tak to by ma asi vykotilo :mrgreen:
Max. 500 Sk. Victorinox Nomad mam len vdaka tomu ze mi ho darovali...
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod Rujir » stř srp 8, 2007 13:26

Polky píše:teda budem tu asi za lakomca, ale keby som mal za nozik vyvalit 3000 Kc tak to by ma asi vykotilo :mrgreen:


Zivot je otazka priorit. Snad si vies tie peniaze uzit inak... :wink: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Majo » stř srp 8, 2007 14:23

Ak s tym nechces sekat alebo pacit, tak Ti myslim s prehladom staci ten vacsi Victorinox alebo Wenger s poistkou.

Chleba s nim odkrojis, klacek ties s nim odfiknes a zaostris.

Ak to chces mat pre vlastne potesenie a do vytrinky, tak to je samozrejme o inom :wink:
Live your life today, tomorrow never come...
Uživatelský avatar
Majo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon čer 26, 2006 9:03
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Vilík » stř srp 8, 2007 14:42

Rujir píše:
Polky píše:teda budem tu asi za lakomca, ale keby som mal za nozik vyvalit 3000 Kc tak to by ma asi vykotilo :mrgreen:


Zivot je otazka priorit. Snad si vies tie peniaze uzit inak... :wink: :mrgreen:


No ja kdyz sem zjistil, ze Uton, co sem dostal od tatinka v obchode stoji skoro 2000, tak me malem omyli...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod tina » stř srp 8, 2007 15:36

mozno je to nieco co zena nepochopi :oops: ale pre mna je max. suma na turisticky noz asi tak 100sk aj to som este nikdy neplatila kedze som dostala obycajny zatvaraci z nejakej firemnej party pred x rokmi :wink: obcas ho prebrusim a hotovo, staci na odkrojenie chleba (ktory aj tak nenosim) a slaniny, na natieranie, vyrobu palice na spekacky a na prerezanie spagatu/lana a nic ine nepotrebujem. a ma integrovany otvarak na flase aj konzervy :D co si viac mozem priat? 8)
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod zbuddy » stř srp 8, 2007 16:08

tina píše:mozno je to nieco co zena nepochopi :oops: ale pre mna je max. suma na turisticky noz asi tak 100sk aj to som este nikdy neplatila kedze som dostala obycajny zatvaraci z nejakej firemnej party pred x rokmi :wink: obcas ho prebrusim a hotovo, staci na odkrojenie chleba (ktory aj tak nenosim) a slaniny, na natieranie, vyrobu palice na spekacky a na prerezanie spagatu/lana a nic ine nepotrebujem. a ma integrovany otvarak na flase aj konzervy :D co si viac mozem priat? 8)

např. nůžky, párátko, pinzetku, pilčičku, bazmek na šití, šoubováček a jiné kokotinky :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu


Zpět na Nože